Dodaj do ulubionych

co skutecznego przeciwko wypadaniu włosów

03.11.10, 21:28
Poradźcie proszę coś naprawdę sprawdzonego, skutecznego przeciwko wypadaniu włosów.
jakieś witaminy, sumplement diety????

okropnie wypadają mi włosy, po prostu są wszędzie w całym domu, zapycham brodzik jak się kąpie, coś okropnego.

ścięłam ostatnio włosy ponad 10cm ale to nic nie dało.

proszę o rady
Obserwuj wątek
    • issey_miyake Re: co skutecznego przeciwko wypadaniu włosów 04.11.10, 00:06
      Nadmierne wypadanie włosów często jest efektem przebytej choroby, stresów, nerwic, palenia papierosów, nieodpowiedniej diety (niedobór białka i deficyt kaloryczny mogą być przyczyną zwolnionego wzrostu włosów, zmniejszenia grubości łodygi i zwiększonego wypadania), anemii, przyjmowania niektórych leków.

Wypadanie włosów jest szczególnie widoczne podczas ich czesania i mycia. Żeby stwierdzić, że włosy nam nadmiernie wypadają powinniśmy liczyć wszystkie wypadające włosy w ciągu doby, te tracone samoistnie i te, które tracimy przy czesaniu, przez kilka dni. Dzienna utrata włosów w warunkach fizjologicznych ulega również dużym wahaniom indywidualnym, na ogół nie powinna przekraczać od 70–100 włosów dziennie. Problem pojawia się gdy wypada ich ponad 100 dziennie i trwa to dłużej niż kilka tygodni. Nadmierne wypadanie włosów jest zapowiedzią powstawania łysienia, które powstaje wskutek zachwiania równowagi pomiędzy utratą włosów a ich odrostem. Na poprawę stanu owłosienia nie ma jednak wpływu strzyżenie i golenie. Zwiększone wypadanie włosów obserwuje się jesienią i na wiosnę.

Większość dostępnych preparatów hamuje wypadanie włosów, lecz nie zawsze likwiduje łysienie. Niektóre pobudzają mieszki włosowe do wzrostu, wszystkie są jednak skuteczne tylko wówczas, kiedy się je stosuje. Po odstawieniu obserwuje się zwykle ponowne wypadanie, choć niekoniecznie o tak dużym nasileniu jak poprzednio.

Musisz wiedzieć, co powoduje wypadanie włosów.

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, która polega na czesaniu, szczotkowaniu, myciu włosów i prawidłowym odżywianiu. Nie jest jednak wskazane szczotkowanie włosów bardzo cienkich i nadmiernie wypadających. Najlepiej jest używać szczotek z naturalnego włosia. Częstość mycia głowy zależy od rodzaju włosów. W przypadku włosów bardzo długich powinniśmy je myć rzadziej, żeby nie doszło do uszkodzenia osłonki włosów i zmiany ich struktury. Choroby włosów, w tym szczególnie łysienie, są niełatwym problemem terapeutycznym i powinny być prowadzone przez specjalistę dermatologa często we współpracy z ginekologiem i endokrynologiem
    • kamila_21 Re: co skutecznego przeciwko wypadaniu włosów 04.11.10, 09:23
      Polecam WAX do wlosow - maska dostepna w aptekach i niektorych drogeriach, kosztuje ok. 30zl. Nakladasz na umyte wlosy, zawijasz w folie i recznik i suszysz suszarka ok. 20 minut. Pamietam jaak wlosy wypadaly mi garsciami, myslalam ze wylysieje totalnie, bylam przerazona. Po pierwszym uzyciu byla wielka poprawa, po 3 dniach nalozylam ja jeszcze raz i problem zniknal!! Dla mnie to byl cud, mam nadzieje ze Tobie rowniez pomoze.
    • corrina_f1 Re: co skutecznego przeciwko wypadaniu włosów 04.11.10, 13:02
      Najpierw zrób sobie badania, przede wszystkim tarczycy bo to może dać Ci odpowiedź, dlaczego włosy wypadają. Zakładam że nie byłaś ostatnio w ciąży ani nie karmisz.
      Wszelkie wspomagacze włosów - szampony, pastylki itp mają działanie drugorzędne. Być może potrzebne Ci leki, ale to już albo dermatolog, albo endokrynolog.
      • dorianka Re: co skutecznego przeciwko wypadaniu włosów 31.05.19, 12:43
        Temat diety ratującej fryzurę (a także powstrzymującej sam proces nadmiernego wypadania) jest bardzo rozbudowany. Koniecznie powinny się w niej znaleźć pierwiastki i witaminy wprost wpływające na stan włosów. Mam tutaj na myśli miedzy innymi siarkę (produkty białkowe np), cynk i miedź. Z witamin : beta-karoten, C i grupa B. To oczywiście nie wszystko. Część składników ma też wpływ na stan fryzury, poprzez działanie na inny aspekt działania naszego organizmu. I za najlepszy przykład posłuży tutaj żelazo. Także sporo się trzeba napracować, żeby taki jadłospis przygotować. Przy okazji jednak będzie miał on wpływ na cały nasz organizm:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka