Dodaj do ulubionych

proste zabawy z przedszkolakami w jęz. angielskim

19.02.11, 19:37
Witam,

Jakie proste zabawy w języku angielskim polecilibyście dla grupy dzieci w wieku 3 - 7 lat?
Dodam, że grupa jest niejednolita jeśli chodzi o wiek i znajomość angielskiego oraz jest dość duża - ok 15 dzieci.
Nie chodzi mi o takie typowe przedszkolne zajęcia, tylko o relaks i zabawę a angielki przy okazji.
Może znacie jakieś fajne linki do takich gier i zabaw albo możecie polecić dobrą książkę na ten temat, którą warto by było, żebym kupiła?
Chodzi o zabawy, przy których nie będę musiała użyć materiałów plastycznych, czyli żadnego lepienia z plasteliny, malowania farbami itd.
I słuchanie piosenek też niestety odpada.
Oczywiście pogrzebię w archiwum tej grupy, ale może na świeżo coś fajnego wspólnie wymyślimy? :)
Będę wdzięczna za pomoc.

pozdrawiam serdecznie

N.
Obserwuj wątek
   • art-decco Re: proste zabawy z przedszkolakami w jęz. angiel 20.02.11, 20:30
    chodzi
    > lisek, farmer sam w dolinie

    możesz bliżej opisać? :)

    Potrzebuję takie najbardziej uniwersalne z uniwersalnych zabawy dla dzieci przedszkolnych z językiem angielskim.
    Coś na kolory - proste przedmioty, coś co je zainteresuje, ale też coś, co nie wymaga dużej przestrzeni i specjalistycznych zabawek.
    Będę wdzięczna za porady.
    pozdr
    N

     • j8ded Re: proste zabawy z przedszkolakami w jęz. angiel 21.02.11, 09:39
      Zabawy dla dzieci w wieku 2-5 lat powinny być proste jak konstrukcja cepa :) Dzieci nie mają wyobraźni abstrakcyjnej, one uczą się tego, co widzą, słyszą i czują! Dlatego w przypadku dzieci w tym przedziale wiekowym nie wyobrażam sobie pracy bez materiałów. One nie rozumieją zasad gier. Proponuję uczyć słownictwa na podstawie drukowanych obrazków z internetu. Wspaniałą grą jest np. memo - szukamy par słów kart odwróconych face-down. Inna zabawa to abracadabra - pod kocyckiem ukrywamy zestaw np. 4 słówek, czarujemy wspólnie mówiąc abracadabra abracadabra one, two, three, nauczyciel odsłania karty i zadaje pytanie what's missing? dzieci mówią co zniknęło. Furorę robi też piosenka head&shoulders (youtube). Zabawa dla dzieci jest cała masa, trzeba poszukać dobrze w internecie. Dla dzieci od ok. 5 do 7 r.ż. możemy wprowadzać już bardziej skomplikowane zabawy. Również polecam zabawę z kartami (druk z internetu) i tu możemy już wprowadzać więcej zabaw z ruchem. Czyli np. 2 uczniom przylepiamy kartki z obrazkami na plecach. Uczniowie skaczą w polu tak aby nawzajem przeczytać zobaczyć co jest na karcie drugiego zawodnika. Dzieci uwielbiają rywalizację i jasne zasady gry :)
      • art-decco Re: proste zabawy z przedszkolakami w jęz. angiel 21.02.11, 10:59
       Dzięki! O takie konkrety mi chodziło.
       Flashcards - do wydrukowania z netu - oczywiście podstawa, obrazki itd.
       Ale to też trzeba odpowiednio wykorzystać. Konkretne, proste pomysły. Nie mozna przecież tylko zaprezentoweać obrazek no i co dalej? :)
       Jeśli chodzi o internet - przekopałam wiele stron, wierzcie mi.... i jakoś tych konkretnych opisów fajnych zabaw, gier, nie znalazłam wiele, stąd ten post.
       Więc każdy fajny pomysł, który macie bardzo mi się przyda. Rzecz jest o tyle nietypowa, że zajęcia nie odbywają się w przedszkolu i nie wiem z góry ile dzieci i w jakim wieku przyjdą. Może być tak, że przyjdzie kliku 23 latkow bez nzajomości angielskiego w ogóle i kilku 6 latków po przedszkolu językowym. Nie wiem z góry dla kogo mają być te zajęcia. :) Muszą być więc maksymalniem zabawowe i uniwersalne, żeby żaden dzieciak się nie nudził i każdy tez coś skorzystał, choć trochę. :)
       Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.


       Inna zabawa to abracadabra - pod kocy
       > ckiem ukrywamy zestaw np. 4 słówek, czarujemy wspólnie mówiąc abracadabra abrac
       > adabra one, two, three, nauczyciel odsłania karty i zadaje pytanie what's missi
       > ng? dzieci mówią co zniknęło. Furorę robi też piosenka head&shoulders (youtube)
       > . Zabawa dla dzieci jest cała masa, trzeba poszukać dobrze w internecie. Dla dz
       > ieci od ok. 5 do 7 r.ż. możemy wprowadzać już bardziej skomplikowane zabawy. R
       > ównież polecam zabawę z kartami (druk z internetu) i tu możemy już wprowadzać w
       > ięcej zabaw z ruchem. Czyli np. 2 uczniom przylepiamy kartki z obrazkami na ple
       > cach. Uczniowie skaczą w polu tak aby nawzajem przeczytać zobaczyć co jest na k
       > arcie drugiego zawodnika. Dzieci uwielbiają rywalizację i jasne zasady gry :)
  • esteve14st Re: proste zabawy z przedszkolakami w jęz. angiel 21.02.11, 11:10
   Ja osobiście polecam dwie takie zabawy. Memory game - w zależności od tematu danej lekcji różnie to wygląda. Powiedzmy, że tematem zajęć są zwierzątka nauczyciel języka angielskiego rzuca piłeczkę do dziecka i mówi: What animal? Dziecko mówie zwierzątko po angielsku i rzuca piłeczkę do innego dziecka. To drugie dziecko powtarza powiedziane już zwierzątko i dodaje swoje. Następne dziecko powtarza wszystkie poprzednie zwierzątka i dodaje swoje. Druga gra, głuchy telefon - podajemy pierwszemu dziecku jakąś frazę związaną z tematem lekcji i czekamy co powie ostatnie dziecko, czy wszystko się zgadza. To chyba dwie najprostsze i najfajniejsze zabawy :-)
  • ioreta Re: proste zabawy z przedszkolakami w jęz. angiel 12.03.11, 00:11
   Właśnie zaczęłam przygotowywać Memory Cards - na razie jest ich tylko 10, słówka akurat takie, które robiłam na lekcji, ale mogą się przydać ;) angielskidlakazdego.blox.pl/2011/03/Memory-cards-dla-dzieci.html

   Po drugie polecam przyjrzeć się tej stronie: www.nauka-przez-zabawe.pl/
   _____
   www.zdrowejedzenie.blox.pl
   www.angielskidlakazdego.blox.pl
  • biomona Re: proste zabawy z przedszkolakami w jęz. angiel 14.03.11, 10:33
   Z flashcardsami poza "what's missing" moi lubią jeszcze intuition: najlepiej dzieci podzielić ich na 2 drużyny. Nauczyciel trzyma karty przed soba tak, żeby dzieci nie widziały, jedną kartę ma na wierzchu. Pytanie: "What is this?" I dzieci zgadują (oczywiście liczba kart musi być ograniczona - mogą to być zwierzęta, kolory, liczby... do wyboru do koloru). I reprezentanci drużyn zgadują :) kto zgadnie dostaje punkt dla swojej drużyny. Ja zwykle gram z moimi do 5 punktów.
   Jest jeszcze głuchy telefon (karty na podłodze lub tablicy), pierwszej osobie szepczesz słówko do ucha, dzieci przekazują sobie słówko po cichu, ostatni mówi na głos i pokazuje odpowiednią kartę.
   Przy niektórych tematach da się zrobić kalambury: dziecku pokazujesz jedną kartę, a ono ma przedstawić ją pozostałym, nie mówiąc ani słowa (da się ze zwierzętami, z zabawkami, z pogodą). Simon says oczywiście też :)
   No i bingo :)
   • nickname22 Re: proste zabawy z przedszkolakami w jęz. angiel 14.10.14, 22:54
    Bardzo proszę o pomoc w kwestii zabaw dla dzieci w wieku 4-6 lat
    Kończę właśnie temat: Family, może ktoś podsunie mi pomysł na jakąś zabawę z dziećmi. (był już głuchy telefon, flashcards, what is missing, piosenki...)
    -Zaczynam : animals, narazie te domowe- pets. Chcę zrobić kalambury, rozpoznawanie odgłosów zwierzątek, ale to poźniej jak poznamy ich więcej...
    Szukam pomysłów na nowe ciekawe zabawy, mam 12 osób w grupie w dość małej sali.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka