Dodaj do ulubionych

polskie kosmetyki sa najlepsze!!!

02.10.06, 09:36
dlatego mam zamiar obkupic sie z rozne ziaje lirene, soraye, i eveline przed
powrotem do uk, bo po prostu nie ma porownania.
ps przetestowalam juz kosmetyki z gornej polki, to jedna wielka sciema,ze
niby sa takie super (przyznam ze nie wiem jak to jest z kremami
przeciwzmarszczkowymi bo jeszcze nie stosowalam) z drozszych rzeczy mam
zamiar kupowac juz tylko perfumy. po co przeplacac jeeli najlepszy jest dla
mnie krem ziaji za 5 zl. lepszy od lancome!
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ooo7 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 10:00
      Taaaak zastanów się ile warte są składniki zawarte w kremie wartym 5zł skoro
      koszt opakowania jest 3zł.. nie szkoda skóry?? Drogie kremy to nie tylko
      reklama i naciąganie jak zwykło się sądzić na tym forum. Nie twierdzę, że
      wszystko co drogie jest super a wszystko co polskie jest złe, ale w cenie kremu
      pokrywasz koszt uzyskania pewnych składników, oczyszczenia substancji,
      zrobienia wieloletnich nieraz badań a polskie kremy za 5zł cóż...coś tam
      zabełtają w fabryczce przydomowej dadzą w łapę komu trzeba i mamy bestseller do
      hipermarketu!
      • eiza.rrasay Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 12:35
        noooooo..... tylko szkoda ze zapomnialas, ze te wszystkie polskie kosmetyki jak
        np ziaja, eveline nie sa rozplakatowane po sklepach, nie stoja na najwyszsej i
        najlepiej widocznej polce w sklepie, nie ma ich reklam w tv (wyjatkiem jest
        chyba soraja, ale to juz od razu widac na cenie) tak jak to jest z
        tymi "polkowymi" - teraz, bardzo cie prosze, dotrzyj do danych na temat tego,
        ile procent ceny kremu to jest koszt wlozony w reklame konkretnej marki w
        najlepszym czasie antenowym, na bilbordach w centrum miasta, etc), koszt
        wymyslnego pudeleczka plus kartonik do niego, etc... a dopiero potem osadzaj ze
        jak cos tanie to pewnie produkowane w garazu
        • arieska Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 14:51
          Z kolei Ty przeginasz w druga strone. Reklama i marketing to spora czesc
          'budzetu' kosmetku, ale nie jak sadzisz zdecydowana wiekszosc. Skladniki, ich
          czystosc i stezenie, to sporo kosztuje. Cale szczescie oczywiscie, ze mozna
          znalezc cos dla siebie takze wsrod tych tanszych, ale stawianie znaku rownosci
          miedzy produktami z poszczegolnych polek cenowych nie ma zadnego sensu, bo
          doprawdy nie jest tak, ze wszystkie sa warte nedzne 3 zlote,a reszta to dodatki.
          Tych dodatkow troche jest, ale nie az tyle, zeby te produkty ze soba zrownywac.
          • opitka Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 03.10.06, 17:13
            pracuję w firmie kosmetycznej, nie będę ujawniac jakiej, ale do
            zainteresowanych: koszt wsadu kosmetyku do jednego słoiczka Z górnej półki(
            takiego, gdzie cena kształtuje sie na poziomie nawet 300zł, który jest na
            kazdym bilbordzie i w najlepszym czasie antenowym to 5-10 zł, tylko, ze to
            całe "opakowanie" tyle kosztuje, niestety taka jest rzeczywistość... A to że
            tam niby jest popiół wulkaniczny czy nie wiadomo jakie cudo, które nie
            wiadomo "w jak ciązkich warunkach" zostało uzyskane to tylko chwyt marketingowy
            i nie ma czasem nic wspólnego z jakimkolwiek upiększaniem urody.
            Gdyby tak nie było, to wszystkie te osoby które smarują sie kremami po 300zł
            musiały mieć 30 razy lepszą cerę od tych które używają kremu za 10 zł, a
            wystarczy spojrzeć na te wszystkie "pięknosci" które wychodzą z drogich
            perfumerii...i co? Każda ma nieskazitelną buźkę?? no raczej nie....
            Poza tym, każdy kosmetyk aby wejść na rynek musi spełniać określone normy co do
            jego jakości, surówców, z których został wyprodukowany.
            • arieska Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 03.10.06, 17:31
              Gdyby to bylo takie proste wszystkie selektywne marki bylyby na skraju
              bankructwa. Nie kazdy, kto te drogie rzeczy kupuje kieruje sie reklama i
              obietnica cudow. Wiekszosc kupuje, bo wyprobowala i dlatego,ze to dziala. Nie
              tak cudnie jak w reklamie, ale jednak najczesciej lepiej niz taniutkie
              kosmetyki. Twierdzenie,ze kazdy produkuje to samo tylko inaczej to opakowuje
              jest duzym uproszczeniem.
          • pucek77 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 05.10.06, 20:32
            Ta reszta to np marża jaką sklep narzuci - na drogich kosmetykach zarabia
            duuuużo więcej niż np na taniej Ziaji. I dlatego też (też - nie tylko) trudno
            jest znaleźć tańsze kosmetyki w sklepach. A tak w ogole to zgadzam się, że te
            tanie kosmetyki są ok - ostatnio jestem zachwycona tuszem do rzęs Celia - w
            niczym nie gorszy od HR...
      • 02kanola Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 04.07.20, 12:41
        Opakowanie nie kosztuje 3zł nigdy, firmy kupują je w milionach i za zwykłą plastikową tubkę płacą grosze. Tak samo jest ze składnikami kremu. Nadrozsza jest praca ludzi i marketing. Ja z polskim stawiam na te kosmetyki ręcznie robione, ostatnio moimi ulubionymi są miodowe z dodatkami ziół, świetne serum odkryłam, droższe niestety niż 10zł konopna-farmacja.com/pl/p/Serum-pielegnacyjne-do-skory-z-CBD-ESSENZ-30ml/502 ale nie ma żadnej chemii w środku. Z kremów niestety używam La Roche Effaclar, mam problematyczną cerę i żadne Ziaje sobie z tym nie radzą. Także cena kremu pewnie też ma znaczenie jeśli chodzi o jego jakość i substancje aktywne zawarte.
    • maggi9 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 12:14
      Moja mama używa kremów ziaji juz od wielu lat i jakoś problemów ze skóra nie ma.
      No więc i ja zaczęłam ich używać.Nie wszystkie są dobre ale jest pare perełek.I odkąd zmieniłam takiego graniera(bo niestety na lancome czy diora mnie nie stać)na ziaje to skóra od razu mi się poprawiła
      • marghot Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 13:24
        Ja niestety nie mogę przychylić się do Twojej opinii.
        Kremy Ziaja niesamowice mnie uczulają. Próbowałam kilku i poddałam się. jedan
        był ok, do cazsu gdy nie spowodowal wysypu zaskórników na czole i brodzie.
        Podobnie jest z wieloma innymi "marketowymi" kosmetykami do pielęgnacji twarzy -
        b. często reaguję alergicznie :(
        Garnier wysusza, Soraya czesto wysusza i/lub uczula, podobnie Dermika...wiele z
        tych kremów jest zbyt ciężkich lub niedostatecznie nawilża.
        Dla mnie najlepszą markĄ jest Avene oraz Lierac. Tej drugiej używam
        b.sporadycznie ze wzgl. na cenę
        • maggi9 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 13:30
          No ale widzisz-ja nie mam problemów z uczuleniem i nigdy nie miałam.
          A poza tym to, że jedna osobe uczula nie znaczy, że uczuli wszystkich.
          Nie, ja nie mam zamiaru bronić ziaji niczym lew bo żaden w tym mój interes.
          Ale po prostu uważam, że maja kilka świetnych kosmetyków.I pomimo niskiej ceny krzywdy mi nigdy nie zrobły.
    • gochalodz Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 15:54
      Nie wiem czy Ziaja lepsza od Lancome,bo mnie nie stac,ale wiem,że ta Ziaja
      bardzo mnie uczuliła.Owszem polskie produkty są dobre,ale nie Ziaja!Coście się
      do niej przyczepili!Nie znam jednego produktu tej firmy,na który ktoś z moich
      znajomych by nie narzekał!Zdecydowanie wolę Sorayę.Jednak nic nie przebije
      Iwostinu-cena śmiesznie niska w porównaniu z jakością i wydajnością(kremy
      zwłaszcza nawilżające i seria Purritin).Lubię też Pollenę Ewę(krem do rąk i
      stóp lniany,szampon pokrzywowy,Kanion krem do golenia dla taty;)
      Garnier i inne zagraniczne marki są dla mnie nie dobre-kosmetyki zbyt mocno
      perfumowane i bardzo podrażniające skórę,no i drogie jak na wątpliwą jakośc.
      • shila78 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 17:39
        ja mam problem z głowy...przetestowałam na swojej skórze mnustwo róznych
        kremów,na niektóre wydawałam mnustwo kasy,nieraz korzystałam z próbek..i co?
        okazało sie że tylko dwa kremy mnie nie uczulają i odpowiednio nawilżaja,krem
        nivea(4zl),oraz krem oliwkowy z ziaji(ok4zl),nie zamienilabym ich na zadne
        inne,no chyba ze bylyby dla mnie tak samo dobre,nic nie mam jednak d drogich
        kosmetyków,wielu ludzi ich używa i im słóżą...inaczej by ich nie produkowali.
          • ooo7 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 18:36
            Zawsze mnie smieszą te zachwyty na kremy po 3zł i teksty typu: "moja mama
            zawsze używała tylko nievea i w wieku 50 lat nie ma ani jednej zmarszczki". Cóż
            prawdę powiedziawszy moja prababcia np. myła włosy raz na pół roku i to samą
            zimną wodą a pożegnała się z tym światem mając włosy za pupę, błyszczące i
            gęste z minimalną siwizną, ale mimo to nie zamierzam iść w jej
            ślady...Zastanówcie się: na tym świecie nie ma nic za darmo. Żaden producent
            nie da wam cudownego kremu dopłacając do niego. Logiczne ze w tanich kremach są
            tylko zwykłe substancje nawilżające. Jak komuś to pomaga to znaczy tyle, ze
            genetycznie ma dobrą cerę i krem nijak sie ma do tego. Moja skóra tak samo
            dobrze czuje sie po kremie ziaja jak i po lancome, a nawet jak nałożę na twarz
            zwykły balsam do ciała będzie ok, ale tak sie składa, że jako osoba zdająca
            sobie sprawe z realiów dzisiejszego biznesu i postepu kosmetologii wiem że cena
            to skałdniki+patenty+opakowanie+reklama+skuteczność+.....i błagam przestańcie
            wmawiać sobie że za 3zł kupicie coś co dla waszej cery jest najlepsze! Tanie
            kremy sa tanie nie dlatego że są takie naturalne (czasem wiecej w nich chemii
            niż wam sie zdaje), ale dlatego, że są robione na ilość, z najtańszych
            składników, w brzydkich opakowaniach w prostych zakładach produkcyjnych i tyle.
            Jak ktoś to lubi nakłądać na swoją twarz- prosze bardzo!
            • monnap Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 19:28
              Popieram cie w pelni. Chcesz to sobie kupuj i za zlotowke, alenie probuj innym
              wciskac kitu, ze sa takie super, bo jakby naprawde tak bylo, to nikt by nic
              drozeszego nie kupil, tylko te tanie kremy. Z reguly nijak ma sie to do
              rzeczywistosci. Ja wole wydac 200zl i kupic porzadny krem.
            • maggi9 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.10.06, 22:23
              Nie ja wcale nie twierdze, że moja mama całe życie używała ziaji i teraz w wieku 50 lat nie ma ani jednej zmarszczki bo ma.Trudno nie mieć zmarszczek w tym wieku używając nawet kremu za 200zł.
              Chciałam tylko udowodnić, że to "badziewie" za 3 zł nie ma wcale złego wpływu na cere.Ja mam lat 21 i na razie poza nawilżaniem, nie potrzebuje niczego więcej.Używam ziaji z prerwami już kilka lat i jakoś nic złego mi nie zrobiła.
              A miałam przyjemnośc używać np sławetnych 3 kroków clinique(żeby nie było dobranych przez "konsultatna" w salonie) i jakoś cudów nie było.A krem nawilżający z tej serii był imho gorszy od ziaji.
              A skoro nie stać mnie na krem lancoma czy innej drogiej firmy to mam niczego nie używać?
              Jeśli jesteś taka super obeznana to może powiesz mi który krem z tych tańszych będzie dobry?
              Czy istnieją już tylko drogie kremy albo nic?

A tak poza tym zdaje się, że ziaja nie wydaje kupy kasy na eksluzywne reklamy, nie płaci gwiazdom za firmowanie produktów.A firmy wcale nie są organizacjami dobroczynnymi i to użytkownik w cene tego kosmetyku płaci za "gwiazde".
              Nie twierdze, że drogi krem jest zły i na pewno robi krzywde ale na pewno cena nie świadczy o jakości.
    • weronka77 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 03.10.06, 03:11
      Coś w tym musi być,ponieważź ilekroć jadę z wizytą do znajomych w różne strony
      swiata to obowiązkowo musze przywieżć różową serię AA,Ziaji,Dermikę i Erisa-te
      bardziej "luksusowe" linie,no i przede wszystkim Oceanic wszelaki;-) Dodam że
      kobiety,amatorki polskich kosmetyków stosują kosmetyki z wyższych o ile nie
      najwyższych półek( Kanebo,LaPrairie)a mimo to zachwytom nad Naszymi kosmetykami
      nie ma końca;-))
      • ooo7 do maggi9 03.10.06, 08:29
        Słuchaj mi nie chodzi o to, żeby nie używać polskich, tanich kosmetyków. Piszę
        tylko, że śmieszy mnie jak ktoś tak się nimi podnieca i stawia znak równosci
        między marką selektywną a hipermarketową motywujac to wydatkami na reklamę dla
        wielkich gwiazd. Używaj tego co Ci odpowiada. Ja też w wieku nastu lat uzywałam
        tego na co było mnie stać, ale nie zmienia to faktu, że w pewnym monencie skóra
        porzebuje wiecej troski i jeżeli natura obdarzyła Cię dobrymi genami to mozesz
        tylko używać zimnej wody i ręcznika, ale jeśli zrezygnujesz z pielęgnacji to po
        paru latach okaże się że masz zaniedbaną twarz i zmarszczki a wtedy nie
        nadrobisz straconego czasu. Oczywiscie kremy to nie antidotum na wieczną
        młodosć, ale w jakimś małym procencie to działa. Dlaczego wiekszosć woli
        jezdzić mercedesem niż polskim małym fiatem? Przecież mercedes to marketing,
        droga reklama itp ale nie tylko - w mercedes to komfort, prestiż i
        bezpieczeństwo, ale jak nie chcesz przepłacać to kupuj blilet mpk i wsiadaj do
        tramwaju.
          • sloneczna.dziewczyna Odp. 03.10.06, 10:35
            > "Mercedes to droga reklama"??? To jest marka w pełnym tego słowa znaczeniu,
            > która sama się reklamuje.

Tak samo są więc marką Lancome czy Helena Rubinstein. Nie mylcie kosmetyków i
            ich jakości z firmami, które je produkują. Nawet ta nieszczęsna skrytykowana tu
            Ziaja ma swój dział marketning, a w kremie za 5 złotych ma wliczony zysk, nie
            biadolcie tu, że marki selektywne aż tak zdzierają zawyżając ceny kosmetyków
            (nie mówię o ich jakości) a Ziaja niby co, firma charytatywna? Poza tym, jest
            też diametralna różnica między międzynarodowym koncernem takim jak Loreal,
            który inwestuje ogromne pieniądze w badania naukowe, rynku, i samą promocję, co
            siłą rzeczy ma swoje odzwierciedlenie w cenie finalnego wyrobu, a nasza lokalną
            mimo wszystko Ziają (z całą sympatią do ich kosmetyków produkującą głównie na
            rynek krajowy.
        • opitka Re: do maggi9 03.10.06, 17:28
          to co powiesz, jak byś sie dowiedziała, ze TEN SAM kosmetyk ( czasem rożniący
          sie tylko nutą zapachową, która i tak jest od tego samego producenta ) w
          plastykowej tubie kosztuje 13 zł, a w szklanym dozowniku 254 zł?? tak naprawdę
          wiekszość tych wszystkich "drogich marek" zleca produkcję firmom, które
          produkuja kosmetyki 10 razy tańsze i tak naprawdę londuje w nich TO SAMO.
        • maggi9 Re: do maggi9 06.10.06, 20:50
          Ależ ja wcale nie mówie, że krem z supermarketu jest identyczny jak ten drogi z perfumerii.
          Owszem przyznaje, że drogich kosmetyków sie przyjemnie używa.Niezłe opakowania, przyjemny zapach i konsystencja etc.
          Ale w działaniu ja nie widze wiekszej różnicy.Owszem może dlatego, że mam mało problemową cere i niewiele jej do szczęscia potrzeba.Ale tańsze kosmetyki na pewno nie szkodzą i nie są bardziewiem.
          A co do mercedesa hmm wiesz dla mnie najważniejsze to jest, żeby samochód mnie dowiózł tam gdzie ma mnie dowieźć.I czy jest to mercedes czy maluch to już mało ważne.Aczkolwiek do jeżdzenia po Warszawie na pewno wybrałabym malucha.
      • kadanka Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 04.10.06, 20:39
        apropos ziaji - firma musi miec naprawde niezlą kasę, skoro jest dostępna
        wszędzie!!! w kazdej zapyzialej drogerii, aptece, w duzych apteko-drogeriach
        sieciowych w wiekszych miastach, w hipermarketach... dla mnie(mojej skory:) te
        kosmetyki sa totalnie nieskuteczne. takie placebo. nie zaszkodzi, nie pomoze.
        polecam goraco avene. naprawde, warto sprobowac zaoszczedzic nie kupujac tuszu i
        blyszczyka(np.:) a nabyc avene:D sa swietne w miescie, gdzie kranówa ohydna i
        zanieczyszczenia. z tych troche drozszych kosmetykow za ścieme uważam vichy.
        normaderm rzeczywiscie matuje skore, ale i potwornie odwadnia. wiec in minus. z
        kosmetykow do ciala bardzo polecam seba med i nasz polski iwostin. nie zawieraja
        mydla, maja kwasne/neutralne ph wiec nie uczulają i nie wysuszaja. w przypadku
        seba-med mozna nawet zrezygnowac z balsamu.
        jako nastolatka ze zwyklym nastolatkowym trądzikiem katowalam skore kosmetykami
        anty - eris, soraya, garnier itp itd. podejrzewam, ze wlasnie tym syfem tak
        odwodnilam sobie skore. w ogole kosmetyki anty-tradzikowe są zdradliwe. trądziku
        nie zlikwidują, bo to sprawa hormonow/genow, a za to wysuszą skorę. niewiele
        znam dziewczyn ktore byly zadowolone z kosmetykow antytradzikowych - zwlaszcza
        tych tanszych, do 30 zl.
        na skore wrazliwą/trądzikową bardzo polecam seba-med do mycia, vichy normaderm
        do zmatowienia + jakis krem mocno nawilzajacy. avene ma swietna emulsje
        zluszczajaca kleanance k. - peelingi ida w kąt. sorki, ze odbiegam od tematu,ale
        po 10 latach odkrylam kosmetyki dla swojej biednej wrazliwo-trądzikowej twarzy.
        moze innym tez pomagają/pomogą:)
        o diorze, lancome itp wypowiadac sie nie moge bo mnie nie stac:D
          • kadanka Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 10.10.06, 20:46
            moze rzeczywiscie to nieskladnie wyszlo:D jezeli chodzi o normaderm vichy na
            dzien, to swietnie matuje. naprawde. mam cere tlusta/wrazliwą z rozszerzonymi
            porami i ten krem w matowieniu jest bezkonkurencyjny. a z drugiej strony ma sie
            wrazenie, ze skora robi sie po nim jakas twardsza - przesuszona? dlatego uzywam
            go na dzien, a na noc duzo nawilzajacego
    • mikams75 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 03.10.06, 11:11
      ja tez jak przyjezdzam do Polski to sie obkupuje w polskie kosmetyki a potem mam
      ich za duzo :-)
      Jest wiele bardzo dobrych polskich kosmetykow, np. moim ostatnim odkryciem jest
      Ziaja Calma - to najlepsze co tej firmie udalo sie wyprodukowac i do tego za
      taka niska cene!
      Wsrod polskich kosmetykow trafiaja sie tez buble, ale bubel za 5-10 zl zapomina
      sie szybko. Wsrod drozszych kosmetykow sa rowniez swietne produkty jak i buble,
      ale tych nie zapominamy tak latwo. Najwazniejsze to dobrac cos dla siebie, a za
      ile to juz mniej wazne. Na mojej polce w lazience stoi Ziaja, Bielenda obok
      wysokopolkowych kosmetykow i sie jakos nie gryza.
      • aka_ya Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 04.10.06, 08:58
        Drogie moje Panie -
        sama siedze na Obczyznie i wiem ze polskie kosmetyki sa swietne - mam na polce
        Kremy Bielendy (cala mozliwa seria Beauty Milky - polecam na zime i serum
        wszelkiej masci), wspomnianej Ziaji (swietne kremy do rak i stop), co do kremow
        do twarzy - musze przyznac ze uzywam tylko VICHY - bo tylko te na mnie dzialaja.
        I trzeba przyznac ze sa najlepsze. Mialam mozliwosc ponad trzymiesiecznego
        uzywania dwoch najdrozszych kremoow z firmy Sisley i Lancome - i z reka na
        sercu , Drogie Panie, NIGDY WIECEJ BYM ICH NIE KUPILA.
        A druga strona medalu jest taka, ze jak ktos sie zachwyca Lancome - a gardzi
        Loreal'em - powinien wiedziec ze to ta sama marka stosujaca TE SAME produkty,
        rozniace sie TYLKO nazwa i opakowaniem.
        • arieska Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 04.10.06, 12:06
          aka_ya napisała:

Mala uwaga do wszystkich - odmienia sie Ziai, a nie Ziaji. Tak lubicie, a nie
          wiecie jak sie nazwe firmy odmienia..

> do twarzy - musze przyznac ze uzywam tylko VICHY - bo tylko te na mnie dzialaja
          > .
          > I trzeba przyznac ze sa najlepsze.

Ty przyznajesz, ze najlepsze. A ja znam mnostwo osob, ktore wiecej tego syfu nie
          tkna. Uczula i nie dziala. Piekne reklamy i niewiele poza tym. Jak widac kazdy
          ma inne doswiadczenia.

> A druga strona medalu jest taka, ze jak ktos sie zachwyca Lancome - a gardzi
          > Loreal'em - powinien wiedziec ze to ta sama marka stosujaca TE SAME produkty,
          > rozniace sie TYLKO nazwa i opakowaniem.

To, ze firmy naleza do jednego koncernu nie znaczy automatycznie, ze sprzedaja
          to samo.
      • indianprincess Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 04.10.06, 13:56
        Ja też uważam, że polskie kosmetyki są bardzo dobre i nie różnią sie jakością
        od np. Vichy, Lancome czy Cliniqe. Wogóle coraz częściej dochodzę do wniosku,
        że dla naszej urody najważniejsza jest zdrowa dieta, relaks, ruch, masaże i
        oczywiście dobre geny. Obserwując siebie i inne kobiety, także te z pokolenia
        mojej mamy, widzę, że nia ma znaczenia czy posmarujemy się balsamem/kremem za
        10 zł czy za 100 zł. Kosmetyki to tylko uzupełnienie. Ja osobiście do
        pielęgnacji używam wyłącznie polskich kosmetyków i jestem bardzo zadowolona
        (mój portfel też). Do makijażu uzywam Revlona, Isa Dory, Rimmela ale mam zamiar
        zacząć testować polską kolorówke, zobaczymy czy znajdę coś fajnego:)
    • dzenifer Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 05.10.06, 13:48
      Podpisuje sie! to prawda! ja mieszkam w hiszp i stosuje nasze kosmetyki (teraz
      mam super kremy na dzien i na noc z firmy bielenda). probowalam juz kremow z
      sredniej i wyzszej polki. nie oplaca sie. nasze sa naprawde swietne, tylko
      bardzo nie doceniane. przekonala mnie znajoma kosmetyczka i jestem jej bardzo
      wdzieczna za to. polskie kosmetyki sa naprawde dobre, tylko my mamy te
      zasciankowe kompleksy.
      • dziewczynazbagien Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 08.10.06, 01:05
        heh....tak sobie napisalam ten wątek i nie przyszlo mi do glowy, że taka
        dyskusję wywolam...a wszystko to przez krem sorayi na noc kuracja nawilzajaca.
        dla mnie rewelacja, buzia rano i zaraz po nalozeniu jest tak cudownie gladka i
        nawilżona...po prostu suuuuper!!!!odnosnie ziaji i innych skrytykowanych tu
        polskich tanich kosmetykow to mogę powiedziec tylko tyle że dla mnie to one są
        NAJLEPSZE, po prostu moja cera lepiej dzieki nim wylada i lepiej sie po nich
        czuje.cera jest nawilzona, gladziutka, nigdy z wymienionych przeze mnie
        kosmetykow zaden mnie nie uczuli ani nie podraznil. kazdemu jednak pasuje co
        innego i rozumiem ze to co mi odpowiada moze byc dla kogos innego badziwiem.ja
        tylko wyrazilam swoja opinie i napisalam co jest dobre dla mnie.dla mnie
        najlepsze sa polskie kosmetyki, zarowno te drozsze i te troszezke tansze.dla
        mnie ze te cuda za 200zlotych w tubce, sa do niczego nie potrzebne.nie wierze,
        ze bede miala, dzieki nim mniej zmarszczek, nie ma aż tak cudownych
        kremow....(jest botox:-) pozdrawiam!
        • kontrowersyjna Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 08.10.06, 11:46
          czas na mój głos w dyskusji. porównajcie składy kosmetyków i oceńcie, który
          jest z wyższej, a który z niższej półki i który polski, a który zagraniczny.
          kosmetyk A
          Skład: aqua (water), squalane, caprylic/capric triglyceride, C12-15 alkyl
          benzoate, cetearyl ethylhexanoate, cyclopentasiloxane, steaterh-21, glycerin,
          glyceryl stearate, cetyl palmitate, butyrospermum parkii (shea butter), stearyl
          alcohol, cetyl alcohol, steareth-2, butylene glycol, stearic acid, palmitic
          acid, polymethyl methacrylate, tromethamine, oryzanol, carbomer,
          phenoxyethanol, parfum (fragrance), tetrasodium edta, acrylates/C10-30 alkyl
          acrylate crosspolymer, chlorphenesin, ceramide 2, chlorhexadinine digluconate,
          sodium hyaluronate, bertholletia excelsa (extract), mica, CI 77891 (titanium
          dioxide), CI 19140 (yellow 5), CI 14700 (red 4).

kosmetyk B

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hordeum Vulgare,
          Ceteareth-25, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Oenothera Biennis,
          Pentaerythrityl Stearate, Squalane, Panthenol, Glyceryl Polymethacrylate,
          Glycerin, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Yeast Extract, Urea, Glycyrrhetinic
          Acid, Aleuritic Acid, Ascorbyl Palmitate, Glycoproteins, Ubiquinone,
          Dimethicone, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, EDTA,
          Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Butylphenyl
          Methylpropional, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

KOSMETYK C

Skład: Water(Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Centella Asiatica
          Extract, Stearic Acid, Tiethanolamine, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate,
          Fragrance (Parfum), Stearyl Alcohol, Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Carbomer,
          Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Equisetum Arvense Extract, Humulus
          Lupulus (Hops) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Panax
          Ginseng Root Extract, Propylparaben.(zawiera Limonene, Benzyl Benzoate)

kosmetyk D

Skład: aqua, dimethicone, cyclopentasiloxane, glycerin, dipropylene glycol,
          cetaryl ethylhexanoate, alcohol, butelyne glycol, dimenthicone copolyol
          crosspolymer, linum usitatissimum, aluminicum strun octenylsuccinate,
          ethylene / arylic acid copolymer, hexyldecanol, alcohol denat., parfum,
          tocopheryl acetate, sodiumcitrate, dimenthicone / vinyl dimenthicone cross
          polimer, althaea officinalis, prunus amygdalus dulcis, methylparaben, caprylic,
          sodiumhyaluronate, theobronic cacao, avena sativa, butylparaben, ethylparaben,
          sanguisorban officinalis, xanthan gum, propylparaben,phenoxyethanol,
          isobutylparaben, BHT, plankton extract, chrorphenesin, pyrus malus, enobotryd
          japonica, CI 17200

czekam na wasze opinie! dla tego, kto zgadnie-jajko z niespodzianką!!!!!
          • kontrowersyjna Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 08.10.06, 11:51
            jeszcze jedna perełka, czyli kosmetyk E

Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl
            methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20
            stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium
            acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80,
            glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl
            stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil,
            panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl
            acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben,
            propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum,
            sodium hydroxide

ZGADUJCIE!
            • ewab2507 trudno stwierdzić cenę, ale... 09.10.06, 11:29
              kosmetyk A: zawiera glicerynę, masło shea, wyciąg z bertolencji brazylijskiej,
              co może wskazywać, że jest jakiś krem do cery suchej, skłonnej do podrażnień,
              wymagającej nawilżenia, wygładzenia... kosmetyk zawiera też dwutlenek tytanu,
              który jest jedną z najbielszych substancji na świecie i stosowany jest jako
              filtr UVA.

kosmetyk B: zawiera jęczmień, wiesiołek, allantoinę, witaminę E, wyciąg z
              drożdży, więc jest to coś łagodzące podrażnienia, działające przeciwbakteryjnie

kosmetyk C: zawiera wąkrotkę azjatycką (działanie przeciwzapalne,
              przeciwdziałające procesom starzenia, pozytywnie wpływa na syntezę włókien
              kolagenu), skrzyp polny (działanie wzmacniające skórę), do tego chmiel, żeń-
              szeń, rozmaryn

kosmetyk D: zawiera len zwyczajny, witaminę E, prawoślaz lekarski, migdałowiec
              zwyczajny... i jeszcze wiele innych rzeczy :):) stawiałabym, że jest to drogi
              kosmetyk. jakiś dobry krem nawilżający, odżywiający, poprawiający kondycję
              skóry, neutralizujący wpływ środowiska

kosmetyk E: zawiera bacopę (neutralizuje wolne rodniki, działa łagodząco),
              masło shea (nawilża), gąbkę naturalną (wpływa na jędrność, napięcie i gładkość
              skóry), pantenol, witaminę E... to może być jakiś balsam do ciała
            • kadanka Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 10.10.06, 20:51
              troche od czapy quiz:) laik nie jest w stanie stwierdzic czy duzo chemii to
              dobrze(tzn. czy sa ta substancje pielegnujace), czy zle( czy sa to konserwanty,
              i inne "zapychacze") ilosc skladnikow kremu ziai jest pewnie taka sama jak ilosc
              skladnikow lancome'a. tylko jakosc inna. twoj quiz ma sens w przypadku
              chemika/kosmetologa
    • paul_ina Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 08.10.06, 12:44

Nie cierpię uogólnień. Dlatego imho: polskie kosmetyki są bardzo dobre dla osób nie mających szczególnych problemów z cerą. Nie ma nic lepszego dla młodej, bezproblemowej skóry niż krem oliwkowy/kakaowy Ziai na noc i coś lekkiego np. z Oceanic na dzień, do tego przepyszny balsamik np. z masłem kakaowym Ziai.

Jednak jako 27-latka nie oddam moich oczu, na codzień zmagających się z kompem i klimą, pod ochronę kosmetyku za 5 zł. Owszem, mogłabym, ale wolę apteczny Galenic, ukierunkowany na zbijanie pierwszych oznak starzenia się, ponieważ ten krem po prostu mi służy, skóra jest odprężona, gładka, dobrze odżywiona, a mazidełko za 5 zł już niestety nie zapewnia mi tych przyjemności (aczkolwiek kiedyś jak najbardziej).

Swego nie znacie, cudze chwalicie... to nie tak. Raczej: co komu służy. Słusznie ktoś wyżej napisał, że urodę trzeba traktować holistycznie: zdrowy tryb życia + zdrowa dieta + dobrane do indywidualnych potrzeb kosmetyki = kwitnąca uroda aż do grobowej deski :]
    • ramadayes Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 08.10.06, 16:12
      z tymi cenami kosmetyków różnie bywa, więc nie ma się tym co za bardzo
      kierować. moja mama pracuje w farmacji, jej zakład produkuje różne leki i
      kosmetyki, m.in na porost włosów. jeden z takich leków (zagranicznego
      producenta) przypisał doktorek mojemu tacie. lek był drogi, kosztował w
      okolicach 80-90 zł, nie pamiętam już dokładnie, a polski odpowiednik o
      IDENTYCZNYM składzie produkowany w zakładzie, gdzie pracuje mama kosztował 1/3
      ceny zagranicznego. tak więc widzicie, że cena zagranicznych produktów nie
      zawsze idzie w parze z ich lepszą jakością.
      • heart_of_ice Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 13.10.06, 22:15
        > polski odpowiednik o
        > IDENTYCZNYM składzie produkowany w zakładzie, gdzie pracuje mama kosztował 1/3
        > ceny zagranicznego

tak jest z wieloma rzeczami, niby sklad taki sam, a jednak jakosc juz nie taka
        sama...

a co do tanich kosmetykow: pewnie z 80% ceny kazdego kosmetyku to reklama i
        wartosc marki; ziaja sie nie reklamuje, wiec kosztow na reklame nie ponosi...
        dobra specjalnie nie jest - po licznych zachwytach sprawdzilam, ale uwazam, ze
        nie warto; z kolei lancome czy inny dior nie jest wart swojej ceny - ale
        podejrzewam, ze jest lepszy, bo nawet te 20zl, ktore faktycznie jest warta
        zawartosc pojemniczka to troche wiecej, niz 2zl ziai - skoro za tyle sa
        skladniki, to niestety nie sadze, ze te za 2zl sa najlepsze... nie upieram sie,
        ze najdrozsze sa najlepsze ale... jedzenie czy produkcty tesco albo leader price
        sa najtansze i z pewnoscia da sie je uzywac, ale co do jakosci mam baaardzo duze
        zastrzezenia; z kremem ziai jest zapewne podobnie...

dla porzadku dodam, ze po roznych super firmach przerzucilam sie na Lierene i
        uwazam, ze jest super:)

Pauli
        --
        bywam na Łysej Górze:)
        • tequilla78 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 15.10.06, 12:47
          Ja też jestem pod wrażeniem serii Eris Skin Mood - uważam, że jest rewelacyjna.
          Bardzo lubię też Dermikę. Przyznam, że Vichy też mi bardzo odpowiada np. Oligo
          25, albo kremy pod oczy thermal s. Z Ziają miałam raczej złe doświadczenia, bo
          mnie uczula, a np. jeżeli chodzi o krem do rąk to mam wrażenie, że raczej
          wysusza niż nawilża.
        • kontrowersyjna Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 29.10.06, 08:04
          brawo dla dziewczyny, która zgadła-w nagrodę podaję nazwy i ceny kremów:
          kosmetyk A: Guerlain, SOS krem, 350 zł
          B: Dermika, Meritum, krem nawilżający, 35 zł
          C: Sisley, Emulsion Ecologique, 350 zł
          D: Guerlain, Happylogy, krem, 250 zł
          E: Ziaja, Calma HLC, krem nawilżający, 10 zł
          więc coś musi być w ekskluzywnych kremach, skoro łatwo je odróżnić po składzie
          od tych tańszych-nie tylko marka ale i technologia.
    • dvt Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 05.12.06, 13:07
      Zastanawiam się czy chwyciłaby polska drogeria w UK. Albo chociaż sklep
      internetowy. Jak dla mnie Boots czy Superdrug mają kiepski wybór, zwłaszcza w
      małych miastach. Drogeria u mnie na osiedlu proponuje większy wachlarz farb do
      włosów i ma takie o jakich w Bootsie się nikomu nie śniło..Rozjaśniacz w UK
      (tani) to wydatek ok 5 funtów (w Polsce od 5 - 6 zł...), słabe toto - pewnie
      dostosowane do cienkich i wątłych włosów Angielek, ledwo mi rozjaśniło odrosty z
      jasnego brązu do jasnego kasztanu. Zmywacz do paznokci, nie pamiętam nazwy, z
      Morrison's, też jakiś mizerny - trzeba się sporo namęczyć żeby zmyć lakier.

Nie mam zdania, czy nasze kosmetyki są lepsze, czy gorsze, czy takie same czy
      inne od zagramanicznych. Każdy ma prawo wyboru, niestety w angielskch drogeriach
      ktoś kto nie kocha kremów L'oreal, Garnier czy Olay nie ma za bardzo w czym
      wybierać.
      • venus22 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 05.12.06, 20:58
        Watpie. Sa polskie sklepy w np Toronto gdzie mozna bylo kupic rozne polskie
        kremy, dezodoranty, perfumy itp ladnie opakowane i oprocz Polakow pies z kulawa
        noga sie tym nie interesowal.
        Zeby jakis produkt znalazl sie na rynku potrzebna jest szeroka potezna i
        kosztowna reklama.

Szczegolnie wsrod takiej konkurencji.

Venus
          • dvt Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 05.12.06, 22:33
            Nie pamiętam czy z acetonem czy bez, jedyny dostępny w supermarkecie, ot co ;)
            W kraju kupiłam jakiś za 1.5 zł, ziołowy ze skrzypem, bez acetonu - jak głosi
            etykieta. Zmywa bardzo dobrze.

A propos poprzedniego postu: nie chodzi mi przecież o promocję naszej Ziaji
            wśród Angielek. Na pewno byłoby to i kosztowne i niełatwe ;)
            Wśród Polek niczego nie trzeba promować bo one się świetnie orientują co jest co
            (udowadnia to m.inn. to forum). Nie obawiałabym się nieznajomości towaru, ale
            raczej tego, że potężna część naszej młodej emigracji w UK nie wydaje ciężko
            zarobionych funtów na nic poza koniecznymi 'living expenses' i żywność 'value',
            ewentualnie jakieś przecenione ciuchy z Primarka. A co dopiero wybryki kosmetyczne.
                • dvt Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 06.12.06, 12:16
                  Ostatnio pomieszkiwałam w małym upiornym miasteczku w płn Anglii ;) Przysięgam,
                  że w lokalnym supermarkecie mają jeden jedyny zmywacz i na dodatek jakieś
                  kiepski. Jeśli u Ciebie jest lepiej, to tylko pozazdrościć.

Koniec dygresji. Wracam do właściwego tematu. Kupiony parę dni temu polski kosmetyk:

Soraya, Wygładzająca maseczka na noc z efektem mikrodermabrazji. Zakupiona w
                  Carrefour, cena ok kilkanaście zł, nie pomnę. Nałożyłam wczoraj przed snem (bez
                  spłukiwania). Dziś z rana porwałam lusterko żeby sprawdzić efekt. Efekt jest
                  pozytywnie zaskakujący, po pierwsze cera wyrażnie pojaśniała, jest mniej
                  zszarzała, miękka i gładsza. Na opakowaniu pisze, żeby stosować co drugi dzień.
                  Myślę, że to za często, ale 2 - 3 razy w tygodniu na pewno będę z przyjemnością
                  używać.
                  • venus22 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 08.12.06, 03:11
                    A nie, jak male miasteczko to co innego, ja mieszkam w duzym :)

no to zaryzykuj. mysle ze sklep internetowy to ok pomysl, a kto wie moze nawet
                    sprzedaz typu Avon? jesli w twoim miasteczku jest maly wybor?
                    tak czy siak zycze powodzenia jesli sie zdecydujesz.

Venus
    • axasa2 Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 08.12.06, 10:20
      Powiem tak... Ziaja wyleczyla moje niedoskonalosci cery. Mam bardzo dziwna
      cere, tlusta (srefa T) i normalna po bokach, przy tym byla bardzo wysuszona po
      bokach brody (caly czas skora sie luszczyla i schodzila, doslownie przy myciu
      rolowala sie). Zadem krem nie pomagal. Pomogla najpierw Ziaja (tlusty, kakaowy)
      a jak sie skonczyl kupilam (polecany tu na forum) oliwkowy, tlusty Ziaji.
      Tlustym smaruje sie zawsze i tylko na noc i na moja skore (mimo, ze tlusta) te
      kremy swietnie dzialaja. Z troche drozszych (ponad 30 zl) polecam krem
      Physiogel (to skory suchej, alergicznej, po zabiegach dermatologicznych.
      Polecam tez krem do stop Pollena Eva (lniamy), kosztuje kilka zloty, jest
      super! No i od 2 tygodni na noc smaruje sie (wspominana tu witamina C), jest
      swietna. Za pierwszym razem nie widac bylo zadnych efektow i mialam ochote
      zaraz po nalozeniu zmyc to, bo kleilo sie okropnie (kwestia przyzwyczajenia),
      ale pozniej super!
      • olziik Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 02.06.20, 00:45
        Bardzo dobra jest marka Bielenda, od lat na rynku. I nad jak dla mnie bardzo dobra. Mają wiele linii kosmetyków , uwielbiam te ich owocowe chusteczki micelarne z sokami owocowymi. Te z serii Juice Fresh. Ananas, limonka, pomarańcza. Dla mnie super linia kosmetyków do oczyszczania twarzy
    • markiefka Re: polskie kosmetyki sa najlepsze!!! 04.07.20, 14:01
      Cenię polskie produkty, mamy naprawdę dobre niektóre marki ale szczerze powiem - jakiś czas temu zaczeam stosować naturalne kosmetyki, głownie na bazie olejków wszelkiego typu bo czytałam jak oleje są cenne dla naszego organizmu i skóry ( tez piję oleje) no i przeszłam na produkty mozna powiedzieć orientalne, co ważne - zdrowe i nie niszczące środowiska, nie testowane na zwierzętach, bez GMO, bez składników zwierzecych. Znalazłam miejse Pachnąca Kraina w którym kupue kremy, olejki, nawet paste do zebów , bardzo dobre i skuteczne, skóra po prostu polepsza się a i młodnieje w oczach, Co chwila próbuje czegoś nowego ale swoje upatrzone juz mam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka