Dodaj do ulubionych

usunięcie manicure hybrydowego w domu - da się?

07.02.12, 09:21
Dziewczyny, czy do usunięcia manicure hybrydowego starczy zwykły zmywacz z acetonem, czy musi to być koniecznie aceton? Oczywiście, z zachowaniem całej tej procedury, ile czasu minimum byłoby wskazane rozpuszczanie tego?
Ehh.. bo też mi się zachciało próbować nowości z grupona. Fakt, efekt może i trwały, ale niestety brak umiejętności malowania i przewidywania, że paznokcie jednak rosną, to po 3 dniach wyglądam, jakbym miała co najmniej półtoratygodniowe odrosty... masakra :(
W "salonie" w którym zakładałam, chcą za zdjęcie 50 zeta, co jest dla mnie kosmiczną kwotą za taką usługę... A nie bardzo mam czas (i kasę zresztą też) na chodzenie i szukanie w innych salonach, wolałabym to zrobić samemu. Tym bardziej zresztą po lekturze wątku o propozycji usuwania takiegoż manicuru... frezarką ;)
Obserwuj wątek
    • natella ... da się, da ... 07.02.12, 10:03
      Wiesz w szoku jestem, że twoje paznokcie po 3 dniach wyglądają fatalnie. Od roku stosuję hybryde na paznokciach i jestem wręcz zachwycona. Na zmycie i nałożenie nowego koloru chodzę co jakieś 3-4 tygodnie. Paznokcie przez ten czas wyglądają super. Kiedy odrost jest już bardzo widoczny, przemalowuję w domu kolorem zbliżonym do hybrydy i po kłopocie.
      Z reguły mam to ściągane fachowo, czyli w salonie mocze ręce w jakimś acetonowym płynie i fajnie odchodzi. Ale zdarza się też, że sama to ściągne, poprzez obgryzienie. Lakier super odchodzi, przeciez to taka guma. Tylko trzeba to ostrożnie robić, żeby nie ściągnąć większej części płytki paznokciowej. Potem sama delikatnie opiłowuję płytke a następnie mocno oliwkuje, maluje wszelkimi odżywkami. I tak do umówionej wizyty w salonie. Moje paznokcie są niezniszczone i naprawde wygladają dobrze.
    • justy1 Re: usunięcie manicure hybrydowego w domu - da si 07.02.12, 10:10
      nie wiem, jaki masz rodzaj hybrydy. Shellac można usunąć tak:
      - kupić czysty aceton, np. w sklepie z farbami 0,5 litra za 8zł;
      - nasączyć wacik acetonem, przyłożyć do paznokcia, zawinąć szczelnie folią aluminiową;
      - po 5-max.10 minutach zdjąć folię i wacik, a lakier zeskrobać drewnianym patyczkiem.
      Potem krem do rąk lub oliwka. lakier przed usuwaniem można zmatowić bloczkiem, żeby łatwiej schodził, ale nie jest to niezbędne.
      Nie wiem, czy tą metodą da sie usunąć lakiery inne niż Shellac.
      • ja.dorcia Re: usunięcie manicure hybrydowego w domu - da si 07.02.12, 10:45
        justy1 napisała:

> nie wiem, jaki masz rodzaj hybrydy.

hmm... ja też nie do końca - z opakowania to gelish, ale jakoś w googlu nie widzę wszystkich tych kolorów, które niby były dostępne na paletce :/ pozatym, jak już się nieraz przekonałam, nie zawsze wewnątrz jest to samo co na zewnątrz...
        • issey_miyake Re: usunięcie manicure hybrydowego w domu - da si 12.08.14, 14:09
          ja.dorcia napisała:

> justy1 napisała:
          >
          > > nie wiem, jaki masz rodzaj hybrydy.
          >
          > hmm... ja też nie do końca - z opakowania to gelish, ale jakoś w googlu nie wid
          > zę wszystkich tych kolorów, które niby były dostępne na paletce :/ pozatym, jak
          > już się nieraz przekonałam, nie zawsze wewnątrz jest to samo co na zewnątrz...

Najlepiej kup zmywacz z acetonem lub sam aceton kosmetyczny i wlej do miseczki - włóż wszystkie paznokcie z jednej dłoni, tak by aceton je pokrywał, by całe były w nim zanurzone i trzymaj 5 minut. Po tym czasie zdejmij papierem ręcznikowym resztki i zeskrob delikatnie czymś metalowym i delikatnie spiłuj niską gradacją pilnika (czyli delikatny jest, nie drażniący) i posmaruj paznokcie odżywką.
          To lepszy sposób niż zawijanie paznokci w folię aluminiową, bo paznokcie mają czym oddychać w trakcie działania acetonu.

--
          isseymiyakeuroda.blogspot.com/
    • pomi-dorka Re: usunięcie manicure hybrydowego w domu - da si 11.08.14, 00:53
      jasne, że się da, tylko musisz mieć aceton. Ja usuwam hybrydy acetonem z Cosmetics Zone (to jest właśnie firma, która produkuje hybrydy i wszystkie akcesoria do ich zrobienia). Najpierw moczę wacik w acetonie, przykładam do paznokcia i owijam folią aluminiową. Po około 5 min lakier sam ładnie odchodzi:)
    • enith Re: usunięcie manicure hybrydowego w domu - da si 11.08.14, 05:29
      Zgadza się. Lakier hybrydowy usuwasz 100% acetonem. Nasączasz mały wacik, przykładasz do paznokcia, a następnie owijasz paznokieć folią aluminiową. Po około 10 minutach możesz zacząć zdejmować folię. Większość lakieru powinno zejść wraz z folią i wacikiem, natomiast resztki usuwa się delikatnie patyczkiem/łopatką z drewna, skrobiąc powierzchnię paznokcia. Nie używaj żadnych metalowych narzędzi, bo te mogą uszkodzić płytkę. Jeśli lakier nie schodzi łatwo, przedłuż czas trzymania acetonu na paznokciu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka