Dodaj do ulubionych

Duże jest piękne - wg Maurów

05.08.06, 07:53
Oglądaliście wczoraj na TVP2 film dokumentalny o tuczeniu młodych kobiet i
dziewcząt w Mauretanii ??? Tam moda na sylwetkę poszła w odwrotnym kierunku
nakazując zwyczajowo tuczyć dziewczęta do rozmiarów słoni. Dziewczęta tuczone
mają większą szansę zostania żoną. Film ten opowiadał również o zgubnych
skutkach tego tuczenia. Utuczone kobiety w Mauretanii w wieku 20 lat
zaczynają chorować na choroby takie jak niewydolność serca i nerek, cukrzyca
i artretyzm. W wieku 40 lat są już wrakami a w wieku 50- 60 jeżeli dożyją
poruszają się o kulach. Tuczenie odbywa się za pomocą krowiego mleka i ryżu
oraz tłuszczy zwierzęcych. W dzisiejszej dobie dorosłe kobiety przyjmują
sterydy przyspieszające tycie, natomiast już 7-8-letnie dziewczynki tuczone
są niemalże jak gęsi w tuczarni drobiu a wszystko się to dzieje pod nadzorem
już schorowanych matek i babek. A całe ich życie kręci się wokół bogatego
ożenku. 12-letnia tuczona bohaterka marzy skrycie, by zostać nauczycielką w
przyszłości jednak jej 17-letnia nietuczona koleżanka marzy tylko i wyłącznie
o tym, by jej rodziców było stać na tuczenie.
Obserwuj wątek
      • kocia_noga Re: Duże jest piękne - wg Maurów 05.08.06, 08:51
        Widziałam ten film, choc nie od początku.Przypomniało mi się, jak Tony Halik
        spotkał w dżungli amazońskiej Indianina który go pozdrawiał chwaląc jego tłustą
        żonę i skromnie przedstawiając się jako posiadacz chudych zon ( taka grzeczność
        i skromność).Pamiętam też że bodajże na Filipinach kandydatki na zony wodza na
        kilka miesięcy pzred slubem trzymane sa w klatkach i tuczone-wódz powinien miec
        tłuste zony.W okolicach Niedźwiedzia w Polsce,pod koniec lat 70 wysoko w górach
        wieśniacy podtuczali dziewczęta mające wyjść za mąż,żeby godnie prezentowały
        się i rzecz jasna swoja rodzinę-w tych okolicach ludzie maja nazwiska
        Mrzygłód,Niedojad,Nędza,Głód.
        Dopóki zdobycie pożywienia jest sprawą trudną,a w Mauretanii jest, dopóty
        tłusta kobieta będzie symbolizowała dobre pochodzenie - że w jej rodzinie dają
        sobie radę.
        W końcu pozowanie na bogactwo żeby się jaknajlepiej wycenić jest powszechne,
        tylko symbole inne.Może też zabiegi jakim poddaja się kobiety żeby uchodzić za
        bogatą w naszej części globu sa mniej groźne, ale tego nie jestem pewna.
        • boykotka Re: Duże jest piękne - wg Maurów 05.08.06, 09:10
          Fakt :)) Właśnie mi sie przytyło parę kilo i moja babcia skometowała to
          tak : "świetnie wyglądasz" - choć sama jeszcze parę lat temu ( babcia ma 89lat)
          dbała o to co je oraz ćwiczyła przysiady, bo "zastały" się jej kolana i nie
          mogła się schylać. W odróżnieniu od Mauretanek moja babcia wie, że niezdrowe
          odżywianie się a przede wszystkim brak teżyzny fizycznej to rychła śmierć.
          Natomiast zawsze podkreśla, że moja mama jako dziecko była chorowita bo bacia
          rodząc ją była na wysiedleniu ( okupacja) i dziecko nie zostało dobrze
          odżywione. Jest więc wyraźna różnica między "zdrowym wyglądem" wg mojej babci a
          wg Mauretanek
          • kocia_noga Re: Duże jest piękne - wg Maurów 05.08.06, 14:33
            Zdaje mi się,że istotną różnicą jest to,że w Mauretanii ludzie czekają na porę
            deszczową i powrót krów z pastwisk ( o ile dobrze zrozumiałam) żeby realizowac
            tuczenie, oraz że nie wszystkie rodziny mają tyle mleka,żeby tuczyć swoje
            córki.U nas problemu głodu praktycznie juz nie ma.Zastanawiam się,czy
            wspomożenie Mauretanii,żeby tam wszyscy mieli co jeść szybko zmieniłoby ten
            obyczaj - elity tamtejsze przecież wiedzą,że to złe.
    • snegnat Re: Duże jest piękne - wg Maurów 05.08.06, 14:44
      Tam kanonem piękna jest gruba kobieta. Na zachodzie za piekna uchodzi niemal
      koścista. Podczas kiedy Wy wpadacie w panikie z powodu dodatkowych kilogramów to
      dla tamtejszych kobiet tragedią jest strata kilogramów. Jedno i drugie jest
      chore, ale taka już jest kultura i raczej prędko się nie zmieni.
      • bleman Nie koscista!, kosciste to sa modelki od ubran 05.08.06, 15:20
        wybierane przez w wiekszosci gejow projektantow ;-))

Czy wedlog ciebie modelki reklamujace bielizne, czy pozujace do zdjec
        erotycznych sa kosciste ?

Gdyby ktos zaproponowal zeby anorektyczne z wybiegu dac do playboya to by go
        wysmiali..

Aktualnie jest modna wysportowana sylwetka, taka 20 letnia instruktorka fitness ;-))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka