Dodaj do ulubionych

tym razem mam pytanie dot uczenia przedszkolakow

12.09.06, 00:12
hej, ponownie witam Grono Teachers:)

tym razem podjelam sie takze spolecznie prowadzenia zajec z amgielskiego z
przedszkolakami i chcialabym zeby dzieci uczyly sie z podrecznika bo to mi
pozwoli usystematyzowac material a im na pewno da sporo radosci jesli
podrecznik bedzie odpowiednio dobrany

wiec - jaki to mialby byc podrecznik??
prosze o podpowiedzi osoby uczace te grupe wiekowa

licze na Wasza pomoc
pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • jniedz Re: tym razem mam pytanie dot uczenia przedszkola 12.09.06, 18:26
      Prowadzę zajęcia z przedszkolakami już 3 lata. Bardzo polecam podręcznik New
      English Adventure Starter, longman oraz Here is Patch 1,Macmillan . Druga z
      pozycji zawiera wiele ciekawych zadań, a ksiązka nauczyciela zawiera mnóstwo
      zabaw, gier i innych ćwiczeń do wykonywania z przedszkolakami. Polecam
      wprowadzenie w nauce duzej ilości historyjek oraz piosenek ( PONS Angielski
      Śpiewająco) lub pozycja Angieslki w domu. Super proste i chetnie śpiewane
      piosenki przez przedszkolakow.
    • aimee80 Re: tym razem mam pytanie dot uczenia przedszkola 13.09.06, 17:40
      też mam pytanie dotyczące maluchow, uczę dzieci w zerówce oraz pierwszej
      klasie, ale z tymi z zerówki mam więcej kłopotów, np. jest 2 chłopców, którzy
      notorycznie przeszkadzają; wiec pani dyrektor powiedziala mi, ze powinnam
      nauczyc ich jakis pląsów! No i smiesznej rymowanki, ktora bedzie znaczyla, ze
      teraz mają być cicho. Poza tym jak najwięcej zabaw ruchowych- znacie jakieś
      fajne? Cały czas szukam w internecie, znalazłam www.abcteach.com,
      www.GenkieEnglish.com. Proszę, podzielcie się ze mną swoimi pomysłami i
      doświadczeniem.
      Pozdrawiam :)
      • ed.kow Re: tym razem mam pytanie dot uczenia przedszkola 13.09.06, 22:05
        Takim maluszkom to ciężko wysiedzieć 30 minut (czy 45!). Muszą się troszkę
        poruszać, popracować wszystkimi zmysłami. Pani Dyrektor ma rację, śpiewać,
        skakać, ruszać się. Niech pokazują co wyśpiewują. Niech udają zwierzaczki,
        szukają kolorów, rysują rodzinę, tworzą farmę itd. itp. Rymowanki oczywiście
        też - żeby było łatwiej zapamiętać słownictwo czy wręcz całe zwroty. Nie wiem
        na jakiej książce pracujesz, ale tam też na pewno znajdziesz jakieś pomysły.
        Prowadzisz zajęcia tylko w języku angielskim??
        Chłopcy przeszkadzają hmm być może się nudzą, weź ich blisko siebie daj im
        specjalną misję rozdawania czegośtam, pilnowania porządku itd. itp. czasem
        pomaga. Wprowadź element zaskoczenia, oczekiwania, wtedy będzie Ci łatwiej
        zachować dyscyplinę. Ważne są także zasady i konsekwencja. Ale nie przejmuj się
        nie zdołamy się ustrzec od błędów - ten źle nie zrobi kto nic nie robi - co nie
        znaczy że nie trzeba próbować. I Tobie będzie się wtedy lepiej pracować:)
        Co do rymowanki hmm...poszukam w moich 'zbiorach'. Czasem wystarczy jedno
        zdanie, które powtarzasz konsekwentnie na każdych zajęciach, a które staje się
        sygnałem, że zaczyna się przygoda z angielskim.
        Powodzenia
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka