Dodaj do ulubionych

Blizny po operacji żylaków

18.11.10, 09:17
Jestem rok po operacji żylaków. Miałam miejscowo wycinaną żyłę - kilka nacięć na łydce z przodu, na których były założone małe szwy (zdjęte ok. 5 dni po operacji). Minął rok, a blizny nie bledną, są bardzo widoczne: nacięcia są blade, a wokół nich brązowa otoczka. O chodzeniu w spódnicy nie ma mowy, bo noga nie nadaje się do prezentacji. Czy jest szansa, że z czasem przestaną być tak bardzo widoczne i zbledną?
Obserwuj wątek
    • Gość: emka Re: Blizny po operacji żylaków IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 18.11.10, 14:27
      Jest szansa. Latem nie wystawiaj nogi na słońce bo od słońca blizny potrafią się przebarwić. Co do noszenia spódnic masz kilka alternatyw- kup sobie porządny korektor i maskuj blizny- da się bo piszę z doświadczenia, ja akurat maskowałam zwykłym musem z maybellinu - i dostosuj kolor rajstop odpowiedni. Z tymi korektorami to idź do sklepu i wypróbuj najpierw jaki jest najlepszy zanim kupisz,żebyś kasy w błoto nie wyrzuciła.
      • dorkor33 Re: Blizny po operacji żylaków 18.11.10, 19:34
        Dzięki za odp. Strupki odpadły same, wszystko się wygoiło bez problemu. Nogi przed słońcem chronione, bo wiem, że opalanie utrwala blizny. Na korektor nie wpadłam, ciekawy pomysł, chociaż przyznam, że bardzo liczyłam, że za rok-dwa w sposób naturalny to samo zniknie. Co do maści na blizny - smarowałam Contratubexem - bez spektakularnych rezultatów, a może za krótko stosowałam...? Sama już nie wiem... Pocieszcie!!! smile
          • Gość: Med Polonia Re: Blizny po operacji żylaków IP: *.adsl.inetia.pl 19.01.11, 09:34
            Witam
            Operacja kończyn dolnych, która ma za zadanie usunąć zmienione patologicznie naczynia żylne, czyli tak zwane żylaki to zabieg, który jak każda interwencja chirurgiczna wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Jednak w dzisiejszych czasach pacjenci maja wybór i mogą zdecydować się na inny sposób leczenia, który pozwala zminimalizować tego typu zagrożenie. Z pośród kilku opcji klasyczna operacja wycięcia żyły wiąże się z największą liczbą niedogodności i zagrożeniem dla pacjenta, dlatego lekarze coraz częściej zalecają inne rozwiązania. Popularnym sposobem jest możliwość usunięcia żylaków metodą laserową. Zabieg ten jest o wiele mniej inwazyjny niż standardowa operacja, jednak również wiąże się z ryzykiem wystąpienia pooperacyjnych wybroczyn na skórze, dolegliwości bólowych czy zapaleniem żył. Dziś najnowocześniejszą i najbezpieczniejszą opcją jest możliwość wykorzystania metody leczenia VNUS Clousure. Metoda ta jest doskonałą alternatywą dla laserowych zabiegów wewnątrznaczyniowych. Metoda VNUS Clousure, to zabieg wewnątrznaczyniowy, który zamyka zmienione patologicznie naczynia żylne (żylaki) poprzez wykorzystanie fal radiowych. Sposób ten charakteryzuje się bardzo wysoką, bo aż 97 proc. skutecznością, przy wyjątkowo krótkim czasie rekonwalescencji. Ból, blizny i ingerencja chirurga ograniczone są do minimum. Daje to pacjentowi gwarancję natychmiastowego powrotu do normalnego funkcjonowania (już po 1 dniu). Dlatego zabieg ten jest idealny dla młodych mężczyzn i kobiet, matek czy bizneswoman, które nie mogą pozwolić sobie na długi pobyt w szpitalu.

Dr Jacek Olejniczak z poznańskiego szpitala Med Polonia
            • bszalacha Re: Blizny po operacji żylaków 01.05.11, 13:19
              A czy zaawansowane żylaki też można tak usunąć?I czy pajączki na stopach również?
              Chirurg,który mnie konsultował stwierdził,że "za pózno na usuwanie pajaczków".Mam,co prawda pond 50 lat,ale jestem sprawna fizycznie i zalezy mi,by odeszły do lamusa moje zaniedbane problemy ,które trwaja od porodu dziecka.te nogi są brzydkie.
              Proszę napisać,jakie jest Pana ogólne zdanie i jakie ew.koszty leczenia w Klinice,o której Pan wspomina.
              • Gość: emka Re: Blizny po operacji żylaków IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 03.05.11, 13:32
                Nie każde żylaki można tak usunąć. O tym decyduje lekarz po konsultacji. Ja byłam na trzech konsultacjach przed zabiegiem- jeden z lekarzy próbował mnie namówić na laserowy zabieg u niego w klinice za nie małe pieniądze- pozostałych dwóch od razu stwierdziło,że w moim przypadku taki zabieg to pieniądze wyrzucone w błoto i tylko tradycyjny jest najlepszym rozwiązaniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka