Dodaj do ulubionych

Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis nie dos

07.01.06, 21:41
talo tylu glosow ?
Obserwuj wątek
    • kamajkore Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 08.01.06, 12:36
      czy ilość postów w tym wątku odzwierciedla naszą bezradność...? uncertain
      • adam81w Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 08.01.06, 22:13
        byc moze sad
      • truten.zenobi poniekąd tak! 08.01.06, 22:30
        Na polskiej scenie politycznej brakuje partii na którą moża z czystym sumieniem
        zagłosować.
        Większość polityków wygrywa wybory bo polacy głosują przeciw komus albo bo
        danego kandydata oceniaja jako mniejsze zło.

dodatkowo jesteśmy bardzo naiwnym i tępym narodem.
        Wierzymy że pracodawcy to podmioty działalnosci dobroczynnej, społecznej i
        charytatywnej więc barzo oburzamy się gdu rzeczywistości jest inna. co więcej
        oczekujemy od szkół i słuzby zdrowia efektywnosci ekonomicznej, że państwo
        powinno dawać pracę, a bezpieczeństwo zapewnią urzędnicze zakazy.
        Tak wiec bez edukacji większość ludzi będzie dalej popierać głoszących te
        bzdury a nie kogoś kto domaga się wynagrodzenia proporcjonalnego do efektów
        pracy.
        • kamajkore Re: poniekąd tak! 09.01.06, 11:53
          > Na polskiej scenie politycznej brakuje partii na którą moża z czystym
          >sumieniem zagłosować.
          najbardzie obciążone sumienie to dać wygrać takim partiom jak PiS czy LPR!
          ja moge głosować na PD wiele się nie przymuszając smile

> Większość polityków wygrywa wybory bo polacy głosują przeciw komus albo bo
          > danego kandydata oceniaja jako mniejsze zło.
          cóż, co w tym dziwnego - ideałów nie ma, a już szczególnie wśród polityków...

> dodatkowo jesteśmy bardzo naiwnym i tępym narodem.
          nie takie tępaki dają sobie radę smile patrz: USA...

> Wierzymy że pracodawcy to podmioty działalnosci dobroczynnej, społecznej i
          > charytatywnej więc barzo oburzamy się gdu rzeczywistości jest inna. co więcej
          > oczekujemy od szkół i słuzby zdrowia efektywnosci ekonomicznej, że państwo
          > powinno dawać pracę, a bezpieczeństwo zapewnią urzędnicze zakazy.
          > Tak wiec bez edukacji większość ludzi będzie dalej popierać głoszących te
          > bzdury a nie kogoś kto domaga się wynagrodzenia proporcjonalnego do efektów
          > pracy
          To chyba nie jest wyłącznie kwestia edukacji, także przyzwyczajeń z PRL i
          dziwnej hierarchii wartości.
    • grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 09.01.06, 13:11
      Zasadniczo jestem przeciwny paru sprawom:
      - manipulacyjnemu osiąganiu i sprawowaniu władzy, bo nie ufam temu, kto zaczyna od kłamstwa;
      - sprzymierzaniu się z tymi, którzy reprezentują absolutnie niepopierane przeze mnie opcje ekonomiczne, polityczne i społeczne;
      - przemycaniu do polityki religii w jej najbardziej skrajnym wydaniu, obojętnie pod jak dobrym zamiarem.

To są konkretne zarzuty pod adresem PiS.

Obserwuję działalność Kaczorów, szczególnie zaś zakulisowe sterowanie polską polityką przez Jarosława. Nabieram stopniowo dla niego coraz większego podziwu. Uważam, że jest to ogromnie skuteczny polityk o niemal genialnym wyczuciu i zdolności przewidywania. Balansując na krawędzi ryzyka wciąż wybiera najlepsze w jego sytuacji rozwiązania. Szkoda, że jego działania w kierunku "naprawy" państwa mają powyższe minusy. Nie uznaję żadnej władzy absolutnej, a do takiej JK dąży i nie mogę mu wybaczyć, że odsuwa od współpracy PO usiłując ją rozbić, by przejąć jej najlepszych polityków. Na pewno taki właśnie jest jego główny zamiar.

Jeśli mu się to idealnie nie uda, to zapłacimy za jego pomysły na scenę polityczną wszyscy w długookresowych ratach. smile

Może to, co się teraz dzieje jest jakimś optimum polskich możliwości? Nie potrafię tak głęboko tego przeanalizować. Jest ciekawie. wink
      • vitmik Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 09.01.06, 13:28
        jest tu wielu zwolennikow zwiazkow pomiedzy homoseksualistami.
        dla dobra swojego, pedalstwa, wolnosci, ojczyzny i jej obywateli niech którys z
        was zakreci sie wokol j.kaczynskiego i jego kotka. zwiążcie sie z nim
        nieformalnie oczywiscie, i w przyplywie ekstazy, spelnienia i zadowolenia
        sprobujcie na nim wymóc by ów wasz ukochany zakonczyl kariere politycznaa.
        jak mu bedzie z toba dobrze, to napewno spełni twoja prosbe. wink))
        • adam81w Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 09.01.06, 15:28
          pedalstwa ???? naprawde uzywaj prosze normalnego jezyka

zreszta ja wole pedalstwo od katolstwa
          • kociak40 Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 09.01.06, 21:17
            """..a nie kogoś kto domaga się wynagrodzenia proporcjonalnego do efektów
            pracy.""" - truten.zenobi

To jest cała istota sprawy, nic więcej, tylko trzeba jeszcze dodać i to jak
            najkrócej, kto będzie oceniał to proporcjonalne do efektów wynagrodzenie?
            Kapitalista co daje nam pracę? pracownik? kto? Może wtedy będzie wszystkim
            dobrze, ale trzeba jeszcze tylko odpwiedzieć - "kto"?
            • adam81w Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 10.01.06, 23:09
              w zasadzie wynagrodzenie proporcjonalne do wysilkow o tym decyduje rynek .
              o cenie decyduje to ile ktos chce za dany przedmiot , usluge zaplacic .
              jak ktos daje prace to ma prawo decydowac ile bedzie placil . jak sie komus nie
              podoba to nie ma przymusu pracowania tam . to brutalne ale prawdziwe
              • kociak40 Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 12.01.06, 01:48
                adam81w napisał:

> w zasadzie wynagrodzenie proporcjonalne do wysilkow o tym decyduje rynek .
                > o cenie decyduje to ile ktos chce za dany przedmiot , usluge zaplacic .
                > jak ktos daje prace to ma prawo decydowac ile bedzie placil . jak sie komus
                nie
                >
                > podoba to nie ma przymusu pracowania tam . to brutalne ale prawdziwe

To jest "bujanie w obłokach". Natura tak stworzyła człowieka, że musi
                codziennie jeść, spać, zależnie od pogody ubrać się, oraz podstawowe swoje
                potrzeby życiowe zapewnić, inaczej nie będzie żył. Mogą być takie "warunki
                rynkowe" (jak w getcie warszawskim), że bochenek chleba może kosztować złoty
                pierścionek z brylantem. "to brutalne ale prawdziwe" tylko do czasu, bo tak
                powstają rewolucje społeczne, ci ktorych jest większość i nie chce umierać,
                zabiera tym, co mają w nadmiarze i to czy im się podoba to czy nie.
                • adam81w Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 12.01.06, 02:51
                  Mogą być takie "warunki
                  rynkowe" (jak w getcie warszawskim), że bochenek chleba może kosztować złoty
                  pierścionek z brylantem.

jednak mimo wszystko wydaje mi sie to niemozliwym .
                  nasza gospodarka jako tako dziala smile
      • wanda43 Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 19:46
        A mnie jest brak slow na okreslenie odrazy jaką mam do tego calego pisuarowego
        towarzystwa.Ostatnio nie wlaczam TV,bo sam widok ktoregos z tych
        <cenzura><cenzura><cenzura> wywoluje we mnie najgorsze mysli.
      • mala_cholera Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 01:35
        grgkh napisał:
        > Obserwuję działalność Kaczorów, szczególnie zaś zakulisowe sterowanie polską
        po
        > lityką przez Jarosława.

Moglbys mi to na przykladach wyjasnic? W tej kwestii malo wiem. Z gory dziekuje.
    • 0golone_jajka Trzeba poprzeć lewicę 19.01.06, 09:39
      Tylko oni są gwarantem ({i to kiepskim zresztą) obrony państwa przed pazernością czarnej stonki. CO prawda nie będa mieli znaczącego głosu, ale mogą stworzyć konstruktywną opozycję. PO też się do czarnych łasi, nigdy nie wiadomo co im do głów strzeli.
      • kamajkore Re: Trzeba poprzeć lewicę 19.01.06, 09:41
        ale co możemy zrobić, żeby więcej ludzi poparło lewicę?
        • 0golone_jajka Re: Trzeba poprzeć lewicę 19.01.06, 09:50
          Chyba niewiele, to lewica musi coś zrobić... Najwyżej możemy agitować wśród znajomych.
          • kamajkore Re: Trzeba poprzeć lewicę 19.01.06, 09:55
            Zastanawiam się czy głosować i zachęcać do SDPl, która mi się dość podoba, czy
            do SLD, który ma większe szanse, ale Olejniczak to straszny debil IMHO...
            Juz nawet dla dobra sprawy tym razem nie zagłosuję na PD sad
        • vitmik Re: Trzeba poprzeć lewicę 19.01.06, 09:54
          Czy powstanie kiedys partia w polsce, ktora nie bedzie miec nic wspolnego z
          socjalizmem, komunizmem, socjaldemokracja, ksiezmi,religia, watykanem,
          spolecznictwem, lewactwem, zielonymi, pedałami, bez zydostwa? wspierajaca
          przesiebiorczych, mlodych, otwartych, liberalnych (gospodarczo, w domu niech
          kazdy robi co mu sie podoba), nie wspierajaca darmozjadow, bumelarzy,
          likwidujaca chlopstwo (bo jest ich o 2 mln za duzo), radio maryja???
          doczekam sie tego za mojego zycia do qrwy nedzy?
          • kamajkore Re: Trzeba poprzeć lewicę 19.01.06, 09:55
            i ja na to czekam!
            • kamajkore P.S. 19.01.06, 09:55
              P.S. pomijając jak to nazwałeś 'związki z pedałami' uncertain
              • grgkh O naturze "lewicy" i głupocie 19.01.06, 10:33
                Te "idealne założenia dla partii", to jakbym o biblijnym raju czytał. wink

Takie idealne ustroje ludzie próbowali zrobić, z reguły, na siłę, rewolucjami. Kończyło się na obiecankach, bo idealne złożenia to fikcja w naturze. Nie istnieje idealny ustrój, a każdego kto zapomina o prawach natury, prawach rynku, o różnorodności ludzkich charakterów i niemożności zrobienia z wszystkich ludzi dokładnie identycznych cyborgów z minimalnymi wymaganiami dla siebie, powinno się odsyłać do szkoły podstawowej.

Tzw. "lewica", obiecująca ludziom cokolwiek w ramach opieki i równego rozdawania (wszystkiego?) jest fałszem z założenia. Pokażcie mi jeden przykład państwa lub ustroju, w całej historii ludzkości, który będąc lewicowym, potrafił dłużej niż do czasu rozliczenia swych obietnic i przehulania dorobku poprzedniego systemu, trwać. smile))

NIGDY czegoś takiego nie było i nigdy nie będzie.

Ludzie muszą sami chcieć pracować i tę chęć trzeba w nich wyzwolić.

Fizyka mówi o prawie zachowania masy, a jego niemożliwym do ominięcia odpowiednikiem jest świadomość, że jeśli się nie zrobi czegoś, nie wyprodukuje, to tego nie będzie. Suma społecznego wysiłku daje "coś" (jako alternatywę dla "niczego", gdy się nic nie robi). Nawet jeśli jest to "coś" mniej potrzebnego jednym ludziom lub w jednym miejscu, to można to zamienić, sprzedać, a nawet ostatecznie rozdać. Gdy się ludzi zniechęca do pracy to nie ma tego "cosia". Lewica nie interesuje się mobilizacją ludzkiej chęci do pracy, inwencji, samodzielności, inicjatywie, poczucia możliwości dokonywania małych choćby czynów, które mają skutkować poprawą "swoich" warunków życia (może to być także swoja grupa). Lewica buja w obłokach jak religijni szamani mówiący o tym, że zwierzątko drugiego zwierzaka nie zje, bo to jest "złe", nie zastanawiając się, co ma być pokarmem zastępczym.

W świecie nie jest możliwy brak konkurencji i rezygnacja ze starań o dobra, które musimy sobie wzajemnie wydzierać. Zabrane przez jednych, nie są dostępne dla innych. Żeby było co brać, trzeba ludzi mobilizować do pracy i produkcji.

Proszę, nie wracajmy do mrzonek, że ustrój oscylujący w kierunku lewicy jest dobrym kierunkiem. Pozostawmy lewicowość PiSowi, który chce być wszystkim jednocześnie - lewicą, prawicą, antyliberalny i liberalny, klerykalny, ale nie do końca i bratać się chce nawet z samym szatanem, byle przejąć 100% władzy i jak Bóg w Raju RZĄDZIĆ, RŻADZIĆ, RZĄDZIĆ, RZĄDZIĆ, RZĄDZIĆ, RZĄDZIĆ, RZĄDZIĆ, RZĄDZIĆ, RZĄDZIĆ...
                Dla przyjemności rządzenia. Dla pewności, że wie jak to robić. Dla totalnego unicestwienia wszelkiego oporu. Dla uczynienia z nas mdłych, tępych, bełkoczących maszynek do powtarzania ich bredni. Dla ostatecznego zniszczenia wszystkich autorytetów i piękna wzniosłości idei, które obsrywają, żeby nikt ich nie chciał dotknąć. Dla siebie. Dla władzy - największego narkotyku ludzkości.

• grgkh To chcą zrobić z nami 19.01.06, 10:38
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=21155&w=34581538
                  Wolność to największa wartość. To dzięki niej jesteśmy ludźmi.
                • kamajkore Re: O naturze "lewicy" i głupocie 19.01.06, 10:39
                  >Ludzie muszą sami chcieć pracować i tę chęć trzeba w nich wyzwolić.
                  Tylko czy 'ludzie' w Polsce zaczną wreszcie głosować na polityków, którzy odważą
                  się powiedzieć to głośno...? Czarno to widzę uncertain
                  • grgkh Re: O naturze "lewicy" i głupocie 19.01.06, 10:43
                    Ja nie myślę, co ludzie zrobią. To złe podejście.
                    Ja myślę, co JA mogę zrobić, by działać w kierunku, który uważam za słuszny. Nie oglądaj się na innych.

Jest coraz czarniej.

Kiedyś wszyscy odejdziemy. Pozostaną tylko skutki naszych działań i zaniechań.
                    • kamajkore Re: O naturze "lewicy" i głupocie 19.01.06, 10:55
                      To jest własnie problem-pytanie tego postu. Co MY możemy zrobić?
                      Ja właśnie czekam na jakieś podpowiedzi, bo na razie wydaje mi się, że NIC
                      znaczącego w tym kierunku zrobic nie mogę.
                      • grgkh Re: O naturze "lewicy" i głupocie 19.01.06, 11:36
                        Możesz coś robić.

Robić - dać swój, demokratyczny głos, gdy zaistnieje szansa.

Odrzucić to, co na pewno jakoś kojarzy się z fałszem. Lewicę? Fałszywą lewoprawą związkowo-robotniczą pisuarowość? Przemoc? Indoktrynację?

Wybrać to, co daje ludziom szansę na własny rozwój, na samodzielność, na chęć do pracy. Niestety, i na szczęście, jest to TYLKO szansa. Szans nie wolno nam odrzucać, bo nic samo się nie stanie.

Dlatego TERAZ możesz innych przekonywać do rozumienia. Taki jest sens naszego życia. smile
                        • vitmik Re: O naturze "lewicy" i głupocie 19.01.06, 11:40
                          Ja bym chciał odrzucić demokrację w całkowicie niedemokratyczny sposób.
                          niestety, to niemożliwe (na razie wink)
                          • grgkh Re: O naturze "lewicy" i głupocie 19.01.06, 11:51
                            W demokracji jest założenie, że głos ma człowiek "dojrzały", w domyśle jest określony wiek. Prymitywizm społeczeństwa skutkuje uczestnictwem w demokracji ludzi "niedojrzałych", a więc łatwo poddających się manipulacji. Dlatego jest tak źle i demokracja "nie skutkuje".

Jestem za większą edukacją.

Czy masz lepszy pomysł na naprawę? Pamiętaj, że musi być prosty, łatwy do kontroli przez każdego, nawet średnio rozumiejącego i uniemożliwiający manipulacyjne wykorzystywanie demokracji do partykularnych celów, jak to się dzieje teraz.

Nie jest to proste, bo gdyby było, już by to wszędzie stosowano. wink

A więc - edukacja i czekanie na przyszłość. A na teraz - nie lekceważenie możliwości naszego wpływu na historię. Choćby był niedostrzegalny gołym okiem.
      • adam81w ja juz sie zadeklarowalem ze bede glosowal na lewi 20.01.06, 16:52
        ce smile
    • mala_cholera Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 11:47
      Nie mieszkam w Polsce, ale nadal sledze jej polityke i uderza mnie ta sytuacja
      tak samo jak mieszkajacych w Polsce Polakow. Na ostatnich wyborach w Niemczech,
      podczas ktorych CDU i Angela Merkel wygrala (tak na marginesie Niemcy byli
      oburzeni kiedy Kaczynski powiedzial, ze w tym kraju zna tylko lotnisko we
      Frankfurcie) glosowalam na APPD Anarchistische Pogo Partei Deutschland.
      Oddalam glos na partie, ktora wygrac nie mogla, ale przynajmniej nikt wbrew
      mojej woli nie przypisal glosu wygrywajacej partii.
      • grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 11:53
        Kaczor to denny, prymitywny, przesiąknięty nienawiścią karierowicz. Pod tym względem przypomina mi Hitlera.
        • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 12:06
          grgkh napisał:

> Kaczor to denny, prymitywny, przesiąknięty nienawiścią karierowicz. Pod tym
          wzg
          > lędem przypomina mi Hitlera.

też myślę , że kaczor donald to karierowicz .
          • grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 12:11
            Myślisz?

Widzę, że na Twoją domyślność nie warto liczyć. wink

Sprecyzuję o kogo mi chodziło.
            Jarosław (lub jego cień, Lech) Kaczyński to pod wieloma względami kalka Hitlera. Masz jakiś pomysł na sensowny komentarz?
            • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 12:39
              grgkh napisał:

> Myślisz?
              >
              > Widzę, że na Twoją domyślność nie warto liczyć. wink
              >
              > Sprecyzuję o kogo mi chodziło.
              > Jarosław (lub jego cień, Lech) Kaczyński to pod wieloma względami kalka
              Hitlera
              > . Masz jakiś pomysł na sensowny komentarz?

lepiej być cieniem niż należeć do gabinetu cieniasów .

• grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 15:04
                I odpowiedziałaś jak umiałaś... wink

Zgodnie z zasadami erystyki.

Unik i obelga w stosunku do przeciwnika. wink

Tak samo gada cwaniaczek Kaczorek. Tak samo durnie i głupawo. A mnie wkurza to,
                że kieruje to do "wszystkich" Polaków, których uważa za głąby łatwe do
                zmanipulowania, za półmózgi. Tobie odpowiada takie traktowanie, nie widzisz w
                tym niczego nagannego, dobrze się z tym czujesz, "łykasz" to jak gęś hodowana
                na pasztet z wątróbek...

Wczoraj w rozmowie z Moniką Olejnik mówił tak:

Marcinkiewicz i Jurek nie mieli wystarczającej wiedzy, by mówić, że budżet
                należy przyjąć w pierwszym z terminów. Kaczyński natomiast, to podkreślił, jest
                prawnikiem, ma taka wiedzę, ale... nie musiał tego im powiedzieć smile)).
                Gdy M.O. powiedziała, że dlatego tak zrobił, by mieć coś "w zanadrzu", to
                Kaczyński zaczął coś bełkotać nie na temat.

Nie znoszę kłamstwa, manipulacji, obłudy. Będę zwalczał Kaczyńskich przy każdej
                okazji, bo opanowanie przez nich całej sceny politycznej ubezwłasnowolni
                wszystkich Polaków. Kurski powiedział, że naród jest durny i kupi każdy syf,
                byle ładnie opakowany, a Kaczory dokładnie realizują ten program - kierują
                wszystkimi Polakami przy pomocy głupiej i ogłupianej większości.

Kaczki się nie zmienią, bo tacy ludzie się nie zmieniają i fałszywe, i kłamliwe
                na zawsze będą każdego przeciwnika niszczyły.

Ich panowanie to faktyczny koniec demokracji, nadziei, że kiedyś będzie.

Hitler posługiwał się piękną retoryką, dążył do włądzy absolutnej, manipulował,
                aż zniewolił wszystkich Niemców. Choć duża ich część może i nie myślała
                kategoriami faszyzmu i nazizmu, to się podporządkowali ze strachu.

Nie chcę żyć w państwie, w którym trzeba się będzie bać wyrazić swoje myśli, a
                tak może kiedyś być.

Nie podoba Ci się gabinet cieni? Wolisz lizanie kaczego kupra?
                • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 18:57
                  do grgkh :

W Twojej wypowiedzi było tyle agresji i inwektyw , że aż mi się słabo
                  zrobiło ; ))
                  Tak to możesz zwracać się do swojej ...., no Ty już wiesz do kogo .
                  Pozwalasz sobie za wiele , ale widać gdzieś trzeba wylać tę frustrację .
                  A ten tekst o ubezwłasnowolnieniu wszystkich Polaków , to już czyste
                  oszołomstwo.
                  Piszesz , że„ Kaczki się nie zmienią „. I chwała Bogu , ktoś powinien kierować
                  się prawdą i zasadami .
                  I nieprawdą jest , żę są siłą destrukcyjną . Jak się okazuje , to im sugeruje
                  się ustawicznie złą wolę .
                  A ci , którzy to robią , tylko opóżniają zmiany i ośmieszają nasz kraj w
                  oczach świata.

• nick_penis Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 19:56
                    > Piszesz , że„ Kaczki się nie zmienią „. I chwała Bogu , ktoś powinien
                    > kierować się prawdą i zasadami .
                    > I nieprawdą jest , żę są siłą destrukcyjną .

Dawno się tak nie uśmiałem.

> A ci , którzy to robią , tylko opóżniają zmiany i ośmieszają nasz kraj w
                    > oczach świata.

To niesamowite. Nie-sa-mo-wi-te. Robisz sobie jaja. Nie możesz mówić poważnie.
                    Muszę się napić.
                    • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 20:05

nick_penis :
                      > To niesamowite. Nie-sa-mo-wi-te. Robisz sobie jaja. Nie możesz mówić
                      poważnie.
                      Muszę się napić.

Czyżby kolejny sfrustrowany ?
                      • nick_penis Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 20:17
                        Sfrustrowany???
                        Skąd takie karkołomne wnioskowanie? Przeciwnie - zadowolony z życia.

Pierwszy raz rozmawiam z kimś o tak egzotycznych poglądach politycznych.
                        Żyjecie w jakimś rezerwacie?
                        • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 20:33
                          nick_penis napisała:

> Sfrustrowany???
                          > Skąd takie karkołomne wnioskowanie? Przeciwnie - zadowolony z życia.
                          >
                          > Pierwszy raz rozmawiam z kimś o tak egzotycznych poglądach politycznych.
                          > Żyjecie w jakimś rezerwacie?

Chciałbyś ; )
                          • nick_penis Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 21:03
                            W zasadzie cały ten kraj powoli staje się rezerwatem.
                            Nie chcę wyjeżdżać, ale chyba będę musiał - na razie mam pełny wpływ na
                            wychowanie moich dzieci, ale co będzie, jak pójdą do szkoły? Nie chcę, aby
                            zostały zarażone nietolerancją, ksenofobią, nie chcę dla nich ostracyzmu
                            dlatego, że nie będą chodzić na religię.
                            Nie mieści mi się w głowie, jak Ty, osoba zapewne stosunkowo młoda, znająca
                            abecadło, może twierdzić, że Polska staje się pośmiewiskiem za sprawą
                            przeciwnikom Kaczyńskich.
                            Moim zdaniem jest dokładnie na odwrót. Poczytaj gazety europejskie. Mówię o
                            poważnych gazetach, a nie "gadzinówkach". Poczytaj, co piszą na
                            temat "Kaczynski twins".
                            Mam do Ciebie prośbę: Pomyśl przez chwilę i wyobraź sobie, jak może czuć się w
                            Polsce ateista, nie rozumiejący kultu Karola Wojtyły, pragnący żyć w spokoju i
                            w zgodzie ze wszystkimi prawymi ludźmi, także gejami, lesbijkami, Żydami i
                            Arabami. Jak może czuć się człowiek, który nie rozumie nienawistnej idei
                            lustracji, odwetu. Jak wreszcie czuje się człowiek, który słyszy, że premier i
                            ministrowie rządu jego Ojczyzny, występują w radiu, które jest jawnie
                            faszystowskie.
                            Ja tutaj nie muszę żyć. Mam wystarczające warunki materialne, aby wszystko
                            spieniężyć i przez dobrych kilka lat nic nie robić gdzieś daleko w świecie, a
                            potem zacząć na spokojnie od nowa. Nie chcę jednak wyjeżdżać. Przy założeniu,
                            że opcja polityczna, którą popierasz, porządzi tu jeszcze czas jakiś - może
                            powiedz mi dlaczego mam tu zostawać?

• yggdrasill_1987 Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 21:14
                              Święte słowa. Ja zdaję dopiero maturę w tym roku, ale po studiach stąd uciekam
                              i to daleko. Ale mam nadzieję, że do tego czasu nie będzie obowiązkowej religii
                              na uczelniach smile
                            • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 22:53
                              nick_penis

Nie chcesz wyjeżdżać , zostań . Chcesz wyjechać , jedż z Bogiem .
                              Dziecinne są Twoje tezy , szczególnie te o dzieciach . Myślisz , że kogoś
                              będzie to obchodzić , że Twój dzieciak nie chodzi na religię , albo to , że
                              jesteś ateistą ? To chyba Twoja próżność podpowiada Ci te scenariusze.

Idee lustracji nazywasz nienawistną , odwetem .
                              Zawsze zastanawiało mnie , dlaczego tak się obawiacie tej lustracji , hm ?

Piszesz , że premier występuje w radiu jawnie faszystowskim . Masz odwagę ; ))
                              Tylko , że zabrakło Ci jej , by podać nazwę tej stacji ...

napisałeś :

" Ja tutaj nie muszę żyć "
                              " powiedz mi dlaczego mam tu zostawać "

Powiem Ci , że Twoje "dylematy "raczej mnie nie obchodzą .

• nick_penis Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 23:02
                                > Nie chcesz wyjeżdżać , zostań . Chcesz wyjechać , jedż z Bogiem .

No nie, z Bogiem to raczej nie. Z kasą.

> Idee lustracji nazywasz nienawistną , odwetem .
                                > Zawsze zastanawiało mnie , dlaczego tak się obawiacie tej lustracji , hm ?

Ty jesteś chora na nienawiść. Jestem za młody, żeby dotyczyła mnie lustracja.
                                Jak komuna zdechła miałem 17 lat.

> Powiem Ci , że Twoje "dylematy "raczej mnie nie obchodzą .

Taa, jasne. Ciebie obchodzą tylko ci bliźni, którzy myślą tak jak Ty.

Trochę Ci współczuję.
                                • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 11:55
                                  nick_penis napisała:

> > Nie chcesz wyjeżdżać , zostań . Chcesz wyjechać , jedż z Bogiem .
                                  >
                                  > No nie, z Bogiem to raczej nie. Z kasą.
                                  >
                                  > > Idee lustracji nazywasz nienawistną , odwetem .
                                  > > Zawsze zastanawiało mnie , dlaczego tak się obawiacie tej lustracji , hm
                                  > ?
                                  >
                                  > Ty jesteś chora na nienawiść. Jestem za młody, żeby dotyczyła mnie lustracja.
                                  > Jak komuna zdechła miałem 17 lat.
                                  >
                                  > > Powiem Ci , że Twoje "dylematy "raczej mnie nie obchodzą .
                                  >
                                  > Taa, jasne. Ciebie obchodzą tylko ci bliźni, którzy myślą tak jak Ty.
                                  >
                                  > Trochę Ci współczuję.

Czy Ty jesteś kobietą ?
                                  • nick_penis Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 13:30
                                    Cierpisz na jakieś dolegliwości związane z psychiką?
                                    • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 16:49
                                      nick_penis napisała:

> Cierpisz na jakieś dolegliwości związane z psychiką?

Ja jestem Chelsea i jestem kobietą . A Ty rejestrujesz się jako ona , piszesz
                                      jako on , ale to co piszesz brzmi , jakby pisała to kobieta . A wnioskuje to
                                      stąd , że odwołujesz się zbyt często do emocji .

A sugerowanie komuś , że cierpi na chorobę psychiczną zaliczam do metod
                                      stalinowskich .
                                      • nick_penis Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 21:32
                                        chelseaa napisała:
                                        > Ja jestem Chelsea i jestem kobietą . A Ty rejestrujesz się jako ona ,
                                        piszesz
                                        > jako on , ale to co piszesz brzmi , jakby pisała to kobieta . A wnioskuje to
                                        > stąd , że odwołujesz się zbyt często do emocji .

Rejestruję się jak chcę. To nie jest rejestracja krów i nie wszystko musi się
                                        zgadzać.
                                        Piszę jako on, bo jestem on.
                                        Potrafię z łatwością pisać jako nick_penis, potrafiłbym także zapewne pisać
                                        jako Piotr Pacewicz, Helena Łuczywo, być może jako Roman Bratny, na pewno jako
                                        Konferencja Episkopatu Polski, jako Chelseaa i pewnie wiele innych sposobów
                                        pisania potrafiłbym odtworzyć. Ostatecznie pisanie to jest mój zawód. Nie
                                        potrafię w żaden sposób pisać jak Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek, i wielu,
                                        wielu innych.
                                        Na tym forum występuję pod jednym nickiem. Co do Ciebie, Chelseaa, mam
                                        podejrzenia, że nie jest to Twoja jedyna tożsamość i "stworzyłaś się", aby nas
                                        prowokować.

> A sugerowanie komuś , że cierpi na chorobę psychiczną zaliczam do metod
                                        > stalinowskich .

Poczytaj na temat "metod stalinowskich". To są sprawy na tyle straszliwe i
                                        tragiczne, że może lepiej nie czynić takich odniesień przy naszych niewinnych
                                        dyskusjach.
                                        • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 23:10
                                          nick_penis napisała:

Potrafię z łatwością pisać jako nick_penis, potrafiłbym także zapewne pisać
                                          > jako Piotr Pacewicz, Helena Łuczywo, być może jako Roman Bratny, na pewno
                                          jako
                                          > Konferencja Episkopatu Polski, jako Chelseaa

Czyli w skrócie ,mógłbyś z łatwością podszyć się pod inne osoby ?
                                          Fantomas ?

"nick_penis:

Co do Ciebie, Chelseaa, mam
                                          > podejrzenia, że nie jest to Twoja jedyna tożsamość i "stworzyłaś się", aby
                                          NAS prowokować"

Może więcej szczegółów ? Co to znaczy "stworzyłaś się " i " nie jest to Twoja
                                          jedyna tożsamość " ?
                                          A poza tym "was" ?
                                          Rozczarowuję się tym forum coraz bardziej . Miało być otwarte , a zaczyna
                                          przypominać getto dla "jedynie słusznych ateistycznych poglądów" . Dobrze , że
                                          stanowicie większość tylko na tym forum .

nick_penis :
                                          > Na tym forum występuję pod jednym nickiem

Tego nie musisz tłumaczyć

• grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 15:02
                                    Płeć jest "rozpoznawana" na podstawie deklaracji w formularzu rejestracyjnym
                                    nicka, a deklaracja może zawierać elementy poczucia humoru. Twój rozmówca ma
                                    poczucie humoru i dystans do rzeczywistości, co nie raz zauważałem. wink
                                    • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 16:53
                                      grgkh :

Twój rozmówca ma
                                      > poczucie humoru i dystans do rzeczywistości, co nie raz zauważałem. wink

Znam większych zgrywusów na tym forum wink
                              • grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 23:09
                                > Powiem Ci , że Twoje "dylematy "raczej
                                > mnie nie obchodzą .

Ciebie w ogóle inni ludzie mało obchodzą. Obchodzi Cię automatyzm trwania przy swojej opcji, wbrew logice i bez próby rzetelnego rozpatrzenia argumentów za i przeciw. Potwierdzasz to nieustannie czymś, co nazwałbym (nie obrażaj się, to taka przenośnia) "ujadaniem".
                                • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 20.01.06, 11:35
                                  grgkh napisał:

>>Potwierdzasz to nieustannie czymś, co nazwałbym (nie obrażaj się, to t
                                  aka przenośnia) "ujadaniem"

A jak nazwiesz to ?

Kaczor to denny hau hau prymitywny hau hau przesiąknięty nienawiścią
                                  karierowicz hau hau Pod tym względem przypomina mi Hitlera hau hau ; ))))
                                  • grgkh Hau, hau, hau :))) 20.01.06, 14:54
                                    chelseaa napisała:
                                    > grgkh napisał:

> > Potwierdzasz to nieustannie czymś,
                                    > > co nazwałbym (nie obrażaj się, to
                                    > > taka przenośnia) "ujadaniem"

> A jak nazwiesz to ?

> > Kaczor to denny
                                    > hau hau
                                    > > prymitywny
                                    > hau hau
                                    > > przesiąknięty nienawiścią karierowicz
                                    > hau hau
                                    > > Pod tym względem przypomina mi Hitlera
                                    > hau hau ; ))))

Kaczor jest zakłamanym maleńkim ludzikiem i zasługuje na opinię, którą "O NIM"
                                    wyraziłem. Poparłem to przykładem jego zachowania. Przykład jest obiektywny, to
                                    fakt, coś, co się wydarzyło, czego się nie da podważyć, i jeśli nie potrafisz
                                    zrozumieć jego sensu, to już tylko Twoja ułomność.

A teraz mamy dyskusję już na dwóch poziomach - o kaczce i o Tobie. O kaczce nie
                                    chcesz rozmnawiać tak by brać pod uwagę fakty. O Tobie to "mnie" nie chce się
                                    rozmawiać, bo - podejrzewam - tym bardziej nie potrafisz być obiektywna i
                                    wyjaśnić sobie i nam, dlaczego fakty dla Ciebie nie istnieją. Skłonność do
                                    takiej analizy, a może do jej braku, to typowe zachowanie ludzi, którzy
                                    zetknęli się z dogmatem i skrzywili sobie na nim psychikę, przez co przestali
                                    potrzebować wiedzy, która jest prawdą. I taka jest obiektywna (!!!) prawda.
                                    smile))

Hau, hau, hau. wink))

P.S.
                                    Chelsea, zapamiętaj sobie, że do dobra nie dochodzi się złem. Staraj się być
                                    dobra i dobro zauważać. Zło też.
                                    • chelseaa Re: Hau, hau, hau :))) 20.01.06, 17:02
                                      Niedługo w POPiSowie donald będzie mu z ręki jadł ; ))

• grgkh Re: Hau, hau, hau :))) 20.01.06, 17:21
                                        chelseaa napisała:

> Niedługo w POPiSowie donald będzie mu z ręki jadł ; ))

A co Cię tak cieszy? Wasi będą górą?
                                        A czy ja mówię jak będzie?

Może będzie jadł. Gdyby sie tak stało - to już moja prognoza - będzie to
                                        straszny scenariusz. Nastaną czasy ograniczania wolności myślenia, wolności
                                        wypowiedzi, blokowania działań dziennikarzy, sterowania radiem i telewizją... w
                                        imię jedynej słusznej idei.

Idea może nawet nie jest taka straszna, w końcu obiecują niemal raj na ziemi.

Straszne jest to, że się cokolwiek ludziom narzuca. Za opieszałość w
                                        doganianiu "zachodu" po upadku PRL zapłaciliśmy cenę, z której sobie nie
                                        wszyscy zdają sprawę - upadek autorytetów (kryzys moralności, który teraźniejsi
                                        politycy mocno pogłębiają) i odpływ najbardziej życiodajnej części Polaków,
                                        odrzuconych młodych i mądrych, którzy wyemigrowali za granicę. Odejdą następni,
                                        ci, którzy nie będą się mogli pogodzić z badziewiem.

Chelseaa, ludzie mają wolność wpisaną jako podstawową cechę charakteru,
                                        elementarny składnik naszej umysłowości. To ona stanowi o inwencji, odkrywaniu
                                        rzeczy nowych, dążeniu do poprawy w ogóle, a nie poprawy swego losu kosztem
                                        innych polegającym na odebraniu im tego, czego się zazdrości. Człowiek wolny
                                        chce chcieć. Człowiek przydeptany do gleby układem i koniecznościami wegetuje,
                                        a czasem się buntuje w przypadkowym kierunku, przeciwko komukolwiek, zabija
                                        niewinnych jak samobójca palestyński, zatraca moralność, bo musi przeżyć
                                        działając wbrew tym zasadom. Władza absolutna upodla rządzącego, jego
                                        bullteriery i klasę poddaną.

Zrozumiałaś coś z tego? Powiedz wreszcie jakieś swoje słowo, zdanie, co
                                        myślisz. Nie zachowuj się jak automat. Czy zrozumiałaś, co Ci chciałem
                                        przekazać?
                                        • chelseaa Re: Hau, hau, hau :))) 20.01.06, 17:42
                                          grgkh :
                                          Człowiek przydeptany do gleby układem i koniecznościami wegetuje,
                                          >a czasem się buntuje w przypadkowym kierunku, przeciwko komukolwiek, zabija
                                          > niewinnych jak samobójca palestyński, zatraca moralność, bo musi przeżyć
                                          > działając wbrew tym zasadom. Władza absolutna upodla rządzącego, jego
                                          > bullteriery i klasę poddaną.

Bardzo to ogólne . Pisałeś o kimś konkretnym ?

A poza tym :

Tworzysz katastroficzne scenariusze i zaczynasz w nie sam wierzyć .

Zgadzam się jedynie z bilansem ostatnich lat .

• grgkh Re: Hau, hau, hau :))) 20.01.06, 18:18
                                            Piszę nie scenariusze, ale odgaduję, co od czego zależy. Na podstawie
                                            obserwacji. I z porównania wynikło mi, że religia i kaczory są szkodnikami
                                            większymi niż korzyści, których oczekują po nich tacy naiwniacy jak Ty.

No, to zobaczmy, na czym polega Twoje "myślenie"...

> Tworzysz katastroficzne scenariusze
                                            > i zaczynasz w nie sam wierzyć .

Co jest katastroficznym scenariuszem? Potrafisz to pokazać?

W co ja niby wierzę, w co, według Ciebie, wiara jest bezsensowna? Co mi
                                            przypisujesz?

Popieraj swoje racje konkretami. Od razu.
                                            • josarna Re: Hau, hau, hau :))) 20.01.06, 21:33
                                              Chelseaa jest raczej zbyt młoda, by kojarzyć metody Kaczorów z komunizmem, albo
                                              za mało czytała na ten temat. Obietnice raju dla wszystkich pod wszystko
                                              wiedzącą władzą już przerabialiśmy. Gdy słyszę o urzędzie antykorupcyjnym,
                                              urzędnikach, którzy mają kontrolować urzędników, to wiem jedno: kwoty łapówek w
                                              tym najwyższym urzędzie będą gigantyczne! Oczywiście żaden głupek nie pomyśli,
                                              że trzeba zlikwidować przyczyny korupcji, czyli uznaniowość decyzji. Do tego
                                              dochodzi polityczna Rada Radiofonii i TV (komunistyczny Radiokomitet),
                                              polityczny super-nadzorca bankowy. Tylko czekać jak wróci ORMO pod nazwą
                                              policji broniącej moralności.
                                              • chelseaa Re: Hau, hau, hau :))) 20.01.06, 23:36
                                                josarna napisała:

Chelseaa jest raczej zbyt młoda, by kojarzyć metody Kaczorów z komunizmem, albo
                                                za mało czytała na ten temat

albo ?

• grgkh Re: Hau, hau, hau :))) 21.01.06, 00:03
                                                  > albo ?

Nie mów... wink
                                                  ...
                                                  jesteś kosmitką? smile))
                                                  • chelseaa Re: Hau, hau, hau :))) 21.01.06, 00:15
                                                    grgkh napisał:

> > albo ?
                                                    >
                                                    > Nie mów... wink
                                                    > ...
                                                    > jesteś kosmitką? smile))

I co jeszcze wymyślsz , że z pyłu gwiezdnego powstałam ?

• grgkh ??? 21.01.06, 01:08
                                                    Jest taka piosenka grupy Vox...

"... O Magdaleno, Magdaleno
                                                    Jaka drzazga w Twoim pustym sercu tkwi?"

Po tych rozmowach czuję prawdziwy niesmak. O co chodzi, Chelseaa, jaka drzazga w Twoim sercu tkwi?

Ktoś Cię musiał kiedyś bardzo skrzywdzić...

Czy możemy Ci jakoś pomóc?

• chelseaa Re: ??? 21.01.06, 16:03
                                                    grgkh:

"Czy możemy Ci jakoś pomóc ?"

A co to , Armia Zbawienia ? ; ))

Też mam duży niesmak , szczególnie jak się komuś , kto chce wydobyć kraj z
                                                    bagna przypisuje złą intencję . Człowiekowi , który działał w KOR i przez rok
                                                    był internowany , którego w żaden sposób nie można skojarzyć z komunizmem ,
                                                    chyba tylko z tym , że był na ten system skazany .
                                                    Myślę , że jesteście bardzo niesprawiedliwi .
                                                    Przypomina mi się :
                                                    " Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu "

To jest ta drzazga i to mnie boli .
                                                  • grgkh † † † 21.01.06, 22:54
                                                    chelseaa napisała:

> grgkh:
                                                    >
                                                    > "Czy możemy Ci jakoś pomóc ?"
                                                    >
                                                    > A co to , Armia Zbawienia ? ; ))

Nie zbywa Ci na [...] i [...] i [...].
                                                    Wstaw sobie co chcesz. wink

> Też mam duży niesmak , szczególnie jak
                                                    > się komuś , kto chce wydobyć kraj z
                                                    > bagna przypisuje złą intencję .
                                                    > Człowiekowi , który działał w KOR i przez
                                                    > rok był internowany , którego w żaden
                                                    > sposób nie można skojarzyć z komunizmem ,
                                                    > chyba tylko z tym , że był na ten system
                                                    > skazany .
                                                    > Myślę , że jesteście bardzo niesprawiedliwi .
                                                    > Przypomina mi się :
                                                    > " Nie mów fałszywego świadectwa przeciw
                                                    > bliżniemu swemu "

> To jest ta drzazga i to mnie boli .

Albo jesteś kompletnie głupia, albo zaślepiona. To tylko domniemanie, jeśli
                                                    więc niesłuszne, nie bierz tego do siebie.

Człowiek musi być oceniany po tym jaki jest teraz, a nie jaki był. Kiedyś
                                                    wszyscy byliśmy niewinnymi embrionami. Znam bardzo porządnych ludzi, którzy
                                                    zapisali się do PZPR i ludziom o takich cechach charakteru mógłbym powierzyć
                                                    losy moje i mojego kraju, ale nigdy nie zgodzę się by budować przyszłość w
                                                    atmosferze szczucia, zakłamania i nienawiści.

Czy znasz pojęcie "styropianu"? Tak ja oceniam większość tych ludzi z tamtej
                                                    epoki, tych, którzy ostali się u władzy. Też związkowcy, też w istocie rzeczy
                                                    komuniści, a więc ten sam profil, co część należących do PZPR.

Kaczyński spalił się nieodwołalnie z trzech powodów:
                                                    1) jest kłamcą i nie można mu w niczym wierzyć
                                                    2) sprzymierza się z najpodlejszą frakcją religijną jaka istnieje w naszej
                                                    części świata
                                                    3) niszczy wartościowych ludzi, takich, którzy mogliby swoją wiedzą ekonomiczną
                                                    wreszcie wyprowadzić nas z ciągłej miotaniny od jednej formy socjalu do
                                                    drugiej. PiS w swoich kadrach ma wyłącznie podporządkowanych mu manipulantów, a
                                                    rzeczywistych specjalistów jest tam na lekarstwo.

Jego programy są oparte o populizm niewiele różniący się od populizmu partyjek
                                                    z poprzednich kadencji sejmu. Jedynym prawdziwym celem jest zbudowanie opartej
                                                    na kłamstwach i manipulacjach władzy absolutnej w stylu stalinowskim albo
                                                    faszystowskim.

DO DOBRA NIE DOCHODZI SIĘ POPRZEZ ZŁO.

Kaczory przyczyniają się do tego, że Polacy stają się coraz bardziej amoralni.

Jesteś ZEREM - z historii, z nauk społecznych i politycznych. Zachowujesz się
                                                    jak pozytywka z nagranymi tekstami, które przytaczasz bez sensu i w
                                                    nieodpowiednim kontekscie. Niewiele rozumiesz ze świata i niewiele czujesz poza
                                                    chęcią do plucia jadem.

Już mi Ciebie nie żal.
                                                  • chelseaa Re: † † † 21.01.06, 23:13
                                                    Ulżyłeś sobie ?
                                                    Nie bierz tego do siebie , ale rozbawiłeś mnie do łez.
                                                  • grgkh Re: † † † 22.01.06, 00:43
                                                    Twój komentarz też mnie rozbawił. Kabaret do kwadratu. smile

Jeszcze do niedawna traktowałem Cię jak żywego człowieka. Teraz jesteś już
                                                    tylko tworem wirtualnym. Wynegocjowałaś zmianę warunków. Postaram Ci się
                                                    czasami o tym przypomnieć, ale nie licz na jakieś specjalne napadanie. wink))
                                                  • chelseaa Re: † † † 22.01.06, 01:08
                                                    grgkh napisał:

> Twój komentarz też mnie rozbawił. Kabaret do kwadratu. smile
                                                    >
                                                    > Jeszcze do niedawna traktowałem Cię jak żywego człowieka. Teraz jesteś już
                                                    > tylko tworem wirtualnym. Wynegocjowałaś zmianę warunków. Postaram Ci się
                                                    > czasami o tym przypomnieć, ale nie licz na jakieś specjalne napadanie. wink))

O.K. ,Jeśli zaznaczę Cie jako " nieprzyjaciel " , to Ty z kolei dla mnie
                                                    przestaniesz w ogóle istnieć . Małe pstryk i grgkh nie ma ; ))
                                                    Więc nie wysilaj się zbytnio z tym napadaniem, bo możesz trafić w próżnię .
                                                    To chyba jedyne wyjście z tego zaklętego kręgu wzajemnego obrzucania się
                                                    błotem.

• grgkh Re: † † † 22.01.06, 02:05
                                                    > O.K. ,Jeśli zaznaczę Cie jako " nieprzyjaciel " ,
                                                    > to Ty z kolei dla mnie przestaniesz w ogóle istnieć .

Nie wyłączysz mnie, bo lubisz czytać moje posty. A, zresztą, rób sobie, co
                                                    chcesz. Nie interesuje mnie to. wink

> Małe pstryk i grgkh nie ma ; ))

Tylko dla Ciebie wink.

> Więc nie wysilaj się zbytnio z tym napadaniem,
                                                    > bo możesz trafić w próżnię .
                                                    > To chyba jedyne wyjście z tego zaklętego kręgu
                                                    > wzajemnego obrzucania się błotem.

Nie doczytałaś mojego poprzedniego postu do końca, albo go nie zrozumiałaś. wink

• chelseaa Re: Hau, hau, hau :))) 21.01.06, 00:03
                                                  chelseaa napisała:

> josarna napisała:
                                                  >
                                                  > Chelseaa jest raczej zbyt młoda, by kojarzyć metody Kaczorów z komunizmem, alb
                                                  > o
                                                  > za mało czytała na ten temat

Programowa wypowiedż stetryczałego wapniaka pozbawiona rozsądku .
                                                  Rzeczywiście masz rację jestem młoda i może dlatego lepiej widzę .

• grgkh Re: Hau, hau, hau :))) 21.01.06, 23:10
                                                    > Programowa wypowiedż stetryczałego
                                                    > wapniaka pozbawiona rozsądku .
                                                    > Rzeczywiście masz rację jestem młoda
                                                    > i może dlatego lepiej widzę .

Wiedza i doświadczenie to dla Ciebie tylko "wapno". Jesteś żałosna w swoim
                                                    zaślepieniu. smile
                                                  • chelseaa Re: 22.01.06, 00:57
                                                    grgkh napisał:

> Wiedza i doświadczenie to dla Ciebie tylko "wapno". Jesteś żałosna w swoim
                                                    > zaślepieniu. smile

Czy nie dostrzegasz tego , że Twoja " wiedza i doświadczenie " doprowadziła Cię
                                                    do przerostu własnego " ego" ?
                                                    Dla mnie jesteś zadufanym w sobie żywym okazem nietolerancji dla cudzych
                                                    wyborów , które tylko dlatego , że inne od Twoich , nazywasz głupimi. A inne od
                                                    Twojego spojrzenie - zaślepieniem.
                                                    Cierpisz na manię wyższości , ale wcale nie jest mi Ciebie z tego powodu żal .

• grgkh ۩ † ۩ † ۩ † ۩ 22.01.06, 02:22
                                                    chelseaa napisała:

> grgkh napisał:

> > Wiedza i doświadczenie to dla Ciebie tylko
                                                    > > "wapno". Jesteś żałosna w swoim
                                                    > > zaślepieniu. smile

> Czy nie dostrzegasz tego , że Twoja
                                                    > " wiedza i doświadczenie " doprowadziła Cię
                                                    > do przerostu własnego " ego" ?

Wisi mi Twoja opinia o mnie. Wapnem obrzuciłaś Josarnę, uważam, że niesłusznie
                                                    i wypowiedziałem się w jej obronie.

> Dla mnie jesteś zadufanym w sobie żywym
                                                    > okazem nietolerancji dla cudzych wyborów ,
                                                    > które tylko dlatego , że inne od Twoich ,
                                                    > nazywasz głupimi. A inne od
                                                    > Twojego spojrzenie - zaślepieniem.

Przypomnij sobie wątek (bodajże) "Jeśli nie wiara to co?"
                                                    Wczytaj się, kto był nietolerancyjny wobec poglądów drugiego. To Tobie się w
                                                    głowie nie mogło zmieścić, że może być coś wartościowego oprócz wiary.

Ja dyskutuję z argumentami. Widocznie Ty takich nie miałaś.

> Cierpisz na manię wyższości , ale wcale
                                                    > nie jest mi Ciebie z tego powodu żal .

Chyba się z tego powodu jednak nie rozpłaczę, wirtualny stworze. smile
                                                    Olej mnie, dobrze Ci to radzę, już kiedyś tak mówiłem. Pozbędziesz się
                                                    problemu. Po co jeszcze się męczysz? Wyłącz wreszcie wyświetlanie moich postów.
                                                    Odetchnę z ulgą. I Ty też. wink))
                                                  • josarna do grgkh i chelseaa 22.01.06, 22:35
                                                    Po raz kolejny bardzo dziękuję grgkh za obronę smile.
                                                    Chelseaa oczywiście nie potrafi zadać żadnego konkretnego pytania, a na
                                                    konkretne zarzuty odpowiada inwektywami i tupie nogami jak 3 letnie dziecko.
                                                    A może powiesz, moja droga, kto wymyślił powiedzonko "TKM"? Czy przypadkiem nie
                                                    chodziło o zmianę obsady przy korycie, a konkretniej dorwanie się do władzy?
                                                    Ja NAPRAWDĘ już dokładnie rok temu wiedziałam, jakie pieniądze PIS ma na
                                                    tresurę swoich ludzi (w pewnym regionie), ale moja praca absolutnie nie pozwala
                                                    na ujawnienie faktów - muszę być lojalna wobec gości.
                                                    Po co się kłócić? Wkrótce wyjdzie szydło z worka. Właściwie już wychodzi.
                                                    Kaczory stosują chwyty żywcem skopiowane od komunistów, a zdefiniowane przez
                                                    Orwella, np. jedyną, nieomylną władzę, która najlepiej wie, co dla nas dobre.
                                                    Nieważne, że nazywają się antykomunistami - to są metody każdej władzy
                                                    totalitarnej. Obywatel jest sprowadzony do roli marionetki, a o wszystkim
                                                    zdecyduje urzędnik.
                                                  • chelseaa Do .. 23.01.06, 10:53

TKM - Teraz Kurwa My
                                                    MSW - Męski Szowinistyczny Wieprz
                                                    HWDP ... długo można wymieniać
                                                  • josarna Re: Do .. 23.01.06, 12:04
                                                    Zwracam niniejszym uwagę, że odpowiedź jest zupełnie nie na temat. Wszyscy
                                                    wiedzą, kto wymyślił "TKM" i że teraz mu się naprawdę spełniło. Myślę, że nawet
                                                    mniej chodzi im o kasę, co o władzę i zemstę.
                  • grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 20:41
                    Po raz drugi robisz unik.

Odpowiedz na zarzuty z obu postów. Potrafisz? smile))
                    • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 22:37

grgkh napisał:

> Po raz drugi robisz unik.
                      >
                      > Odpowiedz na zarzuty z obu postów. Potrafisz? smile))

grgkh nie masz co robić , tylko komponować takie komentarze ?
                      • grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 22:53
                        Włączasz się do rozmowy, to bądź konsekwentna. Pokaż, co naprawdę myślisz i potrafisz.
                        • chelseaa Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 23:01
                          grgkh napisał:

> Włączasz się do rozmowy, to bądź konsekwentna. Pokaż, co naprawdę myślisz i
                          pot
                          > rafisz.

dobranoc
                          • grgkh Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 23:16
                            Nie było tego zbyt dużo. smile

Dobranoc. wink
                  • josarna do chelseaa 19.01.06, 21:35
                    To straszne, że można być tak zaślepioną! Gołym okiem widać, jaką pogardą
                    Kaczory darzą swoich wyborców, a oni i tak leżą przed nimi krzyżem! Realizują
                    słowa Kurskiego, że ciemnemu tłumowi można wcisnąć każdą ciemnotę byle dorwać
                    się do władzy. Już w styczniu 2005 wiedziałam z absolutnie pewnego źródła jak
                    gigantyczne pieniądze były przeznaczone na ich kampanię, a konkretnie na
                    szkolenie młodych współpracowników, nie przypuszczałam jednak, że te szkolenia
                    będą tak skuteczne. Nad ich skutecznością pracował sztab psychologów itp.
                    Trudno się dziwić, że osoby, które wszystko przyjmują "na wiarę", osoby
                    niechętne samodzielnemu myśleniu, łyknęły wszystko bez popijania.
                    Mam nadzieję, że za mojego życia znajdzie się liberał w rodzaju p. Gilowskiej,
                    który ODWAŻY się przyznać do swoich poglądów i pociągnąć za sobą ludzi
                    pracowitych i odważnych. Wcale to nie oznacza, że biedni muszą utonąć, ale że
                    np. przestaniemy być krajem z największą liczbą "inwalidów" na świecie i armią
                    mundurowych i sędziów, którzy nigdy nie płacąc składek mają najwyższe
                    emerytury. Może Tobie nie przeszkadza, że jesteś okradana, ale mi tak, choć
                    dochody mam niezłe! Wolę sama decydować komu dam moje pieniądze (np.
                    pielęgniarkom ze szpitali).
                    • chelseaa do josarny 19.01.06, 22:34
                      Twoja wypowiedż aż roi się od błędów logicznych . Jeśli chcesz konkretnej
                      dyskusji uściślij swoje tezy pozbawione zresztą faktów.No i pilnuj kasy , żeby
                      Cię nie okradli ; ))
                      • grgkh Re: do josarny 19.01.06, 23:15
                        psphome.dhtml.pl/reguly_erystyka.html
                        To dla przypomnienia, gdzie możesz sobie sprawdzić poziom swogo udziału w dyskusji.
                        Dopatrzyłbym się punktów - 1,2,4,5,12,19, zresztą przyjrzyj się temu sama.

Spodziewam się, że pokażesz teraz te błędy. W końcu wiesz, gdzie one są. wink
                        • nick_penis Re: do josarny 19.01.06, 23:16
                          Obawiam się, że strzelasz perłami w .......
                        • josarna Re: do josarny 20.01.06, 15:17
                          Racja grgkh: szkoda zdrowia na absurdalną dyskusję. "Błędy logiczne"! Żeby choć
                          jakieś zapytanie o konkrety, to można by zacząć argumentować! Ale jeśli
                          dziewczyna ma luźne miliony, żeby rozdawać np. pijakom, to jej wolno - w końcu
                          podobno mamy demokrację. Gorzej, że ja nie mogę odmówić finansowania obiboków -
                          też w ramach demokracji.
        • vitmik Re: Co zrobic przed nastepnymi wyborami by pis ni 19.01.06, 12:40
          Nie zgodzę sie z takim uproszczeniem.
          Nie widzę w Polsce kobiet poswięcających swe łono dla kaczki i rodzące mu
          dzieci.
          Hitler jaki był taki był, miewał lepsze i gorsze decyzje (niestety wiekszosc
          była zła),ale miał plan, miał ideę, poświecał sie dla własnego kraju.
          jego głos, dykcja i porusznaie, sprawiało ze narod niemiecki wpadal w amok i
          uwielbienie wodza.
          Kaczynski nie dorasta mu do pięt, w absolutnie zadnej dziedzinie
    • grgkh Niewiele to też COŚ 19.01.06, 11:58
      Można nie robić nic, ale można sprawę przemyśleć i zrobić coś maleńkiego. Zróbmy tyle, ile możemy i najlepiej, jak nam się wydaje. Nie kierujmy się emocjonalną przekorą, jak automat albo zwierzak...
    • truten.zenobi Polak się obudził znowu z ręką w nocniku... 20.01.06, 12:33
      bieda i brak prawdziwej edukacji sprzyja faszystom i fundamentalistom
      regigijnym.

zmarnowaliśmy ostatnie 17 lat i w 1 miesiąc nie da się tego nadrobić!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka