Dodaj do ulubionych

dlaczego się nie zagnieździły?

IP: 213.25.190.* 11.08.01, 11:17
Rok temu przeszłam nieudaną próbę "in vitro". Zarodki były śliczne, ale nie
doszło do ich zagnieżdżenia. Planuję w przyszłości podejść do jeszcze jednej
próby. Jakie mogłabym wykonać badania i zabiegi, które zwiększyłyby
prawdopodobieństwo, że zabieg się uda? Dodam, że nigdy dotąd nie zaszłam w
ciążę (nie poroniłam). HSG wykazało, że trzon macicy jest prawopochylony (tak
na oko z 60st od pionu). Lekarze twierdzą, że taka moja uroda, ale czy na pewno
taka budowa nie stanowi utrudnienia w zagnieżdżeniu się zarodka? Laparoskopia
oprócz I st. endometriozy i zapalenia przydatków (o dziwo wszystko drożne)
żadnych innych nieprawidłowości nie wykazała. Jakie jeszcze badania mogłabym
zrobić?
Obserwuj wątek
    • monika.antepowicz Re: dlaczego się nie zagnieździły? 12.08.01, 22:21
      Niestety zabiegi in vitro niezmiernie rzadko udaja sie za pierwszym podejściem.
      No i w endometriozie powstają przeciwciała przeciw błonie śluzowej macicy,
      które zmieniaja zawartosc w niej lokalnie działających substancji biologicznych
      jak na przykład prostaglandyny, które miedzy innymi mają wpływ na prawidłowe
      zagnieżdzenie zarodka. Myślę, że fachowcy, pod których opieką się Pani znajduje
      na pewno zlecą wszystkie potrzebne badania.MA
        • monika.antepowicz Re: dlaczego się nie zagnieździły? 13.08.01, 23:15
          Badania immunologiczne(przeciwciała przeciw plemnikom męża i endometrium) ,
          ewentualnie badania poziomów hormonów tarczycy i prolaktyny. Ale jeszcze jedno-
          niestety w naturze jest tak, że ocenia sie, że około 50% zapłodnionych ( w
          procesach naturalnych!) jajeczek nie zgnieżdża sie i "roni" w terminie
          miesiączki, a kobieta nawet nie zdaje sobie sprawy. Podobnie może być przy "in
          Vitro"- nie jestesmy w stanie kontrolować do końca rozwoju ciąży i niektóre
          etapuy jak dotad sa nie do pokonania. Dlatego pisałam o koniecznosci
          powtarzania zabiegu. Pozdrawiam!MA
    • Gość: Ada Re: dlaczego się nie zagnieździły? IP: *.cofund.org.pl 14.08.01, 12:27
      Asiu,

Zgadzam sie z Pania Doktor. Powinnas wykonac badania immunologiczne. Jestem po kilkunastu
      inseminacjach, dwoch zabiegach in vitro, 11 transferach 3 komorkowych zarodkach (wszystkie b.
      ladne, dobrze rozwijajace sie po rozmrozeniach). Niestety bez efektu ciazy trwalajacej dluzej niz 5
      tygodni. Poczatkowo przypuszczalam, co bylo takze podkreslane przez prowadzacych mnie lekarzy, ze
      istnieje nieokreslony defekt genetyczny , pomimo wlasciwego kariotypu mojego i mojego meza.
      Obecny lekarz zakwestionowal w/w sugestie wyjasnijac, ze oczywiscie wiele zarodkow nie jest w
      stanie prawidlowo sie rozwijac , ale majac na uwadze tak roznorakie kombinacje genetyczne
      przyczyna tkwi raczej w barierze dot. implantacji zarodka. W moim przypadku to sie sprawdzilo. Mysle
      ze wykonanie tych badan moze wyjasnic twoj problem i oszczedzic duzo stresu, czasu i pieniedzy.
      Wskazaniami do badan immunologicznych moga byc choroby immunologiczne w rodzinie, alergie,
      bole miesniowo-stawowe, nieudane zabiegi in vitro pomimo wlasciwych warunkow i parametrow itd.
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka