Dodaj do ulubionych

ciąża bliźniacza - do Pani doktor

01.03.04, 13:23
Proszę powiedzieć jakie czynniki sprzyjają ciąży mnogiej. Czy można tu
jakoś "pomóc" naturze ?
Pozdrawiam
Ola
Obserwuj wątek
    • lilith76 Re: ciąża bliźniacza - do Pani doktor 01.03.04, 15:49
      jeśli chodzi o bliźnięta jednojajowe jest to chyba cud sam w sobie - raczej nie
      da się zmusić zapłodnionej komórki aby się podzieliła na dwie jeśli ona sama
      takiego kaprysu nie ma.
      co do bliźniąt dwujajowych: czasami jajniki produkują więcej niż jedną komórkę
      jajową zaraz po zaprzestaniu antykoncepcji hormonalnej (pracują w "dwójnasób"),
      ale nie jest to norma. pewnie pomagają zastzyki hormonalne lub zapłodnienie in
      vitro. nie wiem, czy bez specjalnych wskazań lekarz podjął by się czegoś
      takiego. takie zabiegi przechodzą kobiety, które walczą o dziecko i nikomu nie
      życzę takiej sytuacji.

pamiętaj, że bliźnięta to trudniejsza ciąża, cięższy poród i większe
      rozstępy "po". nie mówiąc już o podwójnym wstawaniu nocnym, itp. widziałam to
      na własne oczy - moja koleżanka urodziła bliźnięta (zaraz po Diane 35). na
      prawdę praca na kilka etatów.
      • kperlinska Re: ciąża bliźniacza - do Pani doktor 03.03.04, 03:02
        Ale jeden ból!! Dwie pieczenie na jednym ogniu smile Mysle, ze po pierwszym
        odechcialoby mi sie drugiego... A nie chcialabym skazywac swojego dziecka na
        bycie jedynakiem, bo to moim zdaniem nieszczescie. Zreszta dwojka malych dzieci
        lepiej sie chowa... Dasz im klocki i niech sie bawia, a tak bedziesz musiala
        sie z nim bawic. Jestem za smile
        • lilith76 Re: ciąża bliźniacza - do Pani doktor 03.03.04, 09:40
          dasz im klocki i niech się bawią smile))
          widziałam te bliźniacze zabawy! dwa szatany błyskawicznie uczą sie jedno od
          drugiego i co dzień bardziej usprawniają swój spryt. zasada jest jedna - jeśli
          od dwóch minut w pokoju jest cicho szybko tam biegniesz bo to oznacza, że znowu
          coś wymyśliły i zaraz będzie jakieś nieszczęście. jedno nie wykombinuje tyle co
          parka!
          może będziesz miec farta z tą ciążą bliźniaczą.
          • oltynka1 Re: ciąża bliźniacza - do Pani doktor 03.03.04, 18:27
            Myslę, że ta zasada dotyczy nie tylko bliźniąt. Również dzieci pomiędzy którymi
            jest jakaś różnica wieku, zwłaszcza jeśli nie jest ona duża. Podobna sytuacja
            wystepuję, gdy masz do czynienia z dziećmi znajomych + własna latorośl, a z tą
            sytuacją mam do czynienia aż nazbyt często :o)))).
            Pozdrawiam
            Ola
    • ernest221 Re: ciąża bliźniacza - do Pani doktor 01.03.04, 21:43
      Mam siostrę bliżniaczkę.W rodzinie nie było bliżniąt wcześniej. Razem z
      narzeczonym też chcielibyśmy mieć bliźnięta. Ciekawe czy mam szansę i czy są
      jakieś "pomoce" aby spełniło się moje marzenie.
    • ernestyna1 Re: ciąża bliźniacza - do Pani doktor 02.03.04, 21:45
      Chyba nie ma sposobu, sama natura decyduje.Ale życzę powodzenia
      • oltynka1 Re: ciąża bliźniacza - do Pani doktor 03.03.04, 18:28
        Nie dziękować? :o)))

Pozdrawiam

Ola
    • magda010 Re: ciąża bliźniacza - do Pani doktor 04.03.04, 11:55
      Ja tez jestem za blizniakami, bo to urocze i milo patrzec, jak oba dzieciaki
      rosna. Poza tym w tym calym zabieganiu, problemami z praca, moze lepiej za
      jednym zamachem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka