Dodaj do ulubionych

Urażony intelekt pana 0golone_jajka

17.03.20, 09:56
Czytałem kilka starszych wątków z tego forum, zastanawiając się jaka była geneza jego założenia i doszedłem do wniosku, że przyczyny tkwią w emocjach, które powstały na skutek niedocenienia intelektu jego założyciela. Rozumiem, że religia stawiana jest tu jako główna winowajczyni takiego stanu rzeczy i w myśl głównej lini charakteryzującej poglądy autora przedstawiana była tu
w negatywnych barwach. Jest to zrozumiałe, gdyż uczucie urazy może generować potrzebę widzenia rzeczywistości w czarnych barwach.

Pojawia się więc w związku z powyższym pytanie, czy jest pozareligijne a jedynie czysto naukowe wytłumaczenie tego czym jest przebaczenie?

--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Obserwuj wątek
    • kociak40 Re: Urażony intelekt pana 0golone_jajka 17.03.20, 16:29

Może dużo łatwiej będzie odpowiedzieć na twoje pytanie, jak podaż powód zamknięcia swojego
      forum. Założyłeś własne forum, zatytułowałeś bardzo ładnie - "Wiara w Boga" i po uzyskaniu
      3537 wpisów, zamknąłeś je. Dlaczego? Dlaczego wolisz pisać na innym forum?

--
      -----
      "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
      • a2-a Re: Urażony intelekt pana 0golone_jajka 17.03.20, 18:19
        kociak40 napisał:

>
        > Może dużo łatwiej będzie odpowiedzieć na twoje pytanie...

Spodziewałem się, że nie będzie Tobie łatwo odpowiedzieć...

Swoje forum zablokowałem z powodu, o którym napisałem w końcowym poście ostatniego wątku.
        Wracając do mojego pytania, jeśli nie chcesz, nie musisz na nie odpowiadać.

--
        Dzielmy się wiarą jak chlebem
        • kociak40 Re: Urażony intelekt pana 0golone_jajka 17.03.20, 18:31

Rozumiem, to miało być forum tylko dla nawiedzonych religijnie, a takich nie było.
          Zamknięte, aby inaczej myślący nie pisali. Na moim forum wszyscy mogą pisać.
          Usuwam ewentualnie tylko wpisy pieniaczy, którzy piszą byle co, aby tylko zaistnieć
          i skupić na sobie uwagę innych.

--
          -----
          "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
      • pocoo Re: Urażony intelekt pana 0golone_jajka 18.03.20, 10:34
        Zastanawiające. Przeleciałam myślami swoje życie i ... czym jest przebaczenie? Nigdy nie miałam wrogów. Co miałam przebaczać i komu?
        Ale jest chyba coś. Nie mogę wybaczyć bogu, że moją ufność rzucił w błoto.Wstyd mi, że jako nastolatka klękałam przed Nikim. Nikogo prosiłam o pomoc.Nikt nie istnieje, więc chyba wybaczać tez nie mam komu.Wszechwiedzący Nikt tego chciał. Co za paranoja.
    • pocoo Re: Urażony intelekt pana 0golone_jajka 18.03.20, 10:45
      a2-a napisał:

> Pojawia się więc w związku z powyższym pytanie, czy jest pozareligijne a jedyni
      > e czysto naukowe wytłumaczenie tego czym jest przebaczenie?
      >
      Wystarczy poznać swoją wartość, a to wystarczy, aby gówno się nie przyklejało nawet do butów. Jeżeli przez nieuwagę w nie wdepnę, to zakładam rękawice wyczyszczę buty i po sprawie.
      Błaganie niewidzialnego boga na kolanach o przebaczenie i pieprzenie mantry "moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina", jest dowodem na pozbawianie człowieka godności. Upodlenie dzieci boga? Jaki bóg, takie dzieci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka