Dodaj do ulubionych

dlaczego tak boli-czyżby zapalenie jajników?

06.04.04, 10:08
Zaczęło mnie strasznie boleć podbrzusze,tak po bokach, zwłaszcza po lewej
stronie.Przez ten ból prawie nie mogę chodzić, normalnie się poruszać.Już to
miałam blisko miesiąc czasu,zaczęło tak boleć 5 dni przed miesiączką, ale
wtedy trwało to jakieś 3-4 godzinki.Dodam że przez kilka ostatnich dni
pobolewał mnie tak jakby jajnik, ale po prawej stronie! Co to może być?
Obserwuj wątek
    • zytka_1 Re: dlaczego tak boli-czyżby zapalenie jajników? 06.04.04, 10:35
      Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Mam jednak jeszcze jedno pytanie.Jak to
      zapalenie przydatków,to jaki jest powód powstawania takiej dolegliwości?To
      powoduje jakaś bakteria, wirus itp. a jeśli tak to czy mogło to przenieść się z
      innego narządu,np.tarczycy-przy jej zapaleniu?
    • edyta0 Re: dlaczego tak boli-czyżby zapalenie jajników? 06.04.04, 10:39
      Przydatki to wspólne określenie jajników i jajowodów. Organy te leżą tuż przy
      sobie, toteż w stanach zapalnych zazwyczaj razem są objęte chorobą.

Do ostrego zapalenia dochodzi najczęściej drogą wstępującą - flora bakteryjna
      wędruje z pochwy poprzez macicę do przydatków. Kobieta odczuwa wtedy silny ból
      w dole brzucha, ma wysoką temperaturę, czasami wymioty, zdarzają się też
      omdlenia. Niekiedy nawet można stwierdzić objawy zapalenia otrzewnej.

Lekarz w badaniu ginekologicznym zauważa dużą bolesność w obrębie przydatków,
      wzmożoną obronę mięśniową brzucha pacjentki. Badania laboratoryjne wykazują
      ogólną infekcję. Niekiedy ostre zapalenie przydatków powoduje objawy bardzo
      podobne do objawów ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego lub skręcania się
      torbieli jajnika. Gdy proces zapalny dotyczy lewej strony, a w badaniu USG nie
      stwierdzamy torbieli, diagnoza jest prosta. Problemy z rozpoznaniem schorzenia
      pojawiają się, gdy ból jest zlokalizowany w prawym dole biodrowym, a w USG
      widoczna jest torbiel. Po otwarciu powłok brzusznych może się okazać, że
      wyrostek nie jest zmieniony zapalnie, torbiel jajnika nie jest skręcona, a stan
      zapalny dotyczy wyłącznie przydatków.

Leczenie ostrego zapalenia przydatków polega na ogólnym i dopochwowym podawaniu
      antybiotyków lub sulfonamidów oraz środków przeciwbólowych.

Przewlekłe zapalenie przydatków jest najczęściej procesem zejściowym zapalenia
      ostrego. W jego wyniku dochodzi do powstania zrostów przydatków z okolicznymi
      tkankami. Same zrosty mogą powodować ból, a nawet niewielki proces zapalny w
      miednicy mniejszej znacznie go nasila.
    • zytka_1 Re: Już nie mam siły 06.04.04, 22:25
      Jutro planowałam iść do ginekologa, ale nie wiem czy będą jeszcze jakieś wolne
      miejsca.Ja już poprostu nie mogę!Czy nawet jak to jest zapalenie przydatków to
      aż tak ciężko się to pzechodzi????????W tej chwili nie mogę już chodzić,boli
      nawet podczas siedzenia i oddychania.Cała lewa strona od jajnika aż do
      nerki.Najgorsze to, że jak tak jutro będzie to ja ze schodów nawet nie zejdę!
      Czy to jest rzeczyiście to o czym była mowa wcześniej i czy mi trochę ustąpi do
      jutra oraz co mogę teraz wziąć żeby było choć trochę lepiej?!PPOMÓŻCIE!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka