Dodaj do ulubionych

1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST?

IP: *.stok.xen.pl 16.06.03, 22:08
HEJ MAM 16 LAT I IDE W PRZYSZLYM TYGODNIU DO GINEKOLOGA TROCHE SIE
DENERWUJE ,WIEC PISZE AZEBY PODPYTAC JAK TO JEST ,O CO PYTA LEKARZ I CZY
TO "SLYNNE"BADANIE JEST KONIECZNE ZA 1 RAZEM,NO A JESLI W TYM CZASIE MA SIE
OKRES TO CO ,BADANIA SIE CHYBA NIE PRZEPROWADZA? PROSZE ZEBY STARSZE
KOLEZANKI NAPISALY COKLWIEK I WIELKIE DZIEKI :D
Obserwuj wątek
    • Gość: ! Re: 1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST? IP: *.student.pw.edu.pl 17.06.03, 20:19
      Widze ze kolezanki niezbyt milo sie odniosly do twojej prosby:)wiec moze ja
      opowiem.Pamiętam swoja pierwszą wizytę,tez strasznie się bałam(nie wyobrazalam
      sobie,ze obcy facet moze ogladac moje intymne miejsca:).Przede wszystkim
      musisz zdać sobie sprawę,ze jest to LEKARZ,ma mnóstwo pacjentek,twoja nagosc
      nie robi na nim zadnego wrazenia i interesuje go tylko badanie.Najpierw pyta
      cie o podstawowe rzeczy,dlugosc cyklu,przebieg okresu,czy wspólżyjesz czy sie
      na coś uskarżasz.Potem poprosi cie na fotel,nie jest to wcale takie straszne:)
      Jesli jestes dziewica to badanie przeprowadzi przez odbyt,jesli nie to
      tradycyjnie.W miarę mozliwosci postaraj sie rozluźnic.Potem znów bedzie z toba
      rozmawiał,powie jaki był wynik badania itp.W sumie nie jest to az takie
      straszne.Pozdrawiam cię i życzę odwagi.
        • Gość: bardotka Re: 1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST? IP: *.stok.xen.pl 17.06.03, 21:50
          eressea napisała:

> Na pierwszej wizycie badanie nie jest chyba konieczne. Mnie lekarka się
          > zapytala czy chce być badana. Jak masz okres to, wg mnie, lepiej poczekać z
          > wizytą u ginekologa kilka dni. Życze powodzenia :)

dzieki za odpowiedz ,wiesz do tego ginekologa sa kolejki i wizyta byla
          umawiana ,a mi tak moze akurat wypasc ,ze bede miala okres ,no i chyba nici z
          badania :-) ,bo niby jak ?
      • Gość: bardotka Re: 1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST? IP: *.stok.xen.pl 17.06.03, 21:51
        Gość portalu: ! napisał(a):

> Widze ze kolezanki niezbyt milo sie odniosly do twojej prosby:)wiec moze ja
        > opowiem.Pamiętam swoja pierwszą wizytę,tez strasznie się bałam(nie
        wyobrazalam
        > sobie,ze obcy facet moze ogladac moje intymne miejsca:).Przede wszystkim
        > musisz zdać sobie sprawę,ze jest to LEKARZ,ma mnóstwo pacjentek,twoja nagosc
        > nie robi na nim zadnego wrazenia i interesuje go tylko badanie.Najpierw pyta
        > cie o podstawowe rzeczy,dlugosc cyklu,przebieg okresu,czy wspólżyjesz czy sie
        > na coś uskarżasz.Potem poprosi cie na fotel,nie jest to wcale takie straszne:)
        > Jesli jestes dziewica to badanie przeprowadzi przez odbyt,jesli nie to
        > tradycyjnie.W miarę mozliwosci postaraj sie rozluźnic.Potem znów bedzie z
        toba
        > rozmawiał,powie jaki był wynik badania itp.W sumie nie jest to az takie
        > straszne.Pozdrawiam cię i życzę odwagi.

dzieki serdeczne ,pozdrawiam rowniez ;-))
        • Gość: koltika Re: 1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 17.06.03, 23:31
          hej

ja mam co prawda duuuuzo wiecej lat od ciebie ale niedawno bylam wlasnie poraz
          pierwszy. cholernie sie balam, a moze raczej wstydzilam. najpierw poczytalam
          sobie setki postow w sieci w koncu jakos sie psychicznie nastawilam ze mam isc.
          i wlasnie z sieci znalazlam namiar do lekarki - jestem zachwycona!!
          powiedzialm od razu ze to pierwszy raz i cala sie tzrese z nerwow - pani doktor
          bardzo milo, delikatnie mna sie zajela. wszsytko mi wytlumaczyla, spokojnie,
          zyczliwe, czulam sie naprwade ok.
          a samo badanie...coz nie wiem jak to jest gdy ma sie nascie lat, jakiego typu
          badanie sie pzreprowadza. nie wiem tez w jakim celu idziesz czy konkrtenie cos
          sie dzieje czy ot tak do kontroli. ja chcialam sie dowiedziec czy wszsytko u
          mnie w porzadku i poniewaz bylam wlasnie w trakcie podejmowania pierwszych prob
          wspolzycia, w sparwie pigulek antykoncepcyjnych.
          samo badanie nie bylo moim zdaniem wcale takie straszne - teraz kiedy wiem
          czego sie spodziewac na pewno nie bede sie denerwowac przed kolejna wizyta.
          Mysle ze najwazniejsze jest bys trafila "w dobre rece", fachowe pzrzed
          wszystkim ! A wtedy bedzie ok.
          • Gość: Hania Re: 1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.03, 19:36
            Gość portalu: koltika napisał(a):

> hej
            >
            > ja mam co prawda duuuuzo wiecej lat od ciebie ale niedawno bylam wlasnie
            poraz
            > pierwszy. cholernie sie balam, a moze raczej wstydzilam. najpierw poczytalam
            > sobie setki postow w sieci w koncu jakos sie psychicznie nastawilam ze mam
            isc.
            > i wlasnie z sieci znalazlam namiar do lekarki - jestem zachwycona!!
            > powiedzialm od razu ze to pierwszy raz i cala sie tzrese z nerwow - pani
            doktor
            >
            > bardzo milo, delikatnie mna sie zajela. wszsytko mi wytlumaczyla, spokojnie,
            > zyczliwe, czulam sie naprwade ok.
            > a samo badanie...coz nie wiem jak to jest gdy ma sie nascie lat, jakiego typu
            > badanie sie pzreprowadza. nie wiem tez w jakim celu idziesz czy konkrtenie
            cos
            > sie dzieje czy ot tak do kontroli. ja chcialam sie dowiedziec czy wszsytko u
            > mnie w porzadku i poniewaz bylam wlasnie w trakcie podejmowania pierwszych
            prob
            >
            > wspolzycia, w sparwie pigulek antykoncepcyjnych.
            > samo badanie nie bylo moim zdaniem wcale takie straszne - teraz kiedy wiem
            > czego sie spodziewac na pewno nie bede sie denerwowac przed kolejna wizyta.
            > Mysle ze najwazniejsze jest bys trafila "w dobre rece", fachowe pzrzed
            > wszystkim ! A wtedy bedzie ok.

A czy możesz podać jakies namiary tej P.Doktor?
    • Gość: sabna Re: 1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST? IP: *.x-net.gliwice.pl 18.06.03, 07:41
      wizyta u ginekologa to nic strasznego gdy trafisz do dobrego lekarza.
      koniecznie powiedz że idziesz pierwszy raz. Lekarz na poczatku zbierze wywiad,
      spyta się o pierwszą miesiączkę, długośc cyklu,czy masz jakieś problemy (bóle
      brzucha, itp.) czy juz współżyjesz. Wiem że w czasie miesiączki zakladane są
      zawsze spirale, więc może i badanie jest wtedy mozliwe? Jesli poprosi cię na
      fotel to najpierw bedzie sprawdzał dół brzucha,czy nic cię tam nie boli i czy
      nie ma jakiś podejżanych zgrobień itp. samo badanie nie jest wcale
      nieprzyjemne, na pewno wole iśc do ginekologa niz dentysty w kazdym razie :).
      Jesli tylko potrafisz się rozluźnić ( co nie jest łatwę, ale lekarz pewnie
      pomoże dobrać Ci taką pozycje by miesnie były jak najmniej napiete) nic prawie
      nie poczujesz. Badani trwa krotko i wogole nie boli. Pózniej lekarz powinien
      zbadać twoje piersi. I ponownie zaprosić Cie do rozmowy. Wtedy powie Ci czy
      wszytko w porzadku itp. Najlepiej ubierz sie w spodnice i bluzke, wtedy
      wystarczy ze do badania zdejmiesz bieliznę. Ja pamietam swoja pierwszą z wizyt
      u giekologa jako najprzyjemniejsza :) lekarz wrecz na palcach chodził by mnie
      nie stresować i był niezwykle miły i delikatny, sadzę ze wiekszośc lekarzy ma
      takie podejscie do pacjentek przychodzacych pierwszy raz wiec głowa do
      górzy :)).
        • Gość: Kora Re: 1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST? IP: *.ath.cx / 192.168.2.* 19.06.03, 11:59
          Hihi - to apropos tej fryzury :-)
          Ale wlasnie, czy lepiej sie wydepilowac choc minimalnie, zeby bylo bardziej
          estetycznie?
          I moze to glupie, ale ja mam wloski kolo odbytu, i jakos nie chce mi sie
          wykonywac akrobacji zeby je sobie usunac - skoro bedzie mnie badal przez odbyt
          (jestem dziewica).
          I rozumiem, ze trzeba zrobic siusiu, zeby nie bylo parcia na pecherz, ale co
          z "innymi rzeczami", kiedy na sile to ja zalatwic sie nie potrafie, a nie chce
          zeby lekarz mial przykra niespodzianke. Kurcze, ten jeden malutki problem
          spedza mi sen z powiek, bo reszta to mysle ze pestka :-)

Inna sprawa, to obawiam sie tego, zeby lekarz nie dostal zawalu na moj
          widok "tam" haha, bo osobiscie nie jestem tam idealnie piekna ;-)

Pozdrawiam
          • Gość: bardotka Re: 1 WIZYTA U GINEKOLOGA ,JAK TO JEST? IP: *.stok.xen.pl 19.06.03, 12:32
            Gość portalu: Kora napisał(a):

> Hihi - to apropos tej fryzury :-)
            > Ale wlasnie, czy lepiej sie wydepilowac choc minimalnie, zeby bylo bardziej
            > estetycznie?
            > I moze to glupie, ale ja mam wloski kolo odbytu, i jakos nie chce mi sie
            > wykonywac akrobacji zeby je sobie usunac - skoro bedzie mnie badal przez
            odbyt
            > (jestem dziewica).
            > I rozumiem, ze trzeba zrobic siusiu, zeby nie bylo parcia na pecherz, ale co
            > z "innymi rzeczami", kiedy na sile to ja zalatwic sie nie potrafie, a nie
            chce
            > zeby lekarz mial przykra niespodzianke. Kurcze, ten jeden malutki problem
            > spedza mi sen z powiek, bo reszta to mysle ze pestka :-)
            >
            > Inna sprawa, to obawiam sie tego, zeby lekarz nie dostal zawalu na moj
            > widok "tam" haha, bo osobiscie nie jestem tam idealnie piekna ;-)
            >
            > Pozdrawiam

spoko u mnie jest tak samo i nie wiem ogolic sie na zero? heh a moze na
            jeżyka?,co do wlskow na odbycie to lepiej je chyba zgolic heh tak
            estetyczniej ,ja tak pewne zrobie ,
            3maj sie ;-)))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka