Dodaj do ulubionych

"trudne" dni bycia kobietą a włosy

02.08.03, 21:20
Bardzo proszę o odp.czy tzw."okres napięcia przedmiesiączkowego" ma jakiś
wpływ na stan włosów?. Od około 3-4 miesięcy zauważyłam że podczas w/w
dolegliwości około 2-3 dni przed wystapieniem krawienia wypada mi więcej
włosów niż zwykle. tzn dużo więcej. Przeciętnie tracę ich ok.20 dziennie zaś
przez 2-3 dni przed krwawieniem ok 80-100 włosów!!! Czy to normalne?, czy
może powinnam zasięgnąć porady lekarskiej? Proszę o odp. Dodam,że jestem
osobą dość impulsywną i znerwicowaną (zażywam leki przeciwlękowe)a "nerwusy"
(wiem to od lekarki) dużo ciężej przechodzą zespół napięcia
przedmiesiączkowego gdyż jest on nieprawidłową reakcją układu nerwowego.
Trochę się martwię tym stanem rzeczy, ponieważ mam b. zniszczone włosy
ekperymentowaniem z trwałą i farbami a tu w dodatku je jeszcze tracę. Co
robić????

Dziękuję z góry za odpowiedź....
Obserwuj wątek
    • oksana.zarewicz Re: 'trudne' dni bycia kobietą a włosy 10.08.03, 00:05
      Witam serdecznie
      Zespół napięcia przedmiesiączkowego występuje u kobiet, u których metabolizm
      progesteronu (jednego z hormonów kobiecych) odbywa się w sposób odmienny.
      Dochodzi wówczas do zmiany stężenia estrogenów i progesteronu, co doprowadza do
      pojawienia się dolegliwości ze strony wielu narządów. Częściej dochodzi do
      zaostrzenia lub pojawienia się zmian trądzikowych. Na ogół nie spostrzega się
      wzmożonego wypadania włosów w tym okresie. Stan ten (tzw. trudny okres)
      najczęściej cechują: nerwowość, rozdrażnienie, niestabilność emocjonalna,
      niepokój, depresja, bóle głowy, obrzęki, bolesność gruczołów piersiowych.
      Objawy te pojawiają się 7-10 dni przed miesiączką i zazwyczaj znikają w kilka
      godzin po jej rozpoczęciu.
      Uważam, że w Pani przypadku obserwowane zwiększone wypadanie włosów w tym
      okresie, jest spowodowane działaniem innych mechanizmów aniżeli zachodzące
      zmiany hormonalne. Raczej problem ten może być związany z reakcją układu
      nerwowego. Świadczy o tym również fakt, że dolegliwości opisywane przez Panią
      pojawiły się w ostatnich 3-4 miesiącach (tzn. do tej pory nie było to regułą).
      Być może w tych ostatnich miesiącach pojawiły się inne dodatkowe czynniki
      mogące osłabić kondycje włosów? Radzę nie koncentrować swojej uwagi na
      fakcie „nasilonego wypadania włosów” zwłaszcza, że ilość wypadających włosów u
      Pani w te trudne dni nie przekracza górnej granicy normy. Radzę także
      wprowadzić zmiany w diecie w te dni: ograniczyć sól i cukry, a zwiększyć ilość
      białka i witamin grupy B (np. B Complex).
      Życzę powodzenia
      Oksana

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka