Dodaj do ulubionych

zapalenie pęcherza - jak szybko wyleczyć?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.10, 20:53
po raz pierwszy w życiu nabawiłam się zapalenia pęcherza. znaczy, nie jestem pewna, czy to jest to, ale szczypie i boli podczas oddawania moczu, wiec to chyba zapalenie pęcherza. mój lekarz przyjmuje dopiero we wtorek, a do tego czasu chciałabym już mieć problem z głowy. jak szybko i skutecznie się pozbyć zapalenia pęcherza?
Obserwuj wątek
    • Gość: Anna Re: zapalenie pęcherza - jak szybko wyleczyć? IP: 95.178.77.* 04.12.10, 21:09
      Gość portalu: jadzinka napisał(a):
      jak szybko i skutecznie się pozbyć zapalenia
      > pęcherza?

Nie da się szybko i skutecznie. Możesz złagodzić pijąc dużo wody, ważna jest witamina C + jakieś leki z apteki, ale to wszystko jest lipa. Trzeba iść do lekarza koniecznie jeśli nie chcesz tej imprezy co 2 miesiące.
      Jeśli Ci się pogorszy do jutra lub problem powróci po zażyciu leków przepisanych przez lekarza w przychodni (pewnie Nolicin lub Amoksiklav - furaginy jakoś nie chcą przepisywać w przychodniach), to idź koniecznie do urologa PRYWATNIE (dostaniesz poważny lek i poproś o furaginę profilaktycznie).
      Ja się na lekach przepisywanych w przychodni męczyłam rok, wiem co mówię. Jak nie wierzysz przejrzyj inne wątki lub fora jak się dziewczyny męczą.
    • nglka Re: zapalenie pęcherza - jak szybko wyleczyć? 29.12.10, 14:24
      sonia30live napisała:

> Te preparaty to tylko suplementy diety i nie leczą zakażeń. jak ktoś często cie
      > rpi na nawracające zapalenia pęcherza to najlepiej zrobi jak się zaszczepi.

Ta szczepionka także ma wątpliwą skuteczność (wiem od 2 urologów) i nie jest tania jak na eksperymenty, ja nie polecam, wywaliłam kilka stów w błoto dla żadnej poprawy.
      nauczona doświadczeniem nie próbuję też leczyć się domowymi sposobami (co innego zapobiegać) bo nietrudno o infekcję przewlekłą. Leczyłam nawrotowe zapalenie pęcherza bisko dwa lata i wrogowi nie życzę nawet takich głupich pomysłów jak omijanie lekarza. Niedoleczona infekcja bardzo chętnie przeraza się w przewlekłą, zacznie trudniejszą do wyleczenia (to wariant łagodny - lepszym hardcorem jest gdy przejdzie na nerki i doprowadzi po cichu do ich niewydolności).
      Żurawina, Urosept, witamina C - tak, ale nie zamiast lekarza i odpowiednio dobranego leczenia.
    • eukalyptus22 Re: zapalenie pęcherza - jak szybko wyleczyć? 17.10.11, 15:35
      Gość portalu: jadzinka napisał(a):

> po raz pierwszy w życiu nabawiłam się zapalenia pęcherza. znaczy, nie jestem pe
      > wna, czy to jest to, ale szczypie i boli podczas oddawania moczu, wiec to chyba
      > zapalenie pęcherza. mój lekarz przyjmuje dopiero we wtorek, a do tego czasu ch
      > ciałabym już mieć problem z głowy. jak szybko i skutecznie się pozbyć zapalenia
      > pęcherza?

Najszybszym rozwiązaniem w moim wypadku było pójście z ustrojstwem do lekarza. Próbowałam różnych środków zaradczych - żurawit, urinal, herbatka żurawinowa. Wszystko skutkowało bardzo powoli, bolało i piekło a efekt był tylko taki, że ból powracał.
      Później się okazało że to kwestia bakteryjna i bez odpowiedniego antybiotyku po prostu nie da rady - możesz pić herbatki, łykać cudowne tabletki pochodzenia naturalnego ale tak naprawdę dopóki nie dostaniesz gynalginu i kwasu mlekowego albo silniejszego leku np. antybiotyku, to tak naprawdę jest to tylko przeciąganie wszystkiego w czasie.

Pozdrawiam,

Lenka
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka