Dodaj do ulubionych

"domowy" sposób na zapalenie pochwy

04.11.09, 13:13
ide dzisiaj do lekarza ale moze macie jakiś domowy sposób na ten świąd bo zaraz mnie wykończy, albo chociaż na jakiś specyfik z apteki bez recepty?
Obserwuj wątek
    • Gość: ... Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy IP: *.master.pl 04.11.09, 13:20
      Ponieważ nie wiadomo jeszcze, co wywołało stan zapalny (bakterie, wirusy,grzyby
      czy coś innego) trudno Ci coś poradzić.
      Bez recepty możesz kupić w aptece saszetki Tantum Rossa (rozpuszczasz w
      przegotowanej wodzie i robisz okłady) albo z domowych sposobów przychodzi mi do
      głowy robienie okładów z rumianku (zaparzasz herbatę rumiankową w małej ilości
      wody i jak już przestygnie robisz okłady) albo smarujesz wkładkę/podpaskę
      jogurtem naturalnym bez cukru! (nie żartuję- to działa, ale nie przy wszystkich
      infekcjach).
      • mirabellka26 Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy 04.11.09, 13:38
        no własnie ten jogurt... też gdzieś to słyszałam....
        • alpepe Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy 04.11.09, 14:44
          a doustnie, jeśli to grzybica: żurek lub sok z kiszonej kapusty.
          • Gość: anka Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy IP: *.chello.pl 04.11.09, 15:08
            słyszałam że pomaga sok z cytryny trzeba trochę soku wycisnąc na palec i dalej wiadomo
            • martula2302 Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy 04.11.09, 16:03
              jogurcik naturalny powinien przynies ulge na swedzeniesmile
              • Gość: Magda Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.09, 17:20
                Ja ostatnio miałam ten sam problem. Zaczęłam podmywać się często szarym mydłem i pomogło. No i ograniczyłam na kilka dni cukier w jedzeniu.
          • Gość: alina Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.09, 10:37
            ta, tylko, ze flora bakteryjna z kiszonek czy jogurtów nie jest właściwą do
            odbudowywania flory pochwy! lepiej tantum rosa, vagolavit czy inne tego typu
            rzeczy, clotrimazolum, a na florę lacibios femina, który przeznaczony jest do tego
            • alpepe Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy 05.11.09, 14:49
              tyle że grzybica manifestująca się w pochwie, jest też w jelitach, więc jeśli
              tam się ją przytłumi, to i w pochwie zrobi się porządek.
    • kol.3 Re: "domowy" sposób na zapalenie pochwy 04.11.09, 17:47
      Kup sobie zioła vagosan, ugotuj wielki garnek (5 l) wlej bardzo ciepły
      napar do wielkiej miski, usiądź w misce w tak ciepłym naparze w jakim
      tylko wytrzymasz i siedź aż do wystygnięcia podmywając się cały czas
      delikatnie, aby napar dotarł jak najgłębiej. Nasiadówki powtarzaj 2-3
      razy dziennie. Ulga natychmiastowa.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka