Dodaj do ulubionych

Aknenormin - jakie kosmetyki?

21.08.14, 12:44
Witam:) Wczoraj na trądzik dermatolog przepisał mi aknenormin... Wzięłam już dwie tabletki po 20 mg i narazie nic się nie dzieje ale jakby to przecież za szybko:) Moje pytanie brzmi - czego używaliście przy tym leku do nawilżania? Do twarzy i do ciała oddzielnie czy tych samych kosmetyków? Dermatolog polecił mi Cetaphil ale on drogi jest bardzo może macie jakieś tańsze, sprawdzone rozwiązania?
Obserwuj wątek
    • issey_miyake Re: Aknenormin - jakie kosmetyki? 21.08.14, 22:56
      asiuniaskc6 napisał(a):

> Witam:) Wczoraj na trądzik dermatolog przepisał mi aknenormin... Wzięłam już dw
      > ie tabletki po 20 mg i narazie nic się nie dzieje ale jakby to przecież za szyb
      > ko:) Moje pytanie brzmi - czego używaliście przy tym leku do nawilżania? Do twa
      > rzy i do ciała oddzielnie czy tych samych kosmetyków? Dermatolog polecił mi Cet
      > aphil ale on drogi jest bardzo może macie jakieś tańsze, sprawdzone rozwiązania
      > ?

Ciężko znaleźć dobre produkty do nawilżania skóry trądzikowej, które nie zapychają porów, a jednocześnie są tanie. Do ciała najlepiej Cetaphil MD, do twarzy Iwostin Purritin Krem Przywracający Nawilżenie.

--
      isseymiyakeuroda.blogspot.com/
      • b-b1 Re: Aknenormin - jakie kosmetyki? 22.08.14, 11:05
        Jak długo będziesz brała?
        Ja kończę kurację 6 miesięczną (jeszcze tydzień) i przetestowałam sporo kosmetyków-ale na pewno nie są tańsze od Cetaphilu....też go stosowałam, ale potem na twarz nie wystarczał. Wersja do ciała jest ok, dobrze się sprawdzają do ciała również kosmetyki Oliatum/Balneum.
        Na początek kup też coś do ust-bo najszybciej będą wysuszone i będą krwawiły-najlepiej się sprawdza tisane w pudełeczku, ewentualnie w sztyfcie(jak nie ma w drogeriach, można kupić w aptece.
          • b-b1 Re: Aknenormin - jakie kosmetyki? 22.08.14, 11:19
            Kuracja genialna-pierwsze efekty wizualne zobaczysz po 4-6 tygodniach, potem będzie juz tylko lepiej. Na dzień dzisiejszy- nie mam śladu, że kiedykolwiek cokolwiek się działo-mam tylko przebarwienia od leku, po zakończeniu kuracji (po 3 miesiącach)wrócę do kwasów, albo zastosuję dermamelan i znikną.
            Pamiętaj, że codziennie rano musisz zastosować krem z filtrem 50 na twarz, bo twarz bedzie coraz wrażliwsza i mogą pojawić się plamy od słońca.

Lekko nie będzie skutki uboczne są spore-ale wszystko da się wytrzymać, bo warto :D
              • b-b1 Re: Aknenormin - jakie kosmetyki? 23.08.14, 09:52
                Skóra (twarzy)będzie wyglądała przez pierwsze tygodnie coraz gorzej-będzie sucha jak wiór , po nocy będzie pogięta jak kartka papieru, czerwonawa i będzie "szczypała" podczas przemywania. Wyjdą wszelkie zmarszczki, powstaną nowe. Nawet pędzle do makijażu musiałam zmienić na delikatniejsze, bo bolało.
    • iga784 Re: Aknenormin - jakie kosmetyki? 17.09.14, 10:58
      Hej :) na początku powiem, że to bardzo dobra decyzja - przyjęcie Aknenorminu. Sama brałam go przez pół roku i żałuję tylko, że tak późno natrafiłam na dermatologa, który mi to przepisał. Miałam okropny trądzik, wręcz łojokot z pojawiającymi się cystami, które zostawiały blizny. Teraz, po półrocznej kuracji (nie zażywam już leku jakieś 3-4 miesiące) moja twarz jest gładka, nie pojawiają się nowe krosty, nie przetłuszcza się, jest idealnie. Przygotuj się tylko na pogorszenie stanu cery przy początkowym okresie zażywania leku, ale spokojnie - później jest już tylko lepiej i warto to przeczekać. Ja używałam Cetaphil i Tobie też radzę. Wiem, że jest drogi, ale jest też bardzo wydajny i starcza na baaaaaardzo długo. No i ja używałam zwykłego kremu nawilżającego Nivea do twarzy. Do ciała również - inne balsamy były za slabe, ponieważ przy braniu AKnenorminu skórka bardzo się wysusza. I do tego nie rozstawałam się z pomatką nawilżającą do ust, bo również się bardzo wysuszają. Ale to sama musisz sprawdzić na swoim ciele, co najbardziej Ci pasuje :)
    • poldzia Re: Aknenormin - jakie kosmetyki? 02.10.18, 14:02
      No niestety takie produkty są dsroższe bo są naturalne ja musiałam sie zaopatrzyć w sewolium które też tanie nie jest.. Nawilżałam się podczas kuracji przede wszystkim na twarzy własnie tym serum +tłustą pomadką tak jak pisze iga784 no i dodatkowo dużo naturalnych masełek do ciała np. masła shea. cetafil jakoś specjalnie mi nie podszedł, szczególnie zapach ma brzydki. generalnie Sporo jest tego na rynku ale najlepiej czytać składy i kremy drogeryjne omijać szerokim łukiem.
      • rosegolden Re: Aknenormin - jakie kosmetyki? 17.01.20, 14:16
        a to chyba muszę wypróbnować ten krem co polecasz. na prawdę jestem w stanie wydać więcej ale mieć nawilżoną skórę po tym co sie zadziało przy terapii z aknenormin. przeszłam już tyle kosmyków, które mi miały pomóc a każdy mnie szczypał, każdy mnie podrazniał. zastanawiałam się też nad tym cetafil, ale słyszałam, że prócz dobrej reklamy to on nic więcej nie oferuje, także odpuściła.
      • fasoolka Re: Aknenormin - jakie kosmetyki? 07.02.20, 12:41
        To nie jest chyba jakaś nowość mi się wydaje, że marki które są szerokodostępne mają dobrą reklamę. Czy to źle? No nie. Tylko dobrze jakby miały coś fajnego do dodania od siebie ;) Miałam kiedyś i ten krem o którym piszesz rosegolden ale odstawiłam bo nieetycznie się zachowują. A co do jakiś innych opcji to myślę, że sewolium jest warty sprawdzenia. U mnie o wiele bardziej on się sprawdzał na terapię nawilżającą po aknenorim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka