Dodaj do ulubionych

Proszę o interpretację słów ''krzyż na drogę''...

11.03.07, 18:24
córka była niegrzeczna w stosunku do teściowej czyli babci,nie chciała jej
przeprosić, wychodząc powiedziała "czesc", a teściowa to co wyżej,mieliśmy
przed sobą jazdę samochodem, czego życzyła córce i pośrednio mnie,córka była u
teściowej kilka dni , przyjechałem po nią i byłem świadkiem tych słów, także
teść to słyszał.
Obserwuj wątek
    • kociak40 Re: Proszę o interpretację słów ''krzyż na drogę' 11.03.07, 23:44
      "przyjechałem po nią i byłem świadkiem tych słów, także
      teść to słyszał." - kinsapo

Mieszanie do tego teścia jest niepotrzebne. Każdy teść chce aby jak najmniej
      rzucał się w oczy, on też ma dość słuchania tego gderania teściowej, a nie może
      wsiąść do samochodu i odjechać (pewno tylko marzy o tym). Są oczywiście wypadki
      szczęśliwe, np. teść stracił słuch i używa aparatu słuchowego, wtedy
      niepostrzeżenie może wyłaczyć "tesciową" (o ile ona nie zauważy) i cieszyć się
      błogą ciszą.
      Powiedzenie zaliczane jest do wielce niegrzecznych i tylko duzy zapis majątkowy
      teściowej może to naprawić.
          • the_dzidka Re: Droga krzyżowa? 12.03.07, 22:11
            "Krzyżyk na drogę" może co prawda kojarzyć się pozytywnie, ale uzywane jest w
            kontekscie negatywnym, przy kłótniach i awanturach, co sugeruje raczej złe
            życzenia. "Odchodzę od Ciebie, Prunello! - Krzyzyk na drogę, zdrajco!"
            Moim zdaniem - to są życzenia złej drogi, coś jak życzenia przeżywania takich
            trudów, jakie przechodził Jezus z Nazaretu, obarczony krzyżem w drodze na
            Golgotę. (
            Kiedy życzy się komuś, żeby bezpiecznie dotarł do celu, mówi sie raczej "Z
            Bogiem". Oczywiście nie sugeruję, że teściowa mówiąc "krzyżyk na drogę" tak
            naprawdę życzyła wam czegos złego po drodze wink Tak się mówi, żegnając kogoś w
            nerwach, po kłótni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka