Dodaj do ulubionych

4-kwas owocowy i nic...

22.12.11, 18:51
dziewczyny, jestem po 4tym zabiegu w serii z kwasu owocowego.
ok, jakieś blizny mi poznikały, ślady po pryszczach szybciej znikają i nie są już tak głębokie. buzia po 1szym zabiegu wyglądała jakby lżej, ale każdy kolejny zabieg właściwie nic nowego nie przyniósł. dalej mam grudki na brodzie (małe, białe - po mechanicznym czyszczeniu znikają).
zgodnie z tym, co mówiła pani w salonie - od 2óch miesięcy nie używam peelingu i nie chodzę na solarium (chodziłam na chwilę raz-dwa razy na miesiąc, żeby wysuszyć ślady po syfach). buzię myję 2 razy dziennie ziaja med na trądzik, dwa razy dziennie krem do ziaja med na trądzik (i tutaj rzeczywiście widzę efekty), do tego 2 razy dziennie krem nawilżający (z reguły niebieska ziaja med, czasami bandi z kwasem hialu). jak czuję, że robi się pryszcz, naklejam plasterek z ives rocher.
maluję buzię fluidem przed wyjściem z domu - ale jeśli nie wychodzę, cały dzień chodzę nieumalowana, żeby dać odpocząć skórze.
staram się nie dotykać twarzy niepotrzebnie, żeby nie przenosić zarazków.
czy to tak ma być? tzn. tak, że kwasy to jednak przereklamowane są czy ja coś źle robię?
tak bym chciała mieć gładką buzię...
Obserwuj wątek
    • issey_miyake Re: 4-kwas owocowy i nic... 24.12.11, 00:34
      akkknes napisała:

> dziewczyny, jestem po 4tym zabiegu w serii z kwasu owocowego.
      > ok, jakieś blizny mi poznikały, ślady po pryszczach szybciej znikają i nie są j
      > uż tak głębokie. buzia po 1szym zabiegu wyglądała jakby lżej, ale każdy kolejny
      > zabieg właściwie nic nowego nie przyniósł. dalej mam grudki na brodzie (małe,
      > białe - po mechanicznym czyszczeniu znikają).

Ale jaki jest Twój problem?
        • issey_miyake Re: 4-kwas owocowy i nic... 27.12.11, 00:47
          akkknes napisała:

> mój problem to te grudki na brodzie...
          > i to, że dawno już nie jestem nastolatką, a pryszcze mi się robią - ale to było
          > by apogeum moich marzeń, chyba mało realne :(

idź do dermatologa i poproś o Epiduo (retinoid na receptę) - świetnie złuszczy te grudy
          • akkknes Re: 4-kwas owocowy i nic... 27.12.11, 21:22
            issey, dzięki za odpowiedź!
            zapisałam się do dermatologa jeszcze przed styczniowym długim weekendem - mam nadzieję, że nie będzie to jakiś sztywniak i dostanę receptę na "Epiduo"! :)
            liczę na to, że zacznę się łuszczyć - po kwasie ani pyłek ze skóry mi nie odpadł...
              • akkknes Re: 4-kwas owocowy i nic... 28.12.11, 15:10
                pierwszy raz dałam się skwasić, więc to mój błąd, że nie zapytałam jakiej firmy kwasy, że nie popytałam o opinie itd.

fakt, poznikały mi jakieś blizny po syfach (a niektóre dziury były głębokie, sama je sobie zresztą zrobiłam, dłubiąc przy buzi), nie mam pryszczy, ale raz na 2-3 tygodnie robi mi się boląca gulka, jak ją rozdłubię to mam potem wielką czerwoną plamę. przed kwasami nie miałam jakoś wielu pryszczy, ale buzia nie była gładka. myślałam, że kwasy wygładzą mi buzię. liczyłam na to złuszczanie i nic.

mogłam zrezygnować z serii - bo po 1 zabiegu było tak samo jak po 4.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka