Dodaj do ulubionych

Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Issey"

• jagusia125 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 19.02.15, 16:43
      issey_miyake napisała:

> Zanim napiszesz - odpowiedz na pytania:
      >
      > - Jaki masz tryb życia, jakie stosujesz używki, jak wygląda charakter Twojej pr
      > acy?

> praca przy komputerze, staram się regularnie uprawiac fitness, nie palę,

> - Czy chorowałaś/eś, chorujesz, jeśli tak na co, czy bierzesz/brałeś/aś jakieś
      > leki/suple
      menty?
      > nie choruję, biorę od jakiegośczasu chrom żeby zmniejszyć apetyt na słodycze

> - Jakie masz oczekiwania od pielęgnacji o którą pytasz, ile masz pieniędzy na c
      > omiesięczną kurację?
      >

Mam 40 lat, skóra tłusta na czole i brodzie, wiotczejąca ze zmarszczkami pod oczami, nieliczne przebarwienia słoneczne,

> - Co stosowałeś wcześniej, jak wyglądał Twój program pielęgnacji?
      >
      Rano zmywam twarz żelem myjącym, na to tonik, na to serum ava peptyd biomimetyczny, na to krem nawilżający, na to krem bb missha perfect cover...
      Wieczorem zmywam żelem, na to serum z wit c z biochemii urody, na to krem nawilżający

> - Z jakich zabiegów (kosmetyczka, kosmetolog, lekarz, chirurg) korzystałeś/aś,
      > korzystasz?
      >
      Robiłam 2 lata temu botox na lwią zmarszczkę, w sumie jeszcze nie wrócila do takich rozmiarów jak przed botoksem

Chcialabym włączyc do mojej pielegnacji kremy z retinolem , bardzo proszę czy moglabys mi rozpisac jakie kosmetyki mam kupić i w jakiej kolejnosci uzywac?
      Pozdrawiam
      Jadwiga
      • issey_miyake Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 23.02.15, 21:34
        jagusia125 napisał(a):

> Mam 40 lat, skóra tłusta na czole i brodzie, wiotczejąca ze zmarszczkami pod o
        > czami, nieliczne przebarwienia słoneczne
        > Rano zmywam twarz żelem myjącym, na to tonik, na to serum ava peptyd biomimetyc
        > zny, na to krem nawilżający, na to krem bb missha perfect cover...
        > Wieczorem zmywam żelem, na to serum z wit c z biochemii urody, na to krem nawil
        > żający
        > Robiłam 2 lata temu botox na lwią zmarszczkę, w sumie jeszcze nie wrócila do ta
        > kich rozmiarów jak przed botoksem
        > Chcialabym włączyc do mojej pielegnacji kremy z retinolem , bardzo proszę czy m
        > oglabys mi rozpisac jakie kosmetyki mam kupić i w jakiej kolejnosci uzywac?

Witaj serdecznie,

jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z retinolem, to ważne, by prócz delikatnego kremu na początek z retinolem, pozostałe komponenty były łagodne - bardzo ważne są w tym wypadku produkty do mycia twarzy i pozostałe. Powiedz proszę czy taki zestaw jest ok:

Rano (obowiązkowe):

1. Woda micelarna SVR Provegol (500ml/ok. 80zł) + płatki kosmetyczne 100% bawełny
        2. Serum antyoksydacyjne Resveraderm Sesderma (30ml/ok. 130zł) - cienka warstwa, można stosować na okolice oczu zamiast kremu pod oczy
        isseymiyakeuroda.blogspot.com/2014/12/serum-wygadzajace-z-wyciagiem-z.html
        3. Laser Sunscreen spf 50+ (promieniowanie UVA, które powoduje przebarwienia jest o każdej porze roku i o każdej porze dnia, dlatego w terapii przebarwień to obowiązek) - ok. 2 warstwy
        isseymiyakeuroda.blogspot.com/2014/12/krem-z-filtrem-spf-50-laser-sunscreen.html
        4. Makijaż

Po południu (obowiązkowe):

1. Woda micelarna SVR Provegol (500ml/ok. 80zł) + płatki kosmetyczne 100% bawełny
        2. Resveraderm krem - cienka warstwa, można stosować na okolice oczu, można wmasować i wklepać
        isseymiyakeuroda.blogspot.com/2015/01/twarz-ujedrniajacy-krem-na-dziennoc.html

Wieczór (obowiązkowe):

2. Na początek łagodna postać retinolu - Sesderma Retises 0,25% krem - cienka warstwa, jeśli pod oczy, to bardzo ostrożnie z uwagą na to, że może je podrażnić, nie masować kremu na twarzy, nie wklepywać
        isseymiyakeuroda.blogspot.com/2015/01/twarz-krem-zuszczajacy-z-retinolem-025.html
        * żadnych peelingów nie wykonywać, nie ma takiej potrzeby, gdy stosujemy retinol, który złuszcza chemicznie skórę
        * maseczkę wprowadzimy za ok. 4-6 tygodni (gdy tolerancja retinolu będzie dobra).

Anna Jurgielaniec
          • issey_miyake Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 26.02.15, 15:30
            jagusia125 napisał(a):

> Bardzo dziękuję za odpowiedź.
            > Mam tylko jeszcze pytanie czy mogę używać na razie innego płynu micelarnego ? Z
            > ostało mi jeszcze pół opakowania biodermy sensibio.

Najlepiej proszę zużyć pozostałe opakowania i kolejne zakupić SVR Provegol. Na początku kuracji jakość płynu ma ogromne znaczenie, w późniejszej fazie, po ok. 3miesiącach jeśli będzie dobra tolerancja można przejść na inne.
    • aureoline Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 23.02.15, 10:43
      Witaj Issey, mam 26 lat i trudną do zdefiniowania cerę. Po umyciu twarz jest ściągnięta, po kilku godzinach robi się widocznie tłusta (makijaż wręcz ?schodzi? z twarzy). Mam cienką skórę, przez którą widać cienie i żyłki pod oczami, mam też tendencję do rozszerzonych naczynek (na całym ciele). Do tego zażółcenie w okolicy ust. Od kilku lat męczę się z podskórnymi, drobnymi krostkami na żuchwie, które czasami występują wyżej, na policzkach. Od ponad 10 lat noszę soczewki kontaktowe (codzienne mechaniczne naciąganie powiek) przez co mam już widoczne zmarszczki. Zaczyna się też delikatnie rysować ?lwia? zmarszczka i bruzda nosowo-wargowa.

- Jaki masz tryb życia, jakie stosujesz używki, jak wygląda charakter Twojej pracy?
      Siedzący, nie piję kawy i nie palę, praca mało stresująca.

- Czy chorowałaś/eś, chorujesz, jeśli tak na co, czy bierzesz/brałeś/aś jakieś leki/suplementy?
      Nie choruję, brałam wiesiołka.

-Jakie masz oczekiwania od pielęgnacji o którą pytasz, ile masz pieniędzy na comiesięczną kurację?
      Unormowanie stanu nawilżenia/natłuszczeni skóry, przeciwdziałanie dalszemu pogłębianiu się zmarszczek, pozbycię sie krostek. Budżet ? na początek mogę wydać 400-500 zł, potem miesięcznie 200 ? 300 zł.

Co stosowałeś wcześniej, jak wyglądał Twój program pielęgnacji?
      Mydło Aleppo, krem NeoStrata Restore Bionic Lotion 15% PHA (skończyłam opakowanie, brak podrażnień, dobrze nawilżał, brak poprawy z krostkami). Makijaż mineralny Meow. Wieczorem zmywanie płynem micelarnym Tołpa Bionic Białę Kwiaty, mydło aleppo (bez umycia skóry wodą nie czuję się ?umyta?), znowu krem z NeoStraty lub olejek arganowy (działanie kojące na skórę i wypryski).

Z jakich zabiegów (kosmetyczka, kosmetolog, lekarz, chirurg) korzystałeś/aś, korzystasz?
      Nie korzystam.

Będę bardzo wdzięczna za poradę!
      • issey_miyake Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do 23.02.15, 22:06
        aureoline napisał(a):

> Witaj Issey, mam 26 lat i trudną do zdefiniowania cerę. Po umyciu twarz jest śc
        > iągnięta, po kilku godzinach robi się widocznie tłusta (makijaż wręcz ?schodzi?
        > z twarzy). Mam cienką skórę, przez którą widać cienie i żyłki pod oczami, mam
        > też tendencję do rozszerzonych naczynek (na całym ciele). Do tego zażółcenie w
        > okolicy ust. Od kilku lat męczę się z podskórnymi, drobnymi krostkami na żuchwi
        > e, które czasami występują wyżej, na policzkach. Od ponad 10 lat noszę soczewki
        > kontaktowe (codzienne mechaniczne naciąganie powiek) przez co mam już widoczne
        > zmarszczki. Zaczyna się też delikatnie rysować ?lwia? zmarszczka i bruzda noso
        > wo-wargowa.

> Unormowanie stanu nawilżenia/natłuszczeni skóry, przeciwdziałanie dalszemu pogł
        > ębianiu się zmarszczek, pozbycię sie krostek. Budżet ? na początek mogę wydać 4
        > 00-500 zł, potem miesięcznie 200 ? 300 zł.
        >
        > Co stosowałeś wcześniej, jak wyglądał Twój program pielęgnacji?
        > Mydło Aleppo, krem NeoStrata Restore Bionic Lotion 15% PHA (skończyłam opakowan
        > ie, brak podrażnień, dobrze nawilżał, brak poprawy z krostkami). Makijaż minera
        > lny Meow. Wieczorem zmywanie płynem micelarnym Tołpa Bionic Białę Kwiaty, mydło
        > aleppo (bez umycia skóry wodą nie czuję się ?umyta?), znowu krem z NeoStraty l
        > ub olejek arganowy (działanie kojące na skórę i wypryski).

Witaj serdecznie,

odstaw wszystko co obecnie stosujesz i trzymaj się zasad, które Tobie napiszę i nic więcej, w razie pytań pisz na forum, tylko wtedy możesz coś zmieniać :).

Rano (obowiązkowe):

1. Płyn micelarny Bioderma Hydrabio + waciki 100% bawełny Rossmannowskie
        2. Serum Resveraderm Sesderma (30ml/ok.130zł) - cienka warstwa, możesz stosować na okolice oczu, jeśli dobrze będziesz tolerować w połączeniu z soczewkami, nie masuj, nie wklepuj
        3. Makijaż

2. Iwostin Rehydrin Krem przywracający nawilżenie - cienka warstwa, można na okolice oczu, nie masować, nie wklepywać
        3. Ewentualnie makijaż

Wieczór (obowiązkowe):

2. Skinoren krem - cienka warstwa, omijać okolice oczu, nie masować, nie wklepywać.

*żadnych peelingów i maseczek na razie nie wykonywać

Ps: możesz zakupić wszystkie produkty u mnie w sklepie z 5% zniżką :)
          • aureoline Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do 28.04.15, 10:23
            Witaj Issey. Przez 2 miesiące stosowałam przypisaną przez Ciebie pielęgnację i jestem bardzo zadowolona z efektów ? Uporczywie powracające krostki w okolicach żuchwy pojawiają się rzadziej, na całej twarzy pojawiają się raz na jakiś czas pojedyńcze wypryski, głównie na brodzie. Pojawiło się też kilka wyprysków na szyi (gdzie nie smarowałam się Skonorenem, tylko miejscowo gdy już pojawił się problem). Dalej widoczne są przebrawienia, ale te najgorsze, przy żuchwie, są bledsze. Znacząco poprawiło się nawilżenie skóry.
            Serum Sesderma zostało mi jeszcze na ok. miesiąc użytkowania, tak samo jak kremu Purritin, ale skończył mi się już krem Skinoren (po którym nie miałam żadnych problemów z łuszczeniem czy podrażnieniami). Kupić kolejne opakowanie Skinorenu czy pora na coś nowego? Niestety w okresie maj-sierpień dysponuję mniejszym budżetem, mogę przeznaczyć na pielęgnację twarzy ok. 150 ? 200 zł w miesiącu.
            W pierwszym poście nie wspominałam jeszcze o jednym problemie ? mam delikatne, proste włosy, które muszę myć codziennie. Na drugi dzień od mycia skóra głowy zaczyna mnie swędzieć i włosy są widocznie przetłuszczone.
            Na maila wysłałam zdjęcia swojej twarzy.
            Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję za wcześniejszą poradę ?
    • oola72 isse 26.02.15, 10:57
      Mam do Ciebie jedno pytanie?
      stosuję pielęgnację polecaną przez Ciebie ( na marginesie jestem mega zadowolona z efektów) i mam takie pytania. Od 2 mcy stosuję zamiennie dwa kremy pod oczy Sesderma Retises 0,05% i MD:Ceuticals Phytic:antiox Eye Contour + na dzień Sesderma Resveraderm Antiox a na noc wykończyłam Bandi z kwasem migdałowym czy mogę na tej pielęgnacji zostać czy coś w zw z wiosną i latem zmienić chodzi mi głównie o ten Retises pod oczy? z nim mam też pytanie czy normalne jest że do dziś niestety nie mogę przejśc na codzienne stosowanie go bo jednak w dalszym ciągu czuję lekkie pieczenie i ściągnięcie ,ile to jeszcze może się utrzymywać? czy cały czas ta skóra pod oczami będzie się marszczyć bo rozumiem że jest to zamierzony efekt...i jaki krem polecałabyś mi na noc..
      mam 40 lat.
      Pozdrawiam
      • issey_miyake Re: isse 26.02.15, 15:45
        oola72 napisała:

Od 2 mcy stosuję zamiennie dwa kremy pod oczy
        > Sesderma Retises 0,05% i MD:Ceuticals Phytic:antiox Eye Contour + na dzień Ses
        > derma Resveraderm Antiox a na noc wykończyłam Bandi z kwasem migdałowym czy mog
        > ę na tej pielęgnacji zostać czy coś w zw z wiosną i latem zmienić chodzi mi głó
        > wnie o ten Retises pod oczy?

Możesz zostać, ale jeśli zakończysz Retises pod oczy - warto przejść na coś mocniejszego. Np. na Angioses Eye Sesderma lub Snailas Gel Eye Sesderma (ale jeśli nie chcesz, to lepiej byś używała Retises niż nic). Jeśli masz dobrą tolerancję, to gdy wprowadzić coś mocniejszego będziesz miała szybsze efekty.

> ś niestety nie mogę przejśc na codzienne stosowanie go bo jednak w dalszym ciąg
        > u czuję lekkie pieczenie i ściągnięcie ,ile to jeszcze może się utrzymywać?

Może to się utrzymywać przez całe opakowanie, jeśli ma to miejsce, możesz dla bezpieczeństwa zostawić ten sam produkt jeszcze na kolejne opakowanie i gdy już będziesz miała całkowicie dobrą tolerancję przejść na coś mocniejszego. Może tak być, że Angioses lub Snailas Gel Eye będzie jeszcze za mocny.

> cały czas ta skóra pod oczami będzie się marszczyć bo rozumiem że jest to zami
        > erzony efekt...i jaki krem polecałabyś mi na noc..

tak, to bardzo dobry efekt że skóra się marszczy, jest przesuszona. Może to trwać ok. 8-16 miesięcy. :)
        • oola72 Re: isse 26.02.15, 17:41
          dziękuję bardzo . a co polecasz mi na noc na całą twarz?
          i najważniejsze czy mogę tego Retises uzywać przez okres lata..
          • issey_miyake Re: isse 26.02.15, 22:40
            oola72 napisała:

> dziękuję bardzo . a co polecasz mi na noc na całą twarz?
            > i najważniejsze czy mogę tego Retises uzywać przez okres lata..

Retises możesz stosować latem.

Jakie efekty chcesz uzyskać na skórze twarzy? Czy możesz się łuszczyć w trakcie stosowania? Jaką masz skórę?
            • oola72 Re: isse 27.02.15, 11:09
              skórę mam suchą , jak nie nasmaruje to mam mega dyskomfort wszystko mnie ciągnie i swędzi więc wolałabym jednak aby był to efekt nawilżenia ,lekkiego wygładzenia coś takiego wow! dla mojej twarzy.
              • issey_miyake Re: isse 21.03.15, 20:05
                oola72 napisała:

> skórę mam suchą , jak nie nasmaruje to mam mega dyskomfort wszystko mnie ciągni
                > e i swędzi więc wolałabym jednak aby był to efekt nawilżenia ,lekkiego wygładze
                > nia coś takiego wow! dla mojej twarzy.

Do skóry twarzy, dobrze by to były dwa produkty - na dzień coś nawilżającego, np. krem peptydowy z Cell Fusion C, który nawilża, wygładza, ujędrnia, bardzo dobry składowo:
                isseymiyakeuroda.blogspot.com/2014/12/krem-ujedrniajacy-na-dzienna-noc-50ml.html
                A na noc NeoStrata 10PHA 40g (krem z 10% glukonolaktonem, który bardzo delikatnie złuszcza). Bardzo dobrej jakości produkt. Złuszcza, ale co ważne delikatnie. To jego największa siła, bo dzięki temu nadaje się idealnie dla skór wrażliwych. Należy pamiętać, by pozostałe komponenty pielęgnacji były delikatne.
                W efekcie działa - nawilżająco, odżywczo, stymulująco, wygładzająco.
    • efka1974 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 27.02.15, 13:49
      Mam prośbę o pomoc w doborze kosmetyków.

Mam 41 lat, wychowuje syna i pomagam mężowi w gospodarstwie.
      Nie choruje i nie biorę żadnych leków. Od czasu do czasu suplement multi code.
      Mam cerę tłustą w przeszłości miałam trądzik. Na policzkach mam rozszerzone naczynka, i skłonność do rumienia. Mam już zmarszczki wokół oczu i na czole. Moja cera jest raczej szara, dużo niedoskonałości i rozszerzone pory.
      Obecnie stosuje do mycia płyn micelarny tołpa białe kwiaty, na dzień serum sesderma z vit c i krem tołpa dermo face rosacal spf 15, na noc retises 0,5 (żadnych podrażnień ale i efektów brak), pod oczy krem arkana reti fusion eye cream.
      Miesiąc temu stosowałam przez 2 tygodnie glycolique 12%, skóra była mocno zaczerwieniona ale jakiejś znaczącej poprawy nie zauważyłam.
      Mam też krem i tonik arkana z kwasem laktobionowym które stosuje czasami, ale też bez efektów.
      Zależy mi żeby zmniejszyć pory, zmniejszyć niedoskonałości i nawilżyć cerę.
      Wydaje mi się, że mam raczej grubą skórę i trzeba by ja jakość złuszczyć.
      Dziękuje za pomoc. Ewa
        • issey_miyake efka1974 - nt. 21.03.15, 20:12
          efka1974 napisał(a):

> Zapomniałam jeszcze dodać że na kosmetyki mogę przeznaczyć jednorazowo ok 300-
          > 400zł, a potem ok 150-200zł miesięcznie.
          > Pozdrawiam.

Witaj serdecznie,
          powiedz od kiedy stosujesz Retises 0,5? I czy jest to krem czy żel?
          Ile czasu spędzasz dziennie na powietrzu?
          Możesz mieć podrażnienia po środkach złuszczających dla lepszych efektów?
          • efka1974 Re: efka1974 - nt. 22.03.15, 11:40
            Retises 0,5 stosuje gdzieś od grudnia. Jest to krem. Właśnie będzie mi się kończyło opakowanie. Skóra jakby trochę zrobiła się ładniejsza. Trochę zmniejszyły się pory i rozjaśniła się.
            Na powietrzu przebywam dużo szczególnie teraz wiosną i latem.
            Zaczęłam teraz drugą serię tym peelingiem z kwasem glikolowym, ale dość mocno mnie piecze i zaczerwienia mi twarz, choć po zmyciu skóra wraca do normy dość szybko.
            Co myślisz o ochronie przeciwsłonecznej kremem ISIS PHarma Ruboril Expert spf 50?
            Dziękuje za odpowiedź.
            Ewa
            • issey_miyake Re: efka1974 - nt. 09.05.15, 22:03
              efka1974 napisał(a):

> Retises 0,5 stosuje gdzieś od grudnia. Jest to krem. Właśnie będzie mi się końc
              > zyło opakowanie. Skóra jakby trochę zrobiła się ładniejsza. Trochę zmniejszyły
              > się pory i rozjaśniła się.
              > Na powietrzu przebywam dużo szczególnie teraz wiosną i latem.
              > Zaczęłam teraz drugą serię tym peelingiem z kwasem glikolowym, ale dość mocno m
              > nie piecze i zaczerwienia mi twarz, choć po zmyciu skóra wraca do normy dość sz
              > ybko.
              > Co myślisz o ochronie przeciwsłonecznej kremem ISIS PHarma Ruboril Expert spf 5
              > 0?

Witaj Ewa,
              ochrona przeciwsłoneczna Isispharma - odpada.
              Najlepiej gdybyś zaopatrzyła się w Laser Sunscreen spf 50+ koreańskiej firmy Cell Fusion C (ma bardzo lekką konsystencję, wchłania się, nie pozostawia glajzowtej warstwy na skórze). Koszt ok. 150zł lub Żel-krem z filtrem ANTHELIOS XL SPF 50+ La Roche Posay (z zielonym paskiem na opakowaniu) koszt ok. 60zł.

Co najważniejsze one nie zapychają porów skóry. A to w pielęgnacji Twojej skóry podstawa działania.

Najlepsze na ten moment (po zastosowaniu całego opakowania Retises 0,5% w kremie) i pory roku - wiosna i lato - będzie NeoStrata Bionic 10PHA serum 30ml - do stosowania na dzień i/lub na noc. Koszt ok. 170zł.
                • efka1974 Re: efka1974 - nt. 10.05.15, 11:12
                  Mam jeszcze pytanie.
                  W sklepie w którym kupuje Neostratę jest promocja na bionic krem 12 pha w zestawie z bionic lotion 15 pha czy zamiast polecanego serum mogę zastosować te produkty a jeśli tak to jak?
                  Czekam na odpowiedź.
                  Ewa
                  • efka1974 Re: efka1974 - nt. 10.05.15, 17:24
                    I jeszcze jedna sprawa.
                    Ponieważ długo nie odpowiadałaś więc próbowałam sama zastosować sobie jakąś kurację na podstawie rad których udzielałaś innym dziewczynom z forum. Kupiłam już serum i krem Sesdermy Resveraderm i krem Skinoren. Czy to da się połączyć jakoś sensownie z tą Neostratą.
                    Będę bardzo wdzięczna za każdą radę.
                    Zauważyłam że Sesderma na też krem spf 50 Repaskin Fotoprotektor który oprócz ochrony przeciwsłonecznej robi coś więcej (naprawia też uszkodzone DNA). Co o nim sądzisz? Czy nadaje się do skóry z skłonnej do zapychania i rozszerzonych porów?
                    Ewa
                    • issey_miyake Re: efka1974 - nt. 11.05.15, 00:21
                      efka1974 napisał(a):

> Ponieważ długo nie odpowiadałaś więc próbowałam sama zastosować sobie jakąś kur
                      > ację na podstawie rad których udzielałaś innym dziewczynom z forum.

Zawsze, jeśli potrzebujesz szybszego kontaktu napisz do mnie na biuro@kosmetologonline.pl

> Kupiłam już
                      > serum i krem Sesdermy Resveraderm i krem Skinoren. Czy to da się połączyć jako
                      > ś sensownie z tą Neostratą.

Tak. Serum Resveraderm na dzień, cienką warstwę. Skinoren krem na przemian do stosowania z serum NeoStrata Bionic (co drugi dzień).

> Zauważyłam że Sesderma na też krem spf 50 Repaskin Fotoprotektor który oprócz o
                      > chrony przeciwsłonecznej robi coś więcej (naprawia też uszkodzone DNA).

On nie naprawia DNA i uwagi wart nie jest. Nie jest dobry dla skóry skłonnej do zapychania porów, zaskórników. Ewentualnie tylko do skóry bardzo suchej, bez skłonności do wyprysków.
                        • issey_miyake Re: efka1974 - nt. 07.06.15, 15:34
                          efka1974 napisał(a):

> Dziękuje za rady.
                          > Rozumiem że Skinoren i Neostratę stosować na noc?
                          > Po 15 będę miała przypływ gotówki to odwiedzę twój sklep.
                          > Pozdrawiam

Dobrze, tak. Skinoren i NeoStrata na noc.
                  • issey_miyake Re: efka1974 - nt. 11.05.15, 00:14
                    efka1974 napisał(a):

> Mam jeszcze pytanie.
                    > W sklepie w którym kupuje Neostratę jest promocja na bionic krem 12 pha w zesta
                    > wie z bionic lotion 15 pha czy zamiast polecanego serum mogę zastosować te prod
                    > ukty a jeśli tak to jak?

Może chętnie kupisz w moim sklepie Neostratę?

Lepiej nie. Te dwa produkty, to nie to samo co serum. Serum jest niezastąpione.
    • mar_ara Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 27.02.15, 22:34
      To teraz ja z prośbą o radę!

Lat 27, praca biurowa w klimatyzacji (średnio 9 h dziennie), regularny sport, używki kawa (2/3 dziennie), dieta raczej zdrowa, bezmleczna.
      Choruję od dziecka na niedoczynność tarczycy.

Mam problem z bardzo suchą skórą, ale z drugiej strony z zaskórnikami. Jak mam ostre nawilżacze albo coś tłustszego dla odżywienia - zaraz mi się robią zaskórniki, najczęściej podskórne. Budżet - ok 200/300 zł m-c

Obecnie rano używam płyn mincelarego (różne rodzaje, raz AA, raz bioderma) i kremu nawilżającego z clinique. Wieczorem zmywam twarz płynem micelarnym, pod oczy krem olay, na twarz krem nawilżający pharmaceris

Raz w miesiącu chodzę do kosmetyczki - zabiegi nawilżająco - oczyszczające (zależnie od stany cery)

Jak nie wysuszać a oczyszczać?
      • issey_miyake mar_ara - nt. 21.03.15, 20:22
        mar_ara napisała:

> Lat 27, praca biurowa w klimatyzacji (średnio 9 h dziennie), regularny sport, u
        > żywki kawa (2/3 dziennie), dieta raczej zdrowa, bezmleczna.
        > Choruję od dziecka na niedoczynność tarczycy.

> Mam problem z bardzo suchą skórą, ale z drugiej strony z zaskórnikami. Jak mam
        > ostre nawilżacze albo coś tłustszego dla odżywienia - zaraz mi się robią zaskór
        > niki, najczęściej podskórne. Budżet - ok 200/300 zł m-c

Jednarazowo może wyjść więcej, ale docelowo produkty wystarczają na ok. 2-5 miesięcy stosowania, więc myślę, że nie będzie źle z budżetem :).

> Obecnie rano używam płyn mincelarego (różne rodzaje, raz AA, raz bioderma) i k
        > remu nawilżającego z clinique. Wieczorem zmywam twarz płynem micelarnym, pod oc
        > zy krem olay, na twarz krem nawilżający pharmaceris

Całą pielęgnację wek.

> Raz w miesiącu chodzę do kosmetyczki - zabiegi nawilżająco - oczyszczające (zal
        > eżnie od stany cery)

Na razie bym sobie odpuściła i skupiła się na pielęgnacji domowej.

> Jak nie wysuszać a oczyszczać?

To bardzo trudne. Ciężko to połączyć. Dlatego trzeba postawić na efekty długoterminowe do których dochodzi się długo. Jeśli są takie oczekiwania na początek, to w pierwszych fazach nie da się tego połączyć.
        Masz jakieś inne dolegliwości na skórze? Zaczerwienienia, naczynka, okazjonalne podrażnienia na skórze? Wypryski? Napisz coś więcej.
        • mar_ara Re: mar_ara - nt. 21.03.15, 21:30
          Inne dolegliwości z wymienionych: wypryski od czasu do czasu, ewidentnie z tych zaskórników, tak jakby zaczopowanych
          podrażnienia na skórze - czasem koło oczu
          • issey_miyake Re: mar_ara - nt. 09.05.15, 21:17
            mar_ara napisała:

> Inne dolegliwości z wymienionych: wypryski od czasu do czasu, ewidentnie z tych
            > zaskórników, tak jakby zaczopowanych
            > podrażnienia na skórze - czasem koło oczu

Najlepiej by było, żebyś przesłała mi zdjęcie swojej twarzy, na e-mail. Po zmyciu makijażu. Tak by na jednym zdjęciu widać było całą twarz (biuro@kosmetologonline.pl)
    • swiecaca 39lat 03.03.15, 13:06
      dzień dobry, mam prośbę o polecenie odpowiedniej pielęgnacji

praca biurowa, kawa codziennie, rzadko na świeżym powietrzu
      biorę leki przeciwdepresyjne na stałe, oprócz tego wit. D
      skóra mieszana, lekko tłusta strefa T, całość bywa przesuszona, skłonność do różowienia, powiększonych porów, szarej twarzy. bruzdy nosowo-wargowe widoczne, sińce pod oczami
      obecnie stosuję: płyn micelarny Mixa, rano La Roche Hydreane Legere, wieczorem tłusty Celia
      z zabiegów tylko oczyszczanie 1-2x w roku
      chciałabym odpowiednią pielęgnacją zapobiec szybkiemu starzeniu się, wiotczeniu skóry oraz nadać jej blasku
      • issey_miyake Re: 39lat 21.03.15, 20:28
        swiecaca napisała:

> praca biurowa, kawa codziennie, rzadko na świeżym powietrzu
        > biorę leki przeciwdepresyjne na stałe, oprócz tego wit. D
        > skóra mieszana, lekko tłusta strefa T, całość bywa przesuszona, skłonność do ró
        > żowienia, powiększonych porów, szarej twarzy. bruzdy nosowo-wargowe widoczne, s
        > ińce pod oczami
        > obecnie stosuję: płyn micelarny Mixa, rano La Roche Hydreane Legere, wieczorem
        > tłusty Celia
        > z zabiegów tylko oczyszczanie 1-2x w roku
        > chciałabym odpowiednią pielęgnacją zapobiec szybkiemu starzeniu się, wiotczeniu
        > skóry oraz nadać jej blasku

Witam serdecznie,

Jaki budżet na pierwsze zakupy zaleconej pielęgnacji?
          • issey_miyake Re: 39lat 24.03.15, 22:39
            swiecaca napisała:

> słabo się orientuję jaka kasa jest potrzebna, powiedzmy do 500-600 mnie nie zas
            > zokuje :)

Bardzo dobrze :)

Przy układaniu tego programu brałam pod uwagę to co ma miejsce na Twojej skórze. Ciężko to połączyć od razu, natychmiast.
            W związku z tym, ze bywa przesuszona, ale i ma skłonność do różowienia to są to kwestie, które należy wyeliminować w pierwszej kolejności, bo nie jest to normalne. Poza tym nie daje możliwości zalecania mocniejszych produktów, dlatego to idzie na pierwszy ogień - stąd płyn SVR Provegol - bardzo dobrze radzi sobie z taką skórą. Prócz tego na noc krem nawilżający, wygładzający, ujędrniający, działa również przeciwzapalnie, nie zapycha porów, jest bezpieczny dla porów skóry, nie będzie ich powiększał. Ale musi być do tego wszystkiego środek złuszczający, dlatego żel z kwasem migdałowym na noc, ale nie codziennie. Trzeba tu zalecić produkt, który będzie delikatny, ale i nie będzie zapychał porów skóry. Ciężko znaleźć taki produkt, bo wiele tych łagodnych zapycha pory.

Rano (obowiązkowe):
            1. Płyn micelarny SVR Provegol + płatki kosmetyczne Rossmannowskie (mają 100% bawełny)
            2. Serum z witaminą C Liposomal serum C-vit - cienka warstwa, można stosować na okolice oczu
            isseymiyakeuroda.blogspot.com/2015/03/twarz-serum-antyoksydacyjne-z-witamina-c.html
            3. Krem z filtrem Laser Sunscreen Cell Fusion C spf 50+/pa +++ - nałożyć porcję kremu, tak by można go było wmasować, by nie pozostawiał białych śladów
            isseymiyakeuroda.blogspot.com/2014/12/krem-z-filtrem-spf-50-laser-sunscreen.html
            4. Makijaż

Wieczorem (obowiązkowe):
            1. Płyn micelarny SVR Provegol + płatki kosmetyczne Rossmannowskie (mają 100% bawełny)
            2.
            a) W poniedziałek, środę i piątek - Mandelac żel - cienka warstwa, nie masować, pod oczy można - ale pierwsza aplikacja ostrożnie.
            isseymiyakeuroda.blogspot.com/2014/12/zel-zuszczajacy-z-kwasem-migdaowym-na.html
            b) we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę Resveraderm krem - cienka warstwa, nie masować, można na okolice oczu
            isseymiyakeuroda.blogspot.com/2015/01/twarz-ujedrniajacy-krem-na-dziennoc.html
            * przez pierwszy miesiąc żadnych peelingów i maseczek nie robić.

Efekty najlepsze będą wtedy, gdy będziesz się ze mną na bieżąco kontaktować. W trakcie, jeśli coś będzie się pojawiać (nieoczekiwanego, w celu dowiedzenia się jak postępować) i po zakończeniu produktów, by nie zniweczyć efektów i dalej iść dobrą drogą :).

W razie pytań służę pomocą :)

Anna Jurgielaniec
                • swiecaca Re: 39lat 26.03.15, 15:17
                  no dobra, jednak trochę mnie zszokowała łączna kwota zakupów :) może coś z tej kuracji dałoby się zamienić na tańszy odpowiednik?
                  • issey_miyake Re: 39lat 27.03.15, 17:05
                    swiecaca napisała:

> no dobra, jednak trochę mnie zszokowała łączna kwota zakupów :) może coś z tej
                    > kuracji dałoby się zamienić na tańszy odpowiednik?

Zamiast Mandelac gel - na noc - Skinoren krem (w aptece bez recepty).

Skinorem krem ma 30g, więc wystarczy na ok. 1 miesiąc, gdy dobiegnie końca, warto wtedy kupić Mandelac gel. Skinorenu nie stosujemy na okolice oczu.
                    • swiecaca Re: 39lat 20.04.15, 09:37
                      kuracja trwa już ze 2 tygodnie
                      skóra gładsza i miękka w dotyku, wizualnie lepiej na pewno, mniej szara bardziej różowa
                      natomiast martwią mnie drobne krostki, które się pojawiają - jakby zaskórniki się wyłaniały, czy to może być efekt uboczny kuracji? nawet na nosie choć tam nigdy nie miewam pryszczy
                      mam też wrażenie że krem Resveraderm jest dla mnie za ciężki, po użyciu na noc rano błyszczę się jak lampa
                      natomiast zakochałam się w serum Liposomal, tak cudownie pachnie :)
                      • issey_miyake Re: 39lat 22.04.15, 00:18
                        swiecaca napisała:

> kuracja trwa już ze 2 tygodnie
                        > skóra gładsza i miękka w dotyku, wizualnie lepiej na pewno, mniej szara bardzie
                        > j różowa

Bardzo dobrze, to dobra oznaka :).

> natomiast martwią mnie drobne krostki, które się pojawiają - jakby zaskórniki s
                        > ię wyłaniały, czy to może być efekt uboczny kuracji? nawet na nosie choć tam ni
                        > gdy nie miewam pryszczy

Tak, to normalne. I jak najbardziej wskazane. Skóra się w taki sposób oczyszcza. Bardzo często pojawia się wysyp wyprysków, zaskórników, mogą pojawiać się również długo gojące się wypryski - to również normalne. Jeśli cały czas coś się pojawia, to znaczy, że skóra ma z czego się oczyścić :).

> mam też wrażenie że krem Resveraderm jest dla mnie za ciężki, po użyciu na noc
                        > rano błyszczę się jak lampa

Wrażenia zawsze zalecam pozostawić na drugim miejscu :), a na pierwszym rzeczywiste działanie produktu :). Jeśli nie ma po nim podrażnień to jest jak najbardziej ok :). Zawsze rano zmywamy to co mamy z nocy, więc jest dobrze :).

> natomiast zakochałam się w serum Liposomal, tak cudownie pachnie :)

Bardzo mi miło :).
                        • swiecaca Re: 39lat 05.05.15, 10:32
                          Wysyp krostek minął, teraz mam niezłą skórę :)
                          natomiast słońce coraz mocniej przygrzewa, czy stosowanie Skinorenu jest bezpieczne?
                          i jeszcze mam pytanie o te waciki z Rossmana, który rodzaj? na wszystkich (tych w innych sklepach też) jest napisane że są w 100% z bawełny...
                          zapasów kosmetyków jeszcze mam dużo, są bardzo wydajne
                          • issey_miyake Re: 39lat 09.05.15, 20:49
                            swiecaca napisała:

> Wysyp krostek minął, teraz mam niezłą skórę :)

Bardzo się cieszę, że jest poprawa :)

> natomiast słońce coraz mocniej przygrzewa, czy stosowanie Skinorenu jest bezpie
                            > czne?

Skinoren jest bezpieczny latem i o każdej innej porze roku.

> i jeszcze mam pytanie o te waciki z Rossmana, który rodzaj? na wszystkich (tych
                            > w innych sklepach też) jest napisane że są w 100% z bawełny...

Najlepsze są Lilibe, płatki kosmetyczne.

> zapasów kosmetyków jeszcze mam dużo, są bardzo wydajne

To prawda, jeśli się oszczędnie i wg zaleceń moich stosuje, to wystarczają na długo :).

• swiecaca Re: 39lat 12.06.15, 19:51
                              Droga Issey,
                              kontynuuję kurację ale odkąd zrobiło się gorąco skóra się pogorszyła - jest bardziej tłusta, świeci i pojawiły się grube zaskórniki i drobne krostki. czy powinnam coś zmienić?
                              • issey_miyake Re: 39lat 16.06.15, 15:54
                                swiecaca napisała:

> Droga Issey,
                                > kontynuuję kurację ale odkąd zrobiło się gorąco skóra się pogorszyła - jest bar
                                > dziej tłusta, świeci i pojawiły się grube zaskórniki i drobne krostki. czy powi
                                > nnam coś zmienić?

Witaj,

tak jak pisałam wcześniej, to jak najbardziej normalne i wskazane. Jeśli skóra tak reaguje to znaczy, że tego potrzebuje :-). Jeśli będzie Tobie to przeszkadzać, możemy wprowadzić antybiotyk miejscowy do stosowania punktowo na wypryski - doraźnie, by przyspieszyć gojenie tych największych. Ale też to wskazane.
                                • swiecaca Re: 39lat 13.11.15, 11:35
                                  Issey, jeśli tu jeszcze zajrzysz... mam pytanie czy na zimę coś zmieniać? np. mocniejszy kwas lub/i słabszy filtr?
                                  skóra jest w porządku, nie mam większych problemów. stosuję Liposomal serum z vit C + filtr 50 na dzień, na noc co drugi dzień Mandelac a resztę Resveraderm.
                                  • issey_miyake Re: 39lat 13.11.15, 22:24
                                    swiecaca napisała:

> Issey, jeśli tu jeszcze zajrzysz... mam pytanie czy na zimę coś zmieniać? np. m
                                    > ocniejszy kwas lub/i słabszy filtr?
                                    > skóra jest w porządku, nie mam większych problemów. stosuję Liposomal serum z v
                                    > it C + filtr 50 na dzień, na noc co drugi dzień Mandelac a resztę Resveraderm.

Witaj serdecznie,
                                    dobre zrządzenie losu, że właśnie dziś zaglądam :).

Jeśli stosujesz cały czas ten sam zestaw i dobrze go tolerujesz to zdecydowanie warto zmienić Mandelac na coś mocniejszego, serum z witaminą C również na inne, by dostarczyć skórze jak najwięcej nowych składników aktywnych.
                                    Jaki budżet na produkty i czy tamte stosujesz cały czas te same, czy są już nowe?
                                    • swiecaca Re: 39lat 16.11.15, 09:31
                                      serum używam drugą butelkę, resztę te same, resveraderm już się kończy
                                      budżet najlepiej niezbyt wysoki bo jestem spłukana :) do 200zł?
                                      a może na dzień dałoby się jakiś krem od razu z filtrem żeby nie nakładać tylu warstw bo mi się zawsze rano spieszy
    • gina100 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 11.03.15, 16:42
      Hej

Nie wiem czy nadal czytasz ten watek ale postanowilam sprobowac. Sprawdzalam tez Twoj sklep ale pogubilam sie w natloku informacji i nie wiem co by mialo dla mnie sense zamowic:

Jaki masz tryb życia, jakie stosujesz używki, jak wygląda charakter Twojej pracy?
      Mieszkam w klimacie srodziemnomorskim, wilgotnym, lato jest dlugie i gorace. Pracuje w biurze - zima ogrzewanie, latem caly czas klima. Mam 34 lata, cera tlusta, niezbyt wrazliwa. Kawy wlasciwie nie pije, glownie herbata zielona

- Czy chorowałaś/eś, chorujesz, jeśli tak na co, czy bierzesz/brałeś/aś jakieś leki/suplementy?
      Nie choruje, tylko witaminy

- Jakie masz oczekiwania od pielęgnacji o którą pytasz, ile masz pieniędzy na comiesięczną kurację?
      Moja cera jest tlusta i w Polsce jeszcze jako tako moglam ja okielznac ale w tutejszym klimacie (bardzo wilgotno - wyspa, dlugie i parne lato) trudna mi sobie z nia poradzic. Zmarszczek prawie nie mam - troche czolo, moze pod oczami ale mam sporo zaskornikow, takich troche podskornych krostek. Takze chaialbym powalczyc troceh z ta moja tlusta skora i do tego zapobiegac zmarszczka. Do tego dorobilam sie jeszcze paru przebarwien, ktore zima widoczne nie sa ale powracaja latem - dostalam na nie LicoFort 4%, ktorego w PL nie ma. Takze chcialabym powalczyc z problemem przebarwien (czolo).

- Co stosowałeś wcześniej, jak wyglądał Twój program pielęgnacji?
      Od dermatologa dostalam differin, ktorego uzywam od kilku lat. Wczesniej byl retin a lub isotrex, ktroych juz tutaj nie mozna kupic. W sumie nei mam zadnych po nim podraznien, skora b. dobrze go toleruje i tak bylo w sumie od poczatku

Rano - plyn Bioderma - oczyszczanie, serum z wit. c Flavo, Skinoren, krem 50 uriage dla cery tlustej, pod oczy neostrata bionic, makijaz
      Po pracy - zmywam Cethapilem, nawilzam np. phisiogelem, czasem stosuje effeklar k, czasem z kremem nawilzajacym np. dodaje olejku arganowego, zelu hialuronowego
      Na noc po zmyciu - differin, pod oczy retises z retinolem

Co jeszcze powinnam dodac? zmienic? ulepszyc? Odwiedzialam juz kilku dermatologow na m-cu i w PL tez ale w PL jakos nie umieja mi zbytnio pomoc na moje problemy skorne tutaj. A na m-cu sa przyzwyczajeni do calkiem innego typu cery etc wiec tez jakos trudno dobrac mi wlasciwa pielegnacje.

- Z jakich zabiegów (kosmetyczka, kosmetolog, lekarz, chirurg) korzystałeś/aś, korzystasz?
      kiedys z peelingow w Polsce (kilka lat temu) np. LRP biomedic bodajze, peeling pirogronowy. w tym roku milam robiony peeling kwasem salicilowym i mlekowym ale bez jakis wiekszych rezultatow, na mojej cerze nie zrobil jakiegos wiekszego wrazenia. Poza tym do kosmetyczki nie chodze.

z gory dziekuje
      I.
      • singer1 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 25.03.15, 22:15
        Dzień dobry. Proszę o pomoc w pielęgnacji. Samej jest mi ciężko się na coś zdecydować.
        Mam 46 lat. Tryb życia raczej siedzący niestety. W pracy powietrze suche. Trzy słabe kawy z mlekiem codziennie obowiązkowo. Papierosy. Od czasu do czasu lampka białego wina.
        Na nic nie choruję, leków ani suplementów nie łykam.
        Moja skóra jest sucha. Bardzo sucha na policzkach szczególnie. Na nosie i brodzie wągry. I rozszerzone pory. Szczególnie na nosie. Kurze łapki opadającej aż na policzki. Na policzkach zmarszczki. W miejscach gdzie u niektórych występują dołeczki u mnie są okropne krechy. Jestem z tych bladych i nieopalających się. Nie żebym nie chciała ale pigmentu brak. Bez kremu z filtrem szybko się spalam. Opalanie bez kremu nie wchodzi w rachubę. I mówię tu o wysokich filtrach. Minimum 30, w ciepłych krajach bez 50 ani rusz. Moja skóra jest i zawsze była mało elastyczna, wiotka taka jakby rzadka. Zależy mi na pozbycie się okropnych wągrów i rozszerzonych porów. Na likwidację zmarszczek już istniejących nie liczę, ale ujędrnienie, poprawa ogólna kondycji skóry to coś na czym mi bardzo zależy.
        Moja pielęgnacja jest dość prosta.
        Rano tonik do skór wrażliwych - Garnier lub nivea.
        Na nos i brodę skinoren. Na resztę twarzy cetaphil lub ostatnio coraz częściej La Roche Cicaplast baume b5.
        Kładę makijaż. Na ogół zmywam go późno przed snem. Chyba, że uda mi się wcześniej wrócić z pracy wtedy mogę sobie pozwolić na popołudniowy demakijaż. Ale to rzadko się zdarza.
        Na noc demakijaż najczęściej vichy płyn micelarny Purete Termale. Tonik. I vichy liftactive advanced filler. Ten krem z vichy z retinolem męczę od początku grudnia. Stopniowo się do niego przyzwyczajałam, zaczęłam raz w tygodniu, potem dwa razy w tygodniu, trzy razy i doszłam do codziennego używania. Niestety po jakimś czasie skóra zaczęła mnie piec i na jakiś tydzień musiałam odstawić krem. I znowu zaczynałam od używania dwa razy na tydzień potem trzy. I znowu po stosowaniu codziennym powrót do pieczenia. Teraz robię trzecie podejście dwa razy w tygodniu. Przez te przygody częściej sięgam po cicaplast baume. Albo jestem uczulona na retinol albo jakiś inny składnik tego kremu. Wiem jedno do stosowania codziennego, a raczej cowieczornego juz nie wrócę. Jeśli uda mi się utrzymać częstotliwość co drugi dzień będzie dobrze.
        Miałam niezbyt przyjemną przygodę ze skinorenem i epiduo. Dermatolog przepisała mi oba te kremy. Zgłosiłem się do niej w sprawie rożnych grudek, które mi czasami wyskakują. Na szczęście dość rzadko, ale chciałam je jakoś zlikwidować. Po trzech dniach stosowania skinorenu na dzien i epiduo na noc, a i tak kładzionych na cetaphil a nie na gołą skórę, byłam czerwona, skóra mnie piekła i skończyło się kolejną wizytą u dermatologa i maścią sterydową.
        W tej chwili skinoren codziennie rano krzywdy mi nie robi, ale broda i nos to te tłuste partie mojej twarzy, więc może dlatego. Niestey skinoren też nie pomaga. Wągry na nosie jak były tak są, rozszerzone pory również. Zastanawiałam się czy nie przejść na brevoxyl.
        Z zabiegów kosmetycznych nie korzystam.
        Chciałabym jakiś dobry plan działania. Bo w tym wieku i z taką cerą na cetaphilu daleko nie zajadę. Ciężko mi się poruszać w natłoku kremów.
        Jeśli to możliwe bardzo proszę o pomoc i wskazanie odpowiedniej pielęgnacji. Ciężko mi określić budżet bo nawet nie wiem co będzie mi potzrebne. 300-400 wystarczy?
        Dziękuję i pozdrawiam.
        • issey_miyake Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do 22.04.15, 00:39
          singer1 napisała:

> Dzień dobry. Proszę o pomoc w pielęgnacji. Samej jest mi ciężko się na coś zdec
          > ydować.

Dzień Dobry. Dobrze.
          Dziękuję za szeroki opis. Proszę powiedzieć czy jest szansa, by przesłała mi Pani zdjęcie skóry twarzy, szyi i dekoltu na e-mail? Jeśli tak, bardzo proszę na geranium.koszalin@wp.pl

Anna Jurgielaniec (issey)
        • issey_miyake singer1 - nt. 05.05.15, 08:24
          Dziękuję za przesłanie zdjęć skóry. Są dobrej jakości, wszystko dobrze widać.

Propozycja pielęgnacji:

Rano (obowiązkowe):
          1. Płyn micelarny Bioderma Sensibio + waciki 100% bawełny
          2. Serum antyoksydacyjne Resveraderm Sesderma - cienka warstwa, twarz + okolice oczu
          isseymiyakeuroda.blogspot.com/2014/12/serum-wygadzajace-z-wyciagiem-z.html?q=resveraderm
          3. Krem z filtrem spf 50+, najlepiej Laser Sunscreen Cell Fusion C (ma lekką konsystencję, nie zapycha porów skóry).
          isseymiyakeuroda.blogspot.com/2014/12/krem-z-filtrem-spf-50-laser-sunscreen.html?q=laser
          4. Makijaż

2. Krem ujędrniająco - nawilżajacy - Resveraderm krem - cienka warstwa, twarz + okolice oczu
          isseymiyakeuroda.blogspot.com/2015/01/twarz-ujedrniajacy-krem-na-dziennoc.html?q=resveraderm
          Wieczorem (obowiązkowe):
          2. XXX - za chwilę wybiorę jak zdecydujemy co robimy w pierwszej kolejności

* żadnych peelingów na razie proszę nie wykonywać

Ciężko jest połączyć pielęgnację skóry ze skłonnością do zaskórników i do suchości.
          Moim zdaniem trzeba najpierw wyeliminować suchość skóry, a dopiero później wziąć się za zaskórniki i rozszerzone pory.
          Oczywiście wszystko produktami nie zapychającymi porów skóry, ale piszę o tym, ponieważ jeśli zaczniemy od eliminowania suchości na skórze,
          to nie będzie Pani widzieć wystarczających efektów z oczyszczaniem porów skóry. Na to czas przyjdzie później. Co Pani na to?
          Poza tym, gdybyśmy przyjęły wersję oczyszczającą, nie zwracając uwagi na suchość, miałaby Pani skórę wysuszoną jeszcze bardziej, co moim zdaniem nie jest warte uwagi. Jeśli ma Pani czas na zmiany, to warto poczekać i zrobić to wg "przykazań".

Anna Jurgielaniec

singer1 napisała:

> Dzień dobry. Proszę o pomoc w pielęgnacji. Samej jest mi ciężko się na coś zdec
          > ydować.
          > Mam 46 lat. Tryb życia raczej siedzący niestety. W pracy powietrze suche. Trzy
          > słabe kawy z mlekiem codziennie obowiązkowo. Papierosy. Od czasu do czasu lampk
          > a białego wina.
          > Na nic nie choruję, leków ani suplementów nie łykam.
          > Moja skóra jest sucha. Bardzo sucha na policzkach szczególnie. Na nosie i brodz
          > ie wągry. I rozszerzone pory. Szczególnie na nosie. Kurze łapki opadającej aż n
          > a policzki. Na policzkach zmarszczki. W miejscach gdzie u niektórych występują
          > dołeczki u mnie są okropne krechy. Jestem z tych bladych i nieopalających się.
          > Nie żebym nie chciała ale pigmentu brak. Bez kremu z filtrem szybko się spalam
          > . Opalanie bez kremu nie wchodzi w rachubę. I mówię tu o wysokich filtrach. Mi
          > nimum 30, w ciepłych krajach bez 50 ani rusz. Moja skóra jest i zawsze była mał
          > o elastyczna, wiotka taka jakby rzadka. Zależy mi na pozbycie się okropnych wąg
          > rów i rozszerzonych porów. Na likwidację zmarszczek już istniejących nie liczę,
          > ale ujędrnienie, poprawa ogólna kondycji skóry to coś na czym mi bardzo zależy
          > .
          > Moja pielęgnacja jest dość prosta.
          > Rano tonik do skór wrażliwych - Garnier lub nivea.
          > Na nos i brodę skinoren. Na resztę twarzy cetaphil lub ostatnio coraz częściej
          > La Roche Cicaplast baume b5.
          > Kładę makijaż. Na ogół zmywam go późno przed snem. Chyba, że uda mi się wcześni
          > ej wrócić z pracy wtedy mogę sobie pozwolić na popołudniowy demakijaż. Ale to r
          > zadko się zdarza.
          > Na noc demakijaż najczęściej vichy płyn micelarny Purete Termale. Tonik. I vich
          > y liftactive advanced filler. Ten krem z vichy z retinolem męczę od początku gr
          > udnia. Stopniowo się do niego przyzwyczajałam, zaczęłam raz w tygodniu, potem d
          > wa razy w tygodniu, trzy razy i doszłam do codziennego używania. Niestety po j
          > akimś czasie skóra zaczęła mnie piec i na jakiś tydzień musiałam odstawić krem.
          > I znowu zaczynałam od używania dwa razy na tydzień potem trzy. I znowu po stos
          > owaniu codziennym powrót do pieczenia. Teraz robię trzecie podejście dwa razy w
          > tygodniu. Przez te przygody częściej sięgam po cicaplast baume. Albo jestem uc
          > zulona na retinol albo jakiś inny składnik tego kremu. Wiem jedno do stosowania
          > codziennego, a raczej cowieczornego juz nie wrócę. Jeśli uda mi się utrzymać
          > częstotliwość co drugi dzień będzie dobrze.
          > Miałam niezbyt przyjemną przygodę ze skinorenem i epiduo. Dermatolog przepisała
          > mi oba te kremy. Zgłosiłem się do niej w sprawie rożnych grudek, które mi czas
          > ami wyskakują. Na szczęście dość rzadko, ale chciałam je jakoś zlikwidować. Po
          > trzech dniach stosowania skinorenu na dzien i epiduo na noc, a i tak kładziony
          > ch na cetaphil a nie na gołą skórę, byłam czerwona, skóra mnie piekła i skończy
          > ło się kolejną wizytą u dermatologa i maścią sterydową.
          > W tej chwili skinoren codziennie rano krzywdy mi nie robi, ale broda i nos to t
          > e tłuste partie mojej twarzy, więc może dlatego. Niestey skinoren też nie pomag
          > a. Wągry na nosie jak były tak są, rozszerzone pory również. Zastanawiałam się
          > czy nie przejść na brevoxyl.
          > Z zabiegów kosmetycznych nie korzystam.
          > Chciałabym jakiś dobry plan działania. Bo w tym wieku i z taką cerą na cetaphil
          > u daleko nie zajadę. Ciężko mi się poruszać w natłoku kremów.
          > Jeśli to możliwe bardzo proszę o pomoc i wskazanie odpowiedniej pielęgnacji. Ci
          > ężko mi określić budżet bo nawet nie wiem co będzie mi potzrebne. 300-400 wysta
          > rczy?
          > Dziękuję i pozdrawiam.
          • singer1 Re: singer1 - nt. 07.05.15, 22:28
            Dziękuję bardzo za rady. Oczywiście bardziej mi zależy na działaniu nawilżająco- przeciwzmarszczkowym. Na początek przynajmniej. Chyba jednak metrykę trudniej zlikwidować niż rozszerzone pory;). Z niepokojem czekam na propozycję kremu nocnego, trochę mnie budżet przeraża. Czy seria resveraderm jest mocno podrazniajaca? Obawiam się kupić dwa kremy jednocześnie, gdyby miały okazać się łatwo uczulające i stąd moje pytanie. Zastanawiam się czy nie zacząć od jednego i po jakichś dwóch tygodniach nie wprowadzić kolejny.
            Dziękuję jeszcze raz za polecone kremy.
            • issey_miyake Re: singer1 - nt. 09.05.15, 21:04
              singer1 napisała:

> Dziękuję bardzo za rady. Oczywiście bardziej mi zależy na działaniu nawilżająco
              > - przeciwzmarszczkowym. Na początek przynajmniej. Chyba jednak metrykę trudniej
              > zlikwidować niż rozszerzone pory;). Z niepokojem czekam na propozycję kremu no
              > cnego, trochę mnie budżet przeraża. Czy seria resveraderm jest mocno podrazniaj
              > aca? Obawiam się kupić dwa kremy jednocześnie, gdyby miały okazać się łatwo ucz
              > ulające i stąd moje pytanie. Zastanawiam się czy nie zacząć od jednego i po jak
              > ichś dwóch tygodniach nie wprowadzić kolejny.
              > Dziękuję jeszcze raz za polecone kremy.

Dzień Dobry,

Na początek na noc - Krem delikatnie złuszczający na noc 40g 10PHA NeoStrata.
              Seria Resveraderm (serum i krem) są jednymi z lepiej tolerowanych.
              Zwykle zalecam je na początek, właśnie z tego tytułu.
      • issey_miyake gina100 - nt. 22.04.15, 00:31
        gina100 napisała:

> Hej
        >
        > Nie wiem czy nadal czytasz ten watek ale postanowilam sprobowac.

Zdecydowanie odwiedzam :). Zawsze możesz napisać na e-mail do mnie na biuro@kosmetologonline.pl że napisałaś na forum to przybędę :).

> Sprawdzalam te
        > z Twoj sklep ale pogubilam sie w natloku informacji i nie wiem co by mialo dla
        > mnie sense zamowic:

Fajnie. Mam nadzieję, że się podobał :). Zawsze warto się odezwać. Czy to płatnie czy bezpłatnie na poradę.

> Mieszkam w klimacie srodziemnomorskim, wilgotnym, lato jest dlugie i gorace. Pr
        > acuje w biurze - zima ogrzewanie, latem caly czas klima. Mam 34 lata, cera tlus
        > ta, niezbyt wrazliwa. Kawy wlasciwie nie pije, glownie herbata zielona

> Nie choruje, tylko witaminy

> Moja cera jest tlusta i w Polsce jeszcze jako tako moglam ja okielznac ale w tu
        > tejszym klimacie (bardzo wilgotno - wyspa, dlugie i parne lato) trudna mi sobie
        > z nia poradzic. Zmarszczek prawie nie mam - troche czolo, moze pod oczami ale
        > mam sporo zaskornikow, takich troche podskornych krostek. Takze chaialbym powal
        > czyc troceh z ta moja tlusta skora i do tego zapobiegac zmarszczka. Do tego dor
        > obilam sie jeszcze paru przebarwien, ktore zima widoczne nie sa ale powracaja l
        > atem - dostalam na nie LicoFort 4%, ktorego w PL nie ma. Takze chcialabym powal
        > czyc z problemem przebarwien (czolo).

> Od dermatologa dostalam differin, ktorego uzywam od kilku lat. Wczesniej byl re
        > tin a lub isotrex, ktroych juz tutaj nie mozna kupic. W sumie nei mam zadnych p
        > o nim podraznien, skora b. dobrze go toleruje i tak bylo w sumie od poczatku

> Rano - plyn Bioderma - oczyszczanie, serum z wit. c Flavo, Skinoren, krem 50 ur
        > iage dla cery tlustej, pod oczy neostrata bionic, makijaz
        > Po pracy - zmywam Cethapilem, nawilzam np. phisiogelem, czasem stosuje effeklar
        > k, czasem z kremem nawilzajacym np. dodaje olejku arganowego, zelu hialuronowe
        > go
        > Na noc po zmyciu - differin, pod oczy retises z retinolem

> Co jeszcze powinnam dodac? zmienic? ulepszyc? Odwiedzialam juz kilku dermatolog
        > ow na m-cu i w PL tez ale w PL jakos nie umieja mi zbytnio pomoc na moje proble
        > my skorne tutaj. A na m-cu sa przyzwyczajeni do calkiem innego typu cery etc wi
        > ec tez jakos trudno dobrac mi wlasciwa pielegnacje.

> kiedys z peelingow w Polsce (kilka lat temu) np. LRP biomedic bodajze, peeling
        > pirogronowy. w tym roku milam robiony peeling kwasem salicilowym i mlekowym ale
        > bez jakis wiekszych rezultatow, na mojej cerze nie zrobil jakiegos wiekszego w
        > razenia. Poza tym do kosmetyczki nie chodze.

Dzięki za szeroki opis tego wszystkiego co stosujesz, co chcesz osiągnąć i co robisz. To ważne.
        Powiedz jeszcze czy masz taką formę pracy, w której możesz gorzej wyglądać?
        Jak często wracasz do Polski, i do jakiego miasta?
        Możesz stosować wszystkie produkty dostępne na rynku, czy raczej te, które są dostępne u Ciebie w miejscu zamieszkania?
        Miałaś kiedyś trądzik?
        Skórę łojotokową masz od zawsze?
        Jak wygląda skóra Twojego ciała?
        Jakie masz włosy, jak często je myjesz i czy miewasz jakieś problemy na skórze głowy?
        Jak spędzasz lato? Opalasz się? Od razu na brązowo?
        Jaki masz naturalny kolor włosów?
        Miałaś kiedy oparzenie słoneczne?

Anna Jurgielaniec (issey)
        • gina100 Re: gina100 - nt. 22.04.15, 13:23
          Witam,

Dziekuje bardzo za odpowiedz :)))
          Ponizej moje odpowiedzi:

Powiedz jeszcze czy masz taką formę pracy, w której możesz gorzej wyglądać?
          Praca biurowa, hmm powiedzmy ze czasem moge troche gorzej wygladac.
          Jak często wracasz do Polski, i do jakiego miasta?
          Co pare miesiecy - Warszawa
          Możesz stosować wszystkie produkty dostępne na rynku, czy raczej te, które są dostępne u Ciebie w miejscu zamieszkania?
          Wszystkie, czesto zamawiam produkty w PL
          Miałaś kiedyś trądzik?
          Tak w okresie dojrzewania, ale nie jakis specjalnie mocny, krostki i grudki tu i tam.
          Skórę łojotokową masz od zawsze?
          W sumie chyba tak choc jak jestem w suchym klimacie np w Polsce to jest dosc OK, najgorzej wlasnie w tym dosc wilgotnym, cieplym klimacie
          Jak wygląda skóra Twojego ciała?
          Raczej normalna skora, nigdy nie mialam np tradziku na plecach etc., zadnych krostek itp.
          Jakie masz włosy, jak często je myjesz i czy miewasz jakieś problemy na skórze głowy?
          Nie mam problemow, myje codziennie ale pewnie z 2 dni by wytrzymaly bo pozniej sie przetluszczaja. Cienkie wlosy
          Jak spędzasz lato? Opalasz się? Od razu na brązowo?
          Nie opalam sie raczej jakos specjalnie ale dosc duzo czasu spedzam na wodzie np na lodce, plywajac etc wiec naturalnie jestem wystawiona na slonce. Na twarz zawsze stosuje 50. Na reszte zalezy ale nigdy pozniej 20 i w takim wypadku nigdy sie nie opalam na czerwono, od razu na brazowo. Powiem tak, nie ma problemow z poparzeniami i latem moge osiagnac dosc ciemy kolor mimo tego ze jestem blondynka i zima moja skora jest dosc biala. Oczywiscie jakbym wyszla latem bez filtra to pewnie bym sie opalila najpierw na czerwono.
          Jaki masz naturalny kolor włosów?
          Blond, nadal dosc jasny, mimo ze mam dosc ciemna oprawe oczu
          Miałaś kiedy oparzenie słoneczne?
          Tak, pare razy mi sie przytrafilo troche sie spalic

-----------
          Dziekuje bardzo i pozdrawiam
            • issey_miyake Re: gina100 - nt. 07.06.15, 18:20

Witaj serdecznie,

na odstrzał bierzemy skórę tłustą, ale to nie będzie łatwe. Zaskórniki, podskorne krostki, zapobiegać zmarszczkom. Przebarwienia czoło

Fajnie, że stosujes retinoidy miejscowe i nie masz po nich większych podrażnień. Stosowałaś też hydrochinon 4%, jeśli po nim również nie było podrażnień, to można na Twojej skórze trochę podziałać mocniej :), co jest mile widziane :).

Jeśli masz problem z zaskórnikami, podskórnymi grudkami to na pewno odpada Flavo C (zapycha pory dramatycznie), na początek zalecałabym serum, które nie ma silikonów (nie zapycha porów skóry).

Płyn micelarny Bioderma jeśli nie masz po nim podrażnień, zostawiamy.

Krem z filtrem do skóry tłustej (ma słabą ochronę jeśli chodzi o przebarwienia i zmarzczki), dlatego zmienimy go na inny.

Dalej w temacie zaskórników grudek - nie wchodzi w ogóle w grę nawilżanie physiogelem, nawilżacz + olejki jakiegokolwiek typu. Będziemy wybierać produkty lekkie, nie obciążające skóry dodatkowo.

Differin - jest super, ale nie o tej porze roku. W ogóle jeśli mieszkasz w klimacie śródziemnomorskim, to jeśli jest tam w ogóle jesień/zima to tylko wtedy. Złuszcza naskórek, ale nie jest bezpieczny na promieniowanie, więc możesz mieć nasilenie przebarwień. To samo z hydrochinonen. Będziemy wybierać tylko produkty bezpieczne na promieniowanie.

Wiesz co, jeśli masz odwieczny problem z tłustością skóry, to może warto pomyśleć o izotretynoinie doustnej? O czym decyduje oczywiście lekarz, ale mam bardzo dużo pacjentów, którym pomogła nieodłącznie usunąć problem tłustości skóry, włosów. Nadmiernego łojotoku.

Jeśli możesz wykonywać zabiegi (napisz mi jak często bywasz, na ile dni, czy musisz w trakcie tego wyjazdu wyglądać dobrze, czy możesz sobie pozwolić na gorszy wygląd i jeśli możesz podaj gabinet do którego jeździsz, przejrzę jaką mają ofertę).

Propozycja na początek:

Rano (obowiązkowe):

1. Płyn micelarny Bioderma Sensibio

2. Serum z z wyciągiem z winogron Resveraderm Sesderma - cienka warstwa, można nakładać na okolice oczu

3. Krem z filtrem spf 50+ Laser Sunscreen Cell Fusion C - najlepiej dwie warstwy, można stosować pod oczy

4. Makijaż

Po pracy (obowiązkowe):

2.
              a)
              W domu - Serum rozjaśniające na noc 50ml Mela Treatment Serum Cell Fusion C - cienka warstwa, ostrożnie na okolice oczu
              b)
              Na powietrze - na to krem z filtrem spf 50 Laser

Na noc (obowiązkowe):
              2. W poniedziałek, środę, piątek - Serum złuszczające Bionic NeoStrata
              w pozostałe dni - Skinoren żel - cienka warstwa, omijać okolice oczu, nie masować, nie wklepywać w skórę.

+ pod oczy - Żel z retinolem pod oczy na noc 15ml Snailas Gel Eye Sesderma

* 1 w tygodniu maska Cell Fusion C Vitamin Mask (przetrzyj skórę płynem micelarnym, nałóż maskę i zmyj po 15 minutach również płynem).

*żadnych peelingów mechanicznych nie rób.

Jeśli dobrze tolerujesz Retises pod oczy, to przechodzimy na mocniejszy, bardziej skondensowany na noc Snailas Gel Eye. Do tego serum na dzień, bez silikonów, lekkie, konsystencja wody, szybko się wchłania. Działanie antyoksydacyjne, nawilżające, wygładzające, przeciwzmarszczkowe. Warte uwagi. Do tego na dzień lekki krem z filtrem, działanie 2 w1 - chroni przed UV i ma działanie liftingujące. Do tego aplikujesz dowolny makijaż. Po pracy do nałożenia lekkie serum, nie zapycha, rozjaśnia, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie. Wieczorem - Skinoren krem - to lek bez recepty, głównie dlatego, że masz grudki na skórze, do wyeliminowania. Na przemian do stoowania z Bionic Serum - lekka forma, bardzo dobry krótki skład, nie zapycha a dobrze złuszcza. Wszystkie produkty bezpieczne na promieniowanie. Maska ujędrniająca, wygładzająca.

Ania :).
    • kamila_21 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 12.05.15, 09:22
      Witaj Issey.
      Mam 33 lata, pol roku temu rzucilam palenie, pije 2 kawy dziennie, alkohol kilka razy w roku. Pracuje w mocno klimatyzowanym pomieszczeniu z brakiem swiatla dziennego, praca w ciaglym ruchu, po pracy silownia 4-5 razy w tygodniu i codziennw dlugie spacery z psem w lesie.
      Nie choruje, biore zielony jeczmien i omega 3.
      Do kosmetyczki nie chodze , w domu stosuje derma roller raz w tygodniu (pozbylam sie potradziikowych blizn), raz na dwa tygodnie nakladam Retinol. Na codzien jakis zel do mycia twarzy, plyn micelarny Garnier, na dzien krem kozie mleko , na noc lipidowy ziaji.
      Mam mocno rozszerzone pory, cera kiedys bardzo tlusta ( w przeszlosci mocny tradzik) , od czasu derma rollera i retinolu normalna, choc czasem pojawia sie wypryski.
      Zmarszczek sporo na czole i w okolicach oczu, cera wyglada na zmeczona i pozbawiona jedrnosci.
      Pracuje 3 dni od 5 do 19 wiec pielegnacja popoludniowa w te dni odpada niestety.
      Moge wydac 300-400 zl miesiecznie.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
      • issey_miyake Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 10.06.15, 23:57
        kamila_21 napisała:

> Pracuje w mocno klimatyzowanym pomieszczeniu z brakiem swiatla d
        > ziennego, praca w ciaglym ruchu, po pracy silownia 4-5 razy w tygodniu i codzie
        > nnw dlugie spacery z psem w lesie.

Bardzo dobry tryb życia :-).

> Do kosmetyczki nie chodze , w domu stosuje derma roller raz w tygodniu (pozbyla
        > m sie potradziikowych blizn),

Od jakiego czasu stosujesz roller? Jaka długość igieł? Cały czas taka sama, czy zmieniasz co jakiś czas? Czy zabieg wykonujesz do przerwania ciągłości skóry (do krwi)? Co stosujesz do tego?

> raz na dwa tygodnie nakladam Retinol.

Jaki retinol? Łączysz go z zabiegiem rollera?

> Na codzien
        > jakis zel do mycia twarzy, plyn micelarny Garnier, na dzien krem kozie mleko ,
        > na noc lipidowy ziaji.

Ta pielęgnacja w Twoim wypadku nie wchodzi w ogóle w grę. Obydwa kremy zapychają dramatycznie pory skóry.

> Mam mocno rozszerzone pory, cera kiedys bardzo tlusta ( w przeszlosci mocny tra
        > dzik) , od czasu derma rollera i retinolu normalna, choc czasem pojawia sie wyp
        > ryski.

Kojarzysz kiedy się pojawiają? Czy nie ma to znaczenia kiedy? Tylko na twarzy, czy ogólnie skóra całego ciała? Po jakim czasie te wypryski schodzą? Zostawiają jakieś ślady?

> Zmarszczek sporo na czole i w okolicach oczu, cera wyglada na zmeczona i pozbaw
        > iona jedrnosci.
        > Pracuje 3 dni od 5 do 19 wiec pielegnacja popoludniowa w te dni odpada niestety
        > .
        > Moge wydac 300-400 zl miesiecznie.

Możesz wyglądać gorzej w trakcie kuracji w pracy? Czy wolisz normalnie? :)
        Miewasz podrażnienia po retinolu? Po jakiś kosmetykach? Łuszczącą się skórę? Swędzącą?
        • kamila_21 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 14.06.15, 16:09
          issey_miyake napisała:

> Od jakiego czasu stosujesz roller? Jaka długość igieł? Cały czas taka sama, czy
          > zmieniasz co jakiś czas? Czy zabieg wykonujesz do przerwania ciągłości skóry (
          > do krwi)? Co stosujesz do tego?

Roller stosuje kilka miesiecy, niestety nie regularnie, co mam plan zmienic. Ostatnio raz na 2 tygodnie tylko, dlugosc igiel 0.5, ciagle ta sama. Nie dochodzi to przerwania ciaglosci skory, mam skore bardzo gruba. Po tym nakladam krem nawilzajacy.

> Jaki retinol? Łączysz go z zabiegiem rollera?

Uzywal Tretinoin gel 0.1%. Roller w jednym tygodniu, zel w kolejnym ( bardzo mocno sie zluszczam).

>
          > Kojarzysz kiedy się pojawiają? Czy nie ma to znaczenia kiedy? Tylko na twarzy,
          > czy ogólnie skóra całego ciała? Po jakim czasie te wypryski schodzą? Zostawiają
          > jakieś ślady?

Ciezko stwierdzic, raczej nie ma znaczenia. Oprocz twarzy pojawiala sie na plecach, ramionach i szyi ( na szyi wiem ze ze stresu zwiazanego z praca). Ramiona wyleczylam retinolem i rollerem jakies kilka tygodni temu. Zadne wypryski na szczescie nie pozostawiaja sladow.

>
          > Możesz wyglądać gorzej w trakcie kuracji w pracy? Czy wolisz normalnie? :)
          > Miewasz podrażnienia po retinolu? Po jakiś kosmetykach? Łuszczącą się skórę? Sw
          > ędzącą?

W pracy musze wygladac dobrze, z pelnym makijazem, pracuje 3-4 dni w tygodniu. Po retinolu dochodzi do slinego zluszczenia ( po 2 dniach od nalozenia) . Nigdy nie mialam podraznionej cery po niczym.
    • kasiaa_27 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 15.06.15, 22:31
      Witam
      Wykonuję siedząca prace w zamkniętym pomieszczeniu, czesciowo przy komputerze, cześciowo na hali produkcyjnej fabryki mebli wiec trochę kurzu i pyłków z tkanin, bez klimatyzacji. Z używek to kawa 1 dziennie, czasem dwie. Z leków - pigułki antykoncepcyjne których nie zamierzam przestać używać. Jestem uczulona na pyłki traw i pokrzyw ( brałam zastrzyki odczulające przez 3 lata- skończyłam rok temu)
      Mam 38 lat cerę raczej suchą z oznakami zmarszczek szczegolnie pod oczami i i bruzdy wokół ust.
      Do zmywania makijażu oczu używam płynu micelarnego firmy Marion, wcześniej płyn dwufazowy Ziaja ( juz nie używam bo mam rzęsy doklejane) do zmywania twarzy mleczko 3w1 Mary Key ( od trzech tyg, wcześniej różne żele do mycia. Zamiast kremu olejek arganowy na dzień i na noc. Czasem dermaroller ( jak sobie przypomnę igły 0,5 mm) peeling raz w tyg Avon z minerałami. Morza martwego.
      Noszę soczewki kontaktowe od wielu lat
      Z zabiegów kosmetycznych jakie stosowałam to termolifting na podczerwień w seri 4 zabiegi. Efekty były kilka godzin po zabiegu, potem wszystko wróciło do normy.
      Budżet nieco ograniczony od 150-200 zł
      Oczekiwania? Nawilżenie, ujędrnienie, odżywienie,
      Dziękuje i pozdrawiam
    • monikaa1976 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 08.04.16, 13:11
      Hej Issey_miyake :)

Mam nadzieję, że to forum jeszcze "żyje " (ostatnie wpisy są chyba z 2015)
      i że otrzymam odpowiedź na moje pytania :)

> - Jaki masz tryb życia, jakie stosujesz używki, jak wygląda charakter Twojej pr
      > acy?
      Mam 40 lat, urodziłam trzecie dzieciątko rok temu, kończę karmić piersią, mało sypiam - teraz z powodu dziecka a jak pracuję to z powodu kontynuowania pracy w domu, obecnie urlop wychowawczy, do pracy wracam we wrześniu, praca przy komputerze i z ludźmi, z "używek" słodycze, nie palę i nie pijam alkoholu

> - Czy chorowałaś/eś, chorujesz, jeśli tak na co, czy bierzesz/brałeś/aś jakieś
      > leki/suplementy?
      Przewlekle nie choruję, nieregularnie przyjmuję vigantoletten 1000, nic więcej.

> - Jakie masz oczekiwania od pielęgnacji o którą pytasz, ile masz pieniędzy na c
      > omiesięczną kurację?
      Do 38rż nie dbałam szczególnie o skórę (intensywna praca plus dzieci i dom), nie używałam praktycznie żadnych kremów, już po drugiej ciązy w wieku 33 lat zauważyłam delikatne zmarszczki na czole i pod oczami :(( i to mój główny problem - starzenie się...obecnie widzę, że konsystencja mojej skóry na twarzy i szyi pogorszyła się, zwiotczała, robią mi się "chomiki" na policzkach, nabieram smutnego wyrazu twarzy - mówi się chyba, że to owal opada...no i zmarszczki wokół oczu i pojedyncza nieco głębsza na czole plus szykujące się kolejne, zaskórniki na nosie, nieco przebarwień na czole powstałych w ciąży po nasłonecznieniu (nie specjalnie używałam filtrów), cera tłusta w strefie T.
      Moja prośba to proszę o poradę jak spowolnić procesy starzenia, jakie kosmetyki stosować, ewentualnie jakie zabiegi (choć na te inwazyjne chyba bym jeszcze się nie zdecydowała), może jakieś nieinwazyjne. Czy te istniejące zmarszczki można zredukować niezabiegowo??
      KOszt miesięcznej kuracji to może być 300 zł lub nieco więcej- jeśli chodzi o kosmetyki (domyślam się, że zabiegi to dodatkowe wydatki).
      Zamówiłam z Pani strony dwa preparaty: Krem złuszczający z retinolem na noc 50ml Retises CT Sesderma i Serum regenerujące na dzień/noc 30ml Ferulac Sesderma, ale jak teraz poczytałam trochę to chyba ten krem złuszczający z retinolem nie koniecznie na lato??

> - Co stosowałeś wcześniej, jak wyglądał Twój program pielęgnacji?
      Od pół roku krem Clinique youth surge night i pod oczy clinique repairwear laser focus - i chyba po tym kremie dokuczało pieczenie i łzawienie. Mój makijaż to tylko kredka do oczu i tusz. Od kilku tygodni do mycia twarzy już nie woda z mydłem tylko Avene woda micelarna - wydaje mi się, że zauważyłam różnicę na plus od kiedy ją stosuję.

> - Z jakich zabiegów (kosmetyczka, kosmetolog, lekarz, chirurg) korzystałeś/aś,
      > korzystasz?
      Dotychczas żadnych.

Bardzo uprzejmie proszę o odpowiedź, najlepiej z konkretnym planem tak jak Pani wcześniej już podawała innym potrzebującym, bo sama działam trochę na oślep. Z góry dziękuję.
    • ulagra63 Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 10.08.16, 16:31
      Issey, nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz, ale gdybyś przypadkiem zerkała, to mam prośbę. Ostatnio w sklepie Biochemia Urody pojawiło się 2% serum Retinol + retinoid. Czy mogłabyś zerknąć na nie i ocenić ? Czy to zadziała ? Chodzi mi o taką pielęgnację dla 50+. Dziękuję i pozdrawiam.
    • garancedore Re: Pytania - odpowiedz, zanim napiszesz "do Isse 01.07.20, 08:16
      Proszę o polecenie kremów do pielęgnacji.
      Mam 52 lata, cera raczej bezproblemowa mieszana. Nie pale, alkohol okazyjnie, dwie maleńkie kawy dziennie, wody ok 1,5l. Nie bywam u kosmetyczki bo i nie starcza mi na to pieniędzy i właśnie bezproblemowa cera, o której się zapomina. Wszyscy mówią, ze zdecydowanie nie wyglądam na swoje lata. Od jakiegoś czasu widzę ciut opadającą skore poniżej policzków. Chomiczki? Ale to chyba nie jest możliwe by zmniejszyć kremami. A zabiegi to już nie jednorazowe i nie tanie. Martwią mnie jednak zmarszczki wokół oczu. Wiem ze w tym wieku są zawsze, większe lub mniejsze. Wiem tez, ze pielęgnacje okolic oczu należy rozpoczynać gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki. I tak robiłam, ale w którymś momencie uznałam, ze to wszystko jedno czy drogi czy tani krem, bo i tak wyglądam dobrze. Ale muszę się do csegos przyznać. Nie dbam o twarz jak należy. Chce robić to świadomie i jak już wydać wieksze pieniądze na kosmetyki, to na takie które nie szkodzą. Od ok 6 lat używam kremów drogeryjnych: tolpa, AA, eveline, lirene, Perfecta i pewnie gdzieś od 3 lat pod oczy stosuje ten sam krem co do twarzy. Wcześniej kremy vichy i z wyższych półek. Na noc używam kremu przeznaczonego na noc a w dzień tego na dzień. Nie robie żadnych maseczek bo i tak nie widzę różnicy. A skóra może jest odwodniona. Makijaż codziennie, zmywam wieczorem. Twarz myje wodą z szarym mydłem, ostatnio płynem Organic Life (od synowej dostałam). Na nic nie choruje, nie biorę żadnych leków, wyniki super oprócz ciut podwyższonego cholesterolu, ale myśle, ze po ostatnich 3 miesiącach przejścia na warzywa i mięso i wyeliminowaniu glutenu i laktozy i spadku wagi o 11kg, wszystkie wyniki są ok. Od tych kilku lat zauważyłam tez pojawianie się zaskórników na brodzie i generalnie poniżej ust. Nie są ani duże ani ciemne ale w lusterku powiększającym je widzę. Likwiduje ale znów są. Z górnej półki używam tylko fluidów (lancome, estee lauder), bo tu rzeczywiście widzę różnice. Ładnie napinają skore.
      Prosiłabym o polecenie kremów do pielęgnacji i programu pielęgnacji. Z żadnych zabiegów medycyny estetycznej korzystać nie chce bo jestem zadowolona z wyglądu, ale moja synowa coraz częściej mnie uświadamia, ze kremy których używam są do niczego. Czytam o olejach, kwasach... może bym coś z tych rzeczy zaczęła stosować. Zabiegi w salonach kosmetycznych może bym rozważyła, ale zdaje sobie sprawę, ze trzeba systematyczności ( z nią nie miałabym problemu) ale i pieniędzy (tu gorzej).
      Na comiesięczną pielęgnacje mogę wydać 150-200zl. Będę wdzięczna za podpowiedz. Jeśli uważa Pani, ze nasza konsultacja powinna odbyć się na Pani blogu, nie widzę przeciwwskazań.
      • kosmetologonline garancedore - odpowiedź 03.07.20, 10:51
        Dzień Dobry,

odpowiedzi pomiędzy Pani słowami.

garancedore napisała:

> Proszę o polecenie kremów do pielęgnacji.
        > Mam 52 lata, cera raczej bezproblemowa mieszana. Nie pale, alkohol okazyjnie, d
        > wie maleńkie kawy dziennie, wody ok 1,5l. Nie bywam u kosmetyczki bo i nie sta
        > rcza mi na to pieniędzy i właśnie bezproblemowa cera, o której się zapomina. W
        > szyscy mówią, ze zdecydowanie nie wyglądam na swoje lata. Od jakiegoś czasu wid
        > zę ciut opadającą skore poniżej policzków. Chomiczki? Ale to chyba nie jest moż
        > liwe by zmniejszyć kremami.

Wiele można zadziałać kremami, ale ważne jest to, by stosować je systematycznie i w pewnym wieku potrzebnych więcej składników aktywnych = więcej kremów (2 kremy to mało) niż w wieku 25-30 lat. Na początek jeśli jest mały budżet wystarczą dwa kremy - na dzień i na noc, ale później dobrze byłoby stosować więcej produktów - np. serum na dzień, krem na dzień, krem po południu ujędrniający, krem złuszczający na noc. Same kremy złuszczające poprawią znacznie wygląd skóry, jeśli nigdy ich Pani nie stosowała, ale żeby efekty były lepsze 2 kremy nie wystarczą.

> A zabiegi to już nie jednorazowe i nie tanie. Martw
        > ią mnie jednak zmarszczki wokół oczu. Wiem ze w tym wieku są zawsze, większe lu
        > b mniejsze. Wiem tez, ze pielęgnacje okolic oczu należy rozpoczynać gdy pojawia
        > ją się pierwsze zmarszczki.

Każda zmarszczka, czy okolicy oczu czy na twarzy w innych miejscach - o nie należy dbać jeszcze przed ich pojawieniem się. Tylko wtedy mamy realny wpływ na to, żeby opóźnić proces starzenia się skóry za pomocą kremów.

> I tak robiłam, ale w którymś momencie uznałam, ze t
        > o wszystko jedno czy drogi czy tani krem, bo i tak wyglądam dobrze.

Ma to znaczenie co się stosuje, jeśli zależy nam na profilaktyce przeciwstarzeniowej. To że skóra dobrze wygląda to oczywiście plus i można pomyśleć, że nie ma to znaczenia, ale ma to znaczenie. W młodym wieku możemy zadbać o to, jak skóra będzie wyglądać w przyszłości.

> Ale muszę s
        > ię do csegos przyznać. Nie dbam o twarz jak należy. Chce robić to świadomie i j
        > ak już wydać wieksze pieniądze na kosmetyki, to na takie które nie szkodzą. Od
        > ok 6 lat używam kremów drogeryjnych: tolpa, AA, eveline, lirene, Perfecta i pew
        > nie gdzieś od 3 lat pod oczy stosuje ten sam krem co do twarzy. Wcześniej kremy
        > vichy i z wyższych półek. Na noc używam kremu przeznaczonego na noc a w dzień
        > tego na dzień. Nie robie żadnych maseczek bo i tak nie widzę różnicy. A skóra m
        > oże jest odwodniona. Makijaż codziennie, zmywam wieczorem. Twarz myje wodą z sz
        > arym mydłem, ostatnio płynem Organic Life (od synowej dostałam). Na nic nie cho
        > ruje, nie biorę żadnych leków, wyniki super oprócz ciut podwyższonego cholester
        > olu, ale myśle, ze po ostatnich 3 miesiącach przejścia na warzywa i mięso i wye
        > liminowaniu glutenu i laktozy i spadku wagi o 11kg, wszystkie wyniki są ok. Od
        > tych kilku lat zauważyłam tez pojawianie się zaskórników na brodzie i generalni
        > e poniżej ust. Nie są ani duże ani ciemne ale w lusterku powiększającym je widz
        > ę. Likwiduje ale znów są. Z górnej półki używam tylko fluidów (lancome, estee l
        > auder), bo tu rzeczywiście widzę różnice. Ładnie napinają skore.

Dobrze.

> Prosiłabym o polecenie kremów do pielęgnacji i programu pielęgnacji. Z żadnych
        > zabiegów medycyny estetycznej korzystać nie chce bo jestem zadowolona z wyglądu
        > , ale moja synowa coraz częściej mnie uświadamia, ze kremy których używam są do
        > niczego. Czytam o olejach, kwasach... może bym coś z tych rzeczy zaczęła stoso
        > wać. Zabiegi w salonach kosmetycznych może bym rozważyła, ale zdaje sobie spraw
        > ę, ze trzeba systematyczności ( z nią nie miałabym problemu) ale i pieniędzy (
        > tu gorzej).

Bardzo proszę o informację jakie efekty chciałaby Pani mieć po stosowanych kosmetykach, na czym Pani najbardziej zależy? Na tym, żeby nawilżyć czy oczyszczać zaskórniki? To bardzo ważne pytanie, ponieważ w pierwszej pielęgnacji, przy małym budżecie, musimy coś wybrać, co jest dla Pani ważniejsze. Proszę napisać kilka słów o Pani oczekiwaniach.

> Na comiesięczną pielęgnacje mogę wydać 150-200zl.

A jeśli kosmetyki na początek kosztowałyby 400-500zł ale wystarczyłyby na 4-5 miesięcy? Proszę też napisać jaki budżet na szyję i dekolt i jakie oczekiwania względem tej okolicy.

> Będę wdzięczna za podpowiedz.
        > Jeśli uważa Pani, ze nasza konsultacja powinna odbyć się na Pani blogu, nie wi
        > dzę przeciwwskazań.

Konsultacji z doborem pielęgnacji do stosowania domowego udzielam obecnie tylko odpłatnie, ale dla Pani zrobię wyjątek :).

Pozdrawiam serdecznie,
        Anna Jurgielaniec
        • garancedore Re: garancedore - odpowiedź 03.07.20, 13:18
          Bardzo dziękuje za odpowiedz.
          Oczekiwania moje to przede wszystkim zmarszczki wokół oczu, chomiczki i nawilżenie i napięcie twarzy. Może tez zwiotczała skóra na dekolcie, ale to na samym końcu. Zaskórniki są małe, nie czarne i daje sobie z nimi radę.
          Proszę o rozpisanie pełnej pielęgnacji, nie tylko dwóch kremów (na noc i na dzień). Może sukcesywnie będę coś dokupować i dokładać do pielęgnacji. A może zaproponowałaby Pani obok podstawowych kremów - ich tańsze odpowiedniki, bym czasem mogła kupić te tansze.
          Jeszcze raz bardzo dziękuje.
          • kosmetologonline Re: garancedore - odpowiedź 03.07.20, 17:11
            garancedore napisała:

> Bardzo dziękuje za odpowiedz.
            > Oczekiwania moje to przede wszystkim zmarszczki wokół oczu, chomiczki i nawilże
            > nie i napięcie twarzy. Może tez zwiotczała skóra na dekolcie, ale to na samym k
            > ońcu. Zaskórniki są małe, nie czarne i daje sobie z nimi radę.
            > Proszę o rozpisanie pełnej pielęgnacji, nie tylko dwóch kremów (na noc i na dzi
            > eń). Może sukcesywnie będę coś dokupować i dokładać do pielęgnacji. A może zapr
            > oponowałaby Pani obok podstawowych kremów - ich tańsze odpowiedniki, bym czasem
            > mogła kupić te tansze.
            > Jeszcze raz bardzo dziękuje.

Jeśli szuka Pani dobrych produktów do stosowania na skórę, to znajdzie je Pani w moim sklepie internetowym. Nie da się wypisać listy produktów na kolejne lata do stosowania na skórę, ponieważ zależy to od tego jaka będzie reakcja na wybrane specyfiki. Proszę zastosować na początek pierwszą pielęgnację i jak będzie się ona kończyć zwrócić się o kolejną. To ma wartość dopiero wtedy, jeśli jest sporządzane na bieżąco.
            Czekam na informacje jaki budżet może być na pierwsze zakupy i wtedy działamy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka