Dodaj do ulubionych

Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć?

05.02.10, 20:36
No to w drugą stronę też powinno oburzać.
Łódzka
szkoła jazdy

Z tą różnicą, że ja wiem, do kogo zgłosić skargę, jak ją sformułować, na jakie
przepisy się powołać i czego zażądać (tzn. czego Inspekcja nie może odmówić).
Tyle kariery szkoły.
Obserwuj wątek
    • six_a Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 20:40
      nie zapomnij przy okazji naskarżyć na damskie toalety.
      i tyle karier toalet damskich
      dzikowywersjaturbodamomen 2.0 wkracza do akcji
      będzie się działo
      • dzikowy [...] 05.02.10, 20:46
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • six_a Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 21:45
          o, i na kościół jedyny słuszny możesz naskarżyć, że zatrudnia samych faciów,
          zakony męskie i żeńskie zamieciesz dwoma ruchami kontrolce kontrolfał.
          dużo widzę ciekawych zajęć na ten rok dla Ciebie w mojej kuli.

masz tu, odpręż się i nie myśl już o tym wszystkim:

dreamon
          • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 21:56
            A czy ja Ci bronię skarżyć się na zatrudnianie w kościołach? Tylko jako podstawę
            prawną musisz umieścić inne ustawy niż ja w swojej.
          • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 21:57
            six_a napisała:

>
            > dreamon
            >

Dziękować :)
    • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 20:41
      > Z tą różnicą, że ja wiem, do kogo zgłosić skargę, jak ją
      sformułować, na jakie
      > przepisy się powołać i czego zażądać (tzn. czego Inspekcja nie
      może odmówić).

...i masz wieeeelkie bicepsy, i za pewne najdluzszego c... w
      swojej miejscowosci. He he he.
      • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 20:47
        Odpowiedź Inspekcji wkleję. Zgodnie z KPA najpóźniej za 60 dni (plus lagi poczty).
        • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 20:49

dzikowy napisał:

> Odpowiedź Inspekcji wkleję. Zgodnie z KPA najpóźniej za 60 dni
          (plus lagi poczty).

Kobity, cichajta. Ja jestem za. Jestem autentycznie ciekawa co
          będzie.
          • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 21:05
            A ja nie - podejrzewam, ze zadziala tu ten sam paragraf, ktory do
            reklam damskiej bielizny pozwala zatrudniac wylacznie modelki.
            • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 21:10
              Nie. Jestem na 100% pewien, że widziałem orzeczenie Strasburga w bardzo podobnej
              sprawie (tylko w drugą stronę). Znajdę i przytoczę w skardze.
              • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 21:50
                O ile instruktorzy jazdy zatrudniani sia na etat, w co mocno
                wątpię - na 99.9% to inna forma umowy o pracę. Już widzę te tlumy
                chętnych instruktorów, ktorzy nie zarabiają nic, bo klientki wolą
                jeździć z instruktorkami :(
                • benek231 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 00:38
                  bene_gesserit napisała:

> O ile instruktorzy jazdy zatrudniani sia na etat, w co mocno
                  > wątpię - na 99.9% to inna forma umowy o pracę. Już widzę te tlumy
                  > chętnych instruktorów, ktorzy nie zarabiają nic, bo klientki wolą
                  > jeździć z instruktorkami :(
                  >
                  >
                  *To bylo okrutne, Bene. :)
                  No i cala dzikowa misterna konstrukcja rozsypala sie niczym ten swinkowy domek z
                  patyczkow :O)

• easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 22:00
              bene_gesserit napisała:

> A ja nie - podejrzewam, ze zadziala tu ten sam paragraf, ktory do
              > reklam damskiej bielizny pozwala zatrudniac wylacznie modelki.

To nie to samo. Ale problem jest, inny - o ile się nie mylę, w naszym
              prawodawstwie nie działa reguła precedensu.
              Ale i tak jestem - złośliwie i pokrętnie - ciekawa. Opinii publicznej na
              żer. Bo czy sytuacji, w których to kobiety są dyskryminowane nie jest
              więcej niż? To by było niezłe odniesienie, trudno. Tylko ten precedens...
              Czy o sytuacji odwrotnej, że kobiety dyskryminowane, skutecznie
              załatwionej, wiemy coś w Pl, było?
              • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 22:01
                Podpowiem, że było. I to na etapie ogłoszenia o pracę.
                • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 22:05
                  dzikowy napisał:

> Podpowiem, że było. I to na etapie ogłoszenia o pracę.

A tam, linkę daj, złośliwcze.
                  • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 22:09
                    Eh, nie pomnę teraz. Cały artykuł na ten temat był i liczyłem, że przy
                    "odwrotnym" wątku ktoś go namierzy, bom leniwy. Dlatego się tam nie odzywałem.
            • autokrata.fetyszysta Re: zadziala tu ten sam paragraf 07.02.10, 22:44
              Zadziała - kiedy tylko skonstruują samochód w kształcie biustonosza.
        • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 20:50
          Nie zapomnij o wymiarach i zdjeciu z erekcją.
          • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 20:52
            Nie mogę, nowy liberalny rząd by mi stronę wrzucił na indeks.
          • autokrata.fetyszysta Re: Nie zapomnij o wymiarach i zdjeciu z erekcją 07.02.10, 22:39
            Czyste chamstwo - tym razem w wydaniu feministycznym.
      • tylko.tu Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 28.02.10, 11:13
        bene_gesserit napisała:

> ...i masz wieeeelkie bicepsy, i za pewne najdluzszego c... w
        > swojej miejscowosci. He he he.

co to jest najdluzszy c... ?
    • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 20:46

I ok, obywatelu. Szkoda tylko, że bez ogródek pokazujesz, jaki
      jesteś przy tym jednostronny/stronniczy - Ty, tzn. nie szkoda. Li
      tylko za satysfakcję?
      Nie udało czyli się.
      Poza tym wiemy skąd taka szkoła, czyż nie.
      • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 20:48
        Wiesz, jaki mam pogląd na regulowanie rynku pracy. Objawiam ino, że
        przeregulowanie może działać w obie strony.
      • kontodopisanianaforum Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 01:33
        easz napisała:
        > Poza tym wiemy skąd taka szkoła, czyż nie.

Oj wiemy, wiemy - i to aż za dobrze :]
        Przy czym oczywiście to, o czym tutaj powiedziano, czyli:
        Pani Anna wymienia kilka typów nauczycieli. Jedni są już wypaleni i jeżdżą z
        kursantem w zupełnej ciszy, nie podpowiadają, co było dobre, a gdzie uczeń
        popełnił błąd. Inni, królowie tras, rozkładają fotel i każą się wieźć w
        pasującym im kierunku. - Są też bardzo dobrzy instruktorzy, ale zbyt przystojni,
        by kobiety były w stanie się skupić i dobrze jeździć - opowiada pani Anna.

to tak naprawdę pikuś.
    • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 21:15
      > Z tą różnicą, że ja wiem, do kogo zgłosić skargę, jak ją sformułować, na jakie
      > przepisy się powołać i czego zażądać (tzn. czego Inspekcja nie może odmówić).
      > Tyle kariery szkoły.

Pomysł przedni. Problem tylko jeden: czy Dyrektywy, Przepisy, Inspekcje, Regulacje i cały ten szajs dotyczą również dyskryminacji pozytywnej? Powątpiewam. Masz w każdym razie duży browar u mnie za tę akcję. ;)

Rozkosznym foremkom gratuluję natomiast konsekwencji i symetrii w poglądach. Chyba wsio, wracam niniejszym zarabiać na chlebek. Pozdrawiam!
      • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 10:27
        pazdzioszek2010 napisał:

> > Z tą różnicą, że ja wiem, do kogo zgłosić skargę, jak ją
        sformułować, na
        > jakie
        > > przepisy się powołać i czego zażądać (tzn. czego Inspekcja nie
        może odmów
        > ić).
        > > Tyle kariery szkoły.
        >
        > Pomysł przedni. Problem tylko jeden: czy Dyrektywy, Przepisy,
        Inspekcje, Regula
        > cje i cały ten szajs dotyczą również dyskryminacji pozytywnej?
        Powątpiewam. Mas
        > z w każdym razie duży browar u mnie za tę akcję. ;)
        >
        > Rozkosznym foremkom gratuluję natomiast konsekwencji i symetrii w
        poglądach. Ch
        > yba wsio, wracam niniejszym zarabiać na chlebek. Pozdrawiam!
        >

Paździu przemiły, dzikowy coś znalazł sam na wredne feministki -
        Agnieszka Graff mówi 'włanczać' - pamiętasz?
        On chce więcej i sam szuka, a ty? Brak ambicji, tylko przyłanczać
        się do poszukiwań dzikowego potrafisz? Wstyd mi za ciebie.
        • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 11:00
          > Paździu przemiły, dzikowy coś znalazł sam na wredne feministki -
          > Agnieszka Graff mówi 'włanczać' - pamiętasz?
          > On chce więcej i sam szuka, a ty? Brak ambicji, tylko przyłanczać
          > się do poszukiwań dzikowego potrafisz? Wstyd mi za ciebie.

Mnie też jest za siebie wstyd, żem taki bierny i wtórny się zrobił ostatnio, ale wynika to nie tyle z niedostatku czy, nie daj boże, braku ambicji, co właśnie z jej nadmiarów.

Otóż wyobraź sobie, że - jak to mówią pleonaści - w "miesiącu styczniu" bieżącego roku uzyskałem pewną nadwyżkę wpływów pieniężnych nad odpływami, co umożliwiło mi zakup kilku kilogramów smakowitej lektury. No i czytam, a wolnych chwilach rzecz jasna pracuję. Albo odwrotnie… W każdym razie na brak roboty nie narzekam - nie jestem studenciną, jak Dzikowy, żebym tak miał na wszystko czas.
          • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 11:54
            > Albo odwrotnie… W każdym razie na brak roboty nie
            > narzekam - nie jestem studenciną, jak Dzikowy, żebym tak miał na wszystko czas

Też pracuję. Po prostu uprawiam radosną prokrastynację, a i zawodowo natknę się
            na jakieś orzeczenie, opinię czy rozporządzenie. :)
            • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 13:52
              > Też pracuję. Po prostu uprawiam radosną prokrastynację, a i zawodowo natknę się
              > na jakieś orzeczenie, opinię czy rozporządzenie. :)

A, to przepraszam! Nie wiedzieć czemu myślałem, że wiedziesz sobie klasyczny żywot studencki: w lodówce więcej picia niż jedzenia; zawsze masz z kim, ale nie zawsze masz gdzie; podczas sesji ogałacasz apteczne półki z Tusipecu; książki - owszem, o ile traktują o smokach, rycerzach, czarnoksiężnikach i chaosie. I tak dalej, i tak dalej. ;)

Nawiasem mówiąc, sądzę, że studium kultury studenckiej byłoby niezłym tematem na pracę magisterską z jakiejś socjologii czy czegoś takiego. Nie mam racji?
              • benek231 No ciala to dales z Dzikowym koncertowo :O) 06.02.10, 23:37
                Ty poparles Dzikowego, ze tak blyskotliwy, a Bene sprawila, ze przestal sie
                swiecic, gdy tylko w drugiej rundzie lekko po damsku poslala go na deski.

forum.gazeta.pl/forum/w,212,106842443,106847280,Re_Pamietacie_zale_ze_nie_zatrudnia_przez_plec_.html

• dzikowy Re: No ciala to dales z Dzikowym koncertowo :O) 07.02.10, 09:32
                  Niekoniecznie jest, jak piszesz. Z drugiej strony... Fajnie - zajdzie w ciążę i
                  nie przedłużamy umowy. :) To też mi pasi.
                  • bene_gesserit Re: No ciala to dales z Dzikowym koncertowo :O) 07.02.10, 12:35
                    Ale, biedaku, znowu nie udowodnisz, ze masz najdluzego c... na
                    forum :(((
                    Moze kup sobie duuuzy czerwony samochod, jak jasio.
                    • dzikowy Re: No ciala to dales z Dzikowym koncertowo :O) 07.02.10, 16:10
                      > Moze kup sobie duuuzy czerwony samochod, jak jasio.
                      Mam mały czerwony samochód i styknie. Twoje komentarze są coraz bardziej żenujące.
                      • bene_gesserit Re: No ciala to dales z Dzikowym koncertowo :O) 07.02.10, 17:52
                        Zenujące jest to, ze nie dostrzegasz pelzajacego poziomu swoich
                        postow. Gowniarskie to jest do kwadratu. Ja sie tylko dostosowalam
                        poziomem do nadawcy w nikłej nadziei, ze zrozumiesz. Jak widac - na
                        darmo.
                        • dzikowy Re: No ciala to dales z Dzikowym koncertowo :O) 07.02.10, 22:42
                          Wyrównując poziom musiałbym się chyba odwołać do oklapu cycków.
                          • bene_gesserit Re: No ciala to dales z Dzikowym koncertowo :O) 07.02.10, 23:14
                            Nienie - o cipkach to juz bylo, misiu.
    • narpiotr Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 05.02.10, 21:31
      "W Łodzi powstała samochodowa szkoła jazdy dla pań. Uczą w niej też
      tylko kobiety. - We własnym gronie mniej się krępujemy - mówi
      właścicielka."

Podoba mi się tłumaczenie właścicielki, warto je zapamiętać.
    • benek231 Witam kolejnego entuzjaste parytetow :O) 06.02.10, 00:27
      Tylko czy my nie mowilismy o parytetach za pieniadze publiczne?
    • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 13:01
      dzikowy napisał:
      > No to w drugą stronę też powinno oburzać.

Nie zatrudniamy kobiet, we własnym gronie mniej się krępujemy. Ale byłaby
      burza! No ale nie od dziś wiadomo, że dyskryminacja może być pozytywna :D.
      • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 14:17
        > No ale nie od dziś wiadomo, że dyskryminacja może być pozytywna :D.

Oj, towarzyszko! dialektyka u Was kuleje, jak widzę. Zdanie, które byłaś łaskawa napisać, z punktu widzenia nauk gender jest nonsensem, ponieważ sugeruje, że dyskryminacja pozytywna jest jakimś szczególnym przypadkiem dyskryminacji, jej rodzajem. Otóż - i proszę to sobie zapamiętać, a najlepiej gdzieś zanotować i regularnie powtarzać - dyskryminacja pozytywna i dyskryminacja to dwie zgoła różne rzeczy, a podobieństwo nazw jest czysto przypadkowe.

Warto tu nadmienić, że dyskryminacja pozytywna, jak sama nazwa wskazuje, jest czymś dobrym, pozytywnym (Unia Europejska mocą rezolucyj zachęca), natomiast dyskryminacja jest czymś złym (Unia Europejska mocą dekretów nakłada obowiązek zwalczania).
        • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 15:11
          pazdzioszek2010 napisał:
          > Oj, towarzyszko! dialektyka u Was kuleje, jak widzę. Zdanie, które byłaś łaskaw
          > a napisać, z punktu widzenia nauk gender jest nonsensem, ponieważ sugeruje, że
          > dyskryminacja pozytywna jest jakimś szczególnym przypadkiem dyskryminacj
          > i, jej rodzajem. Otóż - i proszę to sobie zapamiętać, a najlepiej gdzieś zanoto
          > wać i regularnie powtarzać - dyskryminacja pozytywna i dyskryminacja
          > to dwie zgoła różne rzeczy, a podobieństwo nazw jest czysto przypadkowe.

Niniejszym kajam się, na swoją obronę nieśmiało wspominając, że wychowana w patriarchalnej kulturze nie miałam szczęścia zetknąć się wystarczająco wcześnie z wyzwalającą prawdą gender, by intuicyjnie łapać nawet tak podstawowe prawdy. Ale chcę się nauczyć!
          Proszę więc o objaśnienie na niniejszym przykładzie dlaczego szkoła jazdy dla pań jest pozytywna, a szkoła jazdy dla panów dyskryminująca.
          • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 15:15
            > Proszę więc o objaśnienie na niniejszym przykładzie dlaczego szkoła
            > jazdy dla pań jest pozytywna, a szkoła jazdy dla panów dyskryminująca.

Cóż, jak to często bywa, odpowiedź zawarta jest w pytaniu. Trzeba tylko się porządnie wczytać. ;)
            • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 15:34
              Mam jednak nadzieję, że któraś z wyżej szydzących pań pokusi się o szersze
              wyjaśnienie :).
              • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 15:55
                black-emissary napisała:

> Mam jednak nadzieję, że któraś z wyżej szydzących pań pokusi się o
                szersze
                > wyjaśnienie :).

Szersze wyjaśnienia już były, tylko łaskawa byłaś je pzreoczyć.
                Np szkoły wyłącznie dla panów później zajmujących się intratną pracą
                w jednostkach wojskowych, szpitalach, przejściach granicznych,
                szkołach i gdzietylko, gdzie rząd im zagwarantował posadę, pensję,
                emeryturę i nie pyta o podatki.
                Albo takie restauracje japońskie, tożto dyskryminacja innych
                narodowości!
                • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 16:54
                  kocia_noga napisała:
                  > Szersze wyjaśnienia już były, tylko łaskawa byłaś je pzreoczyć.

Gdyby były wystarczające to nie prosiłabym o dalsze :).

Proste pytanie: czy ogłoszenie w prasie zatrudnię instruktora jazdy -
                  mężczyznę
                  jest dyskryminujące czy nie?
                  • policjawkrainieczarow Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 01.03.10, 18:51
                    > Proste pytanie: czy ogłoszenie w prasie zatrudnię instruktora jazdy -
                    > mężczyznę
                    jest dyskryminujące czy nie?

w tym samym stopniu, co "zatrudnie kobietę do tańca na rurze" albo "położna
                    poszukiwana".
              • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 16:03
                > Mam jednak nadzieję, że któraś z wyżej szydzących pań pokusi się o szersze

Zazdroszczę optymizmu, jednak z moich doświadczeń wynika, że to raczej wątpliwe - "wyżej szydzące panie" nie bywają wielce skore do wyjaśnień. W każdym razie w moim przypadku tak jest, z Tobą ostatecznie może być inaczej, wszak odmowa wyjaśnień mężczyźnie jest pozytywna, a kobiecie… jaka? negatywna.

Już pomijam fakt, że masz ode mnie wyższe wykształcenie, bo masz wykształcenie wyższe. ;) Mnie, ledwie piśmiennemu z maturą, lepiej zbyt wiele nie wyjaśniać, gdyż boli mnie potem głowa i muszę zażywać Ibuprom.
                • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 16:56
                  pazdzioszek2010 napisał:
                  > W każdym razie w moim przypadku tak jest, z Tobą ostatecznie może
                  > być inaczej, wszak odmowa wy jaśnień mężczyźnie jest pozytywna,
                  > a kobiecie… jaka? negatywna.

Obawiam się, że w tym miejscu mocno się mylisz.
                  Z moich doświadczeń wynika, że strażniczka patriarchatu (czytaj: kobieta nie zgadzająca się ślepo z feministyczną myślą postępową) jest gorsza od najbardziej zaciekłego szowinisty.
                  • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 17:20
                    > Obawiam się, że w tym miejscu mocno się mylisz.
                    > Z moich doświadczeń wynika, że strażniczka patriarchatu (czytaj: kobieta
                    > nie zgadzająca się ślepo z feministyczną myślą postępową) jest gorsza od najba
                    > rdziej zaciekłego szowinisty.

Przekonałaś mnie. :) Zresztą mój drugi argument, ten z wyższym wykształceniem, również nie był zbyt celny, bo zdaje się, że jesteś - jak to określiła pewna niegdysiejsza foremka - "ścisłynią", a żeby zrozumieć cokolwiek z feministycznych teoryj, trzeba być obcykanym w naukach społecznych bądź filozofii.

Zresztą mam tu pod ręką akurat obrazowe porównanie: spróbuj kiedyś wytłumaczyć Papuasom prawa fizyki, nie daj boże ilościowe. Po prostu się nie da, bo mózg nie jest odpowiednio przystosowany… pewnych rzeczy pewnym ludziom wyjaśnić niepodobna.
                    • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 18:28
                      pazdzioszek2010 napisał:
                      > Przekonałaś mnie. :) Zresztą mój drugi argument, ten z wyższym wykształceniem,
                      > również nie był zbyt celny, bo zdaje się, że jesteś - jak to określiła pewna ni
                      > egdysiejsza foremka - "ścisłynią", a żeby zrozumieć cokolwiek z feministycznych
                      > teoryj, trzeba być obcykanym w naukach społecznych bądź filozofii.

Nie da się ukryć, że na pojęcie ideologii gender umysł mam zdecydowanie zbyt ściśnięty :).
                      • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 20:08
                        > Nie da się ukryć, że na pojęcie ideologii gender umysł mam zdecydowanie zbyt śc
                        > iśnięty :).

Niestety. Bo wiesz, to trzeba od najmłodszych lat… Benek swego czasu był łaskaw oznajmić, że matma jest prosta, bo to tylko wystarczy sobie coś tam wyliczyć ołówkiem i już - wszystko jest jasne. Natomiast Gender Studies i w ogóle nauki humanistyczne czy społeczne - o! to już zupełnie inna para kaloszy: są niezmiernie trudne, pełne niuansów, skomplikowanych konstrukcji, misternych struktur, postmodernistycznych odniesień do wszystkich przejawów kultury i tak dalej, i tak dalej. Słowem - rzecz nieosiągalna dla zjadaczy chleba. Możesz sobie fiu-fiu pomarzyć, na zdrowie.

Przeraziłem się nie na żarty, bo pamiętam, jak mój ojciec, który jest zawodowym matematykiem, opowiadał mi, ile dupogodzin musuał spędzić nad karteluszkami, pisząc te swoje znaczki, żeby osiągnąć przyzwoity poziom umysłowy. No to teraz sobie pomyśl, ile taka genderowczyni musiała się uczyć! Brr! aż ciarki człowieka przechodzą.

Dziwi mnie tylko jedno: sprawdziłem, i okazuje się, że Gender Studies można zgłębić zaocznie-podyplomowo na przestrzeni dwóch lat, wystarczy mieć na starcie dowolny licencjacik. :) I żeby było śmieszniej, wykłady prowadzą naukowczynie już ze stopniem doktory, a nawet magistry, co zdaje się nie było nigdy przyjęte na uniwersytetach: wykłady mogli, o ile pamiętam, prowadzić habilitowani, doktorkowie w drodze wyjątku za zgodą jakiejś szyszki, natomiast magistrowie - w ogóle.

Jednak rozstrzygnięcie tego paradoksu też pewnie już nie na mój umysł. :(
                        • six_a Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 00:27
                          paździoch, do licencjatu Ci tak daleko, że czym Ty się w ogóle przejmujesz?:)

poza tym serio nie wiem, o czym w ogóle mówicie: kluby czy inne tam instytucje
                          ukierunkowane płciowo są podyktowane potrzebą rynku. jak sobie ktoś chce klub ze
                          striptizem męskim otworzyć, to nie będzie zatrudniał striptizerek, a
                          sformułowane ogłoszenie nie będzie dyskryminujące, bo wynika z profilu działalności.

więc aktualnie usiłujecie złożyć ze sobą dwa niepasujące kawałki puzzle'a:
                          dyskryminację w ogłoszeniach, gdy określenie płci nie ma kompletnie uzasadnienia
                          i zupełnie bez sensu wyklucza spośród starających się o stanowisko którąś płeć,
                          oraz sprofilowaną płciowo działalność, typu fitness dla kobiet, gdzie wybór
                          pracownika konkretnej płci ma sensowne uzasadnienie.
                          • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 10:15
                            > paździoch, do licencjatu Ci tak daleko, że czym Ty się w ogóle przejmujesz?:)

Głównie tym, że mam w zwyczaju widzieć nie tylko czubek własnego nosa, ale i to, co za nim. Poza tym, czemu mnie prowokujesz? Zaraz znowu, zachęcony, napiszę elaborat na temat swoich edukacyjnych perypetii i co będzie? Zarzut, że przynudzam. Zdajesz sobie sprawę chyba, że teksty o przedszkolach, edukacji seksualnej, licencjatach, kanonie lektur itp. to dla mnie pożywka. ;)

> więc aktualnie usiłujecie złożyć ze sobą dwa niepasujące kawałki puzzle'a:
                            > dyskryminację w ogłoszeniach, gdy określenie płci nie ma kompletnie uzasadnienia
                            > i zupełnie bez sensu wyklucza spośród starających się o stanowisko którąś płeć,
                            > oraz sprofilowaną płciowo działalność, typu fitness dla kobiet, gdzie wybór
                            > pracownika konkretnej płci ma sensowne uzasadnienie.

Masz niewątpliwie rację, problem w tym, czy dyrektywy unijne i zgraja urzędników, wykazują się takim rozsądkiem, co Ty. Pouczony przez Le Bona, podaje to w wątpliwość. :)
                            • six_a Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 15:23
                              znaczy fitness damski, kluby dla mężczyzn oraz internaty pciowe w unii w
                              podziemiu pewnie działają.
                              na pewno.
                              • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 22:43
                                Cały czas mylisz klientów z pracownikami. Przepisy nic nie mówią o dyskryminacji
                                klientów, ale pracowników już tak. I różnica wcale nie jest subtelna.
                                • six_a Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 23:47
                                  nie wydaje sie mniesie, by coś myliłosie mniesie.

od profilu klientów będzie zależał profil pracowników.
                                  napisałeś już tę skargę?
                                  • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 23:59
                                    > nie wydaje sie mniesie, by coś myliłosie mniesie.

Na zdrowy rozum się nie myli i przyznaję Ci rację, ale.. mamy przepisy
                                    antydyskryminacyjne, a te ze zdrowym rozumem wiele wspólnego nie mają. Dlatego
                                    to, co wydaje się oczywiste (czyli dostosowanie profilu pracowników do klientów)
                                    jest karalne.
                                    Dlatego Bene tak się piekli. Po pierwsze okazało się, że owoce feminizmu są
                                    głupie i szkodliwe, a po drugie nie muszę zbierać 100 tys. podpisów, żeby to
                                    udowodnić.
                                    • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 00:21
                                      > Dlatego Bene tak się piekli. Po pierwsze okazało się, że owoce
                                      feminizmu są
                                      > głupie i szkodliwe, a po drugie nie muszę zbierać 100 tys.
                                      podpisów, żeby to
                                      > udowodnić.

Swinko, nie pochlebiaj sobie.
                                      Pokpiwam sobie z ciebie, bo ustalilysmy juz tutaj, ze w realu
                                      jestes poczciwina z feministyczną polowica, a kozaczysz li i
                                      jedynie na forum. Nie mowiac juz o tym, ze twoja inicjatywa to -
                                      uwaga, znowu metafora - kula w plot, co juz zyczliwie
                                      zasugerowalam, biedaku. Znowu więc nie udalo ci sie pokazac, kto tu
                                      rzadzi (nie bede tu platac metafor o c...ch, bo widze ze masz z
                                      nimi problem :), na co wyrazna miales ochote, sadzac z butnego tonu
                                      twoich pierwszych w tym watku postach :)
                                    • six_a Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 00:21
                                      mamy przepisy
                                      antydyskryminacyjne, a te ze zdrowym rozumem wiele wspólnego nie mają. Dlatego
                                      to, co wydaje się oczywiste (czyli dostosowanie profilu pracowników do klientów)
                                      jest karalne.

rrrrany, co Ty pleciesz, dzikowy. złóżmy to na karb późnej pory. może zacytujesz
                                      mi przepis prawa antydyskryminacyjnego, który z rozumem nie ma nic wspólnego
                                      oraz dla jasności zupełnej przepis sugerujący karanie pracodawców, którzy chcąc
                                      zatrudnić ofkors panie do prezentacji bielizny damskiej, nie sformułują
                                      ogłoszenia tak pt. panie/panów do biegania po wybiegu w bieliźnie damskiej
                                      zatrudnię.

cóś mi się zdaje, że mało się kolega orientuje, czego przepisy
                                      antydyskryminacyjne dotyczą. stąd te bzdurne dyskusje na milion postów o
                                      dyskryminacji w wyniku tworzenia damskich szkół jazdy, damskiego fitnessu i
                                      męskich szkół dajmy na to. eeeetam.
              • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 17:37
                black-emissary napisała:

> Mam jednak nadzieję, że któraś z wyżej szydzących pań pokusi się o
                szersze

Nieśmiało nadmienię, że aktualnie to Ty szydzisz i jakoś mnie to
                rozczarowuje:(
                A przecież jest w wątku napisane co i jak, i kto.
                • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 18:27
                  easz napisała:
                  > Nieśmiało nadmienię, że aktualnie to Ty szydzisz i jakoś mnie to
                  > rozczarowuje:(

Jestem dziś w wyjątkowo szyderczym nastroju, to fakt, ale pragnę zauważyć, że
                  to nie ja zaczęłam w tym wątku szydzić.
                • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 19:56
                  ALe chodzi o to, ze dziecku się nudzi i trzeba zwrocic na nia
                  uwage. Nie o rozmowe, wymianę tym bardziej.
          • six_a Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 00:29
            >dlaczego szkoła jazdy dla pań jest pozytywna, a szkoła jazdy dla panów
            dyskryminująca

a kto twierdzi, że jest dyskryminująca? Ty?
        • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 15:49
          Straszne, po prostu okropne zupełnie jak przyrost (ludności) dodatni
          i przyrost ujemny, a ile o to krzyku! A ile okazji do dowcipów!
          • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 15:53
            A może zamiast bezpodstawnie szydzić postarasz się wskazać rzeczową różnicę? :)
            • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 16:05
              black-emissary napisała:

> A może zamiast bezpodstawnie szydzić postarasz się

Och, to informatyczne poczucie humoru! Takie slowa spod tych
              paluszkow? Tekst miesiąca.
              • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 16:56
                Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, szacowna Bene.
                • pazdzioszek2010 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 17:27
                  > Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, szacowna Bene.

Jak Fidel Bogu, tak Bóg Kubie. :)
                  • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 18:19
                    Fakt :).
      • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 17:35
        black-emissary napisała:

> dzikowy napisał:
        > > No to w drugą stronę też powinno oburzać.
        >
        > Nie zatrudniamy kobiet, we własnym gronie mniej się krępujemy
        . Ale byłaby
        > burza! No ale nie od dziś wiadomo, że dyskryminacja może być
        pozytywna :D.

Były i są sprawy o molestowanie seksualne akurat klientek
        tych przybytków, nie klientów, zgłaszane już teraz coraz częściej do
        odpowiednich służb. Dla mnie to jest sedno, coś w deseń wspomnianego
        przez Bene biznesu bieliźniarskiego damskiego, choć niezupełnie.
        Już to byłam napisałam wcześniej.
        • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 18:26
          easz napisała:
          > Były i są sprawy o molestowanie seksualne akurat klientek
          > tych przybytków, nie klientów, zgłaszane już teraz coraz częściej
          > do odpowiednich służb. Dla mnie to jest sedno

Dla założycielki szkoły najwyraźniej nie sedno, bo o tym nie wspomina. Tłumaczy swoje podejście jedynie krępowaniem się oraz przystojnymi instruktorami, przy których trudno się skupić kursantkom.
          I tutaj ponownie mam niemiłe wrażenie, że gdyby właściciel szkoły jazdy tłumaczył, że zatrudnia tylko instruktorów, bo przy instruktorkach kursanci nie byliby w stanie się skupić i dobrze jeździć to poleciałyby gromy za sprowadzanie kobiety do obiektu seksualnego.

Co do meritum natomiast - taką argumentację uważam za wręcz skandaliczną. Easz, serio tak uważasz czy tylko jaja sobie ze mnie robisz?
          • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 19:31
            black-emissary napisała:

> Dla założycielki szkoły najwyraźniej nie sedno, bo o tym nie
            wspomina. Tłumaczy
            > swoje podejście jedynie krępowaniem się oraz przystojnymi
            instruktorami
            > , przy których trudno się skupić kursantkom.
            > I tutaj ponownie mam niemiłe wrażenie, że gdyby właściciel szkoły
            jazdy tłumaczył, że zatrudnia tylko instruktorów, bo przy
            instruktorkach kursanci nie byliby
            > w stanie się skupić i dobrze jeździć to poleciałyby gromy
            za sprowadzanie kobiety do obiektu seksualnego.

Dziwi mnie, że tutaj tak sobie przewidujesz i wyobrażasz, a w wątku
            o matce, ojcu i nierównej ich ocenie nie. Wbrew pozorom jest
            analogia, no, 'analogia'.
            Cóż, artykuł też jak i tamten, o tym 'gdzie była matka'. Jak jest
            naprawdę? Tak jak w tamtej sprawie, też 'analogicznie'? Hm.

> Co do meritum natomiast - taką argumentację uważam za wręcz
            skandaliczną. Easz,
            > serio tak uważasz czy tylko jaja sobie ze mnie robisz?

Tzn? A to nie czytałaś, kiedy napisałam, że jestem za tym, żeby
            Dzikowy to zgłosił? Wycięli?? Imo to nam na rękę, feministkom, takie
            zgłoszenie:)
            Inna rzecz, że Dzikowy by nie zgłosił odwrotnej sparwy, ale śmie-je
            nam zarzucać stronniczość i gorzej, stąd mniemam teksty forumowiczek
            pod adresem.

Natomiast powód może być jak napisałam, biorę to pod uwagę. Imo
            wystarczyłby parytet:)
            • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 19:50
              easz napisała:
              > Dziwi mnie, że tutaj tak sobie przewidujesz i wyobrażasz

No to mi tak szczerze odpowiedz - czy stwierdzenie instruktorki rozpraszają kursantów byłoby dla Ciebie kompletnie neutralne, czy jednak byś go skrytykowała?

> a w wątku o matce, ojcu i nierównej ich ocenie nie

Z tej banalnie prostej przyczyny, że w tamtym przypadku mamy do czynienia z szalenie istotną różnicą (ojciec gwałcił, matka nie), a tutaj jedynie z różnicą płci.

> Tzn? A to nie czytałaś, kiedy napisałam, że jestem za tym, żeby
              > Dzikowy to zgłosił? Wycięli??

A co to ma do rzeczy? :|

Czy autentycznie uważasz, że instruktorzy molestują kursantki może być uważane za argument za przyzwoleniem na tworzenie "babski" szkół, ale nie "chłopskich"?
              • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 20:06
                black-emissary napisała:

> easz napisała:
                > > Dziwi mnie, że tutaj tak sobie przewidujesz i wyobrażasz
                >
                > No to mi tak szczerze odpowiedz - czy stwierdzenie instruktorki
                rozpraszają kursantów
                byłoby dla Ciebie kompletnie neutralne, czy
                jednak byś go skrytykowała?

Obśmiałabym deczko. Ale gdyby padło 'są skrępowani' albo coś w ten deseń,
                to już bym się zastanowiła - niezależnie od płci. Uważasz, że dla faceta
                molestowanie jest przyjemne? Albo chamskie zagrywki choćby? Dlaczego ma to
                znosić? (Problem w częstości występowania jak mniemam)
                Zależy jak co jest podane czyli, jak już mówiłam.

> > a w wątku o matce, ojcu i nierównej ich ocenie nie
                >
                > Z tej banalnie prostej przyczyny, że w tamtym przypadku mamy do
                czynienia z szalenie istotną różnicą (ojciec gwałcił, matka nie), a tutaj
                jedynie z różnicą płci.

Nie, o ocenę osób ze względu na płeć i ocenę ich zachowań oraz
                oczekiwania społeczne
                , czy jakie tam - wobec. Dowodem to, o co i jak
                pytasz mnie powyżej.

> > Tzn? A to nie czytałaś, kiedy napisałam, że jestem za tym, żeby
                > > Dzikowy to zgłosił? Wycięli??
                >
                > A co to ma do rzeczy? :|

To o co w końcu pytałaś? Nie o stosunek do kwestii? No to to była moja
                odpowiedź.

> Czy autentycznie uważasz, że instruktorzy molestują kursantki
                może być uważane za argument za przyzwoleniem na tworzenie "babski" szkół,
                ale nie "chłopskich"?

Jeśli by sami faceci takie prowadzili, to owszem. Tak, to jestem za
                parytetem:)
                Chodziło o to, że są powody i trzeba to widzieć, nie o przyzwolenie. A
                najlepiej to piętnować i karać molestatorów. Zatrudniać kobiety i
                meżczyzn. Kropka.
                • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 20:34
                  easz napisała:
                  > Obśmiałabym deczko.

A postawioną w artykule tezę, że kursantkom trudno się przy instruktorach skupić już obśmiałaś? Bo chyba mi umknęło...

> Ale gdyby padło 'są skrępowani' albo coś w ten deseń,
                  > to już bym się zastanowiła - niezależnie od płci.

IMHO ktoś, kogo krępuje płeć przeciwna na siedzeniu obok nie powinien brać się za coś tak odpowiedzialnego jak prowadzenie auta.

> Uważasz, że dla faceta molestowanie jest przyjemne?

Nie było tutaj mowy o molestowaniu.

> Nie, o ocenę osób ze względu na płeć i ocenę ich zachowań oraz
                  > oczekiwania społeczne
                  , czy jakie tam - wobec. Dowodem to,
                  > o co i jak pytasz mnie powyżej.

Pytam bo wiem, że Ty wszystko przez pryzmat płci oceniasz :).

> To o co w końcu pytałaś?

O to molestowanie, które z kapelusza wyciągnęłaś.

> Jeśli by sami faceci takie prowadzili, to owszem.

Jestem w głębokim szoku.

> Tak, to jestem za parytetem:)

Nie łapię... przymusowy nakaz zatrudniania po równo instruktorek i instruktorów? E...
                  • kontodopisanianaforum Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 20:39
                    black-emissary napisała:
                    > IMHO ktoś, kogo krępuje płeć przeciwna na siedzeniu obok nie powinien brać się
                    za coś tak odpowiedzialnego jak prowadzenie auta.

Ale tu chyba nie chodziłotylko o to, że druga płeć ;) Raczej o to "skrępowanie",
                    które nie bierze się z niewiadomoczego. I tu robi się zastanawiająco.
                    • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 20:57
                      Owszem, bo wiele kobiet przy facetach lubi udawac kretynki, a tu
                      nawet nie musi: jesli sie nie umie prowadzic, to gorzej sie
                      prowadzi od instruktora.

Dwie moje przyjaciolki za mlodu byly lapane za kolanka przez
                      instruktorow jazdy. Jedna odpuscila i po prostu zmienila
                      nauczyciela, druga zlozyla skarge, facet ja potem gdzies przydybal
                      i zbluzgal, bo go zwolnili, na szczescie uderzyc się bał.
                      • benek231 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 23:49
                        Nie rozumiem o co im chodzi, bo np. nie maja nic przeciwko zenskim prywatnym
                        szkolom roznego szczebla. A tam juz dawno temu wykazano, ze w zenskich szkolach
                        dziewczeta osiagaja znacznie lepsze wyniki (takze z matematyki) niz w szkolach
                        koedukacyjnych. Rzucala sie tez w oczy pewnosc siebie i konkurencyjnosc na rynku
                        pracy absolwentek tych szkol. Mam nadzieje, ze wszyscy znaja tego przyczyny,
                        wiec nie bede przynudzal.

Ta szkla jazdy to wlasnie odpowiednik szenskiej szkoly sredniej.
                        • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 10:29
                          benek231 napisał:

Mam nadzieje, ze wszyscy znaja tego przyczyny,
                          > wiec nie bede przynudzal.
                          >
                          > Ta szkla jazdy to wlasnie odpowiednik szenskiej szkoly sredniej.

Dokładnie. Pamiętam mojego instruktora i jego "nóżka na
                          sprzęgiełko", cholera, usiłował być stuprocentowym dżentelmenem i
                          wychodził mu protekcjonalny spsoób bycia. Tak czy owak egzamin
                          zdałam, otrząsnęłam się z niezbyt miłych wrażeń po wszystkim, a
                          jeździć, jak wszyscy, nauczyłam się na polskich drogach.
                          • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 14:43
                            kocia_noga napisała:
                            > Dokładnie. Pamiętam mojego instruktora i jego "nóżka na
                            > sprzęgiełko", cholera, usiłował być stuprocentowym dżentelmenem i
                            > wychodził mu protekcjonalny spsoób bycia.

A nie potraktowano Cię może protekcjonalnie w innych jeszcze sytuacjach? W liceum, na studiach, w pracy? To może wszędzie tylko kobiety zatrudniać?
                            • sabinac-0 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 16:42
                              black-emissary napisała:

> A nie potraktowano Cię może protekcjonalnie w innych jeszcze sytuacjach? W lice
                              > um, na studiach, w pracy? To może wszędzie tylko kobiety zatrudniać?

A co, uwazasz, ze nalezy uznac protekcjonalne traktowanie jako norme i slicznie
                              sie usmiechac w odpowiedzi?
                              • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 16:45
                                sabinac-0 napisała:
                                > A co, uwazasz, ze nalezy uznac protekcjonalne traktowanie jako norme i slicznie
                                > sie usmiechac w odpowiedzi?

Ty zawsze znajdziesz najbardziej idiotyczną interpretację. :)
                                • sabinac-0 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 16:53
                                  Coz zatem Ty proponujesz?
                                  • benek231 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 17:40
                                    sabinac-0 napisała:

> Coz zatem Ty proponujesz?

*Ona niezmiennie proponuje walke z feminizmem. Blackie to antyfeministyczny troll.
                                    • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 17:53
                                      E tam. Blaznuje w nadziei, ze ktos na nia zwroci uwagę. Dziecko z
                                      problemami, raczej.
                                  • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 18:37
                                    sabinac-0 napisała:
                                    > Coz zatem Ty proponujesz?

Rezygnację z usług osób, których zachowanie nam nie odpowiada. To chyba
                                    oczywiste, prawda?
                                    Natomiast takie argumentowanie w tej sprawie jest po prostu niesmaczne, bo
                                    sugeruje, że każdy facet to zboczeniec/kretyn/molester.
                                    • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 19:50
                                      black-emissary napisała:

> sabinac-0 napisała:
                                      > > Coz zatem Ty proponujesz?
                                      >
                                      > Rezygnację z usług osób, których zachowanie nam nie odpowiada.

To to, bingo! Dlatego teraz zapłaciłabym instruktorce nauki jazdy,
                                      wolno mi.
                                      • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:27
                                        kocia_noga napisała:
                                        > To to, bingo! Dlatego teraz zapłaciłabym instruktorce nauki jazdy,
                                        > wolno mi.

A ktoś twierdzi inaczej? :)
                                        • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:32
                                          black-emissary napisała:

> kocia_noga napisała:
                                          > > To to, bingo! Dlatego teraz zapłaciłabym instruktorce nauki
                                          jazdy,
                                          > > wolno mi.
                                          >
                                          > A ktoś twierdzi inaczej? :)

Owszem, ktoś twierdzi, że dostosowanie rynku usług do potrzeb jest
                                          dyskryminacją mężczyzn.
                                          • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:42
                                            kocia_noga napisała:
                                            > Owszem, ktoś twierdzi, że dostosowanie rynku usług do potrzeb jest
                                            > dyskryminacją mężczyzn.

Nie tak dawno było tutaj oburzenie na dostosowanie ogłoszenia do potrzeb firmy.
                                            • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:50
                                              black-emissary napisała:

> kocia_noga napisała:
                                              > > Owszem, ktoś twierdzi, że dostosowanie rynku usług do potrzeb
                                              jest
                                              > > dyskryminacją mężczyzn.
                                              >
                                              > Nie tak dawno było tutaj oburzenie na dostosowanie ogłoszenia do
                                              potrzeb firmy.

Nie brałam w niej udziału; fakt, ogłoszenie o zatrudnianiu kogoś
                                              określonej płci/narodowości/wyznaniu ( np czasem zdarza się 'szukamy
                                              Świadka Jehowy', bo panuje pzrekonanie że oni nie kradną) godzi w
                                              ustawę (zdaje się), ale w artykule o szkółce nic nie znalazłam na
                                              temat ogłaszania.
                                    • sabinac-0 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 17:23
                                      black-emissary napisała:

> Natomiast takie argumentowanie w tej sprawie jest po prostu niesmaczne, bo
                                      > sugeruje, że każdy facet to zboczeniec/kretyn/molester.

Znow wracamy do radzieckich uczonych i muchy: na stwierdzenie, ze nie jest ani
                                      naturalne, ani wlasciwe protekcjonalne traktowanie doroslej i nieuposledzonej
                                      osoby poniewaz jest kobieta, wyciagasz wniosek ze cos tam mysle o wszystkich
                                      facetach swiata.

Chyba poniosla cie wyobraznia.
                            • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 19:47
                              black-emissary napisała:

> kocia_noga napisała:
                              > > Dokładnie. Pamiętam mojego instruktora i jego "nóżka na
                              > > sprzęgiełko", cholera, usiłował być stuprocentowym dżentelmenem i
                              > > wychodził mu protekcjonalny spsoób bycia.
                              >
                              > A nie potraktowano Cię może protekcjonalnie w innych jeszcze
                              sytuacjach? W lice
                              > um, na studiach, w pracy? To może wszędzie tylko kobiety
                              zatrudniać?

Odpowiem jak komu dobremu - wtedy nie maiłam wyboru, jakbym miała,
                              wzięłabym jazdy z kobietą, pzrynajmniej nie wkurzałaby mnei nóżką na
                              sprzęgiełko i nóżką na hamulczyk, nawet gdyby traktowała moje
                              wysiłki w sposób protekcjonalny.
                              • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 19:49
                                kocia_noga napisała:

A nie potraktowano Cię może protekcjonalnie w innych jeszcze
                                > sytuacjach? W lice
                                > > um, na studiach, w pracy? To może wszędzie tylko kobiety
                                > zatrudniać?
                                Ach, no i zapomniałabym, ja za te teksty i fumy pana instruktora
                                płaciłam własnymi pieniedzmi.
                                Płacę - wymagam, to chyba rozumiesz?
                                • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:27
                                  kocia_noga napisała:
                                  > Płacę - wymagam, to chyba rozumiesz?

I właśnie dlatego nie rozumiem problemu. Nie odpowiada Ci traktowanie to prosisz
                                  o zmianę instruktora lub od obecnego żądasz odpowiedniego traktowania. Płacisz -
                                  wymagasz.
                                  • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:34
                                    black-emissary napisała:

> kocia_noga napisała:
                                    > > Płacę - wymagam, to chyba rozumiesz?
                                    >
                                    > I właśnie dlatego nie rozumiem problemu. Nie odpowiada Ci
                                    traktowanie to prosis
                                    > z
                                    > o zmianę instruktora lub od obecnego żądasz odpowiedniego
                                    traktowania. Płacisz
                                    > -
                                    > wymagasz.

W tamtych czasach nie było szkółek n.j. dla kobiet, zatrudniających
                                    instruktorki. Same instruktorki-kobiety znalazłyby się, ale
                                    musiałabym bardzo długo dopytywać, szukać i pewnie długo czekać na
                                    lekcje, normę stanowili panowie nauczyciele jazdy.
                              • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:26
                                kocia_noga napisała:
                                > Odpowiem jak komu dobremu - wtedy nie maiłam wyboru, jakbym miała,
                                > wzięłabym jazdy z kobietą, pzrynajmniej nie wkurzałaby mnei nóżką na
                                > sprzęgiełko i nóżką na hamulczyk, nawet gdyby traktowała moje
                                > wysiłki w sposób protekcjonalny.

Czyli uważasz, że każdy mężczyzna tak kursantki traktuje?
                                • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:37
                                  black-emissary napisała:

> kocia_noga napisała:
                                  > > Odpowiem jak komu dobremu - wtedy nie maiłam wyboru, jakbym
                                  miała,
                                  > > wzięłabym jazdy z kobietą, pzrynajmniej nie wkurzałaby mnei
                                  nóżką na
                                  > > sprzęgiełko i nóżką na hamulczyk, nawet gdyby traktowała moje
                                  > > wysiłki w sposób protekcjonalny.
                                  >
                                  > Czyli uważasz, że każdy mężczyzna tak kursantki traktuje?

Skąd taki wniosek?
                                  Ale co do tych konkretnych sformułowań i sposobu bycia - tak,
                                  wybierając kobietę instruktorkę miałabym znakomicie większe szanse
                                  na normalne traktowanie.
                                  • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:44
                                    kocia_noga napisała:
                                    > Skąd taki wniosek?

Ano stąd, że nie wzięłabyś jazdy z innym instruktorem (płci dowolnej), ale z kobietą. Czyli jednoznacznie złe zachowanie łączysz z płcią.

> Ale co do tych konkretnych sformułowań i sposobu bycia - tak,
                                    > wybierając kobietę instruktorkę miałabym znakomicie większe szanse
                                    > na normalne traktowanie.

Ok, Twój wybór.
                                    Ale czy w takim razie skrytykujesz kogoś, kto uzna, że wybierając mężczyznę instruktora będzie miał znakomicie większe szanse na dobrą naukę?
                                    • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:52
                                      black-emissary napisała:

> Ale czy w takim razie skrytykujesz kogoś, kto uzna, że wybierając
                                      mężczyznę ins
                                      > truktora będzie miał znakomicie większe szanse na dobrą naukę?

?????
                                      ?????
                                      ?????
                                      sama to wymyśliłaś?
                                      • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 21:04
                                        Paropostowa wymiana z blaki z reguly konczy sie wyjasnianiem, ze
                                        sie nie jest wielbądem, albo tlumaczeniem duzymi literami, ze nie
                                        odpowiada sie za jej pelne (nazwijmy to elegancko) zlej woli
                                        interpretacje cudzych slow.
                                        • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 21:23
                                          Bene, czy byłabyś łaskawa przestać mnie obszczekiwać? Wyłącz sobie moje posty i zapomnij o moim istnieniu, dobrze?
                                          • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 21:45

Wylacz sobie moje posty i zapomnij o moim istnieniu, dobrze?
                                            • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 21:50
                                              To Ty mnie zaczepiasz, a nie ja Ciebie, Bene.
                                              Tylko w tym wątku czterokrotnie poczułaś się zobowiązana do jazgotu pod moim
                                              adresem. Masz jakiś problem z moją osobą?
                                              • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 21:53
                                                > poczułaś się zobowiązana do jazgotu

Mniam :)
                                                • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 21:55
                                                  06.02.10, 16:05
                                                  Och, to informatyczne poczucie humoru! Takie slowa spod tych paluszkow? Tekst miesiąca.

06.02.10, 19:56
                                                  ALe chodzi o to, ze dziecku się nudzi i trzeba zwrocic na nia uwage. Nie o rozmowe, wymianę tym bardziej.

07.02.10, 17:53
                                                  E tam. Blaznuje w nadziei, ze ktos na nia zwroci uwagę. Dziecko z problemami, raczej.

07.02.10, 21:04
                                                  Paropostowa wymiana z blaki z reguly konczy sie wyjasnianiem, ze sie nie jest wielbądem, albo tlumaczeniem duzymi literami, ze nie odpowiada sie za jej pelne (nazwijmy to elegancko) zlej woli interpretacje cudzych slow.

Mówi samo za siebie.
                                                  • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 22:11

Dodaj cos jeszcze o zasadach dobrego wychowania, specjalistko :)

A powaznie - eot. Ktory oczywiscie nie oznacza, ze nie bede
                                                    dokonywac amatorskiej meta-analizy twojej tu dzialalnosci, jak mi
                                                    sie bedzie nudzic. Nader wdzięczny obiekt z ciebie.
                                                  • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 00:05

:D
                                                  • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 22:51
                                                    Phi. Przynajmniej nie obrzuciła Cię c...mi na dzień dobry. :)
                                                  • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 23:18
                                                    He he.
                                                    Trudne slowo: metafora.
                                                  • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 00:06
                                                    Jestem niezmiernie wdzięczna...
                                      • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 21:22
                                        kocia_noga napisała:
                                        > ?????
                                        > ?????
                                        > ?????
                                        > sama to wymyśliłaś?

?????

Możesz odpowiedzieć na pytanie?
                                        • six_a Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 23:55
                                          o, nie można było tak od początku?
                                          chociaż uważam, że te znaczki takie śmieszne, co je stawiałaś poprzednio, były
                                          jeszcze lepsze.
                                          kwintesencja treści i w ogóle.
                                          • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 00:04
                                            O kurczę... zapomniałam o nich, dzięki za przypomnienie :D.
                                            Treści miały dokładnie tyle ile powinny, ha!
                                        • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 09:16
                                          black-emissary napisała:

> kocia_noga napisała:
                                          > > ?????
                                          > > ?????
                                          > > ?????
                                          > > sama to wymyśliłaś?
                                          >
                                          > ?????
                                          >
                                          > Możesz odpowiedzieć na pytanie?

KLient ma prawo wybierać najlepsze, w swoim mniemaniu usługi,
                                          kobieta - nauczycielkę,lub -la, mężczyzna nauczycielkę lub -la. I
                                          tak się dzieje jedynie wtedy, gdy ma wybór.
                                          Cudzych wyborów nie krytykuję, bo po co?
                                          Podobno nie ma idiotycvznych pytań, ale pewne pytania wskazują na
                                          stan umysłu pytajacego/ej.
                  • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 20:46
                    black-emissary napisała:

> A postawioną w artykule tezę, że kursantkom trudno się przy
                    instruktorach skupić już obśmiałaś? Bo chyba mi umknęło...

Ee... nie czytałam, wystarczyło mi to, co powiedział Dzikowy:)

> > Uważasz, że dla faceta molestowanie jest przyjemne?
                    >
                    > Nie było tutaj mowy o molestowaniu.

A ja napisałam, że jakby padło coś o skrępowaniu i w ten deseń, to bym się
                    zastanowiła 'ki diabeł??'

> > Jeśli by sami faceci takie prowadzili, to owszem.
                    >
                    > Jestem w głębokim szoku.

Jeśli normalnie są sami faceci zatrudniani? - walę to.

<Parytet>
                    Żart specjalnie dla Ciebie. Potem padła odpowiedź - zatrudniać k i m,
                    zawsze se można zrobiić sekcje.

Za żarcik, że ja to wszytko przez pryzmat płci oceniam - eotecik, też taki
                    żartem.
                    • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 23:22
                      easz napisała:
                      > Ee... nie czytałam, wystarczyło mi to, co powiedział Dzikowy:)

Aha...
                      No ale to masz teraz okazję obśmiać, do dzieła!

> A ja napisałam, że jakby padło coś o skrępowaniu i w ten deseń,
                      > to bym się zastanowiła 'ki diabeł??'

Ok, taka interpretacja do głowy mi nie wpadła.

> Jeśli normalnie są sami faceci zatrudniani? - walę to.

Easz, zasugerowałaś, że każdy facet to gwałciciel...
                      • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 00:40

> > Jeśli normalnie są sami faceci zatrudniani? - walę to.
                        >
                        > Easz, zasugerowałaś, że każdy facet to gwałciciel...

?? Jak Ty żeś do tego doszła..?
                        A nie, że jak samych facetów się gdzieś zatrudnia i nie ma na to
                        rady
                        , to gdzie indziej można baby i ja to mogę mieć gdzieś?
                        • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 14:39
                          easz napisała:
                          > ?? Jak Ty żeś do tego doszła..?

Jeżeli broniąc instytucji zatrudniającej same kobiety wyciągasz argument o
                          molestowaniu akurat klientek to ciężko o inne wnioski.

> A nie, że jak samych facetów się gdzieś zatrudnia i nie ma na to
                          > rady
                          , to gdzie indziej można baby i ja to mogę mieć gdzieś?

Jakie "nie ma rady"?
                          • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 17:16
                            black-emissary napisała:

> to ciężko o inne wnioski.

Rozbijanie wypowiedzi na drobne może ją zabić. W całości widać o co
                            chodzi, nie gubi się sensu pomiędzy rozbitymi, fruwającymi luźno
                            wierszami.
                            • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 18:38
                              easz napisała:
                              > Rozbijanie wypowiedzi na drobne może ją zabić.

Ale w owej wypowiedzi nic więcej nie było. Mimo to poprosiłam o doprecyzowanie i
                              nie dostałam nic poza potwierdzeniem.
                              • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:20
                                black-emissary napisała:

> easz napisała:
                                > > Rozbijanie wypowiedzi na drobne może ją zabić.
                                >
                                > Ale w owej wypowiedzi nic więcej nie było. Mimo to poprosiłam o
                                doprecyzowanie i
                                > nie dostałam nic poza potwierdzeniem.

Uważaj. Możesz to rozbić na jeszcze drobniejsze szczegóły i podpiąć
                                co uważasz. Jeśli Tobie coś takiego sugeruje tamten tekst, to
                                jest to Twój problem. Jak do tego doszłaś, nie mam ochoty się
                                zsstanawiać, bo to imo świadczy o Twoim widzeniu, nie moim.
                                Fakty są i przypadki znane. Wystarczy mieć to na uwadze, się nie
                                sugerować błędnie za bardzo, jak Ty. Nie sądzisz, że czasem za
                                szybko przechodzisz od ogółu do szczegółu i odwrotnie, z pominięciem
                                olbrzymiego 'pomiędzy'?
                                Nie chcesz, to nie zrozumiesz, że zacytuję. Nie pamiętam, czy tu już
                                padło eote, w każdym razie teraz pada.
                                A temat jest nudny, wszystkie odpowiedzi już padły.
                                • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:41
                                  Od początku...
                                  Rozmawiamy o tym, czy właścicielce szkoły wolno zatrudniać tylko kobiety.
                                  Moje osobiste zdanie w tej sprawie jest mam nadzieję jasne, ale prawo jest prawem - nie wolno dyskryminować ze względu na płeć. Jest to prawo, które to Wy (że pozwolę sobie na takie paskudne uogólnienie) zwykle intensywnie popieracie. W tym jednak przypadku prawo to uderza w coś, co można uznać za promocję kobiet w męskiej dziedzinie. I pojawia się problem.
                                  Jak go rozwiązać? Ano jednym rozwiązaniem jest uznanie idei "dyskryminacji pozytywnej". IMHO koszmarek, do tego szkodliwy, ale rzeczywiście jest tutaj odpowiedzią.
                                  Ty jednak podałaś odpowiedź inną - molestowanie. I tutaj zaczyna się wielki zgrzyt. Bo jeżeli niezatrudnianie mężczyzn (ogółem) uznajesz za rozwiązanie problemu molestowania to musisz w tym momencie niejako założyć, że każdy (lub prawie każdy) mężczyzna jest potencjalnym molesterem i dlatego lepiej ich hurtem odrzucić. A takie podejście jest chyba jeszcze niebezpieczniejsze od "dyskryminacji pozytywnej".
                                  • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 20:58
                                    black-emissary napisała:

> Od początku...
                                    > Rozmawiamy o tym, czy właścicielce szkoły wolno zatrudniać tylko
                                    kobiety.
                                    > Moje osobiste zdanie w tej sprawie jest mam nadzieję jasne, ale
                                    prawo jest praw
                                    > em - nie wolno dyskryminować ze względu na płeć. Jest to prawo,
                                    które to Wy (że
                                    > pozwolę sobie na takie paskudne uogólnienie) zwykle intensywnie
                                    popieracie. W
                                    > tym jednak przypadku prawo to uderza w coś, co można uznać za
                                    promocję kobiet w
                                    > męskiej dziedzinie. I pojawia się problem.
                                    > Jak go rozwiązać? Ano jednym rozwiązaniem jest uznanie
                                    idei "dyskryminacji pozy
                                    > tywnej". IMHO koszmarek, do tego szkodliwy, ale rzeczywiście jest
                                    tutaj odpowie
                                    > dzią.
                                    Może słowny ten koszmarek, ale chodzi o wyrównywanie szans i lepszą
                                    podaż usług. Gdyby nie szkółki n.j. dla kobiet, nadal zatrudnianoby
                                    tylko lub przede wszystkim mężczyzn, a każda dziedzina
                                    zmonopolizowana pzrez jedną grupę ulega patologizacji.
                                    W tym pzrypadku do tego nie jest to działanie odgórnie narzucone a
                                    mimo to wywołało tyle wściekłości - masz jakieś wytłumaczenie tego
                                    zjawiska? Bo ty i twoi koledzy antyfeminiści zarzucacie
                                    dyskryminacji pozytywnej odgórne, narzucone z zewnątrz gnębienie
                                    mężczyzn.
                                    Axcha, prawdopodobnie odpowiem doipiero jutro, bo idę wcześnie spać,
                                    dobranoc.
                                    • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 21:54
                                      kocia_noga napisała:
                                      > Może słowny ten koszmarek, ale chodzi o wyrównywanie szans i lepszą
                                      > podaż usług. Gdyby nie szkółki n.j. dla kobiet, nadal zatrudnianoby
                                      > tylko lub przede wszystkim mężczyzn, a każda dziedzina
                                      > zmonopolizowana pzrez jedną grupę ulega patologizacji.

Rzeczywiście musi być takie ostre albo albo?
                                      Mnie tam rzecz jasna szkoły dla kobiet nie przeszkadzają. Ani dla mężczyzn, łysych, blondynów czy cyklistów. Ale też ja jestem przeciwniczką pewnych praw antydyskryminacyjnych.

> W tym pzrypadku do tego nie jest to działanie odgórnie narzucone a
                                      > mimo to wywołało tyle wściekłości - masz jakieś wytłumaczenie tego
                                      > zjawiska? Bo ty i twoi koledzy antyfeminiści zarzucacie
                                      > dyskryminacji pozytywnej odgórne, narzucone z zewnątrz gnębienie
                                      > mężczyzn.

Nie odpowiadam za kolegów antyfeministów. Mnie jedynie nieco bawi, nieco straszy ta hipokryzja.
                                      • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 09:19
                                        black-emissary napisała:

Bo ty i twoi koledzy antyfeminiści zarzucacie
                                        > > dyskryminacji pozytywnej odgórne, narzucone z zewnątrz gnębienie
                                        > > mężczyzn.
                                        >
                                        > Nie odpowiadam za kolegów antyfeministów. Mnie jedynie
                                        nieco bawi, nieco
                                        > straszy ta hipokryzja.

własna, rozumiem, wtedy kiedy uruchamia się wrzask z powodu
                                        zaspokojenia potrzeb żeńskiej klienteli.
            • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 19:51
              easz napisała:
              > Imo wystarczyłby parytet:)

To żart jak rozumiem?
      • wkkr Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 11:24
        black-emissary napisała:
        No ale nie od dziś wiadomo, że dyskryminacja może być pozytywna :D.
        =============
        Dlatego kobiety nie powinny zajmować się polityka.
        • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 14:41
          wkkr napisał:
          > Dlatego kobiety nie powinny zajmować się polityka.

Przeholował kolega.
          • sabinac-0 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 16:44
            black-emissary napisała:

> wkkr napisał:
            > > Dlatego kobiety nie powinny zajmować się polityka.
            >
            > Przeholował kolega.

Nie, on tylko wyciagnal wniosek z Twoich wypowiedzi.
            • black-emissary Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 18:35
              No to ja poproszę o przedstawienie szczegółowego wnioskowania :).
              • sabinac-0 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 08.02.10, 17:32
                Jesli nie dosc, ze, podajac sie za kobiete, walisz argumenty antykobiece w
                dodatku zmieniajac front w zaleznosci od kierunku wiatru, wnioskowanie mozesz
                sobie sama postawic.

• muszek0 Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 19:55
      uczestniczki tego forum jak zwykle nie zawiodły.
      cały ten feminizm w wykonaniu forum feminizm to po prostu dno.
      a teraz w imię jedynie słusznej ideii, czekam z pokorą na wejście
      cenzora i skasowanie mojego postu.
      • kocia_noga Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 21:40
        Kliknęłam w kosz, żeby muszek się nie zawiódł.
        ]
        A sprawa prawa jazdy i w ogóle kobiet za kierownicą jest bardzo
        ważna dla facetów, ma pewnie jakieś nieuświadomione do końca
        znaczenie; powtarzanie że kobiety nie nadają się na kierowczynie,że
        mężczyźni są niejako przez boga wyznaczeni na miejsce za kierownicą
        zajm uje sporą część pogadanek internetowych.

Przeczytałam całą dyskusję pod artykułem i moje przewidywania się
        potwierdziły - większość facetów jedzie w tę nutkę, kilku bredzi o
        dyskryminacji, tak jakby otwarcie nowej szkółki w jakikolwiek sposób
        ogranicvzało ich możliwości - psy ogrodnika.
        wybrałam sobie dwie wypowiedzi kobiet :

Zdała niełatwy egzamin na instruktora i uczyła kolejno w trzech
        autoszkołach. - Zauważyłam, że kobiety na kursach nie czują się
        komfortowo - wspomina.

Ja miałam tak na początku jak szukałam pracy jako instruktor nauki
        jazdy, szef jednej ze szkół powiedział"świeżynka" kto Cię zeche Baba
        nie moze dobrze nauczyć jeździć, długo szukałam pracy
        • easz Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 21:54
          kocia_noga napisała:

> powtarzanie że kobiety nie nadają się na kierowczynie,że
          > mężczyźni są niejako przez boga wyznaczeni na miejsce za
          kierownicą
          > zajm uje sporą część pogadanek internetowych.

> wybrałam sobie dwie wypowiedzi kobiet :
          >
          > Zdała niełatwy egzamin na instruktora i uczyła kolejno w trzech
          > autoszkołach. - Zauważyłam, że kobiety na kursach nie czują się
          > komfortowo - wspomina.
          >
          > Ja miałam tak na początku jak szukałam pracy jako instruktor nauki
          > jazdy, szef jednej ze szkół powiedział"świeżynka" kto Cię zeche
          Baba
          > nie moze dobrze nauczyć jeździć, długo szukałam pracy

Ach więc to tak jest z tą dyskryminacją, no proszę.
        • kontodopisanianaforum Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 21:58
          Ciekawe, że kobieta za kierownicą autobusu miejskiego wzbudza jakoś większe
          emocje niż motornicza. Nie ma czterech kółek - i już po sprawie?

Jakiś czas temu widziałam w autobusach miasta stołecznego W. ogłoszenie treści
          mniej więcej takiej "Drogie Panie, jesteście stworzone do kierowania autobusami
          [i tu info o kursie prawa jazdy kat. D oraz perspektywy zatrudnienia]". Wydaje
          mi się, że wiązało się to z otwarciem rynku pracy państw starej UE i wyjazdami
          zarobkowymi kierowców tamże.
        • bene_gesserit Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 06.02.10, 22:07
          No popatrz, a roznym szydrecom, etatowym przesmiewcom i innym,
          ekhem, Bogom, wydaje sie, ze sprawiedliwie znaczy po równo.
          • dzikowy Re: Pamiętacie żale, że nie zatrudnią przez płeć? 07.02.10, 09:40
            > wydaje sie, ze sprawiedliwie znaczy po równo.

A tak naprawdę sprawiedliwie oznacza nie mniej niż 50% :P