Dodaj do ulubionych

kręcą się i puszą ;/

08.04.04, 18:16
Mam kręcone, a raczej mocno pofalowane włosy. Kiedy po umyciu pougniatam je
przez chwilkę robią się loczki o jakich myslę. Niestety wtedy tez pasma
włosów nie sa gładkie, ale potargane. Gdybym jednak rozczesała włosy nie
byłoby efektu skręcenia. Większość kosmetyków wygładzających włosy działa
również na ich prostowanie, czy może istnieją produkty skręcające i
jednocześnie zapobiegające powstawaniu puszenia się włosów?
Obserwuj wątek
    • strange23 Re: kręcą się i puszą ;/ 08.04.04, 21:51
      Ja mam ten sam problem...
      Polecam wode modelujaca Fructisa dziala jakby sama z siebie skrecala wlosy oraz
      moje najnowsze odkrycie Krem Welli "Superskret-shock waves".
      Moze jeszcze dodatkowo mleczkoa Sunsilk.
      Pzdr.
      • snow.white Re: kręcą się i puszą ;/ 12.04.04, 12:05
        strange23 napisała:

> Ja mam ten sam problem...
        > Polecam wode modelujaca Fructisa dziala jakby sama z siebie skrecala wlosy
        oraz
        >
        > moje najnowsze odkrycie Krem Welli "Superskret-shock waves".
        > Moze jeszcze dodatkowo mleczkoa Sunsilk.
        > Pzdr.
        tamtych produktow nie uzywalam jeszcze,sprobuje.
        Ale sunsilk jest taki sredni... tzn szampon dla moich wlosow okazal sie bardzo
        kiepski-suche wlosy po nim mam.A mleczko-rzeczywiscie skreca,ale obciaza troche-
        a nawet przy tym ciagle jest pelno potarganych,napuszonych "klaczkow"...
        • warta Re: kręcą się i puszą ;/ 12.04.04, 20:01
          a ja korzystam z mleczka sunsilk i jestem zadowolona. Tylko jego nie można za
          dużo nakładać, bo wtedy rzeczywiście obciąża włosy.

Pamiętam natomiast, że parę lat temu był taki fluid welli specjalnie do
          kręconych włosów - był SUPER. Wręcz idealny. Ale pewnego dnia okazało się, że
          przestali go produkować, a nie wprowadzili nic w zamian.
          • madzi1 Re: kręcą się i puszą ;/ 13.04.04, 20:24
            ja tez mam ten problem, ale wybralam sie do mojego salonu fryzjerskiego i
            kupilam szampon Kerastase - Bain Elasto Curl, jest przeznaczony do wlosow
            kreconych, jest jeszcze z tej serii pianka, jakis krem...
            jeszcze nie wiem jak dziala bo dopiero ide umyc nim glowe, ale pani w salonie
            wydala mi sie dosc autentyczna bo sama ma krecone wlosy, wiec mysle ze chyba
            wiedziala o czym mowi polecajac mi ten szampon...mam nadzieje bo kosztowal
            niemalo :)
            pozdrawiam
    • oksana.zarewicz Re: kręcą się i puszą ;/ 29.04.04, 23:09
      Witam
      Każdy specyfik do pielęgnacji włosów będzie dla kogoś bardziej skuteczny zaś
      dla innej mniej. Zależy to od obecnego stanu włosów, który ma prawo ciągle się
      zmieniać i, być może, w pewnym okresie czasu, okaże się on skuteczny. Na rynku
      polskim kilka firm proponuje produkty do podkreślenia skrętu włosów. W Pani
      przypadku radzę, wybierając tego rodzaju produkty, zachować kilka zasad:
      1. wybierać szampony mocno nawilżające (np. firmy Pantene – szampon typu „1w1”
      Kompleksowa pielęgnacja z serii Jedwabista miękkość). Przydałaby się Pani
      włosom również maseczka z tej serii (1 w tyg).
      2. Po umyciu włosów dobrze jest używać odżywek bez spłukiwania o gęstej
      konsystencji – lekko obciążą one włosy, podkreślając skręt, a wówczas nie będą
      się one unosić (np. firmy Pantene odżywka Kompleksowa Pielęgnacja) lub innej,
      sprawdzonej firmy.
      3. Aby zachować skręt włosów, radzę pozwalać im wysychać samym lub podsuszać
      chłodnym powietrzem suszarki.
      4. Można zakończyć fryzurę używając specjalnego żelu (np. Joanna Styling),
      wosku lub brylantyny. Niewielką ilość tych specyfików można rozprowadzić na
      wszystkie włosy (efekt mokrej Włoszki) lub na pojedyncze loczki (puszące się
      włosy).
      Pozdrawiam
      Oksana

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka