Dodaj do ulubionych

prośba o interpretację -badanie krwi

22.11.10, 19:15
chciałam dziś oddać krew - nie tylko nie mogłam, ale jeszcze dowiedziałam się, że mam anemię;/ badania dopiero zrobię, póki co mam tylko to:
RBC 4.65
WBC 9.0
HGB 9.1
HCT 30.0
MCV 64.6
MCH 19.5
MCHC 30.2
RDW 18.8
PLT 508
MPV 7.0

samopoczucie dobre, 2x w tygodniu basen, lekarka na wieść o basenie stwierdziła, iż anemia musi być od dawna, skoro organizm daje sobie radę
miesiączki regularne, niezbyt obfite, jem mięso, kaszankę uwielbiamwink
jakiś pomysł, na co takie wyniki mogą wskazywać?
Obserwuj wątek
    • anabel7 Re: prośba o interpretację -badanie krwi 23.11.10, 00:54
      HCT (Hematokryt) - faktycznie zaniżony (powinno być conamniej 37%)
      HGB (Hemoglobna) - jeśli wynik jest podany w jednostkach g/dl to powinno być conajmniej 11.5, jeśli podano w mmol/l to miescisz sie w granicach normy.
      Wyglada to na początek anemii, zażywaj żelazo najlepiej w połączeniu z wit. C, B12 i kwasem foliowym( i popijać wyłącznie woda)
      Wygogluj sobie warzywka lub potrawy zawierające duzo żelaza (np. watróbka)
    • aaaniula Re: prośba o interpretację -badanie krwi 23.11.10, 07:09
      masz niedokrwistość niedoborową (niskie MCV). Dlaczego tak jest? Dieta, która wydaje nam się być zdrowa nie koniecznie taka jest. Powinnaś brać żelazo, koniecznie w połączeniu z kwasem foliowym i witaminą B12 (najczęściej przyjmowana w postaci B complex). Znajdź pokarmy bogate w żelazo i je spożywaj. Po zakończonej terapii żelazem odczekaj 3 tygodnie i idź na powtórne badania. Jeśli wyniki się nie poprawią będzie trzeba poszukać przyczyny (problem z wchłanianiem lub "ucieczka" żelaza).
      Teraz dopiero zauważyłam stosunkowo wysokie płytki krwi. Bierzesz hormony?? Robiłaś badanie podczas miesiączki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka