Dodaj do ulubionych

Residence el Kantaoui ????

IP: *.prest.pl / *.prest.pl 20.06.06, 18:59
Kochani

czego moge się spodziewać w tym hotelu ???????????/

jakie jedzenie ???????????????/

czy są ręczniki i jak często je się zmnienia ?????????/

z góry wielkie dzieki
Obserwuj wątek
    • Gość: jazy Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.wss5.pl 21.06.06, 15:55
      Wróciliśmy właśnie z tego hotelu, jestem więc na bieżąco. Hotel jak na swoje 3*
      arabskie przyzwoity, sprzątają codziennie (nie zaszkodzi dać co jakiś czs
      dinara sprzątającej), ręczniki wymieniali nam chyba 3-4 razy w ciągu 2 tygodni,
      pościel podobnie. Jedzenie monotonne. Żartowałem do żony, że dwie rzeczy są
      tutaj pewne: jaka jutro będzie pogoda i co będzie na śniadanie. Śniadanie to
      jajko na twardo, wędlina typu mortadela, masło typu margaryna, marmolada
      lub /i/ dżem, biały ser rozrobiony na "ciapę", pomidory, nieraz coś podobnego
      do ogórka zielonego (chyba cukinia), kawa (ochydna), herbata, mleko, kakao,
      zimne napoje zwane sokami, bagietka i francuskie bułeczki. Obiadokolacje to dwa
      dania podstawowe, zwykle jedno mięsne (najczęściej kurczak w jakimś sosie, lub
      wołowina, lub też inne jakieś mięso (na wszelki wypadek nie dociekałem z
      czego), drugie rybne. Do tego ziemniaki, ryż, nieraz kuskus lub makaron oraz
      gotowane jarzyny i różnego rodzaju surówki i sałatki. Oólnie dania smaczne
      (bardziej mi smakowały niż w Egipcie czy Turcji w wyższej klasy hotelach). Na
      deser wyłącznie owoce (na przemian pomarańcze, truskawki, arbuzy). Zaskoczeniem
      był zupełny brak ciast. Radzę zabrać trochę polskich suchych wędlin bo jest w
      każdym pokoju lodówka i nie ma problemu z przetrzymywaniem a smakują jak nigdy.
      Niektórzy mówią, że to "wiocha" ale ja tak zrobiłem i byłem zadowolony.
      Tyle na razie, jeżeli potrzebujesz jeszcze informacji - pytaj postaram się
      odpowiedzieć.
      Pozdrawiam.
      • Gość: janek Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.prest.pl / *.prest.pl 21.06.06, 16:59
        Wielkie dzieki za wspaniały opis, moja żona będzie spokojniejsza jak to wszystko
        przeczyta.
        Jesli mozna to proszę napisz czy te aneksy kuchenne posiadają jakieś naczynia
        chodzi mi głównie o garnki, tależe i sztućce ?
        Czy wykupowaliście sejf w hotelu, jak jest z dojazdem na plaże, czy byliscie na
        jakiś wycieczkach które byście policili, czy jest sens zabierać płetwy i maskę
        (czy sa tam jakieś skałki nad morzem gdzie mozna ponurkować),gdzie robiliście
        zakupy (piwo, napoje, owoce itp.)jakie sa w ogóle ceny podstawowych artykułów
        które bedąc na urlopie zawsze sie kupuje ??? Jaki pokój radzicie wziąść
        (numer)chodzi mi o widoki.?

Jeśli za dużo pytam to bardzo przepraszam, ale po raz pierwszy lecimy do Afryki
        nie chcielibyśmy sie wpakować w jakiś kanał.

Jeszcze raz bardzo dziekuje i czekamy na wszelkie sugestie.
      • Gość: janek Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.prest.pl / *.prest.pl 21.06.06, 17:25
        i jeszcze jedno pytanie :czy jest w pokoju kuchenka do gotowania w tym aneksie???
        • Gość: jazy Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.wss5.pl 22.06.06, 08:18
          Aneks kuchenny to zlewozmywak, szafka pod i nad nim, dwie płytki elektryczne i
          lodówka. Żadnych naczyń, sztućców niema. Można podobno wypożyczyć za opłatą ale
          my z tego nie korzystaliśmy. Kupiliśmy 2 szklanki do drinków (warto zabrać
          woreczki na lód) po ok.0,23DT, garnuszek do gotowania wody i sztućce mieliśmy
          swoje i to nam wystarczyło. Sejf można wypożyczyć (mały lub duży) za opłatą.
          Ceny dokładnie nie znam bo też nie korzystaliśmy ale wydaje mi się, że coś
          około 1DT za dobę. Cennik jest w recepcji. Osobiście zostawialiśmy wszystko
          (oprócz paszportów i pieniędzy) w pokoju i nic nie zginęło. Na plażę nie jest
          organizowany dowóz. Plaża jest w odległości ok. 600m i spacerkiem przez port
          zajmuje to ok. 10 minut. Z wycieczek byliśmy tylko w El Jeam, Mahdii i
          Monastirze (gratis od Ecco za wczesną rezerwacje). Miałem ochotę na Saharę ale
          żona grymasiła, że bardzo uciążliwie i drogo a Saharę widziała w ubiegłym roku
          w Egipcie i to jej wystarcza. Nurkowanie raczej odpada, nie ma nic na dnie
          oprócz piasku. Zakupy najtaniej w Magazine Generale (po prawej stronie wejścia
          do portu). Piwo 1,1DT (w tym 230 milimów kaucji za butelkę, zwrot bez problemów
          obok sklepu), woda mineralna 230-400 milimów/1,5l, coca cola 1180 milimów/1,5l,
          tonik 980 milimów/1l, bagietka 190 milimów. 1DT (1000 milimów) to ok. 2,5 PLN.
          Wymiana bez problemów w recepcji, be prowizji i po stałym kursie dnia.
          Co do numeru pokoju to niestety nie pamiętam jaka numeracja była z której
          strony. Pokoje wyposażone są jednakowo i tylko lokalizacja jest istotna.
          Najlepiej jest od strony basenu i ogrodu, gorzej od strony parkingu (nieciekawy
          widok) a najgorzej od strony ulicy (hałas od dyskoteki i wesołego miasteczka).
          My mieliśmy pokój 249, od strony ogrodu i było OK.
          Chyba odpowiedziałem na wszystkie pytania, jeśli coś jeszcze to pytaj.
          Pozdrawiam - Janusz.
          • Gość: janek Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.prest.pl / *.prest.pl 22.06.06, 08:39
            jeszcze raz wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi, jak moja żona przeczyta myślę
            że będzie usatysfakcjonowana, jak bedziemy mieli jakieś pytania to jeszcze zapytam

wylatujemy w sobotę
          • Gość: janek Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.prest.pl / *.prest.pl 22.06.06, 10:41
            i jeszcze jedno , po przyjezdzie do hotelu długo czekaliście na pokój?
            • Gość: jazy Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.wss5.pl 22.06.06, 11:19
              Zakwaterowanie w hotelu odbyło się błyskawicznie, ponieważ przylecieliśmy w
              nocy i była nas bardzo mała grupka. Wydano nam klucze do pokoi oraz jakieś
              karty, chyba meldunkowe, z prośbą o wypełnienie i zwrócenie rano.
              • Gość: neila83 Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.4web.pl 29.06.06, 20:42
                A mógłbyś napisac coś więcej o samej lokalizacji tego hotelu?
                W katalogach piszą, że 7 km od Sousse i Portu el Kantaoui. A to miejsce, gdzie
                jest ustytuowany ten hotel znaduje się gdzieś na obrzeżach, czy w centrum?
                Raczej spokojnie czy gwarno? Dalego jest do jakiejś promenady ze straganami i
                kawiarniami?
                Dzięki bardzo, pozdrawiam:)
                • Gość: jazy Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.wss5.pl 30.06.06, 11:15
                  Hotel zlokalizowany jest w centrum Port El Kantaoui w dzielnicy luksusowych
                  apartamentowców przy dość ruchliwej ulicy.Odgłosy ulicy i zlokalizowanego
                  naprzeciwko wesołego miasteczka mogą przeszkadzać w pokojach zlokalizowanych od
                  tej strony. Pozostałe pokoje, od strony ogrodu i basenu zapewniają spokój. Do
                  samego portu jest kilkaset metrów a do Sousse około 8km.
                  • Gość: ira5 Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.bmj.net.pl / *.bmj.net.pl 01.07.06, 00:03
                    czy w tym hotelu organizowane sa animacje. czy cos sie tam dzieje.
      • Gość: ira 5 Re: Residence el Kantaoui ???? IP: *.bmj.net.pl / *.bmj.net.pl 02.07.06, 14:01
        Mam pytanie dotyczace wycieczki na pustynię. Czy byliście na takiej wycieczce.
        Jeśli tak, to z jakiego biura i ile kosztuje?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka