Dodaj do ulubionych

Powołania kapłańskie

02.08.19, 12:12

Jak można przeczytać na portalu - cytuję:

"Kościół na Warmii stanął przed prawdziwym kryzysem. Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat na pierwszy rok studiów. Hierarchowie będą się zastanawiać, dlaczego."

Kiedyś, bardzo dawno temu, na lekcji religii, uczono mnie, że powołaniami kapłańskimi
zarządza jakiś "duch święty". Jeżeli tak jest na Warmii to może ten "duch święty" jest
na urlopie w górach? Mamy lato i jest okres urlopowy, trzeba wypoczywać po dłuższej
bezczynności.

--
-----
"Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
Obserwuj wątek
    • edico Re: Powołania kapłańskie 18.09.19, 00:42
      Raczej nakażą wiernym modły o powołania.
      Jak informuje "Gazeta Krakowska", do tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego zgłosiło się w tym roku jedynie dziesięciu kandydatów na księży. To najsłabszy wynik od lat.
      www.deon.pl/kosciol/tarnow-spada-liczba-powolan-to-ogolnopolski-trend-dotarl-tu-kryzys-wiary,487212

--
      Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
    • suender Re: Powołania kapłańskie 07.10.19, 19:36
      kociak40 02.08.19, 12:12

> ulubionychPowołania kapłańskie

Spadek powołań to pewnikiem efekt podwyższenia wymagań wobec potencjalnych kandydatów.

> Jeżeli tak jest na Warmii to może ten "duch święty" jest na urlopie w górach?

Nie spekuluj, tylko zapytaj u źródła, więc pisz na adres: NIEBO!, - he, he, he, he, ....

Pozdr.
      • kociak40 Re: Powołania kapłańskie 10.10.19, 17:00

"Nie spekuluj, tylko zapytaj u źródła, więc pisz na adres: NIEBO!, - he, he, he, he, ...." - suender

Dobry pomysł. Napisałem i otrzymałem odpowiedz - poleconym. Brak jest powołań kapłańskich i to znacznie.
        Ten Duch, który zsyłał powołania jest obecnie na odwyku .

--
        -----
        • pocoo Re: Powołania kapłańskie 02.12.19, 19:57
          kociak40 napisał:

> Ten Duch, który zsyłał powołania jest obecnie na odwyku .
          >
          Coś Ty. Tego nie da się wyleczyć.Pokazał jak i co.Usiadł na głowie facetów w postaci rozdwojonych ognistych języków.Co to się potem działo?! Wiedzą ci, którzy widzieli, a szczególnie ten wszechwiedzący.

• kociak40 Re: Powołania kapłańskie 03.12.19, 20:33

"Usiadł na głowie facetów w postaci rozdwojonych ognistych języków.Co to się potem działo?!" - pocoo

I dał im moc odpuszczania grzechów. Wiedząc o tym, najlepiej spowiadać się na zapas
            z grzechów, których jeszcze się nie popełniło. Wtedy to już nie grzechy, a tylko przyjemność.

--
            -----
        • suender Re: Powołania kapłańskie 08.12.19, 13:09
          kociak40:

> Napisałem i otrzymałem odpowiedz - poleconym.

Po prostu ktoś zmienił ci na liście adres i zamiast do NIEBA pytanie trafiło do INFERNO, - ot co, he, he, he, ..............
          Cbdo.

Łączę śliwki suszone bez pestek.
        • kociak40 Re: Powołania kapłańskie 11.12.19, 09:10

Na portalu pojawiła się informacja, że ks. Tymoteusz Szydło, syn byłej premier Beaty szydło,
          złożył prośbę do papieża o przeniesienie go do stanu świeckiego. Umotywował to kryzysem
          wiary i powołania.
          Święcenie kapłańskie otrzymał w 2017r. Był wielki "szum medialny" TVP przekazała relacje
          na żywo. Na tej uroczystości byli przedstawiciele rządu z J. Kaczyńskim na czele.
          Jego pierwsza msza przez niego odprawiana też była pokazana w TVP na żywo i znowu cały
          rząd, znowu J. Kaczyński. Tyle tego "szumu medialnego", a taki krótki okres kapłaństwa.
          Na wiosnę 2019r. otrzymał probostwo i nawet tam się nie pojawił, poszedł na długi urlop.
          Pojawiły się różne domysły, plotki - że jest homoseksualistą, że ma dziecko z jakąś kobietą
          i dużo innych plotek itd.
          Jeżeli powodem jest utrata wiary i powołania, to świadczy, że szybko zmądrzał. Był to jednak
          ogromny szok dla jego matki.

--
          -----
          • donmarek Re: Powołania kapłańskie 13.12.19, 07:43
            >Był to jednak ogromny szok dla jego matki.
            Zapewne, gdyż zgodnie z decyzją samego Kaczyńskiego, miał zostać lada dzień nowym polskim papieżem!
            Wredny ten naród, ci Polacy. Nawet potomstwo członków rządu, rzuca mu kłody pod nogi!

--
            Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
            I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
            Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
            • kociak40 Re: Powołania kapłańskie 13.12.19, 12:05

"Nawet potomstwo członków rządu, rzuca mu kłody pod nogi!" - donmarek

Rząd i kler chcieli wykorzystać tą sytuację, że syn premier został księdzem.
              Święcenie kapłańskie na Jasnej Górze, odsłonięty obraz NMP, wyżsi hierarchowie w komplecie
              z najważniejszymi osobami w rządzie. Ogromny medialny show dla całej Polski w bezpośredniej
              transmisji. Zaraz po tym drugi show medialny, transmisja z pierwszej odprawianej mszy przez
              syna premier już jako ksiądz. Audytorium to samo. Niech Polacy zobaczą jak Pan Bóg, Duch św.
              i NMP dba o katolicką Polskę. Jak rząd PiS jest "miły" dla Pana Boga.
              Tak było pięknie, religijnie, i nagle - klops. Ksiądz z takim poparciem Nieba, tak szybko traci
              wiarę. Ogromny szok, dla Nieba, hierarchów, rządu PiS. Dla mnie jest to śmieszne.

--
              -----
              • edico Re: Powołania kapłańskie 14.12.19, 22:44
                Krótka refleksja dla fanów powołań kapłańskich. Doktor Rieux - bohater Dżumy Alberta Camusa mówił: "Nie mam upodobania do bohaterstwa i świętości. Obchodzi mnie tylko to, żeby być człowiekiem". Zatem realnie walczy ze złem, a nie jedynie deklaruje zwalczanie zła drogą wskazywaną przez własną instytucję, której służy. Czy rzeczywiście ci powołańcy są w stanie wybierać między Jezusem a instytucją kościelną? To, że skompromitował broszkę, wcale mnie nie dziwi. Ale czy dziwić śię, że nie wytrzymał tej pompowanej politycznie atmosfery?

--
                Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
                (Montesquieu)
    • edico Re: Powołania kapłańskie 20.12.19, 12:47
      kociak40 napisał:

>
      > Kiedyś, bardzo dawno temu, na lekcji religii, uczono mnie, że powołaniami kapła
      > ńskimi
      > zarządza jakiś "duch święty". Jeżeli tak jest na Warmii to może ten "duch święt
      > y" jest
      > na urlopie w górach?
      >
      To tak jak z Nowoczesną. Szefowie wyjechali sobie na Maderę i partia się rozpadła smile
      Skoro powołaniami ma zarządzać duch święty, to może też wysłać go na dłuższy urlop na jakieś parę setek lat i być może też skończyło by się to kościelne pedofilstwo wśród jego podopiecznych smile.

--
      To zdumiewające, że bogactwo ludzi kościoła wzięło swój początek od zasady ubóstwa.
      (Montesquieu)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka