Dodaj do ulubionych

Tunezja a Egipt róznice????

18.05.11, 11:19
1. w wyżywieniu miedzy Egiptem a Tunezją ???( dorosli menu malucha)
2. standart hotelu ( animacje , plaża, baseny - brodziki )
3. tempratura lipiec ???oba kraje jak róznica
bardzo bedę wdzieczna za odpowiedź wacham się miedzy oba krajami wyjazd lipiec 2+ 1 - 3 lata dziecko
może jakś mama sie wypowie , moze ktoś był w obu krajach

Obserwuj wątek
    • Gość: . Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.bialnet.com.pl 18.05.11, 14:39
      Trochę dziwne kryteria, ale
      ad. 1 w Tunezji nie bałam się jeść niczego w Egipcie mam niestety blokadę i żywię się gotowanym ryżem
      ad.2 to zależy jaki wybierzesz konkretnie hotel, ja nie mogłabym się przyczepić ani do tunezyjskich ani egipskich, były bardzo Ok z tym że np. animacje są mi zbędne
      ad 3 pewnie w lipcu cieplej w Egipcie, nie mam tu doświadczenie w Tunezji byłam w kwietniu, w Egipcie w grudniu
      • gonia-65 Re: Tunezja a Egipt róznice???? 18.05.11, 14:49
        Byłam i w Tunezji i Egipcie wielokrotnie. Róznica w klimacie jest. Ja wolę pod tym względem Tunezję, ponieważ zawsze latam w lipcu :/ Jedzenie podobne, aczkolwiek w Tunezji nigdy nie załapałam tzw. zemsty faraona, w Egipcie też nie ale rodzina już tak. Tunezja bardziej zielona niż Egipt, bo tam sam piach :) Hotele podobne, zależy co się wybierze. W Tunezji brak rafy. W Tunezji jakoś bezpieczniej się czuję, niż w Egipcie, chociaż nigdy nic złego mnie nie spotkało.
      • mama_teusza Re: Tunezja a Egipt róznice???? 20.05.11, 20:06
        Ja bylam w zeszlym roku w Egipcie z dwojka dzieci w Hurgadzie hotel Titanic beach. Nam sie podobalo dzieci mega zadowolone. Aqua Park duzo atrakcji dla dzieci. Bylismy w maju i byl upal. A w TUnezji 2 lata temu RUspina mOnastir. Tez fajnie blisko morze, zjezdzalnie dla dzieci animacje polecam . a za 2 tyg jedziemy do Eden Club tez MOnastir pewnie bedzie fajowo. pozdrawiam
    • Gość: jak Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.aster.pl 18.05.11, 14:49
      witam moi znajomi byli w egipcie i tunezji - w egipcie dopadla ich mocna zemsta faraona !! w tunezji zniesli to lepiej - hotel w egipcie mieli wykupiony agua blue a trafili do tanszego alf leila la leila po kilkudniowym skandalu ktorzy to wzniecili nasi rodacy przeniesiono ich do agua visty -wiesz jak jest dla nich jestesmy niewiernymi i moga z nami robic co sie im chce ale jak postawili rodacy na swoim to WYGRALI agua vista dobry hotel zreszta to jest siec hoteli - wyzywionko ok no ale zemsta czycha i nie kazdy dobrze znosi w tunezji mieli hotel nie za drogi ale tez sobie chwalili - wiec mysle ze trzeba sie zastanowic i wybrac - no ale teraz w tych krajach jest roznie pozdrowionka
    • Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 18.05.11, 15:03
      1. posiłki
      Zupełnie inna kuchnia w obu miejscach. W Egipcie o wiele gorsza moim zdaniem, bo wszystko jest takie samo i ciapciowate w sosach jakieś strzępki warzyw, owoców, mielonki itd. W Tunezji królują warzywa i wszelkiego rodzaju grillowane dania, gdzie nie jest to wszystko posiekane. W wielu hotelach (nawet tych 3*) panuje system "stacji" z rodzajem posiłków...tzn. stacja pizza (i kilka rodzajów pizzy do wyboru), stacja pasta (stoisko gdzie na żywo kucharz robi spaghetti z różnymi sosami w wielkim woku, stacja pancake (naleśniki), stacja grill (różne rodzaje mięs, bardziej europejskie niż w Egipcie, np. kurczak z rożna, szaszłyki itp.) oprócz tego jest bufet z licznymi warzywami na ciepło, ziemniakami zapiekanymi, ryżem, frytkami. Dlatego zawsze znajdzie się coś dla dziecka. Niektóre hotele mają osobne bufety dla dzieci, wówczas mają jakieś paluszki rybne, małe kotlety panierowane z kurczaka, ziemniaki z wody itp. Jedyne co jest charakterystyczne to fakt, że codziennie jest niemal to samo. Dlatego tak ogromne są te bufety. Jak jednego dnia wybierasz pizzę, to już nie jesz kurczaka z frytkami....Niestety, ludzie chociaż w domach nie jedzą codziennie 5 dań na wakacjach tak robią a potem marudzą, że codziennie to samo. Tak jest codziennie to samo ale 15 dań do wyboru, więc na każdy dzień coś innego! Śniadania są super i tylko w Tunezji wstaję zawsze na śniadania. Oczywiście codziennie to samo:D ale mają bardzo smaczne pieczywo, jajecznice, naleśniki, rogaliki na ciepło z dżemami itd. Ogólnie dla mnie Tunezja to raj jeżeli chodzi o jedzenie. Chociaż opinie są różne, wiadomo każdy lubi co innego. Ja nie przepadam za kuchnią orientalną, która króluje w Egipcie (+ nieudane dania europejskie), za to w Tunezji mam wrażenie, że ta kuchnia jest bliższa Europie, może dlatego, że wiele jest zaczerpnięte z kuchni francuskiej...W każdym razie w Tunezji jestem w stanie złożyć na talerz takie składniki by ten obiad niewiele się różnił od obiadu w Polsce, w Egipcie było to niemożliwe (byłam 4 razy i za każdym razem żarcie było okropne). W Egipcie łatwo o problemy żołądkowe. W Tunezji też się zdarza ale zdecydowanie rzadziej.

2. Standard hotelu

Wydaje mi się, że jednak w Egipcie jest nieco nowocześniej. W Tunezji ceni się tradycję i hotele mają dość skromne pokoje. Niemal wszędzie można spotkać łóżka przymocowane do podłogi, których stelaż oprawiony jest w płytki ceramiczne. Ogólnie oni mają fobię płytek i są one wszędzie:) Jest też tak bardziej egzotycznie. Czystość na podobnym poziomie. Jeżeli chodzi o animacje to są na podobnym poziomie. Oczywiście wiele zależy od hotelu, ale ogólnie jest to porównywalne - czyli cały dzień coś się dzieje i to zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Baseny tak jak w Egipcie - wiele zależy od standardu, natomiast brodziki są zawsze, czasami jakaś zjeżdżalnia jest itp. Plaże w Egipcie (zwłaszcza w Hgh) przynależą do hoteli i są pooddzielane pomiędzy hotelami murem, falochronem itd. czyli nie ma opcji spacerowania. Ma to swoje plusy, bo nikt spoza hotelu nie wchodzi na plażę...z drugiej jest to takie nienaturalne i nieładnie to wygląda. Leżaki, parasole w Egipcie są zawsze bezpłatne. Jeżeli chodzi o zejście do wody to z tym bywa różnie. Wiele zależy od hotelu, bywa że wchodzi się po kamieniach na głęboką wodę, jest łagodne żwirowe wejście, jest piaszczyste ale strome itd. Nie ma reguły. Sąsiadujące hotele mogą mieć zupełnie inne plaże, gdyż często są one sztucznie wykopywane i nawożony jest piasek. Na niektórych plażach są kamyki i szczątki rafy przy brzegu tak, że trzeba wchodzić w specjalnych butach. W Tunezji plaże wszędzie są niemal takie same - czyli szerokie, z jasnym, miałkim piaskiem i bardzo łagodnym zejściem do wody. Hotele mają prywatne plaże, ale nie są pooddzielane murami itd., można więc spacerować kilometrami wzdłuż brzegu. Część hoteli ma płatne leżaki. Plaże w Tunezji są idealne na wakacje z dzieciakami. Są bardzo podobne do naszych, tylko piasek jest bardziej miałki i woda ma piękny kolor:)

3. Temperatura

Oba kraje leżą w Afryce....ale klimat mają zupełnie inny. Dla mnie ten w Egipcie jest masakryczny i już nigdy nie pojadę w lipcu i sierpniu do Egiptu. Temperatura sięga ponad 40 stopni i praży pełne słońce. Wieczorem nie ma ulgi, bo nadal jest ponad 30 stopni. Właściwie na słońcu się nie da wytrzymać. Trzeba być prawdziwym ciepłolubem żeby to wytrzymać. Woda w morzu i basenie jest jak zupa więc też nie ma ulgi. Za to ulgę i przeziębienie funduje powrót do klimatyzowanego pokoju i chłodne napoje. W Tunezji też jest gorąco w lipcu i też praży słońce....ale jednak jest kilka stopni mniej i jest lepsza cyrkulacja powietrza. Do tego wieczorem znacznie się ochładza więc woda w morzu i basenie chociaż jest bardzo ciepła to jednak daje chociaż znikomą ulgę. Czasami wieczorem jest lekka burza i pokropi deszczyk w nocy więc jest tak jakoś bardziej świeżo.

Ogólnie Egipt i Tunezja są krajami przyjaznymi maluchom. Nie mniej ze względu na wybór hoteli Egipt chyba wypada nieco lepiej (dużo luksusowych hoteli z aquaparkami), natomiast ze względu na warunki przyrodnicze (klimat, plaża) lepiej wypada Tunezja. Ja osobiście jestem fanką Tunezji, chociaż Egiptem też nie pogardzę bo lubię nurkować:) Zdecydowałabym się jednak na Tunezję bo w związku z sąsiednią akcją w Libii wypada w tym roku bardzo korzystnie cenowo i nie będzie takiego tłoku, pakowania do rezerwowych pokoi niższych standardem itp., natomiast z opisów turystów wracających aktualnie z Tunezji wynika, że wojna w Libii jest nieodczuwalna w kurortach tunezyjskich i można śmiało jechać. Natomiast Egipt jest zawsze tani i lepiej poczekać aż maluch będzie mógł chociaż trochę skorzystać z uroków morza czerwonego (a takie 5 latki już w maskach pływają i podglądają rybki:D)

Obojętne który kierunek wybierzesz to ze względów praktycznych polecam Ci wybrać w Tunezji hotel w Hammamet Yasmine (dobre chodniki, szeroka promenada w cieniu palm, sklepy na wyciągnięcie ręki itd.), natomiast w Egipcie Hurghadę przy nowej promenadzie (szeroki chodnik, sklepy). Może oba miejsca zatraciły orientalny wygląd, ale na pierwsze wczasy z dzieckiem w krajach arabskich są dobre.
      • roann do anq28!!!!!!! 19.05.11, 11:52
        bardzo dziekuje za opis jest rewelacyjny o to chodziło mi

ale sie spytam jeszcze jaki hotele wybrałabyś/ byłaś w Tunezji ???

a w jakim w Egipcie ??? dodam nastawiony na małe dzieci ( animacje dla dzieci czysto dobre jedzenie i fajna plaża ) zadne zwiedzanie ani chodzenie na zakupy nie wchodzi w grę
      • Gość: Bart Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.kongsberg-simrad.no 20.05.11, 14:47
        Anq28- super opis- wielkie dzieki.
        Mam pytanie, by nie zakaldac kolejnego watku... Jedziemy razem z 2 letnim idzeckiem na przelomie sierpnia i wrzesnia do Hammamet. Otoz jestem zapalonym biegaczem, nie wiem natomiast, czy sprostam tam temperaturom, by moc kontynuowac treningi.... Czy w tym terminie temperatura jest znosna? Moze biegac wczesnie rano?
        Co do diety... cego sie wystrzegac , by nie miec problemow zoladkowych, mysle tu zwlaszcza o dziecku ? Co do doroslych slyszlamem , ze szklaneczka czegos mocniekjszego pomaga po posilku.....
        • Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 20.05.11, 23:36
          Nie trzeba nic mocniejszego bo Tunezja to nie Egipt i naprawdę trzeba mieć pecha lub najeść się czegoś niemytego żeby mieć problemy żołądkowe. Wystarczy w pierwsze 2 dni wystrzegać się sałatek (myją pod bieżącą wodą i organizm potrzebuje czasu żeby się przyzwyczaić do nowej flory bakteryjnej) i ogólnie soków ze świeżych owoców (szybko fermentują w przegrzanym organizmie) i napojów z lodem (często jest to lód robiony z wody kranowej). Co do biegania to warunki są wręcz idealne! Przy brzegu jest mocno utwardzony piasek. Rano i wieczorem na plaży pojawia się dużo biegaczy (w tym i ja planuję:D). Koło 6-7 rano jest najchłodniej w ciągu doby i jest nie więcej niż 20 stopni więc warunki super. Koło 8-9 jest już nieco ponad 20, ale nadal jest ok. tylko już słońce przygrzewa. Pod wieczór jest cieplej i bywa burzowo ale też da się biegać. Na pewno jest to trudne w południe, ale bywają odważni:D We wrześniu jest już chłodniej i może być nawet tak, że późnym popołudniem jak zajdzie słońce (a zachodzi bardzo wcześnie bo tak koło 17-18) można już iść pobiegać.
              • roann Re:do anq28!!!!!!!!!!!! 23.05.11, 19:50
                czy mogłaby pani podpowiedziec mi jakis fajn y hotel na 1 tydzien z all przy plazy dla rodzinn z dziecmi wylot po 11 lipca , animacje dla dzieci mini disco , dobre jedzenie, menu dla malucha brodzik nie musi byc zjeżdzalni ( fajnie by bylo zamknąc sie w cenie 5500 za nas)????????
                • Gość: Anq28 Re:do anq28!!!!!!!!!!!! IP: *.xdsl.centertel.pl 24.05.11, 03:25
                  Tak na szybko przeglądając (biorę głównie pod uwagę lokalizację i oceny adekwatne do ilości gwiazdek (czyli 4* hotel, oceny na poziomie 4) a nie nowoczesność hotelu, żebyście nie siedzieli zamknięci za płotem przez 7 dni, ale mogli wyjść i zobaczyć kawałek Tunezji w ramach spaceru ulicami koło hotelu, bo ogólnie jest więcej tańszych hoteli ale w mało atrakcyjnym dla Was miejscu. Wychodzę z założenia, że chcielibyście chociaż pospacerować po okolicy (albo zobaczyć tą okolicę z balkonu) i zobaczyć cokolwiek tunezyjskiego. Jeżeli chodzi o menu, to generalnie 4* hotele mają bardzo rozbudowany bufet i zawsze są jakieś zjadliwe dla dziecka dania, to czy będzie bufet dla dziecka osobny zależy od aktualnego managera hotelu. Ceny pełne za 2 osoby dorosłe + dziecko 3 lata na dostawce. Opisy i foty hoteli masz w linkach. Ocenę pozostawiam Tobie, bo każdy ma inne odczucia, dla jednych ten sam hotel to jest "katastrofa, kołchoz, nigdy więcej" a zaraz ktoś inny pisze "cudowny hotel, przepiękny basen, pyszne jedzenie"... Miasto wylotu brałam losowe, z innych też są.

Port El Kantaoui - malutkie, urocze miasteczko. Hotel nieco starszy, ale genialnie zlokalizowany.

Hotel: El Mouradi Club El Kantaoui
                  Kategoria: 4*
                  Miejscowość: Port El Kantaoui
                  Region: Monastir
                  Kraj: Tunezja
                  Świadczenia: 7 dni
                  3 osoby, all Inclusive, Lot
                  Pokój: 1 Dwójka + dostawka pierwszego dziecka
                  Organizator: Rainbow Tours
                  Pokaż opisy świadczeń hotelu Opis oferty
                  Wylot z: Wrocław Strachowice, Cz. 14.07.2011
                  Powrót z: Monastir, Cz. 21.07.2011
                  Cena:
                  Ubezpieczenie dodatkowe: 0zł
                  Ostateczna cena
                  do zapłaty: 5358 zł
                  Opis hotelu:
                  content.traveltainment.pl/content_page_premium_v3/index.php?kid=111004&view=&iff=3947&hcat=&va=&ref_id=999_10_GE13
                  Zdjęcia i opinie o hotelu:
                  www.oceniacz.pl/hotel/88/el-mouradi-club-kantaoui/opinie

Sousse - jedno z głównych miast Tunezji. Hotel tak zlokalizowany, że nawet robiąc krótki spacer po okolicy można poczuć Tunezję.

Hotel: Riadh Palms
                  Kategoria: 4*
                  Miejscowość: Sousse
                  Region: Monastir
                  Kraj: Tunezja
                  Świadczenia: 7 dni
                  3 osoby, all Inclusive, Lot
                  Pokój: 1 Pokój dwuosobowy +2dost.
                  Organizator: Exim
                  Pokaż opisy świadczeń hotelu Opis oferty
                  Wylot z: Gdańsk Rębiechowo, Cz. 14.07.2011
                  Powrót z: , Cz. 21.07.2011
                  Cena:
                  Osoba dorosła: 2089 zł
                  Osoba dorosła: 2089 zł
                  Dziecko: 1199 zł
                  Ubezpieczenie dodatkowe: 0zł
                  Ostateczna cena
                  do zapłaty: 5377 zł
                  Opis hotelu:
                  content.traveltainment.pl/content_page_premium_v3/index.php?kid=111004&view=&iff=3995&hcat=&va=&ref_id=999_10_GE13
                  Zdjęcia turystów i opinie hotelu:
                  www.oceniacz.pl/hotel/103/riadh-palms/opinie
                  jutro mogę zerknąć na inne regiony. sprecyzuj bardziej swoje oczekiwania. tzn...hotel klubowy cz raczej kameralny, bungalowy czy kilkupiętrowy blok itp.

• roann Re:do anq28!!!!!!!!!!!! 24.05.11, 08:12
                    hotel może byc bungalow może być pietrówka , ale muszą jeździć rodzinny z dziećmi żeby moja córka sie pobawiła z nimi , mini disco , brodzik, plaża przy hotelu ( głównie rodzinny z dziecmi i dla dzieci udogodnienia) do centrum dojedziemy taksi lub busem spacer też może być może ze 2 razy zajzymy tam generalnie nie hotel dla emerytów z niemiec w którym nic sie nie dzieje

ja patrzyłam na siecówke thallasa, ale może byc cos innego ????? 4*, 5*

ja sie cały czas zastanawiam nad Egiptem ( Iberotel Aqua Marine - hotel luksowy to co mi sie podoba baldachim nad brodzikiem, czajnik w pokoju, kostki lodu z wody mineralnej owoce myte woda mineralna no i ilość basenów animacje może tak bedzie łatwiej jak podam nazwę hotelu coś w podobie w Tunezji bedzie ????) lub Tunezją
                    • Gość: Anq28 Re:do anq28!!!!!!!!!!!! IP: *.xdsl.centertel.pl 24.05.11, 15:27
                      Ogólnie hotel jeżeli chodzi o luksusy to jest bardzo ok....ale jest taki nieszczęśliwie betonowy. Ma wyjątkowo mało zieleni więc będzie takie mało świeże powietrze (prawie sam beton i jakieś małe krzewy). Jego plusem i ogromnym minusem jest plaża. Z jednej strony leżaki są na trawie więc się piasek nie klei do nich i nie parzy stóp i jest na tyle ogromna, że jest kameralnie bo leżaki nie są położone ciasno jeden obok drugiego. Z drugiej ta plaża jest przy mieliźnie i wystarczy, że obniży się poziom wody (takie wahania to norma i woda może w ciągu dnia się podnosić i obniżać nawet o 50cm) i macie praktycznie bezużyteczną i nieładną plażę
                      v3.cache4.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/51705179.jpg?redirect_counter=2
                      static.panoramio.com/photos/original/48950859.jpg
                      static.panoramio.com/photos/original/43535256.jpg
                      static.panoramio.com/photos/original/18712978.jpg
                      Te zdjęcia pochodzą z tego hotelu.....I nie myśl sobie, że po tej mieliźnie można sobie spacerować w wodzie po kostki....tam jest obrzydliwie pełno obrzydliwych żyjątek na dnie:) od krabów począwszy po jeżowce itd. Do tego to nie jest piasek. To tak wygląda z daleka na zdjęciach, z bliska to jest bardziej żwirowate.

Ogólnie hotel jest ok. ale nie wiem czy bym się jeszcze nie rozejrzała za innym. W Egipcie w tej cenie jest bardzo duży wybór.

Jeżeli chodzi o Tunezję to w takim standardzie ciężko będzie coś znaleźć teraz w tej cenie. Jak już to tak 2 tygodnie przed wylotem na LM. Póki co hotele na tym poziomie co ten w Egipcie to koszt ok. 6000zł. Np. El Mouradi Palm Marina za 6200zł.

• roann Re:do anq28!!!!!!!!!!!! 24.05.11, 14:32
                    bardzo ciezko mi wybrac jakis hotel w Tunezji bo one są zupełnie inne niż w Turcji i Egipcie nie pisze tu o Europie i mało atrakcji dla dzieci minimum tak mi sie wydaje
                    a jak szukam to sprawdzam opinie na holiday bo nigdy sie nie zawiadłam ten riadh palms to ma publiczną plaże odpada zupełni i kradną w nim
                    • Gość: Anq28 Re:do anq28!!!!!!!!!!!! IP: *.xdsl.centertel.pl 24.05.11, 16:24
                      Jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci i same hotele to w ogóle nie ma co porównywać Tunezji i Egiptu z Turcją. Atrakcje dla dzieci są i w Egipcie i w Tunezji są podobne. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że wiele z nich może być bezużytecznych...bo co z tego, że jest plac zabaw dla dzieci jak w 40 stopniowym upale i pełnym słońcu tak się nagrzewają te huśtawki itp. że nie spełniają swojej funkcji. Tak samo mini zoo...zapomnij że jakiś zwierzak Ci wyjdzie z ukrycia przy 40 stopniowym upale. Te bajery z Egiptu sprawdzają się w rzeczywistym sezonie czyli zimą, bo latem w tą mordęgę tylko Polacy i Rosjanie jeżdżą. W Egipcie lato to jest "po sezonie". W Tunezji większość atrakcji jest z zewnętrznej oferty...po plaży chodzą miejscowi z wielbłądami, osiołkami, małpkami i można podejść, zrobić sobie zdjęcie czy pogłaskać zwierzaka. Zoo masz w porcie i za drobną opłatą możesz zrobić sobie godzinny spacer wśród bajecznej roślinności. Po centrum możesz pojeździć kolorową kolejką żeby "pozwiedzać", wybrać się do wesołego miasteczka na karuzele, do aquaparku itd. Tam jest inaczej niż w Egipcie, nawet jak hotele są na uboczu to jest takie centrum miasteczka gdzie skumulowane są atrakcje i zmniejszony jest ruch samochodowy, lub całkowicie wyłączony. W Egipcie w Hurghadzie czegoś takiego nie ma raczej. Jest główna ulica wzdłuż której są bramy do hoteli i co kawałek jakiś sklepy i knajpy.
                      Tak jak pisałam wcześniej hotele w Egipcie są lepsze, nie ma co się oszukiwać, znam realia obu miejsc...jednak patrząc globalnie Tunezja jest atrakcyjniejsza, bardziej kolorowa, "żywa" i przyjazna. Wszystko zależy od Ciebie, co jest dla Ciebie ważniejsze. Panuje przekonanie, że z dzieckiem jak się jedzie to wszystko musi być na tip-top i ful luksus i milion atrakcji dla dzieci (chociaż potem i tak nikt z nich nie korzysta). Każdy chyba zapomina jak sam spędzał wakacje jak był dzieckiem...gdy jeszcze nie było 5* hoteli all inclusive w Egipcie:) I żyjemy. I mamy fajne wspomnienia.

A kradną to wszędzie:( Zależy to od cludzi a nie hotelu. Mi w hotelu w Egipcie (o którym nikt wcześniej nie pisał że kradną) ktoś bezczelnie zarąbał mi strój kąpielowy, który suszył się na tarasie.

Co do plaży, to w Egipcie masz prywatne za płotem i nikt z zewnątrz tam nie wchodzi, tym samym ludzie zostawiają na cały dzień swoje rzeczy na leżakach (a leżaków jest mniej niż chętnych) i często jak się nie wstanie o 7 rano i nie zrobi rezerwacji to jest problem żeby znaleźć miejsce. Obsługa zazwyczaj nie rusza pozostawionych od rana rzeczy i tylko wściekli turyści widząc, że od rana do 13 na leżaku leży ręcznik i książka a opalającego się brak zrzucają jego rzeczy z tego leżaka. Facet od porządkowania plaży zazwyczaj nie wtrąca się w konflikty między turystami i te rezerwacje leżaków są problemem w każdym sezonie. Z drugiej strony teoretycznie możesz czuć się bezpiecznie, bo nie przechodzi nikt obcy. tak samo na basenie, leżaki stoją całą noc i ludzie już wieczorem lecą zarezerwować leżak. Nigdy jednak nie ma gwarancji, że ktoś się nie wkurzył i go nie zrzucił. Dlatego najlepiej poczytać na forum, w którym hotelu jest dużo leżaków.

W Tunezji większość plaż hotelowych to wydzielony fragment plaży publicznej (chociaż miejscowi nie mają w zwyczaju plażować wśród turystów i naprawdę ciężko ich spotkać, jak już to można zobaczyć młodziki prężące się klatami przed turystkami:D). Tym samym jest serwis plażowy, który pilnuje porządku jak podchodzisz rano do wejścia na plażę ustawia Ci leżak w miejscu, w którym chcesz (chyba, że rano ustawi wszystkie albo przychodzisz w ciągu dnia to siadasz gdzie jest wolne). Pozostawione na dłużej ręczniki są rekwirowane przez obsługę i odstawiane na recepcję. Jak zabraknie wolnych leżaków, to porządkowy targa go na plecach "skądś", oczywiście licząc na napiwek, który jest podstawą jego pensji. Na noc leżaki są składane (wiadomo, to plaża otwarta więc hotel musi je jakoś zabezpieczać) tym samym nie funkcjonuje takie coś jak rezerwacja wieczorem lub skoro świt...zwłaszcza, że w nocy mogłoby podmyć te leżaki i ręczniki razem z nimi:D

Jedna myślę dość istotna rzecz, chociaż może dla Ciebie mniej...w Tunezji są ratownicy na plażach. W Egipcie tego obowiązku nikt nie narzuca i wiele hoteli nie ma ratowników.

Jak ktoś jest normalny i jedzie w towarzystwie osób z którymi uwielbia spędzać czas, to nie potrzebuje luksusów by cieszyć się wakacjami. I obojętne jaki 4* gwiazdkowy hotel wybierzesz czy to w Egipcie czy Tunezji, nie ma takiej opcji by było jakoś tragicznie. 4* do czegoś hotel obligują i za nic ich nie dostał. Pewnie, że można się czepiać detali...ale w ten sposób żaden hotel nie jest bez skazy:)
                      • Gość: Anq28 Re:do anq28!!!!!!!!!!!! IP: *.xdsl.centertel.pl 24.05.11, 16:31
                        Jeszcze jedna mała uwaga...wszystkie hotele w Tunezji są przy "publicznej" plaży, więc wychodzi na to, że już nigdy nie będziesz chciała lecieć do Tunezji;)
                        Tylko publiczna oznacza tyle, że plaża ciągnie się kilometrami i nie jest dzielona na zamknięte fragmenty, jednak każdy hotel ma swoją wydzieloną część za pomocą innego koloru leżaków, baru, czasami barierki do wysokości leżaków itp. i z tego obszaru mogą korzystać tylko klienci danego hotelu. Obsługa hotelu sprząta dany fragment plaży, układa leżaki itd.
                        W sumie to jest taka światowa norma. Mało gdzie jest jak w Egipcie, że plaża jest za płotem. A już na pewno nie na tych tanich kierunkach.
                        • roann Re:do anq28!!!!!!!!!!!! 24.05.11, 19:36
                          czyli wszystko rozumiem i trzeba sie troche przestawić a moze propozycja jakiegos hotelu 5 lub mocne 4 blisko tej promenady spacerowej i moze jakies małe zoo nie daleko kolejka jakies atrakcje dla maludy
                          • roann Re:do anq28!!!!!!!!!!!! 24.05.11, 19:38
                            przepraszam że tak mecze ale ma Pani rewelacyjna wiedze na temat obu krajów i rewelacyjnie ja opisuje

a co pani sądzie o siecówce Tahalassa???albo inny dobry hotel
                            • Gość: Anq28 Re:do anq28!!!!!!!!!!!! IP: *.xdsl.centertel.pl 24.05.11, 20:11
                              Thalassa to jedna z lepszych sieci hoteli, najlepsza to chyba mouradi, potem jest jeszcze sieć kiczowatych hoteli caribbean world (ogólnie raj dla stworzony dla dzieciaków, ale standard jak w ośrodku wczsowym, czyli chociaż żarcia ogrom, osobny dziecięcy bufet, to zamiast nakrytych pięknie stołów mamy plastikowe stoliki na dworze. Thalassa to zazwyczaj bungalowy. Te hotele słyną z klubowej atmosfery wakacyjnej, ale też mają bardziej charakter resortu, klubu wakacyjnego niż hotelu. Jest przez to przyjaźniej i wakacyjnie, beztrosko...ale też nie ma marmurów itp.
                              • Gość: Anq28 Re:do anq28!!!!!!!!!!!! IP: *.xdsl.centertel.pl 24.05.11, 20:22
                                Niestety niektórym myli się Tunezja z Egiptem i Turcją, gdzie hotele są typowymi hotelami. W Tunezji większość tych za miastem ma właśnie taki charakter ośrodków wczasowych o wyższym standardzie. Z moich obserwacji wynika, że chociaż nie jest tak luksusowo jak w Turcji czy Hiszpanii to jednak ludzie są bardziej wyluzowani właśnie w Tunezji i tam im się udziela taka prawdziwa wakacyjna atmosfera. Niby się pisze, że Tunezja jest dla buraków....nie uważam się za buraka, stać mnie na inne kierunki...tylko ja lubię jeździć do Tunezji bo tam jeżdżą sympatyczni ludzie, otwarci na inne kultury (bo jednak w Tunezji nie nadskakują turystom i nie oddzielają życia tubylców od turystyki, to co jest dla turysty jest również dla Tunezyjczyka - wyjątek to Hammamet Yasmine). Tunezyjczycy są przesympatycznymi i szczerymi osobami, w Egipcie są "przyjacielsko" męczący. W Egipcie turysta to burżuj i żyła złota i da się to odczuć. Ale w Tunezji też bywają namolni niestety. W obu krajach jest bród i smród na ulicach. Z tym, że w Egipcie wszędzie jest syf poza hotelem. W Tunezji sprzątają chociaż centrum. Piszę to dlatego, że kraje arabskie to specyficzne kierunki, które albo się pokocha, albo znienawidzi i lepiej wiedzieć z czym się będzie miało do czynienia.
                            • Gość: Anq28 Re:do anq28!!!!!!!!!!!! IP: *.xdsl.centertel.pl 25.05.11, 02:25
                              Tak jak pisałam lepsze hotele są nieco droższe i kosztują ok. 6 tys.
                              W tym tygodniu masz dobrą promocję w Itace. Hitem tygodnia jest 5* hotel z sieci Mouradi www.itaka.pl/wczasy/tunezja/hammamet/hotel_mouradi_hammamet_2859.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=A&
                              Według mnie to takie dobre 4,5* bo tak naprawdę, żaden hotel w Tunezji nie równa się wyobrażeniom o 5*:)

Natomiast warty uwagi jest jeszcze ten hotel (chociaż ma gorszą lokalizację), w itace jest drogi, natomiast w Sun fun widziałam ze jest za ok. 5800zł., tutaj masz opis tego hotelu z itaki
                              www.itaka.pl/wczasy/tunezja/hammamet/hotel_vinci_nohza_beach_2191.php
                              a tutaj z sunfun
                              www.sunfun.pl/booking/stepone?id=2&kraj=Tunezja&wylot=POZ&hotel=375&wyzywienie=All+Inclusive&pokoj=Standard&typ=2
                              • roann Re:do anq28!!!!!!!!!!!! 25.05.11, 06:13
                                te sa fajne hotele ale lepiej rezerwowac teraz czy poczekać na last m.???

a w Egipcie( wiem że to nie forum o tym kraju ale chociaz mała podpowiedź, oczywiście Hurghada ) hotel dobre 5* bo tu musi byc naprawde porządny hotel (tylko nie jungle odpada masakra za duzo ludzi z zewnątrz i wylegalnia chorób od dzieci)może którys ma jeszcze baldachim nad brodzikiem???
                                • Gość: ~ Do roann! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.11, 09:50
                                  Witam!
                                  W biurach podróży i w internecie dostępna jest masa informacji na temat hoteli. Ale decyzję do którego masz pojechać, musisz podjąć sama. Anq28 bardzo przejrzyście pokazała różnice pomiędzy wypoczynkiem w Tunezji i w Egipcie, ale nie wymagaj aby zorganizowała Ci baldachim nad brodzikiem. Życzę miłych wakacji!
                                  • roann Re: Do roann! 25.05.11, 11:18
                                    ja nic nie wymaga tylko pytam
                                    czyta się co ktos pisze a na forach takie informacje to żadko są
                                    i proszę na temat jak komus przeszkadza temat to proszę nie czytać
                                    forum jest dla wszystkich a takiego tematu tu nie ma nie znalazłam

a w biurze podrózy to wciskają kity zeby tylko sprzedać już raz sie nadziałam dziekuję
                                    jesli ta pani zdecyduje że mi nie bedzie odpowiadać to ok na razie opisuje i to rewelacyjnie jak mało kto
                                    • Gość: Anq28 Re: Do roann! IP: *.xdsl.centertel.pl 25.05.11, 12:48
                                      Tego gdzie jest baldachim to Ci nie powiem, poza tym to zależy od sezonu. Hotele w Egipcie mogą w ciągu roku tak się "przebudować", że trudno je poznać, a co dopiero liczyć na ten sam rodzaj posiłków czy baldachim. Poza tym, przecież wystarczy przesunąć parasolkę znad leżaków i już jest cień nad brodzikiem:) Często obsługa sama tak ustawia parasol, a jak nie to w minutę go przestawisz jak słońce będzie się przesuwać. A baldachimu nie przestawisz i pewnie pół dnia jest brodzik w pełnym słońcu. Szczerze mówiąc nie chcę sobie nawet wyobrażać jak musi być parno i duszno pod takim baldachimem, przecież w tym upale wszystko paruje, a jak nad basenem jest rozciągnięty daszek, to ta para ma ograniczone możliwości ujścia.

A tak w sumie z ciekawości...dlaczego Egipt i Tunezja?
                                      Może poza tematem, ale szukałam znajomym hotelu w Grecji i znalazłam bardzo dobrą ofertę na Rivierze Olimpijskiej. 4* Hotel Poseidon Palace o podwyższonym standardzie w Leptokarii za niecałe. 5800zł z Ecco Holiday i za 5900 z Rainbow. I może Ciebie też zainteresuje, bo cenę i opinie ma rewelacyjne:D content.traveltainment.pl/content_page_premium_v3/index.php?kid=111004&view=&iff=8154&hcat=&va=&ref_id=999_10_GE9
                                      • roann Re: Do roann! 26.05.11, 08:51
                                        a Tunezja albo Egipt dla tego, bo są to kraje z inna kulturą i zupełnie inny świat a w Grecji bylismy w Leptokarii nie wrócimy na pewno, zadna rewelacja, może jakies wyspy jeszcze bysmy sie skusili, jakaś Kreta ale ceny kosmiczne jak patrzyłam, bo biorę 4*hotele pod uwagę chyba że w przyzwoitej cenie byloby coś

a najbardziej lubimy Turcje( maluda była w tamtym roku bardzo zadowolona) patrzyłam na Marmaris wybrzerze, ale np. Turunc - Itaka cena maskra w tamtym roku Alba Resort Side rewelacja wszystko na 6+ holiday za rok 2009

a w Egipcie patrzyłam na 5* Dana Beach - ma holidaya 2010 a to do czegoś zobowiązuję i Albatros Palace ( bo mój mąż uwielbia, ja nie pływac wiec dla każdego coś)

a głównie opinie sprawdzam na holiday bo tam są obiektywne, z róznych krajów
      • Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 26.05.11, 16:16
        Wiesz co ja Cię nie chcę obrażać...ale pod kątem malucha to ja bym wybrała mniej przewrażliwioną mamę. Dziecku wszystko jedno jest, ono się będzie cieszyć słońcem, piaskiem tym, że będzie się mogło popluskać w basenie. zastanów się, ale to jedno zdanie zabrzmiało tak, jakby inne dzieci, które jadą pod namiot albo do ośrodka wczasowego czy nawet turystycznego hotelu miało przeje....ne. W przeciwieństwie do dorosłych dziecko potrafi się cieszyć tym co ma (no chyba, że wpoisz dziecku takie poglądy jak Ty masz to za jakieś 3-4 lata wejdzie Ci na głowę ten mały snob). Domyślam się, że to Twoje jedyne dziecko stąd te chore dylematy.
          • Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 26.05.11, 16:36
            Jednak nie wytrzymałam.
            Ludzie co wy w ogóle odpierd....lacie z tymi dzieciakami?! Pokolenie małych snobistycznych oszołmów hodujecie. Co jest lepsze rewelacyjne 4* all....czy 5*... ?! A jakby nie było systemu* to co by było lepsze, tam gdzie są 3 stoliczki czy 4?! Weź dzieciaka nawet do 3* hotelu, będziecie mieli i tak lepiej niż 90% reszty świata i 100% lepiej niż pokolenie Twoich rodziców, które o takim hotelu mogło pomarzyć i gotowało posiłki na butli gazowej przed namiotem dla swoich pociech. Jak nie będzie jego ulubionej marchewki gotowanej to zje bakłażana czy ogórka. Jak nie będzie animatorki w miniklubie, która maluje dzieciakom twarze to weźmie ojciec dzieciaka piłeczkę i pójdzie z nim pograć pod drzewko w cień żeby się nie nudziło. Bufet dla dzieci, łączka dla dzieci...itd.
            Kurw.... czy Ty kobieto nie rozumiesz...że możesz sobie jechać do 5* all w Egipcie...ale: co z tego, że w tych 5* all jest wielki plac zabaw, jak dziecko się na nim nie pobawi bo sobie 4 litery poparzy. Ten plac zabaw jest sensowny od października do kwietnia. Co z tego, że są 3 brodziki, jak dziecko będzie w 1! Co z tego, że są atłasowe poduszki jak dzieciak ma to gdzieś. Będzie bufet dla dzieci i potem po powrocie do domu dzieciak będzie wybrzydzał, bo wie że dzieci mogą mieć coś innego niż rodzice.....itd. itd...Co z tego, że jest ogromna plaża jak w tym hotelu co podałaś, gdzie do wody idzie się chyba 5 minut po piachu...jak się nie da chodzić po tym piasku jest tak gorący i nawet klapki nie pomagają, a woda jest tak ciepła że nawet nie chłodzi piasku przy brzegu więc nie da się bawić w tym piasku (z resztą biegają kraby).

Więc obojętne czy wybierzesz super, ekstra, ultra 4* czy 5* połowa opisu hoteli jest bzdurą. Tak samo w innych krajach. Pod dzieciaka wybiera się infrastrukturę hotelu...
            - czyli czy jest winda (a nie że musisz wózek wnosić na 3 piętro w 40 stopniowym upale)
            - czy jest dużo cienia dzięki roślinności na terenie hotelu i nie musisz latać za dzieciakiem i poprawiać co chwilę czapeczki
            - czy jest barierka pomiędzy brodzikiem a dużym basenem
            - czy jest dużo schodów na terenie hotelu
            - czy nie ma roślinności z kolcami (gratuluję wyboru aquamarine gdzie jest pełno krzewów przy dróżkach i róż)
            Czyli nie interesuje Cię to co sprawi, że dzieciak poczuje się jak młody bóg, którego spełnia się zachcianki tylko na to co może być dla niego niebezpieczne i jak sobie ułatwić życie żeby właśnie nie targać dziecka po schodach, nie trzymać go jak na smyczy żeby nie wbiegło w róże i tak żeby można było przysunąć leżak niemal do wody gdzie będzie ona podmywała piasek a dziecko może się w nim bawić. Ty robisz wszystko na opak...liczą się tylko * i luksusy. Ja Tobie nie pomogę. Ty musisz sobie najpierw sama pomóc.
              • Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 26.05.11, 21:45
                Co innego jest wybór dobrego hotelu, żeby nie żałować wydanych pieniędzy i mieć udany urlop... a co innego pytanie czy lepszy jest rewelacyjny 4* all czy 5* all....Dobry wybór dokonuje się pomiędzy konkretnymi hotelami, które nie mają jakiś ukrytych wad i spełniają nasze oczekiwania, a nie pomiędzy ilością gwiazdek.
                • Gość: gość50 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.05.11, 10:58
                  Anq28 - brawo!!!!!!!!!!!!!
                  Do tej pory byłam obserwatorem forum jako czytająca bez dodawania komentarzy.
                  Czytając niektóre "wypowiezi" robi się czasmi słabo. Mamusia z tego forum chyba chce sobie zapewnić wygodne i spokojne wczasy a dbanie o wygody dzecka to zasłona porzed zajmowaniem się nim. Po to chyba jedziemy z dzieckim na wczasy aby tylko jemu poświęcić czas, czy ilość ** gwiazdek hotelowych nam to ułatwi chyba wątpliwe.
                  Marmury w hotelu przy małych dzieciach są bardzej niebezpieczne niż nam się wydaje. Wiem to po własnym przykładzie, upadek na takiej powierzchni zepsuł mi tydzień wyjazdu.
                  • roann Re: Tunezja a Egipt róznice???? 27.05.11, 13:41
                    to nie czytaj i bedzie ok
                    a jak czytasz to ze zrozumieniem skoro hotel ma gwiazdki nadawne o czyms to świadczy i do czegoś zobowiązuje

i tak chce sobie zapewnic spokojne i wygodne wczasy, jak każdy i nie jedziemy po to z dzieckiem na wczasy aby tylko i wyłacznie nim sie zajmować ( mozna wziąść nianie ze sobą, albo zostawić dziecko w klubie animacyjnym i miec czas dla siebie )

• Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 28.05.11, 00:21
                          Autorko, ja Cię nie chcę celowo obrażać, tylko uzmysławiam Ci, że dokonując wyboru zupełnie bezsensownie kierujesz się zbajerowanymi opisami hoteli i ilością gwiazdek. Oprócz hotelu trzeba też zwrócić uwagę na inne aspekty....położenie, ukształtowanie terenu, zejście do morza....Jak sama przejrzysz sobie holidaycheck to zauważysz, że czasami hotele 3* mają lepsze oceny niż 5* i lepiej też wyglądają na zdjęciach. Po prostu należy zorientować się co wpływa na to, ze hotel ma daną ilość gwiazdek. Często jest to posiadanie boiska do tenisa albo sali konferencyjnej na 500 osób i apartamentu VIP, room servwisu 24h z których to atrakcji i tak większość turystów nie korzysta. O ilości gwiazdek decydować może ilość kanałów w TV....które mało komu są potrzebne podczas wczasów...Kolejne wymogi dla 5* osobna winda dla klientów i osobna dla bagażowego....obowiązkowy strzeżony parking...bezprzewodowy dostęp do internetu..., osobne wejście do restauracji - z holu i z dworu, hol recepcyjny minimum 50 metrów2, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, dozowniki do płynnego mydła w ogólnodostępnych miejscach sanitarnych, w odległości 100m postój taxi (tak jakby nie można wezwać), wiata nad wejściem, Czy to jest istotne dla Ciebie?
                          • Gość: alicja Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.11, 21:47
                            roan, ja na twoim miejscu wybrałabym pierwszą Tunezję potem Egipt. Tunezja ma dobry klimat mimo upału w lipcu nie odczuwa bo od plaży wieje wiat,wieczorem jest przyjemnie spacerować promenada a w Egipcie jest nie do wytrzymania w dzień i wieczorem. Tak jak pisała Anq wszystko,nie bede powtarzała za nią. Wyżywienie w Tunezji jest ok a w Egipcie dopada zemsta faraona. Jeśli chodzi o hotel nie ma znaczenia czy 3* czy 4* lub 5* bo wszystkie pokoje są jednakowe a różnice są cenowe im mniej kosztuje 3* im więcej kosztuje 5*. Byłam 3,4,5* wybrałabym 3* bo są dobre i tańsze. W Tunezji najładniejsze miasto to Hammamet Jasmine. Reszta wybór dla Ciebie
                            • roann Re: Tunezja a Egipt róznice???? 29.05.11, 07:19
                              bardzo dziekuję za wszystkie wypowiedzi i zdecydowłam sie na tunezje teraz kwestia hotelu

albo z sieci thalassa albo vincci nohza beach bo te sa w dobrej cenie i zaczyna się robić ciasno w samolocie na mój termin
                                  • Gość: aga Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: 83.238.58.* 16.07.11, 17:02
                                    A ja mam pytanie o sieć hoteli caribbean world, bo w tym roku wakacje będą w Tunezji...
                                    Szukam hotelu dla 2 os. dorosłych + 3 dzieci (najmłodsze ma już skończone 2 latka), caribbean są znośne cenowo, wychodzi nam do 10 tyś. za 2 tygodnie.

Który z tych hoteli jest godny polecenia ? Dla mnie naj jest Caribbean World Hammamet, plusy to zjeżdżalnie, polski klub dla dzieci, blisko plaża - tylko opinie są skrajne, że pokoje brudne, jedzenie kiepskie, kolejne, że super.
                                    Caribbean World Gammarth też wygląda ok, opinie w większości nieciekawe - czy tam jest rzeczywiście tak źle ..?

Byliśmy w Turcji, hotele 5* i było pięknie, jedzenie, pokoje, nic do zarzucenia. W Egipcie mieliśmy hotel 4* , byliśmy we wrześniu, było dla nas za gorąco, jedzenie średnie, ale wybór ogromny, nikt głodny nie chodził (ale było porównanie do Turcji).
                                    W tym roku Turcja jest droga i myślimy o Tunezji, które hotele poza Caribbean World możecie polecić dla dzieci (muszą być zjeżdżalnie) ?
                                    • Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 18.07.11, 01:05
                                      Niewiele hoteli ma zjeżdżalnie. Zobacz ewentualnie jeszcze Marabout i Club Eden jakie mają ceny bo słyną z bardzo dobrych opinii (o wiele lepszych niż różne hotele 4* i 5*). Jeżeli chodzi o Caribbean to zdecydowanie ten w Hammamecie (ale nie część garden, bo jest po drugiej stronie ulicy i jest nieco gorsza). Rodzinie bardzo się podobało. Jedzenie chwalili, czystość też. Byli na dwóch pokojach. Jedni dostali świetny duży pokój z widokiem na morze, balkonem....drudzy klitę bez balkonu od strony lądu. Obie rodziny włożyły po 10 euro w paszport więc widać to akurat nie ma znaczenia. Pokój dopiero im zmienili po 3 dniach jak się zwolnił jakiś ładniejszy. Teraz nieco spadło zainteresowanie Tunezją więc hotele mają mniejsze obłożenie i raczej nie powinni dawać tych najgorszych miejscówek.

Standard w Tunezji jest niższy niż w Turcji i raczej takie 3-4* hotele warunkami pokoju przypominają ośrodki wczasowe z czasów PRL-u a nie elegancki hotel. Nie mniej infrastruktura i wyżywienie w hotelu często jest lepsza w 3* hotelach w Tunezji niż w 4* w Turcji...więc się wyrównuje.
                                        • Gość: dorota Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.internetia.net.pl 21.07.11, 21:23
                                          Sprawdź ceny miramar hammet, w ofercie ma exim, są zjeżdzalnie dla dzieci, 3 baseny, super animacje, pokoje duże, ale skromnne, czyste, bez robaków. Leżaki są bezpłatne, zjeżdzalnie też, w katalogu nie ma zdjęć, ponieważ jest z zeszłego roku. Ja wróciłam 17 lipca jak masz pytania to pisz.
                                          Hotel fajny, bywałam w lepszych, ale jak na Tunezję naprawdę spoko. Egipt pod względem infrastruktury i jedzenia wypada lepiej, ale animacje zdecydowanie lepsze w Tunezji. I klimat dla dzieci lepszy, troszkę chłodniej, wiaterek wieczorem, nie ma zaduchu, i piękna plaża, ten piasek, tego brakowało w Egipcie, oczywiście Egipt nadrabia rafami ;-)

pozdrawiam

dorota
                                          • Gość: kasia Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.unknown.vectranet.pl 23.07.11, 00:04
                                            super wątek:)
                                            Roann wyprowadziła mnie z równowagi dokładnie w tm samym momencie co forumowicza proponującego jej szpital psychiatryczny:) Anq trochę mnie zawiodła, myślałam, ze wytrzyma dłużej, naprawdę dużo zimnej krwi zachowała, poza tym barwne, rzeczowe opisy hoteli. Pozdrawiam obydwie panie i maxa1 (uśmiałam się do łez) Może Roann odezwie się gdzie i jaki hotel wybrała. Jestem bardzo ciekawa:)
                                            • roann Re: Tunezja a Egipt róznice???? 25.07.11, 17:59
                                              powiem tak Tunezja 1 raz wystarczy i nigdy wiecej Egipt, Turcja i kraje europejskie bija ja na głowe
                                              a jak w Tunezji jest zielono to ja nie wiem gdzie, może i jest jakis suoper zagospodarowny hotel oceniany na 5 w dobrej cenie ???
                                              jedzenie takie samo jak w Egipcie, ale hotele w Egipcie o niebo lepsze nawet te 3 gwiazdkowe
                                              i zemsta ta sama, te same przestrzeganie higieny
                                              woda w Egipcie ładniejsza czysta , ciekawsze widoki, infrastruktura hotelu lepsza ,
                                              jedyny plus to temperatura jak sie dobrze trafi bo znajomi byli 1 wczesniej i mieli po 40 stopni w cieniu i to wszystko
                                              moje zadnie - nie polecam Tunezji mój mąz tez nie jest zadowolony a troche już widzielismy
                                              szkoda kasy lepiej dołozyć i polecieć gdzie indziej
                                              a hotel z sieci tahalassa wybrałam
                                              ciesze sie ze wszyscy tak przezywaja tek wątek i mam nadzieje ze komus pomoże w decyzji

• Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 28.07.11, 15:36
                                                Nie Roan, w Tunezji jest zielono, wybrałaś złe miejsce i hotel. W Turcji mogę się z Tobą zgodzić, że jest lepiej, ale sama pisałaś że za drogo. Gdybyś miała wybrać Turcję w budżecie takim jaki przeznaczyłaś na Tunezję to też byś nie miała pięknego hotelu i raptem by na 3*blok starczyło. Mylisz się, że tylko super drogie 5* hotele mają zielono... hotel poniżej kosztuje grosze ok. 1800zł/2tyg, ma oceny powyżej 4 i piękny ogród.... www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Hotel+El+Fourati-ch_ub-hid_35904.html?mediaCategorySubId=53

• roann Re: Tunezja a Egipt róznice???? 28.07.11, 19:55
                                                  kwestia gusty ten hotel opinie mieszane i do tego w HB i dla tego tani
                                                  a Turcji nie bralam pod uwagę bo bylismy 4 razy i prawie pod rząd i płacilismy w ekstra hotelu 5 gwiazdek 5000 zł za nas trzech rezerwując w paźdzerniku a teraz 4800 zł w Tunezji
                                                  kazdy ma prawo do swojego zadania i opinii, moja jest taka Egipt i Turcja tak a Tunezja nie!!!!! - słaba infrastruktura hoteli dla rodzinn z dziecmi i brudno
                                                  konczy na tym ja swoje napisałam dziekuje za porady
                                                  • zapraszamydotunezji Re: Tunezja a Egipt róznice???? 29.08.11, 00:16
                                                    Zdecydowanie nie zgadzam się z Twoim zdaniem - trochę demonizujesz Tunezję. Wejdź na nasz Facebookowy profil i porozmawiaj z ludźmi, którzy tam byli - na załączanych przez nich zdjęciach i filmach nie widać tego o czym piszesz. Możesz się także na bieżąco dowiedzieć z jakich hoteli skorzystać, co zwiedzić, jak i co dobrze zjeść. Zapraszamy na www.facebook.com/ZapraszamyDoTunezji
                                                • Gość: liza Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.gl.digi.pl 29.07.11, 09:20
                                                  Droga Anq28 - serdecznie dzięki za WSPANIAŁE opisy Tunezji i hoteli- czytałam z zachwytem .
                                                  A pani roan- to ...przeczytałam kilka pierwszych wypowiedzi i byłam pewna - jej się nigdzie w Tunezji nie spodoba jeśłi już się zdecyduje - taki osobnik już tak ma !!!!
                                                  Nieważne że temp. 40 C w Egipcie dla małego dziecka jest mało przyjemna - ale tam jest luksus i baldachim nad basenikiem :-)
    • Gość: beata_ns Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: 82.160.252.* 11.08.11, 09:50
      powiem tak, bylam w Egipcie dwa razy, przez ost dwa lata. za pierwszym razem w Sharm, za drugim w Hurghadzie. W tym roku natomiast jedziemy do Tunezji. Nie wiem jeszcze jak jest w Tunezji, acz kolwiek mogę powiedziec ze w Egipcie panuje świetny klimat. W Sharm wydaje mi się jest troche lepiej, są rafy koralowe, miasteczko mimo ze mniejsze i od 15 lat istniejące tętni życiem, nie bylo tam problemu ze znalezieniem klubu z szishą,( klub na klubie) w hurghadzie za to większe starsze miasteczko, ciezej bylo trafic gdzie kolwiek, troche gożej i raf nie było, tzn jakies pozostałosci, głownie same jeżowce. Zobacze jak bedzie w Tunezji i dam znać. Acz kolwiek Egipt gorąco polecam, zwłąszcza Sharm i hotel Grand Plaza :)

Czy ktoś wie, czy w Tunezji też znajdują się bary z sishą ? w sensie czy jest to powszechne jak w Egipcie ?
      • Gość: monia Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.08.11, 21:45
        Tak, w Tunezji również znajdują się bary z shishą, aczkolwiek nie spotkałam ich tak wiele jak w Egipcie. Będąc w Sharm (zwłaszcza w Naama Bay) w centrum widziłam tego mnóstwo. Tak jak piszesz -kafejka na kafejce, a w każdej inna muzyka i obsługa dwoi się i troi abyś wstąpiła właśnie do nich:) Doslownie: bar na barze, co dwa metry kolejny i kolejny. W Tunezji jest troszkę inaczej. Oczywiscie również możesz tam pójść na shishę (tam zresztą ja po raz pierwszy zapaliłam), ale nie jest tak kolorowo jak chociażby w Sharm. Byłam zarówno w Monastirze jak i w Sousse, paliłam shishę, ale nigdzie nie spotkałam kafejek w egipskim stylu, gdzie siedzi się przy głównej ulicy, na poduchach i popalając obserwujesz przepływający tłum. W Tunezji raczej trzeba było wejśc do środka do lokalu i tam zamówic co się chciało. Są bary, kafejki z shishą, ale podczas moich 3 pobytów w Tunezji nie spotkałam takiej, w której można usiąść na poduchach na ziemi, w centrum, przy głownej ulicy. Dlatego mile zaskoczyło mnie to w Egipcie:)
        • Gość: beata_ns Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: 82.160.252.* 14.08.11, 00:05
          ja juz w Hurghadzie nie spotkalam takich z siedzeniem na polu, na poduszeczkach tak jak w Sharm, strasznie fajny klimat. zbaczajac lekko z tematu w domu szisza smakuje juz inaczej.. klimat robi swoje;]. w Hurghadzie tez wlasnie trzeba wejsc do srodka i zamowic cos z menu, gdzie znajdowala sie tez szisza, ale w Hurghadzie bylo wielu miejscowych ktorzy palili szisze na ulicy starsi tubylcy, pod domem, pod kamienicami, grali w karty i palili szisze, albo ogladali przenosne tv, czy sluchali radia. Taki klimat knajpki na knajpce wszedzie inna muzyka, inne tance itp to pewniew Sharm tylko niestety ;]
          • Gość: Anq28 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.xdsl.centertel.pl 15.08.11, 23:10
            Generalnie w Egipcie to atrakcja, w Tunezji to jest jak palenie papierosów, więc normalnie w barze w ogrodzie hotelowym ludzie palą. Tunezja jest zupełnie inna...tam nie jest tak komercyjnie i nie zatracili swojej kultury na rzecz nadskakiwania turystom, jedynie sztuczny twór Hammamet Yasmine wyróżnia się na tle innych miejscowości i Port el kantaoui. Reszta to normalne miasta, gdzie ludzie wstają rano do pracy, dzieci do szkoły itd. Obok knajp i sklepów z pamiątkami jest papierniczy, szewc czy ksero.
            • zapraszamydotunezji Re: Tunezja a Egipt róznice???? 29.08.11, 00:13
              Gość portalu: Anq28 napisał(a):

> Generalnie w Egipcie to atrakcja, w Tunezji to jest jak palenie papierosów, wię
              > c normalnie w barze w ogrodzie hotelowym ludzie palą. Tunezja jest zupełnie inn
              > a...tam nie jest tak komercyjnie i nie zatracili swojej kultury na rzecz nadska
              > kiwania turystom, jedynie sztuczny twór Hammamet Yasmine wyróżnia się na tle in
              > nych miejscowości i Port el kantaoui. Reszta to normalne miasta, gdzie ludzie w
              > stają rano do pracy, dzieci do szkoły itd. Obok knajp i sklepów z pamiątkami je
              > st papierniczy, szewc czy ksero.

Więcej informacji możesz uzyskać od osób, które w Tunezji już były na naszym Facebookowym profilu - znajdziesz tam sporo osób, które wiedzą jak Tunezja wygląda naprawdę, jakie tam panują zasady w hotelach i kurortach, co zwiedzić i co zjeść a czego się wystrzegać. Zapraszamy do Tunezji na profilu Facebookowym: www.facebook.com/zapraszamydotunezji
    • bastekania Re: Tunezja a Egipt róznice???? 27.09.11, 11:22
      Byliśmy 3 lata temu w Tunezji a dokąłdnie w hammamecie a w maju tego roku odiwedzilismy egipską Hurghadę. Niby kraje arabskie i podobne do siebie, ale jednak jest sporo różnic, choć wszystko zalezy od oczekiwań turysty wybierającego sie do Afryki. Nam pdoobalo się chyba bardziej w Egipcie ze względu na wycieczkę do Kairu, ktory zrobil na nas większe wrażenie aniżeli stolica Tunezji Tunis.

Polecam nasze filmiki z podroży po Tunezji i Egipcie:
      www.youtube.com/watch?v=E0vLsRkqYbE - Egipt Hurghada Hotel Montillon
      www.youtube.com/watch?v=HyAu-hhSdYQ - Tunezja Hammamet Hotel El Bousten

Pozdrawiamy
      bastekania
    • Gość: anika Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.12, 21:31

Byłam w ubiegłym roku z małym dzieckiem w Egipcie w hotelu 5* (Domina coral by elisir, poczatek sierpnia) . Jadąc do takiego kraju słyszłam że im lepszy hotel tym mniejsze ryzyko klątwy... . Ale szwag9ierka mnie namówiła i było super. Dziecku nic nie bylo podawałam córeczce już tydzień przed wyjazdem bakterie kwasu mlekowego(np dicoflor) a na miejscu tam dicoflor rano a enterol wieczorem sama z meżem też zażywałam. P.S. Ja jestem przewrażliwiona mamą i to moja sprawa - do innych
    • Gość: Patka Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.netcologne.de 20.07.12, 22:57
      jesli chodzi do wyjazd to bez problemu do Egiptu jest tam cieplo wrecz upalnie ale wieje silny wiatr z morza. Moja miala pol roczku i zniosla to wysmienicie, dzieci nie choruja na zemste Faraona. I bez problemu mozna spedzic wspanialy urlop . jesli chodzi o Tunezje to mniej wiecej tak samo, tyle ze w Tunejzji wy osobiscie nie dostaniecie Faraona gdzie w Egipcie nas sory za wyrazenie wszystkich 3 przesralo.....ale jesli chodzi o dzieci to i tu i tu. Egipt polecam od 4 gwiazdek Tunezja mozna tez i 3 gwiazdkowe ja wybralam Club Selima jest podobno wysmienity . A Egipt Hurghada The Grand Hotel ale strasznie drogi niestety. Pozdrawiam.....i nie ma sie czego bac....mniej wiecej i tu i tu jest tak samo jedynie czym sie rozni wiadomo Piramidy w Egipcie czego w Tunezji nie ma ale macie dzieci wiec i tak nie zobaczycie a Tunezja piekne plaze i wiecej spokoju.
      • Gość: yasemin1 Re: Tunezja a Egipt róznice???? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.07.12, 23:02
        Przeczytałam cały wątek, bo też się zastanawiałam nad wyborem między Tunezją a Egiptem. Wczesniej byłam i tu i tu, z tymże teraz mieliśmy jeschac z dzieckiem 4 latek, który uwielbia zjażdżalnie i tylko zjeżdżalnie, a ja chciałam też i morze i co ? wybrałam Egipt hotel Titanic Resort & Aquapark i muszę powiedzieć, że wybór był extra. Nie mogłam w Tunezji w żadnym hotelu znaleźć tylu zjeżdżalni. Zależało mi, tzn dziecku, głównie wąż, ośmiornica i królik. Co się okazało wcale nie korzystał tylko z jednego basenu tak jak tu ktoś wcześniej sugerował, że dziecko siedzi w jednym miejscu. Latał po wszystkich basenach i korzystał za wszystkiego co tylko było, a było bardzo dużo , multum zjeżdżalni i plac zabaw w wodzie i do tego wchodził tez do głębszych basenów po schodkach i uwielbiał sztuczną falę. Kilka razy zjechał z nami z dużych na pontonie.
        Plac zabaw też był zadaszony, ale dzieciaki korzystały z niego po kolacji, nasz też.
        Co do zemsty, że nie dopada dzieci - nie prawda. Nasze dopadło, mimo, że długo przed wyjazdem podawałam probiotyk, ale ja podałam odrazu nifuroksazyd w tabletkach i cześć, po 1 dniu było ok.
        Co do plaży, też myślałam, że w Egipcie to szajs, a tu miła niespodzianka, busik woził na plażę obok hotelu Yasmin, plaża długa, szeroka i piaszczysta, a do tego bez żadnej rafy, dla dziecka idealna i nie głęboka, poprostu super.
        Jedyny hotel w Tunezji który brałam pod uwagę to Magic life manar imperial (holiday Village Manar) - tam podobno są dobre zjeżdżalnie, ale nikt go nie oferował w tym roku, więc może w przyszłym, zobaczymy.
    • ruella Re: Tunezja a Egipt róznice???? 24.07.12, 11:49
      Egipt bliżej ;) jeśli chodzi o jedzenie - bardziej pasowało mi jedzenie w Tunezji, no i tam też więcej zieleni (ale w sumie dzieciom to za bardzo różnicy pewnie nie robi). W Egipcie chyba trochę cieplej, ale w żadnym z tych krajów za bardzo nie zmarzniesz ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka