Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie.!

25.08.10, 16:21
Nie jestem ubezpieczona ale jestem w ciąży. i moje pytanie jest takie czy będę
musiała płacić za poród.? ponieważ słyszałam, że kobietą w ciąży nie można
odmówić świadczeń lekarskich do końca połogu. A, że poród za parę dni to chce
się dowiedzieć tego na pewno, żeby nie było później rozczarowania.!
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Ubezpieczenie.! 25.08.10, 16:23
      zadzwoń do NFZ, jak chcesz wiedzieć na pewno. Ustawowo jesteś objęta
      ubezpieczeniem w ciąży i w połogu, oczywiście, jeśli jesteś obywatelką Polski.
          • claratrueba Re: Ubezpieczenie.! 26.08.10, 10:32
            Każde ubezpieczenie w ZUS i KRUS obejmuje rodzinę. Członkowie rodziny muszą być
            wpisani do książeczki, która każdy ubezpieczony otrzymuje. Książeczka musi mieć
            stempel zakładu pracy i datę nie wcześniejsza niż 30 dni przed zgłoszeniem się
            do lekarza.. Jesli takiej mąż nie ma, nie dostanie już od 1 stycznia br. nie są
            wydawane. Zastępuje je zaświadczenie z zakładu pracy (wydane nie wcześniej niż
            30 dni przed zgłoszeniem się do przychodni, szpitala itd.) Bezrobotny musi mieć
            zaświadczenie z UP. Do porodu nie jest to potrzebne, osoby nieubezpieczone maja
            do niego prawo, nie pokrywają kosztów.
          • Gość: Monia Re: Ubezpieczenie.! IP: 178.73.48.* 01.09.10, 19:30
            Gość portalu: aga napisał(a):

> u mojego męża nie można dopisać się do ubezpieczenia, to chyba i ona niema szan
            > s na dopiskę przepisy chyba są jedne bez względu na zakład pracy

Jak kto nie można? Małżonek ma prawo iść do pani kadrowej i zgłosić do
            ubezpieczenia niepracującego małżonka i oczywiście dzieci. Pracodawca za to nic
            nie płaci, po prostu korzysta się z ubezpieczenia pracującego małżonka !!!
            Kwestia wysłania formularza z danymi osób ubezpieczonych do ZUSu i tyle.
            Może Twój mąż na czarno pracuje dlatego odmówili wink
    • thea19 Re: Ubezpieczenie.! 01.09.10, 20:31
      kobiety w ciazy nie musza miec ubezpieczenia i za nic nie musza placic, lacznie
      z pologiem (6tyg chyba)
      zarowno pobyt w szpitalu jak i wszystkie swiadczenia z tym zwiazane za oplacane
      przez panstwo
      jesli szpital zazada pieniedzy, to chcij rachunek - na bank zaden nie wystawi bo
      nie ma prawa
    • Gość: obiektywna Re: Ubezpieczenie.! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.10, 13:33
      beztroskie podejście kobiety w Polsce-nie ma ubezpieczenia czyli nigdzie nie pracowała,czyli nie
      dostanie zasiłku macierzyńskiego i wychowawczego czyli pójdzie do opieki społecznej no bo za coś
      trzeba tego dzieciaka wychowaćsad A na dodatek poród za parę dni a ona na FORUM się pyta
      zamiast dzwonić do NFZ lub szpitalasad biedne to polskie dziecko będzie-z taką nierozsądną matką. I
      jeszcze jedno-pisze się KOBIETOM W CIĄŻY a nie KOBIETĄ W CIĄŻY-podstawowe zasady
      gramatyki się kłaniająsad(((

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka