Dodaj do ulubionych

metoda Callana - jak działa?

27.05.13, 14:51
Nauczycielka poradziła mi metodę Callana. Czy ktoś uczył się w ten sposób angielskiego i może coś na ten temat powiedzieć? Czy rzeczywiście można dzięki tej niby cudownej metodzie tak szybko nauczyć się języka? bo to brzmi trochę niewiarygodnie...
Obserwuj wątek
  • engteacherka Re: metoda Callana - jak działa? 28.05.13, 10:03
   Nie ma cudownych metod.
   Na jednego lepiej ,,podziała'' jedna metoda, na kogoś innego inna. Z angielskim jest jak z odchudzaniem: wymaga mnóstwa pracy, bez tego żadne cudowne herbatki i spalacze nic nie dadzą :)
   Ja jestem zwolenniczką wybierania z róż nych metod tego, co najlepsze, nigdy nie trzymam się jednej metody.
   • communicativemethodsucks Re: metoda Callana - jak działa? 29.05.13, 18:18
    Ta metoda ma wiele 'podróbek' w Polsce. TYlko nieliczne szkoły mają akredytację 'Callan School of English' w Londynie i spełniaja warunki:
    - native speakerzy (a nie obecni studenci z fatalną wymową)
    - tempo mówienia 240 wpm (przeciętne jest 180)
    itd.

    A metoda jest strasznie uciązliwa, nuząca. Podręczniki maja bardzo przestarzałe słownictwo. Jest bezmyślnym klepaniem formułek pytanie odpowiedx. Można sobie załatwić Structure Drills z kasetami Thomson i Martinet, tam przynajmniej jest dobry oxfordzki akcent.

    Sprawdzała się do poziomu FCE. Potem trzeba rozumieć co się mówi a nie bezmyślnie klepać farmazony, byle tylko coś szybko odpowiedzieć.

    ---------------------------------------------------
    Learning is about making mistakes and knowing them to be mistakes. I fact, we cannot say 'a mistake' unless we have learnt something.
    • effi_me Re: metoda Callana - jak działa? 07.06.13, 22:55
     Zgadza się, tylko do pewnego poziomu. Opiera się na "drylach" (drills), czyli w sumie chodzi o powtarzanie, powtarzanie i jeszcze raz powtarzanie. Oczywiście w pewnym kontekście, nauczyciel ilustruje to np. ruchem, odgrywaniem pewnych zachowań itp. Po uczniach widzę, że coś tam z tego zapamiętują.

     Ale dla nauczyciela to moim zdaniem meganudna metoda - po prostu czytasz to, co masz w skrypcie. I rzeczywiście, najlepiej, żeby lektor miał bardzo dobry akcent, w przeciwnym razie uczysz się nieprawidłowej wymowy. A niestety szkoły jęz. wolą zatrudniać jak najtaniej, więc można się domyślić, jaką jakość można za to otrzymać...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka