Dodaj do ulubionych

Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>?

28.12.10, 10:05
Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>?
Obserwuj wątek
    • marzeka1 Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 28.12.10, 12:49
      Od lat farbuję u fryzjera, bo mam opcję: będę siwa (takie geny) i nie mam zniszczonych włosów zupełnie, na dodatek wiele osób nawet nie podejrzewa, że mam włosy farbowane, bo kolor jest jak naturalny. Używam kosmetyków do włosów farbowanych i jest ok.
      W gorszej kondycji były moje włosy, gdy sama bawiłam się we fryzjera i sama farbowałam.
    • panna.m.igotka Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 28.12.10, 15:41
      Zawsze niszczy włosy. Ponoć farby do włosów jaśniejszych bardziej, bo z rozjaśniaczem. Ja osobiście farbuję co miesiąc. Głównie na ciemne brązy, z czekoladą lub kasztanem. Ale za to wszystkie to trwała koloryzacja z amoniakiem. I tylko w domowym zaciszu ;) Nie odwiedzam fryzjerów, bo się ich panicznie boję ;) A jeśli muszę to tylko podcinam i nic więcej. Nie stosuję specyfików do farbowanych włosów, po prostu w nie nie wierze. Żadnych odżywek, masek itp. Jedynie pianka i żel od święta, ale to już inna bajka ;) Ja na swoje włosy nie narzekam. Jak na moje oko okaz zdrowia. Pozdrawiam.
      • nartis Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 21.01.11, 12:09
        Na pewno niszczy, ale na pewno też mniej niż codzienne prostowanie i nadwyrężanie ich różnymi środkami do stylizacji, jak lakiery itp. Przynajmniej w moim odczuciu tak jest, bo farbuję już od 6 lat i też bardzo często prostuje i widzę, że właściwie bez prostowanie moje włosy miałyby się duużo lepiej.
    • gosia.47 Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 14.01.11, 11:58
      Oczywiście że farbowanie niszczy włosy. Szczególnie niszczą farby zawierające dużo składników chemicznych, np. amoniaku!powiem szczerze że kiedyś byłam u fryzjera i farbowałam włosy, jak powiedział mi cenę masakra!dlatego szukałam innego sposobu i znalazłam - szukałam w internecie i natknęłam się na stronkę o naturalnych farbach Herbatint!już 4 raz farbuje włosy, jak na razie nie zmieniam farby:))))))
      • p_estka1 Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 21.01.11, 18:58
        Farby sklepowe nie niszczą, bo są słabsze niż profesjonalne. Trzeba tylko przestrzegać instrukcji i podanego czasu. Na włosy źle działają, jak Minnie napisała, farby mocno rozjaśniające (blond, intensywnie rude) oraz pasemka i balejaże, a także, a może przede wszystkim intensywne modelowanie (wpływ suszarki) i prostowanie.
    • alba27 Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 22.01.11, 13:29
      Oczywiście, że niszczy, podobnie jak codzienne prostowanie i suszenie, moja mama ( fryzjerka) twierdzi że najbardziej zaraz po dekoloryzacji niszczy rozjaśnianie. Kiedyś przez 3 lata miałam przerwę w farbowaniu włosów i miałam tak fajne, że nawet odżywki nie musiałam używać. Teraz farbuję ale przerzuciłam się na tzw farby bez amoniaku ( czyli szampony koloryzujące zwane inaczej), musze farbować częściej ale włosy zdrowsze i nie mam odrostów bo kolor schodzi równomiernie.
      Moja szwagierka miała naturale włosy po prostu cudo, ale połączyła codzienne prostowanie z rozjasnianiem i teraz to ma włosy w strasznej kondycji.
      Jak ktoś chce farbować to zrozumiałe że farbować będzie ale musi zaiwestować w dobre odżywki i problem zniszczonych włosów pozostanie w dużym stopniu rozwiązany.
      • sabriel Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 22.01.11, 15:34
        Z pewnością w jakimś stopniu niszczy, bardziej rozjaśnianie niż przyciemnianie.No i farby sklepowe dużo gorsze niż te fryzjerskie.Gorsza dla włosów jest trwała i prostowanie,środki stylizujące.
        Ale mimo tego nie wyobrażam sobie nie farbować włosów, no jeszcze jak ktoś bardzo młody,ale przychodzi taki czas, że trzeba zacząć.Oczywiście jak się już zacznie to trzeba kontynuować.
    • ronda_p Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 10.02.11, 11:45
      zależy jaka farbę użyjesz i co fryzjer zrobi oprócz farbowania....

ja np farbuję ostatnio tylko farbą bezamoniakalną - super połysk, szybko się farbuje (15 min) i widzę, że włosy są inne lżejsze, gładsze... mnie fryzjerka pani cymerys z poznania zapewnia, że w tej farbie nie ma ani grama amoniaku i patrząc po włosach wierzę jej :-)

• enith Re: Czy farbowanie włosów - niszczy włosy>? 11.02.11, 16:21
      Pozwolę sobie nie zgodzić się z teorią, że farbowanie domowe jest dla włosów łagodniejsze. Nie jest i to z jednej prostej przyczyny: farba sklepowa nie jest stworzona pod potrzeby konkretnych włosów. Ma pasować włosom cienkim, grubym, kręconym, suchym, tłustym, z dużą lub nie tak dużą ilością siwizny. Większość drogeryjnych farb trwałych ma oksydanty minimum 6%, niektóre mają nawet 9%. Ja oksydantu o tak wysokim stężeniu nie miałam na głowie od jakiś 5 lat i naprawdę widzę różnicę w jakości włosów po farbowaniu. Farbuję w domu farbami fryzjerskimi i mam oksydanty od 0,9% do 4,5% i używam ich w zależności od tego, jaki chcę osiągnąć efekt (tonowania czy np. pokrycia nielicznych pasemek siwizny).
      Natomiast intensywne rozjaśnianie o więcej, niż dwa tony niszczy włosy zdecydowanie bardziej, niż zwykłe farbowanie. I nie polecam zabawy w tego typu zabiegi w domu, bo choć obecność fryzjera nie gwarantuje, jak ktoś wyżej napisał, ochrony włosów, dobry fryzjer, jak spieprzy zabieg, weźmie za to odpowiedzialność i będzie szukał rozwiązań. A w domu, jak sobie zrobisz rozjaśniaczem kuku, to zostajesz z bałaganem i konsekwencjami sama.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka