Dodaj do ulubionych

jakie maslo?

16.05.09, 21:29
Czy mozecie polecic maslo do ciala, ktore faktycznie ma dobroczynny wplyw na
skore, a nie tylko ladnie pachnie? Zalezy mi nie tylko na fajnym zapachu, ale
i na dobrym nawilzeniu. Bede wdzieczna za wszelkie rekomendacje i komentarze.
Obserwuj wątek
          • elfia4 Re: jakie maslo? 17.05.09, 17:03
            Masła mają natłuszczać, a nie tylko nawilżać. Jeśli są tłuste to zwykle oznacza, że mają w składzie dobroczynne oleje - kokosowy, kakaowy, shea, makadamia, migdałowy, oliwę z oliwek, które odpowiadają suchej skórze.
            Do cery normalnej sprawdzą się raczej balsamy. Jeśli masło jest "suche" tak jak średnionawilżający balsam, to raczej nie są to masła pełne olejów roślinnych, a poprostu tłustsze balsamy z parafiną czy gliceryną.
    • hotally Re: jakie maslo? 17.05.09, 19:08
      ja sie ostatnio przerzucilam prawie calkowicie na kosmetyki L'occitane (jesli
      chodzi o codzienną pielegnacje ciała), masło mają super, bezzapachowe ;]
      • miriam_73 Re: jakie maslo? 18.05.09, 17:33
        A ja się na L'Occitane starsznie zawiodłam - Karite mi się mazało i w ogóle nie
        chciało się wchłaniać - wytłuściłam sobie na wyjeździe w hotelu pościel...

Natomiast z Body Shopem nigdy nie miałam takiego problemu - dla mnie anjlepsze
        są Karite oraz Brasilian Nut. Nie toleruję - z uwagi na zapach - masła
        kakaowego tej firmy, chociaż właściwosci nawilżajaco-natłuszczające jak dla mnie
        ma rewelacyjne.
      • martvica Re: jakie maslo? 18.05.09, 12:24
        A jakie jest bursztynowe? Miałam kakaowe i byłam zadowolona, zastanawiałam się
        nad kokosowym ale nie wiem czy wytrzymam zapach - a bursztynowe mnie intryguje.
        Ono jakoś pachnie? Coś robi? :)
        • aeromonas Re: jakie maslo? 18.05.09, 18:35
          Pachnie ładnie i bardzo delikatnie (moim zdaniem przyjemniej i lżej
          niż kakaowe - to raczej na zimę). Jest leciutkie, dobrze się
          wchłania, nie tłuści i skóra jest po nim odżywiona (mam suchą aż do
          łuszczenia, zwłaszcza na nogach - efekt kranowej i basenowej wody +
          depilacja).
        • jagoda_pl Re: jakie maslo? 18.05.09, 22:37
          Też miałam to bursztynowe. Mnie ten zapach nie podszedł - taki jakiś chemiczny... Dobrze nawilża, z kolorytem skóry nic robi (ale ja w takie cuda nie wierzę;)), ale jeśli chodzi o zapach to wolałam kakaowe. A oliwkowe? Powinnao być w miarę neutralne tak jak cała ta seria Ziai.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka