Dodaj do ulubionych

Aparat ortodontyczny, ile kosztuje?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.10, 16:07
Dziewczyny napiszcie mi proszę ile może kosztować aparat ortodontyczny.
Mam od dość dawna schizę na punkcie mojej jedynki, która wysunięta jest lekko
do przodu sad
Pozostałe ząbki są ok smile
Czy w moim przypadku długo trzeba by nosić taki aparacik? tak mniej więcej? bo
nie mam zielonego pojęcia...
Obserwuj wątek
    • Gość: Ania Re: Aparat ortodontyczny, ile kosztuje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.10, 16:44
      Przed założeniem aparatu trzeba poleczyć zęby i ew dziąsła. Potem
      robisz rtg szczęki a następnie ortodonta robi Ci wycisk i ogląda
      ząbki. Następna wizyta to już założenie aparatu. Ceny aparatów u
      mnie były po 1400, 1600 i 1800 zł za jeden. Potem dochodzą ceny
      wizyt kontrolnych i wymiany drucików i gumek, u mnie 120 zł co 7
      tygodni. Co do długości noszenia aparatu to dokładnie określi Ci ją
      lekarz ale przeważnie od 1,5 do 2,5 lat.
      • Gość: Ania Re: Aparat ortodontyczny, ile kosztuje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.10, 16:53
        Musisz mieć świadomość, że to nie tylko cena aparatu ale dochodzi
        dużo innych opłat takich jak pisałam wyżej. Nie wspomniałam jeszcze
        o ew. zakupie specjalnej szczoteczki do mycia zębów, pasty i płynu
        do płukania ust ale to już dodatkowo, nie jest to koniecznością.
        Generalnie aparat ortodontyczny to droga i dość bolesna ( przez pare
        dni po założeniu) sprawa ale myślę, że watro. Ja jestem zadowolona.
        Najlepiej idz do ortodonty on Ci wszystko dokładnie wyjaśni.
    • Gość: Aga Re: Aparat ortodontyczny, ile kosztuje? IP: *.cdma.centertel.pl 28.06.13, 09:48
      Ja osobiście zapłaciłam 2 tys za jeden łuk, aparat samoligaturujący. Jeśli chodzi Ci tylko o jednego zęba, a reszta wydaje się w porządku to zainteresuj się tematem clear aligner, metoda dość nowa, zęby prostują się szybko, nikt nawet nie wiedziałby, że nosisz aparat, bo jest przeźroczysty. Oczywiście kosztuje więcej niż standardowy metal, ale koszty na koniec leczenia pewnie są porównywalne. Pozdrawiam.
      • roxx_foxx Re: Aparat ortodontyczny, ile kosztuje? 28.06.13, 13:13
        Wcale nie kosztuje więcej, jeśli jest tylko jeden krzywy ząb, to może wystarczyć tylko pierwszy komplet nakładek, a wówczas - w porównaniu do normalnego aparatu - to są groszowe sprawy (poniżej 1000zł, bliżej 700zł). Odpada też konieczny przy normalnym aparacie koszt wyleczenia "na blachę" wszystkich zębów (wiadomo, że w końcu i tak trzeba wink). Tu są szczegóły: clearaligner.pl
    • Gość: ujjjj Re: Aparat ortodontyczny, ile kosztuje? IP: *.cheeloo.net 28.06.13, 10:33
      Mi jedynka poszła w tył. Wkurza mnie to i myślę o aparacie ale przeraża mnie cena i czas. Myślę, że ortodonta zrobi WSZYSTKO jak należy od A do Z a mi zależy jedynie na prostej jedynce a nie na wszystkich zębach. ( mam krzywy dół) I dla głupiej jedynki musiałabym:

- Wyrwać dwie ósemki w tym wstępnie jedną u chirurga szczękowego. Jedna ósemka wypchała mi w bok siódemkę, druga jeszcze nie wyrosła do końca. Trochę potrwa zanim się to zagoi i naturalnie ułoży.
      - Plombowanie 4 zębów na dole i jeden u góry co tak czy inaczej mnie czeka.
      - Jeden na pewno do borowania a być może do leczenia kanałowego.
      - Usuwanie kamienia to wiadomo tak czy inaczej mnie czeka.
      - Mam odsłonięte szyjki zębowe..
      - Mam nieciekawy kolor - wybielanie rozjaśni o jeden odcień co wg dentysty jest bez sensu bo zaraz wszystko wróci do pierwotnej barwy a zniszczę zęby. Zastanawiam się nad próbą.
      - koszt aparatu.
      - wizyty kontrolne przez co najmniej rok
      - zdjęcie aparatu
      - wcześniej pasty u płyny do jamy ustanej.
      Kupa kasy i czasu...a boję się że jedyna znów się wykrzywi bo przecież miałam kiedyś prostą. A aparatu nie nosiłam ma wykrzywienie :p

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka