Dodaj do ulubionych

wrocilismy zywi :-)

15.03.11, 20:25
Bylismy od 4 marca do 11 marca. Było zajefajnie z Biurem "OT". Bylismy witani na lotnisku jak grupa Vip. Po naszemu chlebem i sola. Tunezyjczycy bardzo przyjazni i oczekuja powrotu turystow. Pewnie za te cene polece jeszcze raz... Panike wprowadzaja Ci ktorzy nie byli. 4 dolecialy 2 samoloty Katowice i Warszawa :-) Foty dla niedowiarkow z powitania na priv Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • Gość: medor7 Re: wrocilismy zywi :-) IP: *.adsl.inetia.pl 16.03.11, 16:59
        Hotel Thalassa Souss - jedzenia full, pogoda bezdeszczowa ale chłodnawo. Animacje super. Zielen zajefajna. Obsługa ugrzeczniona. Pokoje sprzatane codziennie. Basen kryty do dyspozycji. Walute kalkuluje sie wymienic w Centrum miasta. Polecam spacery brzegiem morza. Najładniejsza plaża w okolicy. Dojazd do centrum 3 DN na medine to samo w druga strone do El Kantaoui. Mozna dojsc pieszo. Targowanie na Medinie obowiazkowe. Np cena wywolawcza super torby do laptopa pseudo Diesel 150 DN kupilem za 25 DN. Zoneczka torebki łykała za ca 20 DN. Klapki roznorodne ca, 10 DN. Brac targowac i kupowac. Wydalismy na prezenty 250 Dolcow. Na bezcłowce na lotnisku przy powrocie tanie perfumy i wino miejscowe Muskat 5 DN. Warszawka na bezclowym drogo. np. mały Sprite 7 zeta to mala przesada. Reszte pytac....odpowiem
        • Gość: medor7 Re: wrocilismy zywi :-) IP: *.adsl.inetia.pl 16.03.11, 17:14
          Sorry dodam jeszcze dla ludzi z laptopami :-) Nie bylo w hotelu jeszcze WiFI. nawet odplatnie. Natomiast 250 metrow od wyjscia w kierunku Sousse /w lewo/ w Shoping Center za fricko net. Dobra kawusia capucino, rewelacja lody. Hasło do netu duzymi literami: MEDINACENTER1995.
          Najtansze zakupy w kierunku El Kantaoui /w prawo od wyjscia/ po przejsciu ulicy okolo 500 metrow w centrum handlowym. Tam sa jeszcze slady po rabowaniu sklepu wybite i zamurowane okna wystawowe, polamane barierki. To tez atrakcja turystyczna i zmany nazw ulic na "14 stycznia". Harissa w tubkach w tym markecie 360 milimow. Polecam zabrac taka maelnka wyciskarke do soków. Mozna miec rewelacyjne soki z pomarancz tylko trzeba popracowac ale sie oplaci..REWELKA
    • Gość: c-n_bb Re: wrocilismy zywi :-) IP: *.xdsl.centertel.pl 15.03.11, 23:31
      W końcu jakieś optymistyczne wpisy !!! Super ;-) bo od tych tragedii, zamian kierunków, całkowitych rezygnacji juz mnie trafia, tym bardziej, że od grudnia mam wykupione wczasy (01.07 do Thellassy Vil.Skanes) także jak poprzednik bardzo proszę o więcej takich optymistycznych wiadomości, chociaż i tak nie wiadomo co będzie do lipca ;-)
      • Gość: ja Re: wrocilismy zywi :-) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.11, 11:28
        Gość portalu: c-n_bb napisał(a):

> W końcu jakieś optymistyczne wpisy !!! Super ;-) bo od tych tragedii, zamian ki
        > erunków, całkowitych rezygnacji juz mnie trafia, tym bardziej, że od grudnia ma
        > m wykupione wczasy (01.07 do Thellassy Vil.Skanes) także jak poprzednik bardzo
        > proszę o więcej takich optymistycznych wiadomości, chociaż i tak nie wiadomo co
        > będzie do lipca ;-)

Jakiś tydzień temu napisałam pozytywne informacje w trzech innych wątkach, zaraz po powrocie z Tunezji, więc tych pozytywnych wpisów jest więcej ;)
        Do lipca pewno bedzie już zupełny spokój, bo powoli zaczyna wracać policja do miast, rewolucji już nie widać (czasem jeszcze coś tam w Tunisie się dzieje, ale to też już raczej wygasa i uspokaja się).
      • medor7 Re: wrocilismy zywi :-) 16.03.11, 17:30
        Mysle, ze nie trzeba sie martwic na zapas..od 1 lipca mamy zaplacony Egipt na dwa tygodnie. Wiecej optymizmu

Gość portalu: c-n_bb napisał(a):

> W końcu jakieś optymistyczne wpisy !!! Super ;-) bo od tych tragedii, zamian ki
        > erunków, całkowitych rezygnacji juz mnie trafia, tym bardziej, że od grudnia ma
        > m wykupione wczasy (01.07 do Thellassy Vil.Skanes) także jak poprzednik bardzo
        > proszę o więcej takich optymistycznych wiadomości, chociaż i tak nie wiadomo co
        > będzie do lipca ;-)
      • medor7 Re: wrocilismy zywi :-) 16.03.11, 17:27
        Gość portalu: wiki napisał(a):

> Gdzie dokładnie byliscie, czy sa dostępne fakultety?

Fakultety sa dostepne. Nie uruchomili jeszcze Sahary.
        My bedac w Tunezji korzystamy z wycieczek taksowkami. 7 osobowa klimatyzowana bryka z kierowca kosztowala na caly dzien 150 DN. U rezydenta kosztuje to od osoby 70 DN. Podziel 150 przez 6 osob Trasa Sousse -Tunis-El Jem-Cartagina=Sousse. Proponuje przeliczyc i sie zastanowic. Kierowcy zawioza gdzie chcecie. A koszt duzo.... duzo mniej. Do tego kupic przewodnik i macie pare zlotych w kieszeni. Fakultety na wielblady wtorek 25 DN, sroda ZOO 40 DN.
      • Gość: marco Re: wrocilismy zywi :-) IP: *.xdsl.centertel.pl 17.03.11, 09:58
        Też niedawno wróciliśmy z Tunezji. Rezydenci nie sprzedają wycieczki na Saharę, więc kupiliśmy w miejscowym biurze Sahel Voyages. Wycieczka super, na południu spokój, piękna pogoda na zwiedzanie! Spotkaliśmy na południu jeszcze grupę Anglików i Francuzów, z Polski chyba tylko nasza grupka.
        Ogólnie czuliśmy się bezpiecznie, ani razu nie było jakiś groźnych sytuacji. Tunezyjczycy bardzo mili podczas wycieczki i pobytu, jakby stęsknieni za turystami ;)
      • roann do medor 7 17.03.11, 12:11
        a ja mam zapytanie jakie wyżywienie bo chilibysmy lecić z maluchem 3 lata ?? animacje i baseny dla dzieci - brodzik ????
        • medor7 Re: do medor 7 17.03.11, 18:57
          Witamy !!! Odpowiadajac:
          1. Biuro Oasis - po raz drugi
          2. Rezydentaka Pani Grazyna J - bardzo kompetentna
          3. Jedzenia pod dostatkiem byli ludzie z 2 letnim chlopcem i nie narzekali. Jest roznorodnosc najlepsze pieczywo - francuskie i ciacha.
          4. Mysle, ze latem lepsze bungalowy gdyz blizej morza i basenow otwartych. Jest dla dzieciakow brodzik i zjezdzalnia.
          5. Plaza bardzo ladna czysta i szeroka - piaszczysta.
          6 Codziennie mozna pobierac wode mineralna gazowana i niegazowana. My mielismy do mycia zebow.
          7. W sklepach jest wszystko ale bez sensu cokolwiek dokupywac oprocz oczywiscie -pamiatek.
          8. Tanie skóry, torebki, buty no i przyprawy. Reszta na poziomie polski.
          9. Wycieczki fakultatywne mysle, ze maluchami bezsensowne lepiej wziasc taxi i podejchac za male pieniadze. Za 3 DN zawiaza Was wszedzie w rejonie.
          10. Animatorzy zajefajni jest klubik dzieciecy gdzie mozna bawic sie do oporu.
          11. Zabierzcie wyciskarke do sokow. Pomarancza zajefajne.
          12. Zona podpowiada, ze o ile lubicie kawe to lepiej zabrac swoja no i malenka grzalke. Kawa jakos nam nie podchodzila :-( Pozdrawiamy zyczac udanego wypoczynku Lucy i Ted
    • 1.ligor Re: wrocilismy zywi :-) 27.03.11, 11:39
      witam ponownie mam pytanko czytałem ze dolary musza byc po 2006 r czy to prawda ?? i jak wyglada w pokojach czy sa jakies robaczki czy trzeba brac jakies preparaty na szkodniki :) moze ma pan ochote wysłac pare fotek bede wdzięczny pozdrawiam
      • medor7 Re: wrocilismy zywi :-) 27.03.11, 12:43
        foty moge podeslac na priv :-) Kwestia co Was interesuje ?? Odpowiadajac:
        1. nikt nie zwracal uwagi przy wymianie na date produkcji dolarow ...a moze mielismy wlasciwe :-)
        2. Nie zauwazylismy w pokojach ani chodzacych ani latajacych "Sublokatorow" :-) Sprzatane codziennie-jeden dolar zalatwia dodatkowe wrazenia w postaci wymyslnych dekoracji z recznikow i innych niespodzianek na lozku /kwiatki/
        Tez juz mi sie chce leciec :-) a Egipt dopiero 1 lipca... Pozdrawiamy

1.ligor napisał:

> witam ponownie mam pytanko czytałem ze dolary musza byc po 2006 r czy to prawda
        > ?? i jak wyglada w pokojach czy sa jakies robaczki czy trzeba brac jakies prep
        > araty na szkodniki :) moze ma pan ochote wysłac pare fotek bede wdzięczny pozdr
        > awiam
    • medor7 Re: wrocilismy zywi :-) 27.03.11, 20:04
      Odpowiadajac na maile na priv odpowiadam:
      Ludzie bardzo przyjazni. Aczkolwiek taksowkarze i sklepikarze ostrzegaja
      przed kieszonkowcami. Znajomi dwukrotnie na "targu wielbladow" byli
      narazeni na probe kradzierzy. Nie doszlo bo pilnowalismy sie nawzajem.
      Czestym numerem -my trzykrotnie- bylismy "testowani" na 1 Euro najczesciej w
      okolicach bankomatu. Podchodzil chlopaczek i udawal, ze znalazl Euro i
      pytal czy chce bo mu jest niepotrzebne jednoczesnie chcial 1 DN za fatyge.
      Drugi czail sie w niedalekiej odleglosci celem prawdopodobnie wyrwania
      portfela. Po prostu trzeba uwazac. Przed budynkami rzadowymi zasieki z
      tasmy anywlamaniowej i zolnierze z bronią. Sa miejsca w sklepach gdzie sa
      zamurowane okna wystawowe bo powybijali przy rabunku szyby. Nie nalezy czy
      to przy zakupach czy tez na ulicy wdawac sie w dyskusje bo nie odpuszczaja.
      Przy zakupach zazwyczaj kupuje sie za 25-30 % ceny wywolawczej, ale trzeba
      sie targowac bo to dla nich frajda. Kupilismy torebki, buty, portfele i
      inne duperelki. Przeszlismy wzdluz i wszerz cale Sousse. I jezdzilsmy wszedzie taxi
      zazwyczaj za 3 DN Nazwy ulic "14 stycznia 2011" to tak po rewolucji
      • 1.ligor Re: wrocilismy zywi :-) 28.03.11, 21:32
        witam dziekuje za odpisy a fotki moge zobaczyc jezeli ma pan ochote mój emeil ligor@amorki.pl a ha a jak z gotowka trzymal ja pan przy sobie czy jakis schowek mial w hotelu pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka