Dodaj do ulubionych

Co na łysienie plackowate?

23.03.10, 09:47
Łysienie plackowate trudno jest leczyć ogólnodostępnymi preparatami na łysienie. Dlaczego? Dlatego, że jego przyczyną są najprawdopodobniej nieprawidłowe reakcje układu immunologicznego. W wyniku autoagresji organizm zaczyna pozbywać się włosów. Trudno ten moment przewidzieć i równie trudno uchronić się przed jego skutkami. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że teza o autoagresji jest zaledwie tezą (choć bardzo prawdopodobną), bo lekarze wciąż nie znają etiopatogenezy tego typu łysienia.

W jego leczeniu wykorzystywane są bardzo różne środki. Bardzo dobre efekty uzyskuje się przy pomocy alergenów kontaktowych i naświetlań, które pobudzają mieszki do produkcji włosów. Te metody leczenia łysienia potwierdzałyby jego autoimmunologiczną genezę. Z drugiej strony jednak łysienie plackowate ma charakter nawrotowy, a nawet może pojawić się jeden jedyny raz w życiu, po czym zniknie równie nagle jak się pojawiło. Czy w związku z tym nie byłoby lepiej zaniechać leczenia?
Zdecydowanie nie, ponieważ nikt nigdy nie da nam gwarancji, że w naszym konkretnym przypadku jego objawy zanikną.

Ogólnodostępne środki pomocne w leczeniu łysienia plackowatego
Zaawansowane kuracje wykorzystują alergeny kontaktowe tj. substancje wywołujące reakcje alergiczne. Niestety samodzielnie nie możemy ich wykorzystać, taką kurację może zaordynować jedynie lekarz, przeprowadza się ją pod jego ścisłą kontrolą, ale nic nie stoi na przeszkodzie by sięgnąć po środki wykorzystywane od lat w leczeniu różnych typów łysienia. Jeśli uznamy, że to, co wzmacnia włosy tj. lepiej odżywia mieszki włosowe i stymuluje pozytywnie ich pracę jest dobrym sposobem na łysienie (w każdym razie być powinno) to nie ma przeszkód by wykorzystać w tym celu minoxidil (składnik bardzo wielu preparatów na łysienie wykorzystywany głównie w leczeniu łysienia androgenowego, ale też dobrze radzący sobie z innymi 'dolegliwościami' włosów) lub wyciągi z roślin i preparaty na bazie tych wyciągów, witamin, minerałów i aminokwasów wykazujących zbawienny wpływ na nasze włosy.
O łysieniu plackowatym i metodach jego leczenia dowiesz się więcej na stronie www.lysienieplackowate.pl
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka