Dodaj do ulubionych

Ostry ból z prawej strony boku

20.09.09, 22:32
mam takie bóle od kilku tygodni w ostatniej fazie bólu jest najgorzej bo czuje
wtedy jakby coś tam się przemieszczało ból wtedy jest najsilniejszy i bardzo
ostry.
Często mam też mdłości i to masakryczne,ból czasami pojawia z lewej strony
boku jak i w podbrzuszu.
Konsultowałam się z chirurgiem w Pl i powiedział że najprawdopodobniej jest to
kamica pęcherzyka żółciowego i czasami zdarza się że chorują na to młodzi (mam
24 lata).

Czy ktoś to miał,jak to się leczy,leki wystarczą czy tylko operacyjnie?
Idę do lekarza dopiero w piątek.
Obserwuj wątek
    • ciastolinka Re: Ostry ból z prawej strony boku 22.09.09, 13:19
      Ja mam 27 lat i kamienie w pęcherzyku żółciowym. Jedyną poradę jaką dostałam to zaszczepić się na żółtaczkę, bo w razie ewentualnego ataku mogę pójść pod nóż. Niestety jest to dość uciążliwe, ból jak się zbyt długo siedzi, często promieniujący aż do kręgosłupa.
      Musisz jeść małe posiłki i często. Unikać rzeczy, które mogą powodować wzdęcia, np. kapusta, cebula, ostre przyprawy, odstawić słodycze itp. Tutaj masz przykłady: zdrowie.onet.pl/197,9312,,,,w_kamicy_zolciowej_zapaleniu_trzustki,diety.html
      • bebe52 Re: Ostry ból z prawej strony boku 22.09.09, 21:44
        Ooooo matko boska chyba będę głodować i to na całego sad(((
        wszystko co lubię zabronione.
        A czy tobie również ból przeszedł na plecy bo mi od wczoraj umiejscowił się z
        lewej strony tak jak nerki są i nawet maść rozgrzewająca nie pomogła ani leki
        przeciwbólowe,ataki bólu również stały się silniejsze mało dzisiaj nie zemdlałam
        tak ostry był.
        Poprzedniej nocy nad ranem ból łapał mnie co kilka min. przez jakieś 30min.
        normalnie koszmar jakiś.
        Niestety mój lekarz będzie dopiero w środę za tydzień i do tej pory muszę jakoś
        się z tym przemęczyć.
        • ciastolinka Re: Ostry ból z prawej strony boku 23.09.09, 09:07
          Ja na początku myślałam, że to od kręgosłupa, bo czasem jak jechałam godzinę
          autobusem i siedziałam to nie mogłam wytrzymać tak mnie plecy bolały z prawej
          strony i wolałam stać.
          Nie musisz sobie wszystkiego odmawiać, po prostu te rzeczy ogranicz, zresztą
          sama zapewne wyczujesz po czym się źle będziesz czuła. Nie obiadaj się "do
          pełna", jak jesz obiad to odejdź lekko głodna, bo potem może Cie złapać ból. I
          po jedzeniu dobrze się położyć na chwile, żeby zaraz nie siedzieć i nie gnieść
          żołądka.
          Pisze to tylko z własnego doświadczenia, więc nie bierz moich rad jako wyrocznie smile
          Zanim pójdziesz do lekarza zrób sobie usg jamy brzusznej, nie ma co czekać,
          lekarz też Ci nic "na oko" nie powie, a lepiej pójść do niego z wynikami.
          Czytałam, że niektórym przy bólu pomaga termofor z gorącą wodą, nie testowałam
          tego więc nie wiem ale możesz wypróbować.
          Jak chcesz pogadać, to odezwij się na priv smile
          • karolinag3131 Re: Ostry ból z prawej strony boku 02.06.13, 20:28
            hej
            mam problem od 29.05.2013 boli mnie prawa strona brzucha na dolę byłam u lekarza rodzinnego ten dał skierowanie mi na sor więc poszłam tam zrobili mi wyniki krwi , moczu oraz wysłali na konsultację ginekologiczną wszystkie wyniki są dobre. następnego dnia ból się nasilił zaczęłam wymiotować a nie dodałam, że boli , gdy chodzę wiec poszłam do lekarza rodzinnego ten zrobił mi badanie CPR też był dobre ja już nie wiem co mam robić cały czas mnie boli raz mocniej ,raz słabiej proszę pomóżcie????

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka