Dodaj do ulubionych

wiara w Boga a różnice płac kobiet i mężczyzn

22.05.20, 00:13
Bartosz Marczuk - "Wiara w Boga lepsza niż płacowe parytety"

”Te dane muszą zaboleć feministki i zwolenników zarobkowych parytetów. Okazuje się, że Polska ma jedną z najniższych tzw. płciowych luk płacowych w Unii Europejskiej. Tak wynika z najnowszych danych Eurostatu, unijnego urzędu statystycznego.

Co więcej – dane te dowodzą, że tam gdzie społeczeństwo jest bardziej wierzące i bliżej mu do Kościoła, różnice w wynagrodzeniach między mężczyznami i kobietami są... mniejsze. A tam gdzie szturmuje „postęp" są one większe.

Odwołajmy się do liczb. Jak pisze w opracowaniu Eurostat najmniejsza luka płacowa występuje (w kolejności) na Słowenii, Malcie, w Polsce, we Włoszech i w Chorwacji. Sprawdźmy w World Factbook jak jest tam z wiarą? Okazuje się, że są to kraje o ponadprzeciętnej liczbie osób wierzących. Na przykład na Macie jest ponad 90 proc. katolików, w Polsce – 87 proc.

Kto jest na drugim biegunie krajów, tych które płacą kobietom zdecydowanie mniej niż mężczyznom? Estonia, Austria, Czechy i Niemcy. Kraje, poza Austrią, mocno zeświecczone. Na przykład w Estonii 54 proc. ludzi nie przyznaje się do wiary, w Czechach jest ich 34,5 proc.

By oddać jak duże są to różnice przykład: w katolickiej Polsce luka wynosi 6,4 proc., podczas gdy w znanych z ateizmu Czechach – 22,1 proc. Także „postępowe" i wojujące o „postęp" kraje skandynawskie są w tej konkurencji zdeklasowane przez „zapyziałą" Polskę. W Szwecji luka wynosi 15,2 proc. a w Finlandii – 18,7 proc.”...
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka