Dodaj do ulubionych

Wszechobecne koty???

IP: *.access.telenet.be 08.06.11, 23:13
Wlasnie zastanawiam sie czy na czesc tegorocznych wakacji wybrac Turcje czy Tunezje (przegladam oba fora z GW) i Tunezja wypada pozytywniej jak Turcja. Nie widze tu tematu kotow i dlatego pozwalam sobie rozpoczac.Po zeszlorocznych zlych doswiadczeniach na Santorini (hotel 5*+,pobyt nawet dla niezle zarabiajacego Europejczyka drogi koty byly wszedzie i w patio i w recepcji i w restauracji) chcialabym uniknac tego problemu w tym roku...Pol mojej rodziny (maz i 1 corka) ma zaawansowana alergie na koty i astme. I dlatego chcialabym uniknac tych zwierzat szczegolnie w restauracji czy na basenie. A wiec czy tak jak w Turcji i Grecji koty sa wszechobecne czy nie? Czy wlasnie pod tym katem polecacie hotel (gdzie nie ma kotow) lub odradzacie (bo sa wszechobecne). Wiem,ze dla niektorych to moze byc smieszny,glupi problem,jednak dla mnie to jeden z czynnikow wyboru miejsca wakacji.
2/ Czy latwiej jest targowac sie z tubylcami w ich jezyku-francuskim czy lepiej udawac turyste np z Polski?
Obserwuj wątek
    • Gość: e Re: Wszechobecne koty??? IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.11, 23:42
      Muszę Pana rozczarować, koty są, najwięcej jest ich na stołówkach :(
    • Gość: e Re: Wszechobecne koty??? IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.11, 23:47
      2) Jak ktoś się potrafi targować, to zrobi to bez względu na język.
      • be.duinka Re: Wszechobecne koty??? 09.06.11, 02:34
        Koty wystepuja czesto i w duzych ilosciach. Nie sadze aby Tunezja byla dla Was.
        www.sobi.org/photos/Cat/Tunis/index.html
        • Gość: anbxl Re: Wszechobecne koty??? IP: 91.194.202.* 09.06.11, 10:32
          oki,sa koty wszedzie,ale chyba sa takie hotele (4-5*) gdzie te stworzenia nie maja wstepu na recepcje czy do restauracji, na plaze? Jezeli gdzies tam sobie biegaja na powietrzu to jak w PL czy w Belgii -nie sa szkodliwe. A wiec please, znacie takie hotele,gdzie higiena jest przestrzegana i nie ma ich w resto czy na plazy?
          • Gość: e Re: Wszechobecne koty??? IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.11, 10:56
            www.holidaycheck.pl/state-Dojazd-w%C5%82asny_Tunezja-ch_ra-lid_6.html#searchRefreshAnchor

• Gość: e Re: Wszechobecne koty??? IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.11, 10:57
              Tam może Pan zadać pytania ludziom, którzy byli w takich hotelach.
          • sanpja Re: Wszechobecne koty??? 09.06.11, 12:43
            To chyba zmora afryki, koty są wszędzie. Najwięcej spotkałam w Egipcie. W turcji w hotelu były 2 , jednak na stołówkę wstępu nie miały, chyba że do kuchni a tego nikt nie widzi :D Ale o dziwo mi się one podobają.
            Jednak w tamtym roku jak byłam w hotelu Skanes Serailz Oasisa to nie pamiętam żebym widziała w hotelu choćby jednego kota.
            Hotel faktycznie czyściutki, plaża codziennie sprzątana, jednak na wysokości jakiegoś 1,60 w morzu zaczynały się wodorosty w których pływały meduzy.
            Staraliśmy się chodzić na plażę dla żołnierzy, mieli tam piękne morze do popływania jednak z plaż nasza była najczystsza ze wszystkich w okolicy.
            • sanpja ma 4 * 09.06.11, 12:46
              i to ten hotel www.oasistours.com.pl/oferta_7F201C77CFDEC3E52F_7A0C216DCF_SKANES_SERAIL_OASIS_FUN_CLUB_Tunezja_Monastir_Tunezja.html
    • sosforeus Re: Wszechobecne koty??? 09.06.11, 12:07
      Eee tam.. My bylismy rok temu i koty widzialam tylko na mnaiejszych uliczkach wokol suku w Sousse, na tych szerszych i bardziej zageszczonych przez turystow byc moze 1 sie pałętał.
      W innych miastach jak Monastir podobnie - w medinie łażą sobie, ale nie powiem, że w dużych ilościach. W większości płochliwe. W Tunisie trochę w wąskich uliczkach mediny.
      Jesli chodzi o miejsca, gdzie mozna zjeść, to podeszlo kilka do stolika na ulicy w Tunisie, w Sousse nie przypominam sobie.
      Mieszkalismy w hoteli Sheherezada w Sousse. Jest troche oddalony od centrum, ale z racji tego, ze taksowki sa bardzo tanie, nie odczulismy zadnej uciazliwosci dla kieszeni przez codzienne wycieczki do centrum, a nie mielismy ze soba zadnego majatku. W samym hotelu i okolicach ani jednego kota. Hotel bardzo czysty; przy wejsciu jest klatka z papuzkami, wiec watpie, zeby kot mial tam prawo wstepu.
      • Gość: e Re: Wszechobecne koty??? IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.11, 12:15
        W naszym hotelu też przy wejściu były papugi, i co z tego, kotów masa.
        • Gość: catslover Re: Wszechobecne koty??? IP: 65.210.104.* 09.06.11, 12:51
          Dlaczego latasz na wakacje do malohigienicznych krajow? Lec do Meksyku.
          W Meksyku w dobrych hotelach nie ma kotow. Nie ma ich i w kiepskich hotelach.
          • Gość: Anq28 Re: Wszechobecne koty??? IP: *.xdsl.centertel.pl 09.06.11, 13:56
            Są kotki, tak jak w Turcji i Grecji. Tyle, że w Turcji i Grecji jeszcze są psiaki luzem biegające. W Tunezji koty są wszędzie, gdzie hotel ma charakter resortu i mają one gdzie mieszkać. W dużych blokach w centrum Sousse nie powinno ich być. No ale wówczas masz typowo miejskie hotele z malutkimi basenami na dachu itp. W reszcie kociaki są i nie znikną bo każdy je dokarmia i są maskotkami hoteli....
            • Gość: anbxl Re: Wszechobecne koty??? IP: 91.194.202.* 09.06.11, 15:22
              Dzieki za konkretne odpowiedzi. A typu Meksyk odpowiadam,ze wlasnie mam kaprys jechac do Tunezji lub do Turcji ,gdyz pozniej jade tradycyjnie na 3 tygodnie do poludniowej Francji (a wiec raczej nie chodzi tu o kase,bo caly rok ciezko pracuje,jak w tej chwili :-). Wiem,ze mozna znalezc i na Santorini hotel bez wspolmieszkancow kocicg,ale ja trafilam w zeszlym roku tak a nie inaczej. I dlatego w tym roku nie chcialabym tego powtorzyc. Zdaje sobie sprawe,ze moge spotkac kota na ulicy czy przyplata sie gdzies niedaleko,ale.... nie chce jesc w obecnosci kotow,a kelner odgoni i poglaszcze kota,a potem gola reka naklada jedzenie,bo tu i chodzi o higiene,a przede wszystkim uczulenie mojej rodziny (ktos kto nie ma z alergia doczynienia moze nie rozumiec tego problemu)
              • Gość: catslover Alergia kocia IP: 65.210.104.* 10.06.11, 03:09

Twoj tunezyjski kaprys jest zaproszeniem do kolejnych nieudanych wakacji.
                Masz rodzine uczulona na koty. Kaprysisz z wyjazdem do krajow bardzo
                przyjaznym kotom. W Tunezji i w Turcji koty laza wszedzie. Prawdopodobnie
                nikt tam nie slyszal o alergii na koty. Nie znajdziesz hotelu z zakazem wstepu
                kotom. Obce sa Tobie kocie realia obu krajow. Ale, oczywiscie, jest to Twoja
                rodzina i Wasze wakacje. Miej taki kaprys...
                • Gość: anbxl Re: Alergia kocia IP: 91.194.202.* 10.06.11, 11:32
                  Nie prosilam o uwagi i komentarze nt moich kaprysow, tylko o konkrety-nazwy hoteli gdzie spotkaliscie lub nie spotkaliscie koty w restauracjach i na recepcji. Juz zarowno tutaj jak na forum w pracy dostalam takie informacje. Kazda dodatkowa jest mile widziana...Znajomy rodak powiedzial mi,ze wielu rodakow korzysta z hoteli z nizszej polki i ma takie warunkie i jest wieksza mozliwosc spotkania kotow. Oczywiscie nie zgadzam sie ztym,bo w Santorini bylam podobno w jednym z najlepszych hoteli na tej wyspie i wlasnie tam te zwierzeta buszowaly w restauracji
              • sosforeus Re: Wszechobecne koty??? 10.06.11, 11:22
                Mysle, ze w krajach w Tunezji jest pewne specyficzne podejscie do higieny (pamietam wiszace na sukach mieso, wokol ktorego calymi chmarami lataly muchy - o zapachu nie bede sie rozpisywac, scieki wylewane na ulice, a nawet wprost do morza - tuz obok hotelu chyba Samara - pozdrawiam entuzjastow tego przybytku i wspolczuje; wszechobecne smieci), wiec jesli decydujesz sie na ten kraj, to miej to na uwadze. I tak jak piszesz - nawet jesli w poblizu nie ma kota, to nigdy nie wiadomo, czy kelner jakiegos w trakcie przygotowywania posilku nie poglaskal.
                Tunezja jest (dla mnie) zaskakujaco ciekawym krajem, pozostawila we mnie pewien niedosyt poznawczy, ale jadac tam trzeba wziac pod uwage to, co wyzej napisalam. Podejrzewam, ze jest dosc podobnie w Turcji czy Egipcie, ale nie bede sie na ten temat wypowiadac, bo nie bylam w nich. Moze to taka specyfika tej kultury?
                • Gość: anbxl Re: Wszechobecne koty??? IP: 91.194.202.* 10.06.11, 11:34
                  A czy nie myslicie,ze to jednak rowniez zalezy od kategorii hotelu? Tu nie mam na mysli kotow,bo sama przekonalam sie na Santorini,ale ogolna higiene. Bylam wielokrotnie w Egipcie i NIGDY nie mielismy problemow z kotami w hotelach
                  • Gość: justyna Re: Wszechobecne koty??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.11, 12:16
                    Witam.Bylam w tunezji w hotelu delphin el habib-centrum monastiru i przyznam ze na terenie tego wlasnie hotelu ani razu nie widzalam zadnego kota owszem po miejscie platalo sie kilka ale nigdy w hotelu.Inaczej bylo w turcji czy nawet w grecji na krecie gdzie koty doslownie chodzily po stolikach w restauracji hotelowej lub byly tak natretne podczas posilkow ze calkowicie odechciewalo sie jesc.Reasumujac w el habib-tunezja w czasie 2 tygodniowego pobytu nie spotkalam zadnego kota.
                    • Gość: graniak Re: Wszechobecne koty??? IP: *.tktelekom.pl 10.06.11, 13:17
                      Były natrętne, bo były głodne :(
                      • Gość: anbxl Re: Wszechobecne koty??? IP: 91.194.202.* 10.06.11, 15:07
                        justyna-WIELKIE DZIEKI
                        graniak i dlatego ja chce takich miejsc uniknac. Obecnie u mnie sa setki ofert do Tunezji,ale.... hhhmmm przed chwila dowiedzialam sie,ze jednak jest zagrozenie ze strony Tunezji i nawet najwyzsze wladze zajmujace sie bezpieczenstwem w Consilium (Rada UE) obawiaja sie zamieszek chocby z powodu powrotow nielegalnych emigrantow z Wloch do Tunezji
                        • Gość: Anq28 Re: Wszechobecne koty??? IP: *.xdsl.centertel.pl 12.06.11, 01:33
                          To nie ma znaczenia czy hotel ma 5* czy 2*....tutaj chodzi o specyfikę danego kraju i miejsca. Może nie być kotów w hotelu 3* w centrum, ale będzie w 5* na uboczu. Koty będą bo turyści je lubią i chętnie bawią się z nimi, dokarmiają. Do tego koty chronią przed szczurami, które mogą pojawiać się w hotelach typu resort z bungalowami itp. więc w interesie hotelu jest trzymać koty, które pełnią pożyteczną funkcję + są ozdobą hotelu. Jeżeli chodzi o higienę to o ile w Turcji podczas posiłku w restauracji było kilka psów i kotów (w tym połowa siedziała na kolanach turystów) o tyle w Tunezji zauważyłam, że obsługa przegania koty i daje im przed posiłkami resztki (kładą im do misek gdzieś na zapleczu hotelu) żeby się najadły wcześniej i potem nie żebrały. Niestety koty są wszechobecne również na ulicach, plaży, przy basenie itd. Kot przelezie przez płoty, murki itp. a obsługa, która zaczyna je przeganiać jest źle oceniana przez większość zwierzętolubnych klientów hotelu..."no bo jak można tak przeganiać biednego kotka?"
                          • Gość: justyna Re: Wszechobecne koty??? IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.06.11, 08:45
                            Bardzo trafne uwagi jest dokladnie jak w poscie wyzej.Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka