Dodaj do ulubionych

odstawienie od piersi a jąkanie

30.07.04, 23:20
Obserwuj wątek
    • beata.iwaniuk Re: odstawienie od piersi a jąkanie 30.07.04, 23:27
      przepraszam za szybko wcisnęłam Enter
      Moje drogie!
      okropnie się cieszyłam ,że mam pokarm i karmiłam.
      cieszyłam sie ,że mały przestał ciagnąć po 2latach 4 miesiącach i teraz jestem
      zrozpaczona bo po przerwaniu karmienia zaczął się jąkać. Okazało się , że jest
      bardzo wrażliwym dzieckiem i bardzo to przeżył skoro wywołało to takie
      zachowanie. więc teraz nie wiem czy dzieci nie lepiej odstawić od piersi
      wcześniej żeby tego nie pamiętały a nie jeszcze narażać na stres ciągając po
      logopedach i pediatrach.
      Beata
      • fizula Re: odstawienie od piersi a jąkanie 05.08.04, 22:05
        Wtaj! Dzięki, że podzieliłaś się swoim doświadczeniem. Dla mnie Twój post
        jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, jak dużego wyczucia zrozumienia
        uczuć własnego dziecka trzeba wykazać, gdy się odstawia je od piersi. Wiążesz
        samo odstawienie od piersi z jąkaniem? Mam wrażenie, że dużo też zależy od
        sposobu tego odstawienia. Myślę, że są też lepsze i gorsze momenty, a raczej
        okresy na odstawienie od piersi. Ciekawe jest, że dzieci z czasem potrafią
        dojrzeć do tej decyzji.
        • verdana Re: odstawienie od piersi a jąkanie 15.08.04, 17:49
          W ten sposób powinno jąkać się ok. 100% ludzkosci - każdego kiedyś odstawiono
          od piersi! To jakaś totalna bzdura - nie wiń siebie, zmień logopedę, o ile to
          on ci mówi takie rzeczy. Zreztą jąkanie w tym wieku jest dla wielu dzieci
          fizjologiczne (szybciej myslą niż mówią). Nie jestem zwolenniczką tak długiego
          karmienia, ale zaszkodzić to raczej nie zaszkodzi.
          Chyba, ze karmienie było Twoim jedynym kontaktem z dzieckiem - gdy przestałas
          karmić, przestałaś i prztylać. Ale jakoś w to wątpię.
          • beata.iwaniuk Re: odstawienie od piersi a jąkanie 27.08.04, 18:53
            Tylko weż pod uwagę, że każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje na sytuację
            trudną,stresową, bo niewatpliwie taką sytuacja było odstawienie małego od
            piersi. Mój syn był konsiltowany nie z jednym ale trzema logopedami i jeszcze z
            psychologiem dziecięcym. Mały jest widocznie bardziej wrazliwy niż przeciętny
            dzieciak w jego wieku. Być może gdybym wcześniej skończyła karmić go piersią
            nie wywołałoby to takich skutków ponieważ nie byłby tego tak świadomy.
            Na szczęście jąkanie ustało po paru tygodniach ale cycusia wspomina do dziś.
            • ada1077 Re: odstawienie od piersi a jąkanie 16.12.04, 00:19
              Witam! Podejrzewam, że problem z jąkaniem u Was już minął. Ja też niedawno
              miałam taki kilkutygodniowy incydent jąkania się mojego dziecka (miał wtedy 2 i
              pół roku). Zareagował w ten sposób na wydawałoby się normalną sytuację. Otóż
              widział mnie oknem jak przechodziłam razem z mężem koło domu a ja go nie
              zauważyłam. On w tym oknie stał z babcią i strasznie przeżył ten fakt, że my
              coś robimy czy gdzieś idziemy bez niego. Nie wiem co mu podpowiadała jego
              dziecięca wyobraźnia, ale potem też miałam stres w związku z tym "szokiem"
              który przeżył. A poza tym, ja nadal go karmię piersią, ma teraz 2,8 mies. i
              cały czas zamierzam się do odstawienia od piersi, ale nie wiem już co zrobić,
              aby nie narażać go na kolejny szok. Wiadomo, stres będzie, tylko chcę żeby jak
              najmniejszy...I moim zdaniem odstawienie od piersi tak dużego dziecka, to nie
              jest taka błacha sprawa i nie rozumiem, dlaczego Verdana się nabija z tych
              problemów. Owszem, przy małych dzieciach odstawienie inaczej wygląda, wydaje mi
              się że jest nawet łatwiejsze, bo dziecko mniej rozumie i szybciej zapomina. Ale
              im starsze dziecko, tym trzeba działać bardziej przemyślanie..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka