Dodaj do ulubionych

suche i zniszczone wlosy

31.03.13, 01:55
Witam. Moglby ktos mi poradzic co jest dobre na suche i zniszczone wlosy a wlasciwie na koncówki wlosow ? Chodzi o jakis dobry szampon albo jakies domowe metody.
Obserwuj wątek
    • zawrotglowy Re: suche i zniszczone wlosy 02.04.13, 13:43
      Szampon jest od mycia, nie od nawilżania. Domowe metody to też nie jest - moim zdaniem - dobre dla zniszczonych i suchych włosów, bo składniki w nich stosowane mają duży potencjał wysuszający.
      Dobierz sobie szampon, po którym włosy nie są szorstkie. Po tym obowiązkowo maska lub odżywka, bez tego NIE DA się mieć zdrowych włosów (istnieją szczęściary, które mimo braku pielęgnacji mają zdrowe włosy, ale to bardzo mała grupa i lepiej się nie łudzić, że do niej należymy). Przy suchych włosach maska nawilżająca np aloesowa NaturVital, Kemon Liding Life, Alterra granat i aloes lub odżywcza np Scandic, Organique. Potem coś cięższego, co wygładzi włosy np odżywka Garnier Awokado i Karite, odżywka-maska Tołpy, odżywka Fructis Oleo Repair.
      Na końcówki serum lub jedwab z silikonami, w ostateczności olej. Możesz też zainteresować się olejowaniem.
      • paulin.a1993 Re: suche i zniszczone wlosy 02.04.13, 22:47
        co do maseczki i olejkow to uzywam . tylko gorzej z szamponem . ciezko jest mi dobrac ,bo albo mam lupiez, albo na drugi dzien tluste wlosy albo nie moge ich rozczesac. i zastanawiam sie jeszcze jak dlugo wlosy sie regeneruja, poniewaz mecze sie juz 2 lata.
        • zawrotglowy Re: suche i zniszczone wlosy 03.04.13, 14:05
          Może używasz nieodpowiedniej maski i stąd suche włosy. Za dużo protein, same silikony, może ma alkohol albo jeszcze jakiś składnik Ci szkodzi.
          Jeśli masz sprawdzony szampon, po którym nie dostajesz łupieżu, ale jest zbyt mocny dla włosów, to wystarczy go przed myciem rozcieńczyć wodą a jeszcze lepiej nałożyć przed szamponem odżywkę, wtedy wpływ szamponu na włosy będzie słabszy, ale wystarczająco je umyje.
          Skoro Twoja pielęgnacja nie przynosi efektów przez 2 lata, to ja bym zrobiła porządny przegląd stosowanych metod i kosmetyków, bo śmiem wątpić, że to wina szamponu.
      • zielonakoniczyna zawrotglowy 06.04.13, 23:36
        Podepne sie pod temat...
        Mam pytanie- napisalas: najpierw szampon potem maska a potem cos mocniejszego... Pewnie to glupie pytanie, ale napisz prosze co i jak i na ile po kolei. Myje wlosy szamponem, nakladam maske(na ile?), zmywam i potem odzywke? Na ile? Robie tak przy kazdym myciu? I maska i odzywka? Planuje kupic ta nawilzajaca NaturVital i kupilam juz odzywke Garniera Awokado i Karite.
        Mnie sie strasznie wlosy przetluszczaja- musze myc codziennie, a wieczorem juz sa nie takie jak bym chciala, ale pomimo przetluszczania wydaje mi sie, ze wlosy mam przesuszone, poza tym sa ze sklonnoscia do puszenia sie, koncowki tez jakies sianowate. Czy przy takich wlosach taki zestaw jak planuje bylby dobry?
        Z gory dziekuje :-)
        Kontakt: akso@interia.eu
    • lonely.stoner Re: suche i zniszczone wlosy 03.04.13, 12:25
      ja podcielam moje ok. 1 cm i dopiero teraz widze i czuje roznice- sa jedwabiste, wczesniej byly sianowate. Nic niestety nie pomagalo. Teraz wystarczy ze po myciu naloze odzywke bez splukiwania Farmona z Rumiankiem (mam jasne wlosy).
        • zawrotglowy Re: suche i zniszczone wlosy 03.04.13, 16:22
          W dużym uproszczeniu to jest dobra zasada. Bo przecież np przy przetłuszczających się włosach tak naprawdę przetłuszcza się skóra głowy i do niej dobieramy szampon. A jeśli szampon pasuje skórze, ale jest trochę za mocny dla włosów, to wtedy się je zabezpiecza przed myciem odżywką lub olejkiem. Szamponów jest zresztą tyle na rynku, że zawsze da się coś znaleźć, chociaż nie oczekujmy cudów czyli np tego, że szampon sprawi, że zamiast myć włosy codziennie będziemy to mogli robić raz na trzy dni. Albo tego, że sklei końcówki, nawilży i zregeneruje, przecież to nie jego rola.
    • martkow Re: suche i zniszczone wlosy 09.04.19, 19:35
      Kosmetyki Essenz do włosów to się okazało dla mnie wybawienie. Miałam tak zniszczone od farbowania że nie wiedziałam co zrobić. No i jednak naturalne produkty dały radę! są świetne.
      • apallosa Re: suche i zniszczone wlosy 12.04.19, 21:34
        Spróbuj po prostu myć metodą OMO-czyli odżywka myć włosy,potem szampanem skórę głowy,a potem po splukaniu maseczka ew.odżywka raz jeszcze.
        Czy mieszkasz może w okolicy,gdzie jest dużo dymu,smog? Czy masz stresogenna prace? Bo to bardzo wpływa na kondycje uwlosienia...wiem to po sobie. Pomaga olejowanie wlosow -dobierz sobie olej ,jaki twoim włosom podpasuje-mi podchodzi olej Mafki ( ten do zmywania makijażu -serio), ew.z Body Shopu.
        Poczytaj sobie np.blog Akwen czy innej wlosomaniaczki i napisz,co Ci podeszlo.Ściskam...
      • domimiska Re: suche i zniszczone wlosy 22.05.19, 13:54
        Ogólnie olej dobrze dobierać pod porowatość włosa zamiast działać na oślep. A co do oleju lnianego to kojarzę jak jedna dziewczyna z instagrama (fryzjerka :)) polecała przy zniszczonych włosach właśnie olej lniany, a do tego płukanie włosów wodą z octem jabłkowym.
    • kasienkaa1914 Re: suche i zniszczone wlosy 09.04.21, 16:40
      Podciąć końcówki, tyle ile będzie to koniecznie, nie żałować zniszczonych włosów ;) szampon jest do mycia, więc skupiłabym się bardziej na odżywkach, maskach. Ja używam maski z Biovax, odżywek z Tresemme oraz wcierki Jantar. Taki zestaw bardzo odżywia i nawilża moje włosy oraz skórę głowy ;) jednak trzeba pamiętać, że dobieranie kosmetyków to kwestia bardzo indywidualna. Jednym sprawdza się coś super, a dla drugich będzie to kompletny bubel ;p
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka