Dodaj do ulubionych

Pryszcze po odstawieniu antykoncepcji

30.07.21, 11:42
cześć ! postanowiłam odstawić pigułki anty, które brałam jakoś 3 lata. Po jakichś 2 miesiącach mam wysyp pryszczy, masakra. Przed rozpoczęciem brania pigułek coś tam też było, ale nie takie. W sumie nie wiem czy to samo przejdzie czy dermatolog koniecznie? Jestem przerażona, w razie ostateczności wrócę do pigułek chyba, ale najpierw chciałam dowiedzieć się co robić. Czekać na wyregulowanie cyklu i zrobić poziom hormonów, czy co? Nie wiem od czego zacząć. pomocy!
Obserwuj wątek
    • mimoza91 Re: Pryszcze po odstawieniu antykoncepcji 13.01.22, 18:28
      Bardziej endokrynolog niż dermatolog ci sie przyda.
    • kosmetologonline Re: Pryszcze po odstawieniu antykoncepcji 20.05.22, 14:11
      Wysyp wyprysków po odstawieniu antykoncepcji może trwać do 2 lat i może nie być związany z żadnymi zaburzeniami hormonalnymi. Spróbuj od leków dostępnych bez recepty - Skinoren krem, codziennie na noc i to powinno pomóc jeśli to nie jest nic poważnego. Jeśli nie pomoże może być konieczna wizyta u dermatologa. Można oczywiście też odwiedzić endokrynologa, ale nie zamiast, tylko dodatkowo. Endrokrynolodzy nie dają zaleceń na temat tego jak leczyć trądzik, tylko mogą skierować na badania i sprawdzić co powoduje ten trądzik, ale dermatolog albo kosmetolog i tak będzie potrzebny. Pozdrawiam.
    • asiabak1234 Re: Pryszcze po odstawieniu antykoncepcji 30.07.22, 19:24
      Poszłabym od razu do specjalistów. Skonsultowała z ginekologiem i jeśli on to zaleci, to z dermatologiem. Decydując się na antykoncepcję hormonalną, trzeba mieć świadomość, że to może strasznie rozregulować gospodarkę...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka