Pajace z PO,z Tuskiem na czele

16.02.08, 21:49
Pojadą na rekolekcje.PiS czy PO - dżuma czy cholera,co jest gorsze?

www.pardon.pl/artykul/3999/premier_uda_sie_na
    • grgkh To prawda, bieda straszna z nimi 16.02.08, 23:22
      Ale bądźmy realistami. Nie łudźmy się, że mentalność narodu zmieni się na tyle szybko, że kościół straci w najbliższych latach swoją dzisiejszą pozycję. A politycy są skazani na populizm. Zresztą te sporadyczne, antyklerykalne wystąpienia lewicy też są TYLKO antyklerykalne, a nie antyreligijne. I w tym jest pies pogrzebany.

      Wciąż to powtarzam, ale zrobię to jeszcze raz...

      Religia dopiero wtedy zostanie porzucona (ale nie odrzucona), gdy ludzie będą mądrzy i bogaci. W Polsce kler, na nasze nieszczęście, załatwił sobie indoktrynację dzieci w szkole, co - nie da się tego twierdzenia obalić - sprzyja produkowaniu głupoty ludzkiej. A z bogactwem, to jeszcze trochę trzeba będzie poczekać, choć jest coraz lepiej.

      A dlaczego piszę, że religia wcześniej zostanie porzucona niż odrzucona? Bo to pierwsze wynika z braku potrzeby uczestnictwa w kulcie religijnym (nawet mimo bezpośredniej obserwacji złego prowadzenia się kleru), a drugie musi się wiązać z silnym przeświadczeniem o fałszywości religii i jej dogmatów.

      Ale wrócę do Tuska... I tak jest on jedynym, dostępnym dla nas w tej chwili, lekarstwem na PiS. A pozostawienie pisuarów przy władzy byłoby końcem demokracji w Polsce i ewolucją w kierunku tworu podobnego do Białorusi Łukaszenki. Zresztą ten ostatni i J.Kaczyński mają wiele cech wspólnych.

      Co robić? Pozostaje nam nie oglądać się na polityków, nie obrażać się jak kartofel, i robić swoje - edukować masy. wink Niech nasz głos brzmi donośnie, a dopiero wtedy jacyś nowi politycy może go usłyszą.
Pełna wersja