Dodaj do ulubionych

Podręcznik dla czwartek klasy SP

08.02.12, 22:36
Macie już swoich faworytów na nowy rok szkolny? :)
Obserwuj wątek
  • agnpol Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 10.02.12, 22:17
   Powoli się rozglądam... Obecnie korzystam z Maxi taxi, ale porównując z innymi podręcznikami jest za trudny, za szybko wprowadza gramatykę, chaotycznie słownictwo - nie mam z nim extra wyników:(
   Obecnie jestem prawie zdecydowana na LOOK z Pearson'a - ktoś korzysta? Jakieś opinie?
   • j8ded Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 13.02.12, 13:53
    Steps in English
  • mama_klary Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 23.02.12, 21:59
   Ja też myślałam o tym Look, interesuje mnie żeby był położony nacisk na pisanie, bo to też będzie podobno na sprawdzianie a wiadomo to zaniedbuje sie w podstawówce. a jak z sekcjami writing w tym podręczniku?
   • mayflower82 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 11.03.12, 18:11
    Witam, ja uczę z Look 1 i 2 od tego roku szkolnego. Niestety musiałam zmienić Sky high na Look a chętnie nadal bym z niego korzystałą. Co do look'a: Pisanie jest po każdym rozdziale, sprawdziany też.Generalnie duuuzo ćwiczeń gramatycznych, mało ćwiczeń wspierających komunikację ustną. Dla mnie podręcznik na 4 ale myśle że nieźle sie z niego bedzie przygotowywać do sprawdzianu bo będzie on przecież pisemny a więc gramatyka zapewne bedzie głównym sprawdzanym zagadnieniem a z tym podręcznikiem można naprawde poćwiczyć bo jest na czym. Do podręcznika jest oczywiście niezła ćwiczeniówka, również z zadaniami z pisania i słuchania. Płyty cdrom niestety nie ma.
  • sabinkaw Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 24.02.12, 22:04
   Ja zastanawiam się nad "Evolution" MacMillana. Nie korzystałam z podręczników tego wydawnictwa, ale opinie słyszę i czytam bardzo pozytywne - na razie oglądałam tylko fragment książki, ale mam nadzieję na spotkanie z przedstawicielem to wtedy się zobaczy :-). Chcę tez zmienić podręcznik w I-III - myślę o "Bugs World" choć MacMilllan ma tez nowość dla tych dzieciaków. Za dużo tego i trudno podjąć decyzję. Pozdrawiam wszystkich podejmujących decyzje podręcznikowe :-)
   • popater10 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 24.02.12, 22:14
    Opieka konsultantów MacMillana (przynajmniej w Mazowieckim) jest chyba najgorsza ze wszystkich wydawnictw, podobnie jak ich stosunek do nauczycieli. Jedna ze znajomych nauczycielek przy zamówieniu 50 szt. repetytoriów nie dostała 1gr zniżki. Prośba o jakąkolwiek publikacje okazową to setki telefonów, a i tak nie dadzą, bo mają takie widzimisię.

    Pzdr
    • sabinkaw Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 24.02.12, 22:17
     Ja akurat jestem z wielkopolski - na razie tylko raz się spotkałam z przedstawicielką, wydawała się do rzeczy, ale jak widać różnie bywa - zobaczymy po następnych konsultacjach i spotkaniu co zaproponuje. Dzięki za opinię.
   • alina.walkowiak Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 15.03.12, 23:16
    Ja mam Bugsy i jestem zadowolona. Na razie nie zmieniam.

    Rezygnuję definitywnie ze Stepsów, zastanawiam się nad "Look" i jeszcze nie widziałam "Evolution" - może też jest fajne.
    • somacik Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 16.03.12, 13:45
     alina.walkowiak napisała:

     > Ja mam Bugsy i jestem zadowolona. Na razie nie zmieniam.

     A widziałaś może English Quest? Mogłabyś porównać? Co jest super w Bugsach? Co rzuca się w oczy, że jest w Bugsie (i jest to fajne) a nie ma w Quescie? A może czego nie ma w Bugsie, brakowało i pojawiło się w Quest?
    • renimal Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 31.03.12, 12:37
     Mam pytanie do Pani- dlaczego rezygnuje Pani ze Steps in English? Znajoma anglistka polecała mi ten podręcznik do klasy 4- jako wyważony, dobrze realizujący nową podstawę i przygotowujący stopniowo do sprawdzianu po klasie szóstej. Czemu Pani się z niego wycofuje? Jsakie są jego wady- Pani zdaniem? I ku jakiemu podręcznikowi Pani się skłania- Look czy Evolution?
     Ja pracuję ze Sky High w 4-6 i mam ochotę go porzucić. Boję się, że Look Longmana będzie za trudny dla uczniów w wiejskiej szkole, z kolei Evolution nie znam, ale znam Super Kids Macmillana- straszny chaos- nie polecam. I sama też jestem w kropce jaki wybrać podręcznik do czwartej klasy.
     Proszę o opinie.
  • zojanka Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 15.03.12, 21:32
   Pracuję od roku na Hot Spot 1 MACMILLANA i jestem bardzo zadowolona. Co do przedstawicieli z tego wydawnictwa to zgadzam się - współpraca nie jest miła.
   • somacik Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 16.03.12, 13:50
    Ja też mam Hot Spota 1 i bardzo łatwo się pracuje na tym podręczniku. Nie wiem, może dlatego, że ja lubię dużo gadania, masa zadań w zeszycie ćwiczeń, i to takich naprawdę wspierających lekcję, bo zdarzały się takie ćwiczenia,które były ni z gruchy, ni z ... Tutaj mam wszystko ułożone. Fakt, dużo tego, ale to zadaję jako pracę domową, a lekcję wolę wykorzystać na komunikację oraz ćwiczenia z podręcznika, i tak zazwyczaj ustne.

    Nie widziałam niestety Hot Spota 2 i 3. Mam nadzieję, ze będą równie dobre.
  • savannah81 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 30.03.12, 18:37
   Ja także jeszcze nie zdecydowałam który podręcznik wybrać. Na pierwszy rzut oka podobał mi się Look, ale po dokładniejszym obejrzeniu stwierdzam, że jest to podręcznik dla tzw. mocnych klas (dużo materiału). Podoba mi się Evolution i poważnie biorę go pod uwagę, choć pan reprezentant jest tak niesłowny, że głowa boli. Niedawno jednak dostałam alternatywę dla Look z tego samego wydawnictwa, mam na myśli podręcznik Discover English i muszę powiedzieć, że zainteresował mnie.

   Macie jakieś uwagi i przemyślenia dotyczące tych podręczników?

   P.S. w młodszych klasach korzystam z Bugs World i jestem bardzo zadowolona - nie zamierzam ich zmieniać i bardzo polecam osobom jeszcze niezdecydowanym. Dzieci je uwielbiają.
   • sabinkaw Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 30.03.12, 21:27
    Witam serdecznie savannah81, ja tez właśnie stoję przed wyborem podręcznika i również poważnie zastanawiam się na Evolution, a w I-III myślę o nowości Quest też Macmillana, choć też zastanawiałam się na Bugs World. Piszesz, że używasz Bugsów - mogłabyś napisać czy piosenki są fajne, jak inne materiały, nie ma nawału pracy i pośpiechu? Jeśli widziałaś Questa mogłabyś ewentualnie porównać z Bugsami. Za wszelkie wskazówki i odpowiedzi dziękuję. Pozdrawiam.
    • renimal Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 31.03.12, 12:42
     Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat Quest Macmillana- czy warto wziąć go dla maluchów? Czy sprawdzi się w klasach z sześciolatkami? Czy nie jest tak, że zbyt wcześnie wprowadza pisanie- a dzieci nie znają literek?
     A może ktoś widział podręcznik Nowej Ery dla 1-3? Co o nim sądzicie?
     • renimal Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 31.03.12, 13:52
      Mam pytanie do Pani Aliny Walkowiak (pisałam ten post też u góry, ale chyba tu na dole będzie bardziej czytelnie)- dlaczego rezygnuje Pani ze Steps in English? Znajoma anglistka polecała mi ten podręcznik do klasy 4- jako wyważony, dobrze realizujący nową podstawę i przygotowujący stopniowo do sprawdzianu po klasie szóstej. Czemu Pani się z niego wycofuje? Jsakie są jego wady- Pani zdaniem? I ku jakiemu podręcznikowi Pani się skłania- Look czy Evolution?
      Ja pracuję ze Sky High w 4-6 i mam ochotę go porzucić. Boję się, że Look Longmana będzie za trudny dla uczniów w wiejskiej szkole, z kolei Evolution nie znam, ale znam Super Kids Macmillana- straszny chaos- nie polecam. I sama też jestem w kropce jaki wybrać podręcznik do czwartej klasy.
      Proszę o opinie.
     • sabinkaw Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 31.03.12, 15:54
      W podręczniku Quest można korzystać z dwóch stopni trudności zadań Basic oraz Challenge - w pierwszym nie ma pisania i można cały czas korzystać tylko z tej opcji. Jeśli dzieci są bystre można stopniowo wprowadzać elementy pisania korzystając z wersji Challenge. To akurat mi się podoba, podręcznik po przewertowaniu dość ciekawy, ale nadal nie wiem co wybrać - jak się pracuje to się dopiero okazuje po wyborze - w klasie z dziećmi :-). Pozdrawiam.
    • savannah81 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 31.03.12, 20:15
     Niestety nie przeglądałam Questa więc nie mam porównania. Jestem tak zadowolona z Bugsów, że szczerze mówiąc nie bardzo interesują mnie inne podręczniki na ten etap edukacyjny. Piosenki są bardzo fajne, dzieci je uwielbiają i chcą je śpiewać na każdej lekcji, większość uczniów uczy się ich dobrowolnie i najczęściej samoczynnie na pamięć więc muszą mieć w sobie "to coś":) Zeszyt ćwiczeń w I i II klasie masz do wyboru jeden z dwóch, ze względu na umiejętność pisania bądź jej brak. Książka nauczyciela jest rewelacyjna. Teraz właściwie już z niej rzadko korzystam bo wypracowałam sobie jakieś swoje schematy i pomysły na te lekcje, ale na początku często do niej zaglądałam. Jest napisana po polsku i ma mnóstwo inspirujących pomysłów na poprowadzenie lekcji i materiałów dodatkowych. Materiał zawarty w Bugs pozwala spokojnie nauczyć dzieci wszystkiego, co jest w podręczniku i nie musisz gonić i wybierać co jest niezbędne, a z czego możesz zrezygnować. Naprawdę polecam:)
     • sabinkaw Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 31.03.12, 22:08
      Wielkie dzięki za sporo informacji o Bugsach, muszę się nam nimi zastanowić. Z tego co wiem (pani przedstawiciel podała taka informację na spotkaniu) wydawnictwo pracuje nad nową wersją ćwiczenia w którym będą zarówno zadania dla niepiszących uczniów, jak i dla tych którzy znają litery - takie połączenie obecnego zeszytu A i B. Zobaczymy jak będzie wyglądał, bo na wspomnianym spotkaniu nie był dostępny. Właściwie mam jeszcze jedno pytanie - jakie są testy - można je edytować czy są do kserowania? Przepracowałaś wszystkie trzy klasy? Każda część ma podobna konstrukcję i jest jednakowo dobra? Jeszcze raz dzięki za wskazówki. Jeśli nasuną mi się jakieś pytania pozwolę sobie jeszcze napisać :-)
      • savannah81 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 01.04.12, 12:41
       testy są do kserowania. Ja robię tak, że po każdym przerobionym rozdziale sprawdzam ich wiedzę ustnie, a potem robię test (wg. mnie powinny być one trochę trudniejsze, ale nie jest źle). Przerobiłam wszystkie części, zarówno starsze BUGS, jak i z nowej PP BUGS WORLD. Jedyne moje uwagi do tych podręczników to chyba nie do końca równomiernie rozłożony materiał na te trzy lata. W I klasie jest stosunkowo mało materiału i wobec tego dużo powtarzam z dziećmi i organizuję różne zabawy z angielskim. Z jednej strony jest to fajne, bo przy tak małych dzieciach, a mam kilkoro 6-latków, mam pewność, że każdy się nauczy większości tego, co zakładam. W II klasie jest tak akurat, ale w III nie możesz raczej pozwolić sobie na tzw. luźne lekcje np. niepodręcznikowe, jakie czasem robię w młodszych klasach. To wszystko jest być może moim subiektywnym odczuciem ponieważ w okresie zimowym zawsze chorowałam i brałam L4, więc siłą rzeczy mam mniej czasu na zrealizowanie wszystkiego, a rozmawiałam z n-lką, która też pracuje na BUGSach i mówi, że robi dużo dodatkowych rzeczy np. z książki n-la, ponieważ cały materiał zawarty w podręczniku da się dość szybko przerobić.
       • sabinkaw Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 01.04.12, 16:52
        Jeszcze raz dzięki za wszystkie informacje. W razie pytań będę jeszcze pisać. Pozdrawiam.
  • poziomkaa83 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 26.04.12, 16:03
   Czy w 4 klasie zaczynacie od Startera czy od 1 części ?
  • alina.walkowiak Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 10.05.12, 11:06
   A ja się wciąż motam.... i nie mogę zdecydować. A wy, kochane koleżanki? :)
   • renimal Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 10.05.12, 17:12
    Ja zdecydowałam się na Stepsy. Wg mnie to podręcznik najbardziej wyważony, rozsądny, dobrze realizuje nową podstawę. Dużo słuchania, a słuchanie może być na egzaminie w 2015. Dobrze zaplanowane trzy części- do poziomu A1/A2, który jest wystarczający.
    Z innymi podrecznikami często problem- starter, 1 i 2- trochę za mało materiału, za prosty. A poziomy 1, 2, 3 to z kolei za dużo. W części 3- zbyt trudna gramatyka.
    Evolution moim zdaniem trochę na siłę nowoczesne, tylko część 1 (w Stepsach mogłam przeanalizować część 1, 2 i 3), sekcja Extra wcale nie Extra- czyli dodatkowa, gdyby się jej nie przerobiło, to materiału byłoby za mało...
    Z kolei Nowa Era z Explorer- za ambitna, zbyt trudne słownictwo w tekstach i słuchaniu, to dla klas ambitnych, uczniów zdolnych czy szkół językowych- moim zdaniem. Dla dzieci słabych ten podręcznik to byłaby katastrofa...
    A np. Longmana Discover- niezły, ale Steps wg mnie lepszy, gdyż właśnie ten problem- starter za łatwy, a opcja 1,2,3- za ambitna. Niepotrzebnie zrobili cztery części...
    To wszystko skłoniło mnie do Steps...
    A Wy jak wybrałyście?
    • alina.walkowiak Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 10.05.12, 21:24
     Ja pracuję na Stepsach od września i ... dziękuję bardzo. Chaos, chaos i jeszcze raz chaos. Gramatyka - masakra! Ledwie wtrącona. Czasem w ćwiczeniach są zupełnie nie pasujące do podręcznika ćwiczenia, z kosmosu dosłownie.

     Myślę o Look - tam jest wszystko jasno i przejrzyście.

     Wolałabym Explorera, ale wydaje mi się za ambitny.

     Na razie stawiam na Looka.
     • savannah81 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 10.05.12, 22:08
      A moja dyr kazała się już w zeszłym tygodniu określić co do podręczników. Przeglądałam kilka pozycji, ale brałam pod uwagę tylko 4 i wg mnie: Look - przeładowany, dla ambitnych i mocnych klas; Steps - też jakiś taki bałagan (nawet wizualnie wydaje się wielki nieporządek, nie wiadomo na czym oko zawiesić bo mnóstwo różnych ramek, rameczek itp); Miałam dylemat pomiędzy Evolution i Discover English i zdecydowałam się na DE z kilku powodów. Przede wszystkim maja tylko 1 część, nie wiadomo jak to będzie z 2 i 3, ponadto, pan przedstawiciel (nawiasem mówiąc - koszmarnie niesłowny) od stycznia obiecywał mi dostarczyć książkę nauczyciela (interesowały mnie dodatkowe zabawy i materiały do kopiowania), po wielu moich próbach kontaktu stanęło w końcu na tym, że przyjedzie w kwietniu, aby mi ją pokazać (bo oczywiście nie ma możliwości otrzymania jej) i nie pojawił się, ani nie zadzwonił do tej pory. Przez ten czas przejrzałam komponenty DE dawno otrzymane z Pearson'a (Longmana) i stwierdziłam, że jest to całkiem ok seria. jedyny minus to właśnie dylemat starter czy 1, ale zdecydowałam się na 1, a na początku roku zrobię kilka lekcji bezpodręcznikowych (wykorzystam materiał ze startera)
      • renimal Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 10.05.12, 22:22
       A czy nie uważasz, że Discover 3 jest zbyt trudny dla klasy 6? zbyt trudna gramatyka i słownictwo - poziom A2, a do egzaminu trzeba bedzie utrwalić materiał z poziomu A 1...
       • savannah81 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 11.05.12, 16:44
        Muszę się przyznać, że od wydawnictwa otrzymałam starter, 1 (podręcznik, ćwiczenia i książkę n-la) i 2. Nie widziałam 3 części, w starterze, 1 i 2 materiał jest ok, więc nie pomyślałam, że w 3 mógłby być za trudny. Jakoś dam radę, przecież nie musimy "przelecieć" wszystkiego, co jest w podręczniku. Zawsze można okroić i zmodyfikować lekcje. Myślę, że nie powinien to być problem, tzn. mam taką nadzieję, a czy się uda - okaże się za 3 lata:)
     • internek12 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 23.11.13, 00:59
      To jakieś nieporozumienie. Może jesteś przestawicielem innego wydawnictwa i celowo zniechęcasz? Ja ucze ze Steps (już ze wszystkich 3 części) i dawno nie miałam okazji pracować z tak dopracowanym, wyważonym i trafionym podręcznikem. Zdecydowanie polecam.
      • alina460 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 23.11.13, 14:18
       Pracuję drugi rok ze Stepsami i nie jestem zadowolona. Za dużo gramatyki. I chaos. Ponadto prawie każda czytanka w ćwiczeniach ma zadanie: zaznacz T/F i popraw niepoprawne zdania, co większość uczniów z zasady sobie odpuszcza :P
       I kiepskie, niemelodyjne piosenki, które w ogóle nie nadają się do śpiewania.
       • there.there Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 25.11.13, 00:46
        Ja mam okazje dawać korki dwóm dzieciakom, które w szkole mają steps i potwierdzam, że to porażka. Czasem odnoszę wrazenie, że autorzy nigdy nie uczyli dzieciaków. Napaćkane, chaotyczne, z gramatyką dla gramatyki. Zadania w WB trudne i jest ich za dużo. Osobiście wole DE od Longmana - nie dość, że graficznie fajna, to wszystko poukladane, wiadomo gdzie zaczyna się i kończy lekcja, a i materiału nie za dużo. Nawet jeśli okaże się go za mało to zawsze mozna czymś uzupełnic.
  • alina.walkowiak Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 12.05.12, 07:38
   Zdecydowałam się na Looka.
  • greatteacher Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 30.11.13, 15:28
   A czy ktoś z Was korzysta z Evolution 2 w klasie 5 ? Chcałabym usłyszeć Waszą opinię na temat tej książki. Ja z nią pracuję i się trochę męczę - za dużo materiału - 9 działów, ciągle nowe słownictwo - mało zadań. Wydaje mi się, że na sprawdzianie 6 kl. nie będzie aż tak wiele materiału, więc nie wiem czy śpieszyć się ze zrobieniem tej książki w tym roku szkolnym, czy przełożyć sobie 9 dział na 6 klasę. A jak jest u Was? A może moi uczniowie są zbyt powolni? Chętnie bym usłyszała opinie innych. Pozdrawiam:)
   • alina460 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 01.12.13, 18:58
    Właśnie! To samo myślę! Na sprawdzianie będzie słuchanko, czytanko i jakieś ćwiczonko typu: a, b, c, a my zawalmy dzieciaki gramatyką i totalną nudą! Czekam tylko na egzamin i zmieniam podręczniki na jak najłatwiejsze i najciekawsze. Ale jeszcze parę latek będę musiała się pomęczyć na tym, co mam. Grrrr....
    • somacik Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 31.01.14, 17:40
     Seria konferencji metodycznych wydawnictw rozpoczęta. Wydawnictwa prześcigają się we wznowieniach, nowościach, kuszą obudową. Zamierzacie od przyszłego roku z czwartą klasą wprowadzić coś nowego? Zostajecie na starym zestawie? Ja coraz bliżej przyglądam się Pearson'owi. Nowość Today, czy Discover English? W Today fajnie zrobiona ćwiczeniówka, ale mam wrażenie, że to co 'challenge' u nich to u innych norma, ale może to tylko moje wrażenie. Jak pracuje się z Discover English? Macmillan wznawia dodając tytułom Plus, całkowitych nowości chyba nie mają. Myślę oczywiście o II etapie edukacyjnym. Stepsów Oxfordu w ogóle nie biorę pod uwagę.
     Jak będziecie planować pracę z klasą VI? Kończycie serię podręcznika + repetytorium? Trochę dużo finansowo wyjdzie. Wiem, że w gimnazjach w 3 klasach korzystają już tylko z samego repetytorium. Można tak w podstawówce?
  • alina460 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 05.02.14, 08:59
   Właśnie się pojawił "Today" Pearsona. Ciekawe, jak Wam się podoba, bo ja biorę go pod uwagę :)

   www.pearson.pl/angielski/katalog-sklep/szkoly-podstawowe-klasy-4-6/today.html
   • przemek_d4 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 27.02.14, 18:45
    Ja pracuje obecnie na Winners Plus. Lubię ten podręcznik ale chcę czegoś aktualniejszego, co dobrze przygotuje uczniów nie tylko do sprawdzianu szóstoklasisty. Co proponujecie?
    • alina460 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 27.02.14, 20:55
     Winners uważam za zbyt łatwy. Ja aktualnie zastanawiam się nad Today wyd. Pearson.

     A do spr to najlepiej przygotuje pewnie repetytorium :)

     Ja zamierzam kontynuować podręcznik, który mam w kl. 5 także w kl. 6, a tak faktycznie to wejść w repetytorium. W zasadzie: podręcznik-repetytorium :)
     • gosc041 Re: Podręcznik - repetytorium, klasy SP 01.03.14, 09:06
      Przepraszam, ale o którym podręczniku-repetytorium jest konkretnie mowa?
      Pozdrawiam
      • alina460 Re: Podręcznik - repetytorium, klasy SP 01.03.14, 21:46
       Będę kontynuować podręcznik, który jest w klasie 5. A repetytorium? Nie wiem jeszcze, może Pearson...
  • bogusia1231 Re: Podręcznik dla czwartek klasy SP 27.02.14, 15:01
   Jako rodzic czwartoklasisty jestem zadowolona z Evolution - teraz mamy pierwszą część, podobno druga jest dużo trudniejsza, ale o tym będę mogła powiedzieć coś pod koniec semestru - mamy zacząć w tym semestrze.
  • motylek1651 podręczniki 28.03.14, 22:08
   to może powiem coś od siebie w kwestii podręczników do podstawówki.
   nie zgodzę się z kwestii Steps in English (Oxford) - wg mnie to bardzo dobre podręczniki. pracuję na nich 2 rok i jestem cały czas zadowolona. nie wiem czemu ktoś stwierdził, że jest tam jeden wielki chaos - każdy rozdział skupia się najpierw na słownictwie, później zagadnienia gramatyczne, następnie zadania typowo egzaminacyjne. jest świetny jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu szóstkoklasisty. jeśli chodzi o New Look'a (Pearson)- pracowałam na nim 2 lata, byłam zadowolona - bardzo uporządkowane, dość ciekawe. nie podobały mi się tylko ćwiczenia - za dużo nudnych zadań na gramatykę, a za mało zadań typowo pod egzamin szóstoklasisty. do szkół językowych mogę polecić Project (Oxford) - świetna książka, stara, ale bardzo uporządkowana, pracuje się świetnie. Starland - mega ambitna książka i stanowczo za trudna do zwykłych szkół, przeładowana słownictwem i gramatyką - nadaje się tylko na korepetycje, ewentualnie do szkół językowych - ale tu też bym się zastanowiła.
   jeśli chodzi o klasy I-III - pracowałam na New Sparks - fajna książka, dużo komunikacji, mnóstwo zabaw dla młodszych dzieci - poziom średni (dla b. dobrych uczniów będzie za łatwe, dla przeciętnych dzieci np na wsi - idealne), ale generalnie polecam. New Happy House - największa tragedia na jakiej pracowałam. o ile 1 i 2 da się jakoś znieść, o tyle na 3 nie da się w ogóle pracować - podręcznik jest tak łatwy i mało ciekawy, że trzeba kombinować z materiałami dodatkowymi, bo po prostu nie ma na czym pracować - dzieciaki ziewają z nudów. i ostatnie: Incredible English - pracowałam na nich rok - ambitna i rozwijająca książka, raczej dla szkół językowych (chyba nie ma dopuszczenia do szkół podstawowych), ale na pewno godna polecenia. to na tyle, mam nadzieję, że komuś się przydały moje opinie :)
   pozdrawiam
   • motylek1651 Re: podręczniki 28.03.14, 22:12
    i jeszcze jeden podręcznik sobie przypomniałam: Discover English (Pearson) - dla mnie to jeden z tych podręczników, gdzie wydawnictwo chce coś nowego wypuścić na rynek, ale nie bardzo wie co, więc wymyśla na szybko byle jaki podręcznik i ładnie go reklamuje zachęcając komponentami. książka infantylna, nudna, łatwa, generalnie bardzo (!) słaba. pracowałam na niej rok i już po pierwszym sem tylko czekałam do końca roku, żeby zmienić ten podręcznik na jakikolwiek inny. jeśli macie bardzo słabych uczniów - może się jeszcze nada, ale przy przeciętnej grupie - w życiu nie polecam.
    • engteacherka Re: podręczniki 29.03.14, 09:45
     a ja bardzo lubiłam starą wersję Happy House (nie wiem, jak wygląda nowa, czy jest całkiem zmieniona) - jest mega komunikacyjna , nie polecam dla dużych grup, ale dla par i na zajęcia indywidualne była bardzo dobra - ciekawe słuchanki, bardzo ładne piosenki, część 2 trochę słabsza niż 1. Happy Street natomiast, to miom zdaniem bardzo dobra książka i znów dla tych, którzy uczą dużo komunikacji, zabawy słowne są tam bardzo dobre i komiks o Colinie też. Nie wiem, czemu tak słabo ją oceniasz - na korepetycje jest znakomita, bo na zajęciach indywidualnych można wreszcie skupić się na mówieniu i słuchaniu. W nowszych podręcznikach przeszkadza mi zbyt wczesne wprowadzanie pisania, co zaburza mówienie u takich np. pierwszoklasistów
     • bogusia1231 Re: podręczniki 31.03.14, 09:24
      A co sądzicie o Oxford Heroes?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka