Dodaj do ulubionych

wysokie ob niska hemoglobina

02.06.10, 23:21
witam moja ciocia (87 lat) od półtora roku co jakiś czas jest w szpitalu w związku z niską hemoglobiną (nie wiem ile dokładnie) i wysokim ob był ok.96 teraz jest 104. Jest ona bardzo osłabiona, ma opuchnięte kostki. Miała robione różne badania gastroskopię, kolonoskopię, rtg płuc, badania krwi i moczu-nie mogą znaleźć przyczyny. Obecnie już czwarty raz ma przetaczaną krew, po której jakiś czas(krótki) czuje się dobrze.Ostatnie rtg płuc wykazało jakieś zmiany jednak lekarze nie uważają, że one są przyczyną tego stanu. Wcześniej nigdy nie chorowała. Co jej może być. Może macie jeszcze jakieś pomysły w kierunku badań, które mogłyby postawić jakąś diagnozę. Za każdą wskazówkę z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • go-jab Re: wysokie ob niska hemoglobina 03.06.10, 00:33
      ja bym zasugerowala usg nerek - sa one miedzy innymi odpowiedzialne za
      wspomaganie produkcji czerwonych krwinek (poprzez wydzielanie o ile sie nie myle
      erytropoietiny - tak to sie po hamerykansku nazywa) i za gospodarke wodna w
      organizmie... a jak z dieta u cioci? bardzo czesto osoby starsze powoli
      przygotowuja sie na to co nieuniknione poprzez np nie jedzenie... a moze tak
      echo serca? zobaczyc czy nogi nie puchna bo 87-mio letnia pompka szwankuje...
      • gabriela_n23 Re: wysokie ob niska hemoglobina 03.06.10, 10:22
        ciocia je regularnie mniejsze porcje, do tego co wieczór pije lampkę winka czerwonego i je żółtko z cukrem (zalecenie lekarza) a kostki to faktycznie ma bardzo opuchnięte usg nerek nie miała a echo to miała i wyszło ok
        • aaaniula Re: wysokie ob niska hemoglobina 03.06.10, 10:40
          przyczyn pewnie może być wiele. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobienie
          porządnego rozmazu ręcznego. Wysokie OB- może leukocyty też są wysokie?
          • Gość: gosc Re: wysokie ob niska hemoglobina IP: 82.139.156.* 03.06.10, 12:29
            Jezeli leukocyty są wysokie ( 60) w moczu to co to znaczy?
            • aaaniula Re: wysokie ob niska hemoglobina 03.06.10, 15:42
              to znaczy, że toczy się stan zapalny. W zależności od wyników pozostałych
              składowych badania można stwierdzić na jakim poziomie ten stan zapalny się
              toczy. Jeśli podwyższone są tylko leukocyty, a w moczu wykryto ewentualnie
              nabłonki wielokątne i bakterie to stan zapalny obejmuje tylko cewkę moczową.
              Gorzej jeśli w moczu pojawiają się nabłonki okrągłe, białko lub erytrocyty-
              można podejrzewać nerki. Oczywiście to tylko opis bardzo powierzchowny, a na
              podstawie samej ilości leukocytów niewiele można powiedzieć.
              • Gość: gośc Re: wysokie ob niska hemoglobina IP: 82.139.156.* 03.06.10, 15:57
                Co to sa Nitraty u mnie wykazało obecns?
                • cccykoria Re: wysokie ob niska hemoglobina 03.06.10, 19:44
                  Przetaczanie krwi jest b. uciązliwe i niebezpieczne ,tak mi
                  powiedzieli dr Moja mama miała też ten problem i nie
                  znależli przyczyny.Odnośnie rtg ,jeżeli masz fotkę skonsultuj
                  to z innym dr ,jeżeli nie , można wypożyczyć ze
                  szpitala.Anemia ,wynikiem niedoboru żelaza? nic nie
                  piszesz ,malo piszesz ,czy ma inne dolegliwości oprócz
                  kostek.Mojej mamie "pobierano szpik" do badania ,ale wszystko
                  oki.Czy miała kał na krew utajoną? czy miala " krzywą
                  żelazową"? czy byl badana ginekologicznie ?
                  • gabriela_n23 Re: wysokie ob niska hemoglobina 04.06.10, 11:05
                    w ciągu dwóch tygodni miała robiony dwa razy rtg płuc, które widziało dwóch różnych lekarzy-stwierdzili, że zmiany które są na płucach nie są powodem tak wysokiego ob, po pierwszych badaniach krwi z których wyszło, że ma anemię lekarz kazał jej brać żelazo , ogólnie czuje się słabo jak zawsze była kobietą która jednymi drzwiami wywalali ją to drugimi wchodziła tak teraz poprostu trudno jej na pierwsze piętro wejść, badania ginekologiczne miała robione i wyszły ok lekarze powoli twierdzą, że to poprostu starość (brak chęci leczenia starego człowieka) ale dla mnie jakaś przyczyna tego musi być
                    • cccykoria Re: wysokie ob niska hemoglobina 04.06.10, 12:04
                      Znam ten temat ,starość "dobrze że jest tak a nie gorzej"
                      itd.Moja mama ma 82lata od ostatniego przetaczania minęło
                      sporo czasu ,hemoglobina utrzymuje się w granicach 10 ,bez
                      leków i nie spada ..Dr z szpitala ,oczywiście nie znależli
                      przyczyny odp taka ,jak bedzie niska będą przetaczać ,aż
                      kiedyś.... nie skończyła ,chyba rozumiesz ,nie odp
                      nic..Pierwszą oznaką niskiej hemoglobiny u mamy są
                      zajady ,zwróć uwagę czy też .Nic nie mogę doradzić ,bo mało
                      piszesz ,co mamie jest,czy manp duszności ,czy ma jakieś
                      bóle na co się leczy co z sercem itd Zobacz w karcie ze
                      szpitala jakie badania robili ..
                      • gabriela_n23 Re: wysokie ob niska hemoglobina 04.06.10, 21:39
                        to jest w sumie ciocia mojego męża, jednak jestem z nią bardzo związana oprócz moich teśćów nie ma ona nikogo. W tej chwili jest w szpitalu więc cokolwiek więcej będę wiedziała z wypisu jak go dostanie na żadne duszności się nie skarży, jedno co to bardzo schudła no i przy okazji jest bardzo osłabiona, podobno dwa razy jak była sama w do mu to w kuchni upadła bo jej się słabo zrobiła(przyznała się dopiero teraz)przez całe życie nie chorowała poważnie tylko jakieś przeziębienia itp jedno co to ona nie może się z tym pogodzić może w tym jest problem.........
                        • Gość: Darek Re: wysokie ob niska hemoglobina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.14, 21:03
                          Należy zbadać kreatyninę.Może to być kłębuszkowe zapalenie nerek. Czy był badany poziom białka w moczu ?
    • gabriela_n23 Re: wysokie ob niska hemoglobina 06.06.10, 21:45
      witam właśnie wczoraj ciocię odebrano ze szpitala po tomografie i innych badaniach wyszło, że niestety jest to "starość". Ciocia ma zmiany na płucach, jednak nie jest to rak i nie jest to też powód tak wysokiego ob. Niestety musi się pogodzić z tym, że już nie ma 20 lat i już nie będzie coraz lepiej tylko coraz gorzej. Tak więc samo życie. Pozdrawiam Marta

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka