Dodaj do ulubionych

Dygresja lektora - czy da się zaistnieć bez insta?

24.07.20, 22:05
Pomału mam dosyć pracowania ze szkołami językowymi i chciałabym przerzucić się na pracę na własny rachunek. Zdałam sobie jednak sprawę z tego, że nie mam za grosz "self-marketingowych" umiejętności. Wyobrażałam sobie, że założę jakąś stronę www, może cos na fejsie i pyknie, ale... pewnie nie pyknie, bo trzeba przecież wygenerować sobie ruch i jakoś rozwalić system. I to mnie zniechęciło - absolutnie nie jestem osobą, którą jarają jakieś instagramy i nagrywanie filmików na YT ze sobą w roli głównej. Zastanawiam się, czy rzeczywiście dzisiaj to taki mus. Jestem osobą dość prywatną, nie lubię uwidaczniać się w sieci, a jak widzę, jak "wiodące prym" online lektorki są wszędzie, odbiera mi to pewność siebie. Do jakiego bloga nie zajrzę, wszędzie to samo - tu strona, fanpejdź, insta , w porywach YT. Postanowiłam zapytać o Wasze zdanie, doświadczenie. Jeśli ja tego nie czuję, nie mam szans? Nie da się inaczej? Zapraszam do dyskusji.
Obserwuj wątek
    • mewa-01 Re: Dygresja lektora - czy da się zaistnieć bez i 01.10.20, 12:19
      Nie mam takiego konta na Insta, nie prowadzę blogu, nie mam fanpage'a na FB i nie sądzę aby takie rozwiązania miałyby mi pomóc w pozyskaniu kursantów ..... Zaznaczam, że jestem osobą uwielbiającą elektronikę, mam konto na FB, ogarniam wszelką technikę lepiej niż niejeden dwudziestoparolatek. Moi kursanci to dorośli ludzie , którzy często mają dość pragmatyczne podejście do życia i pracy. Uczą się głównie, bo muszą, bo jest im ten język, szczególnie specjalistyczny, potrzebny do osiągnięcia czegoś. Widzę konta lektorów na FB, niektórzy mają swoje blogi i porady - dla mnie to OK, ale zupełnie nie wiem, czy to jest mi potrzebne, ponieważ tego typu rady przekazuję swoim kursantom na moich zajęciach.

Generalnie, nie widzę potrzeby prowadzenia ani konta na Insta, ani fanpage'u na FB, ani bloga. Radzę sobie całkiem dobrze bez tych mediów :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka