Dodaj do ulubionych

Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z FORUM

19.12.10, 19:24
To wskazówki dla dziewczyn, które są na takim forum nowicjuszkami, ale nie tylko.

Proponuję takie ustawienia, które znacznie ułatwią nam pisanie na FORUM :

Proszę wejść na ustawienia (obok loginu) i zrobić tak:

Moje forum – ustawienia – wygląd

1. Sortowanie wątków – od daty ostatniego wątku
2. Struktura wątku - od najnowszego
3. Zawsze pokazuj wszystkie wiadomości w wątku – tu ptaszek
4. Emotikony – zawsze
5. Jak ktoś zrobi ^ w rubryce "Pokazuj mnie na liście obecnych na forum" będzie widoczny na stronie tytułowej.

Rozpoczęty i otwarty wątek można sobie dowolnie sortować po rozwinięciu opcji :

- od najstarszego
- od najnowszego
- drzewko ( może ktoś go nie lubić jak ja smile )
Proponuję od najnowszego, nie trzeba wtedy zjeżdżać na dół bardzo długiego wątku.

Z takimi ustawieniami strona jest przejrzysta i wygodna w obsłudze.

Jeżeli chodzi o dopisywanie odpowiedzi do poszczególnych wątków, to jest możliwość odpowiadania podpinając się :

- do ostatniej wypowiedzi ( to kiedy ustosunkowujemy się do ostatniej wypowiedzi lub piszemy do kilku osób jednocześnie )

- i fajniejsza – kiedy podpinamy się do wypowiedzi, na którą chcemy odpowiedzieć.

W tym wypadku pod okienkiem edycyjnym widoczny jest tekst, na który odpowiadamy, co bardzo ułatwia udzielenie odpowiedzi.
Jest to też bardzo pomocne, jeżeli ktoś lubi „ drzewko”, bo wypowiedzi są usystematyzowane.

I jeszcze moja sugestia dla uzyskania większej przejrzystości , do kogo kierujemy swoją wypowiedź - na początku tekstu podajmy pogrubiony nick tej osoby.
To jest bardzo wygodne, kiedy nie korzysta się z drzewka, tylko z kolejności wg daty i godziny wpisu. Bez tego przy dużej ilości wpisów, można się pogubić, więc musimy sobie ułatwiać życie smile
Łatwo wtedy w wielu wątkach, wyświetlonych jednocześnie odnaleźć posty skierowane pod naszym adresem.

Proponuję też bardzo fajne ułatwienie, które można wykorzystać przy odpowiadaniu na kilka postów jednocześnie w jednym tekście. Sprawdza się, jak trzeba nadrobić zaległości w POGADUCHACHsmile
Otwieramy sobie cały wątek, na który odpowiadamy w zmniejszonym oknie, a równocześnie w drugim oknie, również w zmniejszonym formacie edytujemy tekst odpowiedzi. Wygodnie jest również w kolejnym oknie otworzyć sobie podgląd na emotikony forum.gazeta.pl/forum/0,62499,5719126.html

Aby odświeżyć bieżącą stronę, należy lewym przyciskiem myszy kliknąć na niebieską strzałkę u góry ekranu, pod paskiem narzędzi, bądź korzystać z klawisza F5.

Proponuję też, aby o sprawach delikatnych i wymagających dyskrecji rozmawiać na czacie, bądź korzystać z poczty gazeta.pl.
Obserwuj wątek
    • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 03.02.11, 16:51
      Proponuję też, żeby uaktywnić sobie pocztę na Gazeta.pl
      Tekst linka
      Aktywna poczta bardzo ułatwia nam bezpośredni kontakt smile
      • layla01 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 10.09.11, 09:54
        Olikkk mam pytanie: czy możliwe jest odpowiadanie na posty z naszego forum również poprzez program pocztowy, na który przychodzą powiadomienia? Kiedys będąc na innym forum korzystałam z tego, ale tutaj jakoś nie dopatrzyłam się informacji na ten temat... I drugie pytanie: Syrenki korzystają z bogatych emotikonek, skad je wziać? Moja nademocjonalność prosi o więcej srodków wyrazu wink
        Poradzisz mi coś?

Dziękikiss
        • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 12.09.11, 09:26
          Laylo ja nie Olikkk,ale widzę,że masz problema,to Ci coś podrzucamwink
          Tekst linka
          Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzitongue_out
          • layla01 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 12.09.11, 10:27
            Karmoo wieeelkie dzięki kochana smile
            http://emots.yetihehe.com/sb/thumbsup.gif
            • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 13.09.11, 07:23
              cała przyjemność po mojej stronie Laylo http://emots.yetihehe.com/1/rotfl.gif
              • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 14.09.11, 19:20
                Laylo odpowiadam na pytanie związane z odpowiadaniem na posty za pomocą poczty smile
                Otóż na końcu każdego wątku na dole jest taka opcja
                Powiadamiaj o nowych wpisach
                Kiedy ją włączysz, na pocztę będą przychodziły powiadomienia o nowym wpisie w wątku, oraz link, który do niego kieruje smile
                Czy o taką opcję Ci chodziło ?
                Oczywiście musisz mieć aktywna pocztę na gazet.pl , bo na ten adres przyjdą powiadomienia smile
                • layla01 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 14.09.11, 19:27
                  Olikkk dziękuję, jednak chodziło mi o odpowiadanie na posty właśnie z maila po otrzymaniu powiadomienia, ale chyba na tym forum nie ma takiej możliwości smile
                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 14.09.11, 19:34
                    Laylo właśnie doczytałam, że powiadomienia mogą przychodzić również na inny adres, ale trzeba go podać na tej stronie
                    mail.google.com/a/gazeta.pl/?AuthEventSource=SSO#settings/accounts
                    Oczywiście to strona poczty gazeta.pl smile
                    Nic więcej na ten temat nie znalazłam sad

Karmo dzięki, że trzymasz rękę na pulsie smile
                    • layla01 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 14.09.11, 19:42
                      Kochana Olikkk bardzo pięknie dziękuję za pomoc kiss
                    • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 15.09.11, 07:51
                      Olikkk jest ok https://dl7.glitter-graphics.net/pub/319/319237v4ndtb09xz.gif
                      • olikkk Instrukcja wstawiania obrazow na forum 25.10.11, 20:42
                        Podaje sposób Basi smile
                        ..... jak masz wybrany obrazek to prawym przyciskiem myszy klikasz na niego ,wyskakuje ci ramka, klikasz na "właściwości" potem w następnej ramce klikasz na adres obrazka ,dajesz "zaznacz wszystko" ,potem "kopiuj" ,następnie nad ramką na posty na forum klikasz w "IMG" i otwiera Ci się okienko i tam wklejasz to co skopiowałaś i dajesz "ok"

• olikkk Instrukcja wstawiania obrazków na forum 25.10.11, 20:57
                          Drugi sposób, który ja stosuję smile

1. klikam na obrazek, który chcę wkleić, lewym klawiszem myszki
                          2. pojawia się powiększony i klikam na niego tym razem prawym klawiszem
                          3. pojawia się menu, z którego wybieram "kopiuj adres obrazka"
                          4. skopiowany adres wklejam do ramki, jaka pojawi się po kliknięciu IMG, nad ramką do edycji postu i klikam ok
                          5. następnie klikam na PODGLĄD, sprawdzając czy operacja się udała smile
                          • olikkk Obrazki na glitery.pl - pomocne wskazówki 03.12.11, 16:41
                            Ponieważ coraz częściej staramy się tworzyć swoje obrazki, podaję kilka wskazówek co należy zrobić, żeby były widoczne na naszym forum smile

Po zrobieniu glitera należy go dodać do albumu, a następnie opublikować, wybierając odpowiednia kategorię z listy. Po opublikowaniu należy wyświetlić linki do tego glitera i wybrać trzeci link (link na forum), czyli ostatni z wyświetlonych, skopiować go i wstawić bezpośrednio do okienka edycyjnego, bez korzystania z IMG. To jest już gotowy link na forum i obrazek od razu jest widoczny na podglądzie smile
                            • bulbinka536 Re: Obrazki na glitery.pl - pomocne wskazówki 03.12.11, 18:36
                              Oliczku napisz proszę link na jakich jesteś gliterach,bo tam jest mnóstwo ,a ja nic nie mogę dodać do stópki sad
                              Ale długo się nacieszyłam sad sad sad moimi umiejętnościami .....
                              Teraz nic mi nie wychodzisad
                              • olikkk Re: Obrazki na glitery.pl - pomocne wskazówki 03.12.11, 21:41
                                Bulbinko adres do strony polskiej gdzie robię obrazeczki i napisy to www.glitery.pl/ .
                                Jak chcesz wkleić obrazek do stopki, musisz zrobić tak samo jak wkleiłaś swoje kwiatuszki smile Adres musi być ograniczony znakami jakich tutaj nie potrafię pokazać, bo znikają na podglądzie sad img z lewej i prawej strony adresu.
                                Wysłałam Ci na pocztę jak to powinno wyglądać smile
                                • olikkk Re: Obrazki na glitery.pl - pomocne wskazówki 03.12.11, 21:47
                                  Malutkie gifki można znaleźć na różnych stronach, wystarczy do wyszukiwarki wrzucić hasło "malutkie gify i szperać smile

Karma pytała jak się pozbyć napisu glitery.pl na obrazkach.
                                  Odpowiadam, że glitery bez podpisów można sobie wykupić za 70 punktów, jakie uzbierasz na koncie smile Jest tam jeszcze kilka innych ciekawych dodatków, zerknij sobie w zakładce DODATKI, wszystko za uzbierane punkty smile
                                  • basiab64 Re: Obrazki na glitery.pl - pomocne wskazówki 04.12.11, 13:31
                                    Bulbinko na gliterach musisz się zarejestrować żeby tworzyć własne teksty i obrazki ,link podała Ci Olikkk ,a jak już będziesz tam mieć konto to już robisz tak jak Olikkk pisała smile
                                    • bulbinka536 Re: Obrazki na glitery.pl - pomocne wskazówki 04.12.11, 19:16
                                      DZIĘKI DZIEWCZYNY ,ale glitery.pl jest pełno i skąd mam wiedzieć ,że to te prawidłowe?
                                      Oczywiście zalogowałam, się ale nie ma tam takich rzeczy na stopkę sad
                                      • basiab64 Re: Obrazki na glitery.pl - pomocne wskazówki 04.12.11, 19:33
                                        Bulbinko jeżeli skorzystałaś z linku który podała Olikkk to są te odpowiednie glitery ,a coś do stopki to też tak jak radziła Olikkk wpisz w gogle "małe gify" i na pewno znajdziesz dużo odpowiednich rzeczy smile
    • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.12.11, 07:03
      Aha...mnie się przypomniało..., jak się aktywuje konto na gliterach?,bo nie kumam o co tam chodzi...ja mam tego linka ,który się pokazuje do ludzi wysyłać? Oczywiście chodzi mi darmową aktywację .Trochę ,to dziwne jest...Dzięki z góry kiss
      • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.12.11, 07:05
        o...darmową aplikację chodzi miwink (zjadłam "o" poniżej)...
    • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.12.11, 12:57
      Dziewczyny możecie mi napisać czy widać tego glitera? Już więcej nie chcę zawracać Wam głowy i jak go nie będzie widać ,to dam sobie spokój z tą zabawą,bo publikować obrazków na glitery.pl jakoś mi się nie uśmiecha ...dzięki smile
      https://moje.glitery.pl/obrazki/338/84/3-To-dla-Was--8277.jpg
      • beaplus Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.12.11, 13:05
        Witaj Karmo. Obrazek piękny widać go w całej okazałości. smile Przynajmniej u mnie.
        • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.12.11, 13:42
          Bea dziękuję kiss tzn.,że jednak nie trzeba publikować,tylko można adres z poczty "zwalić" wink.No chyba ,że po jakimś czasie obrazek zniknie-tak też może być...Jeszcze raz dzięki Bea kiss https://dl8.glitter-graphics.net/pub/1269/1269598fkrqvy7liq.gif
          • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.12.11, 19:22
            Witajcie Syrenki kiss
            Tak bym chciała aby zostało ,ale w sygnaturce nie chce mi się to zapisać sad
            Dlaczego? ? ? ?

https://www.emotka.pl/emotikony/swieta/14.gif40-usunięcie macicy ,cięcie
            poprzeczne, 17.10.2011https://www.emotka.pl/emotikony/swieta/14.gif

https://www.emotka.pl/emotikony/swieta/97.gif
            • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.12.11, 19:25
              No i zrobiłam znowu źle ...miało być tak

https://www.emotka.pl/emotikony/swieta/14.gif40-usunięcie macicy ,cięcie poprzeczne, 17.10.2011https://www.emotka.pl/emotikony/swieta/14.gif

https://www.emotka.pl/emotikony/swieta/97.gif
              • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.12.11, 19:38
                Bulbinko za każdym razem obrazeczek musisz ograniczyć w ten sposób :nawias kwadratiwy img nawias kwadratowy...obrazek wybrany... nawias kwadratowy / img nawias kwadratowy. piszę to ze spacjami,ale wszystko ma być bez spacji.Nie mogę napisać znakami ,bo na podglądzie nic nie widać...
                • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.12.11, 19:40
                  Na końcu musisz kliknąć na ZAPISZ...kiss i trochę poczekać smile
                  • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 13:05
                    Karmo
                    Zrobiłam tak jak mówiłaś ,cały czas też patrzę na link na poczcie od Oliczka
                    Musi to być dobrze ,bo jak za każdym razem wklejam to jest ,ale w sygnaturce jakoś nie chce się zapisać sad Będę próbowała do skutku !!! smile
                    Następna sprawa glitery ; kopiuję adres obrazka i co od razu do okienka czy do IMG ?
                    Wczoraj misia było widać tak?Ale bez napisu? skopiowałam trzeci link i wkleiłam ...
                    Teraz to ja będę Was męczyć smile Zalogowałam się w gliterach i nawet wykupiłam ten złoty pakiet,a nie potrafię z niego korzystać sad

• karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 13:16
                      Hihihi...Bulbinko ,no to się wykosztowałaś ,ale za to masz 70 pkt. i możesz skorzystać z czegoś co jest w DODATKACH -poczytaj sobie tamsmile Jeśli opublikowałaś swojego glitera,to ten skopiowany link wklejasz bezpośrodnio w poście , bez img...
                      • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 13:19
                        Głowię się dlaczego nie zapisują się obrazki w sygnaturce? Mnie kwiatuszki zapisały się szybko,a z mikołajkiem musiałam trochę poczekać.Może Bulbinko odczekaj jakąś chwilę i okaże się ,że jest zapisane wszystko?
                      • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 13:46
                        Karmo nawet w dodatkach wybrałam sobie obrazki bez napisu glitery.pl za 70 pkt.(których nie widać)
                        Czekam może faktycznie u mnie to tak długo trwa...jak przedwczoraj pokasowałam starą stópkę to potem też nic mi nie wychodziło ,aż tu nagle hokus -pokus smile
                        TERAZ znowu nic -masakra ja przez te obrazeczki nic w domu nie robię wink bo mi to spokoju nie daje-ciekawe co teraz mój syn sobie myśli o zdziecinniałej mamuśce ,na dodatek więcej siedzę teraz na kompie niżeli on smile
                        Nad wczorajszym misiem z serduszkiem i napisem siedziałam długo ,aż mąż zaglądnął zaintrygowany do kogo te serduszka hi,hi
                        • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 14:07
                          Bulbinko hahaha...mam to samo big_grin Mąż i syn już sobie żarty powymyślali na temat cofającej się w rozwoju mamuśki big_grin, a w przesiadywaniu na kompie ,to nie mam sobie równych w domu big_grin Haha ...biedny Twój mąż ma teraz temat do przemyśleniawink Nic to Bulbinko przynajmniej się czegoś nowego nauczymy...Nie kasuj stopek ,tylko cierpliwie poczekaj...,a z tymi gliterami ,to ja też ciemna jak tabaka w rogu jestem i na dodatek jestem sknera i chciałabym za darmo konto aktywować ,ale nie wiem jak ? Już sie nawet przekonałam do tych podpisów wink
                          • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 14:22
                            Karmo jak wczoraj tworzyłam te moje arcydzieła na gliterach i dodawałam je do albumu to dali mi 1 pkt ,tam nawet piszą jak zdobywa się pkt wejdź na pomoc -wszystko dokładnie pisze smile szkoda ,że wczoraj sama nie poczytałam instrukcji wink
                            • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 14:48
                              Karmo https://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_4_9.gif
                              • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:02
                                https://www.ilovegif.net/immaginianimateglitter_faccinesmilesemoticons/3d/05/15.gif Dzięki Bulbinko zaraz deszcz zacznie padać ,bo się kobitki obcałowują wink
                                • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:07
                                  https://tmp3.glitery.pl/text/340/86/3-glitery_pl-bulbinka536-5512.gif
                                  Widać napis ?(próba z gliter)
                                  • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:09
                                    tylko ten różowy wink ,ale nie poddawaj się kiss
                                    • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:19
                                      https://moje.glitery.pl/text/340/86/3-glitery_pl-bulbinka536-5512.gif
                                      A teraz widać ?
                                      • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:21
                                        Widać Bulbinko big_grin
                                        • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:28
                                          Olikkk właśnie myślałam o Tobie gdzie się podziewasz smile
                                          Pewnie już wszystko wysprzątałaś a ja tu tworzę smile
                                          Fajnie ,że widać -czyli trzeba Julka skopiować trzeci link i potem bezpośrednio wkleić pod posta ,hurrrra !
                                          Wcześniej dziewczyny o tym pisały ,ale jak zwykle nie skumałam crying
                                          Zaczynam sama siebie się bać hi,hi Karmo ja się faktycznie cofam
                                      • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:32
                                        Superowy napis Bulbinko kiss Zdolniacha jesteś smile kwiat Nie warto się poddawać wink
                                        • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:35
                                          Ala do roboty...wink hihihi...nie zostawaj w tyle big_grin wink
                                        • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:47
                                          Dziewczyny jaka to radość smile jak coś wyjdzie hi,hi
                                          Karmo dzięki ,że jesteś dla mnie taka wyrozumiała kiss
                                          A robota w domu stoi wink co tam ...nie zając nie ucieknie smile
                                          https://moje.glitery.pl/obrazki/339/90/2-Miego-wieczorku-5005.jpg
                                          Karmo to są moje wczorajsze wypociny -widać?
                                          • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:52
                                            HEJ ja też nic nie robię w domu a co tam robota nie zająć, masz rację Bulbinko staram się coś tu wykombinować będę zaraz coś wklejać ,narka
                                            • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 16:00

https://tmp3.glitery.pl/text/340/87/3-WITA--4975.gif
                                              • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 16:04
                                                Alicjo jest napis big_grin
                                                • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 16:10
                                                  Alicja super !!!!!
                                              • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 16:20

https://tmp3.glitery.pl/obrazki/340/88/3-TO-JEST-PIKNE-7981_th.jpg
                                                • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 16:22
                                                  Trochę maciupi ten mój obrazek ale będę pracować
                                                  • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 17:50
                                                    Bulbinko nawijasz jak ekspert, ha ha a jeszcze przed chwilą nie kumała nic, super obrazeczek kiss
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 08.12.11, 08:16
                                                    Kobietki, już w innym wątku o tym wspomniałam, ale może jeszcze tu powtórzę.
                                                    Chciałam Wam powiedzieć, że jest takie specjalne forum do przeprowadzania testów wszelkiego typu i tam można trenować spokojnie rożne kombinacje smile forum.gazeta.pl/forum/f,1,Testowe.html
                                                    Każdy sobie zakłada swój wątek i nie musi się denerwować, że coś mu tu nie wychodzi smile
                                            • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 16:03
                                              Alicja powodzenia smile
                                              Ostatnia próba ,jeżeli i tym razem wyjdzie to znaczy ,że w końcu załapałam wink
                                              A jak załapałam to -po zrobieniu obrazka dodaję go do albumu ,a potem robię edytuj link i kopiuję ten trzeci -następnie wklejam bezpośrednio pod posta .Nie wiem czy można prościej ?
                                              Karma ,Olikkk proszę o konsultację kiss
                                              https://moje.glitery.pl/gify/340/87/3-Dla-kochanych-Syrenek-4228.gif
                                              • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 16:11
                                                Ala brawo kiss
                                                Bulbinko obrazek jest śliczny i dodawaj do albumu,ale jeszcze opublikuj...Ty masz aktywne konto i chyba musisz publikować zanim wkleisz link...
                                                No i za co Ty mi dziękujesz kochana?...przecież ja też wciąż Wam głowę zawracam pytaniami : widać czy nie widać? wink i Wy macie do mnie świętą cierpliwość i to ja Wam dziękuję kiss
                                    • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:32
                                      Bulbinko ja widzę zielony napis miłego popołudnia, dziewczyny, wariatki jesteście wiecie, ja chyba też próbuję dziś to co Bulbinka, ja chyba ocipieję tutaj smile
                        • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 14:11
                          UWAGA
                          próba generalna Karmo miałaś rację ,za bardzo jestem w gorącej wodzie kompana ,poczekałam i....
                          • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 14:17
                            Brawoooo...!!! https://www.ilovegif.net/immaginianimateglitter_faccinesmilesemoticons/3d/02/05.gif
    • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 14:35
      Czytałam , ale nic nie zdziałałam, bo nie mam gg,ani konta na NK,a tam każą umieszczać link reklamowy wink, a kurczę nie będę do znajomych ludzi linków wysyłać ,bo gotowi mnie pogonić na cztery wiatry wink Trudno... póki co będę glitery z podpisami wklejać smile
      • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 14:40
        W albumie mam już trochę zdjęć ,ale mnie za nie punktów nie przyznają,bo konto nie jest aktywne..., ale ja za to nie publikuję zdjęć na gliterach tongue_out
      • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.12.11, 15:22
        Karmo w sumie to pikuś ten napis ale przynajmniej umiesz je wysyłać smile
        • jula1023 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 20.12.11, 12:29
          Probuje sobie cossmile

C:\Users\Julita\Downloads\mikolaj1.gif
          • jula1023 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 20.12.11, 12:30
            o nie udalo siesad
            • bulbinka536 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 20.12.11, 12:38
              Jula jak mówiłam musi być IMG i kwadratowe nawiasy wink
              a potem poczekaj z 5 minut
            • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 21.12.11, 08:00
              Julka a co Ty właściwie chcesz zrobić? Pytaj ,to Ci podpowiemy...kiss
              • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.01.12, 20:12

• alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.01.12, 20:15
                  Próbuję zmienić obrazek w sygnaturce, ale ni jak znów nie wychodzi, do d... ta moja nauka
                  • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.01.12, 20:16

• olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.01.12, 20:20
                      Alicjo spokojnie, serduszka się kręcą smile
                      Po zmianach w sygnaturce trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo to chwilę trwa, zanim pokażą się zmiany smile
                      • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.01.12, 20:37
                        Ok Olikkku ja wiem, jutro powalczę, pa kiss
                        • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 05.01.12, 20:40
                          Alicjo spróbuj zrobić spację pomiędzy wstawionym adresem a tekstem stopki, bo chyba masz za blisko te literki smile
                          • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 17:53
                            Kurcze za każdym razem muszę wstawiać, bo mi nie wchodzi. Nie wiem od czego to zależy, robię tak jak pisałyście
                            https://www.madzik.pl/gify01/valen003.gif 13.10.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, metodą tradycyjną wynik HP-ok, wiek 43 https://www.madzik.pl/gify01/valen003.gif13.10.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, metodą tradycyjną wynik HP-ok, wiek 43
                            • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 17:54
                              teraz to już podwojone są, he, he smile
                              • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 17:56

• alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 18:10
                                  Może teraz??????
                                  • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 18:12
                                    Już chyba wiem co było nie tak, ale bez Olikkka bym sobie nie poradziła kiss
                                    • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 18:29
                                      Brawo Alicjo https://images36.fotosik.pl/20/8e79409176ba3245.gif
                                      • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 18:46
                                        No, wiem że ze mnie tuman do potęgi, teraz wstawiam jakieś linie zobaczymy He,he
                                        • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 18:55
                                          Jak na tumana to poradziłaś sobie wyśmienicie big_grin
                                        • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 18:56

• alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 18:58
                                            ale znów muszę zapisywać za każdym razem tam w ustawieniach wtedy jak mi się udało to długo się wgrywało. A teraz znów nie. tylko tak szybko zapisuje i wiem wtedy, że się nie udało a zrobiłam tak jak Ty z tym [img] na początku i na końcu
                                            • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 19:10
                                              Ala przed drugim img jeszcze postaw znaczek / .Powinno zadziałać smile
                                              • alicja518 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 19:17
                                                Karmuś spoko już działa, he taki ze mnie spec (od siedmiu boleści) smile
                                                • karmagula Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.01.12, 19:19
                                                  Jak działa ,to znaczy ,że spec prawdziwy smile
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.01.12, 08:54
                                                    Podnoszę do góry wątek dla naszych nowych Kobietek, bo może się przydać smile
                                                  • natalka1964 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.01.12, 11:30
                                                    Ja mam problemy z dodaniem obrazków "uśmieszków". Jak piszę wiadomość naciskam na IMG, ale nic nie wychodzi- może jest inny sposób na ich dodawanie???????
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.01.12, 11:36
                                                    Natalko uśmieszki i nie tylko są tutaj Tekst linka, wystarczy skopiować znaczki jakie są obok obrazeczka i wkleić do postu bez "img"

Które emotikony działają na forum?

Emotikony przekształcające się w obrazki:

smile , smile , smile
                                                    sad , sad , sad
                                                    wink, wink
                                                    big_grin, big_grin
                                                    tongue_out, tongue_out
                                                    kiss, kiss
                                                    surprised, surprised
                                                    uncertain , uncertain
                                                    indifferent, indifferent
                                                    shock
                                                    angry
                                                    confused
                                                    crying, crying
                                                    devil
                                                    suspicious
                                                    cool
                                                    piwo
                                                    kwiat
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.01.12, 11:51
                                                    Jeszcze raz link do emotikonów Tekst linka bo coś tam nie zadziałało smile
                                                  • natalka1964 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 19.01.12, 17:23
                                                    Mam pytanko czy jest możliwość zmiany nazwy użytkownika?

07.11.2011r.-usunięcie macicy bez przydatkow droga pochwową +szew McCalla ,Hp ok
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 19.01.12, 17:56
                                                    Natalko mam rozumieć, że chcesz zmienić natalka1964 na inny nick ?
                                                    Możesz się zalogować z innym nickiem, ale musisz się od nowa zarejestrować, bo nie ma innej możliwości. Wtedy będziesz miała dwa konta na gazeta.pl smile
                                                  • natalik5 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 19.01.12, 21:21
                                                    Już zmieniłam nick, ale czy nie będzie problemu że mam 2 konta
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 19.01.12, 21:31
                                                    Natalik dla nas nie, jak będziesz pisała zawsze pod jednym nickiem, bo w przeciwnym wypadku troszkę się pogubimy wink
                                                  • natalik5 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 19.01.12, 22:06
                                                    Dostosuję się, żeby za dużo nie namieszać wink, wink
                                                  • iwon62510 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 26.01.12, 20:12

kwiatek sunięta macica 1 marca 2011,mam 46 lat kwiatek
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 26.01.12, 20:48
                                                    Iwon przed "kwiatek" i po "kwiatek powinien być " : " - dwukropek i kwiatek wtedy zakwitnie wink
                                                  • iwon62510 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 26.01.12, 21:18
                                                    Olikku jesteś CUDOWNA...
                                                  • iwon62510 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 26.01.12, 21:22

• olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 26.01.12, 21:27
                                                    Iwon to lata praktyki wink kiss
                                                  • iwon62510 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 26.01.12, 21:30
                                                    Oliczku kochany dziękuję..
                                                  • layla01 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 30.01.12, 22:32
                                                    Nie wiem co się dziej, ale od ładnych kilku dni nie otrzymuję powiadomień na maila... Czy wiadomo co z tym fantem można zrobić? Ustawienia mam prawidłowo oznaczone...
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 30.01.12, 23:31
                                                    Laylo problemy techniczne, pisałam do nich, pracują nad tym ponad tydzień bez skutku sad
                                                  • layla01 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 31.01.12, 08:38
                                                    rozumiem, a juz myślałam, że to ja nabroiłam ... big_grin
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 07.02.12, 21:17
                                                    Bulbinko, żeby zapisać zdjęcie na dysk, wystarczy jak klikniesz prawym klawiszem myszy na fotkę, potem klikasz "zapisz grafikę jako" a następnie z wybierasz miejsce w komputerze, gdzie chcesz zapisać fotkę. Pewnie masz swój folder w komputerze to zapisz go tam, a najprościej zapisać na pulpicie i wtedy łatwo znaleźć smile
                                                    Masz przecież na NK fotki, to dalej już będziesz wiedziała co robić smile
                                                  • tessunia49 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 22.03.12, 08:07
                                                    Witam Was
                                                    Stwierdzam, że jestem "tempa".
                                                    Cały wczorajszy wieczór i dziś rano uczę się wklejać zdjęcia i dodać "coś"do stopki a tu nic.
                                                    Ciemnota ze mnie sad
                                                    https://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3064824,2,2,Wiosna-2012.html
                                                  • tessunia49 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 22.03.12, 08:11
                                                    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/yj/we/cu5d/uRUVfSbiR9i2IabaCA.jpg
                                                  • tessunia49 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 22.03.12, 08:12
                                                    No, nareszcie !!!!
                                                    Zdjęcie jest ale gdzie reszt? sadcrying
                                                  • tessunia49 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 22.03.12, 08:24
                                                    Jeszcze jedna próba
                                                    Czy widzicie co ja robię żle? crying
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 22.03.12, 10:32
                                                    Tessunia radzisz sobie coraz lepiej smile
                                                    Zerknij na pocztę, troszkę Ci pomogłam ze stopką smile
                                                    Buziaki kiss
                                                  • iwon62510 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.05.12, 15:53

• gosiakful Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 21:18
                                                    Witajcie forum.gazeta.pl/i/emoticons/kiss.gif
                                                    Uczę się właśnie wklejać cokolwiek do postów.
                                                    Już myślałam, że wiem o co chodziforum.gazeta.pl/i/emoticons/big_grin.gif
                                                    Ale gdzie tam, na podglądzie dalej klapaforum.gazeta.pl/i/emoticons/crying.gif
                                                    pulpit/forum/imgres
                                                  • gosiakful Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 21:25
                                                    Olikkku! Pomocy! Jak będziesz miała chwilkę, to pomóż mojej tępej główce.
                                                    NO CZEMU JA NIE UMIEM TEGO ZROBIĆ?
                                                    Czy tutaj obowiązują inne prawidła? Cholibcia, troszkę się zniechęciłam.
                                                  • gosiakful Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 21:41
                                                    Ojoj, nauka chyba nie idzie w las hihihi big_grin
                                                    To już zawsze coś wink
                                                    Jeszcze tylko obrazeczki tongue_out
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 21:43
                                                    Gosiaczku otwórz sobie ten link Tekst linka
                                                    Zobaczysz tam wszystkie minki a obok nich są różne znaczki, które należy należy skopiować i tutaj wkleić albo po prostu samemu wklepać smile
                                                    Przykładowo żeby pojawił się uśmiech smile należy zrobić : a zaraz za nim nawias zamykający )
                                                    albo inna kombinacja znaków dwukropek, myślnik,nawias zamykający to też będzie uśmiech smile
                                                    I tak z każdym uśmieszkiem czy znaczkiem. Wystarczy wpisać kombinację tych znaczków bez spacji i już smile
                                                    Albo kwiat wpisujesz dwukropek, potem słowo kwiat i kolejny dwukropek.
                                                    Spróbuj smile
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 21:44
                                                    No proszę, ja się wysilam, a Ty już umiesz big_grin Super big_grin

https://wt09.wrzuc.to/obrazek/uCIVggivi0/2r27wy8_hehpwan.gif

http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif usunięcie macicy z przydatkami luty 2010, HTZ-Systen50, Śląsk, 59r.http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif
                                                  • gosiakful Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 22:01
                                                    Oliczku, dzięki dobra duszyczko za pomoc kiss
                                                    Jak widzisz próbuję, ale obrazeczków dalej nie umiem. No i takie fajniutkie emotikonki to nie wiem skąd i jak.
                                                    Może choć obrazeczek jakiś mi się uda? Jakaś sugestia? Coś robię nie tak. Na pulpit zapisałam, potem podaję link w pojawiającej się witrynce i ... klapa crying
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 22:07
                                                    Gosiaczku fajna stronka jest tu Tekst linka i masa ciekawych rzeczy smile
                                                    Klikasz na to co Cię interesuje i pojawiają się linki, wtedy kopiujesz ten pierwszy z góry
                                                    BBCode: a potem wklejasz do postu i tyle http://s15.rimg.info/59ca2374f0c65a844f60b0695f7a4dcd.gif

http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif usunięcie macicy z przydatkami luty 2010, HTZ-Systen50, Śląsk, 59r.http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif
                                                  • gosiakful Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 22:17
                                                    Oliczku http://s20.rimg.info/0bb12b6bc6ca92a627e562d828b03158.gif
                                                    Ogromne dzięki.
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 22:27
                                                    No super big_grin przeszłaś kolejny etap wtajemniczenia big_grin
                                                    Zobaczymy jak poradzisz sobie z ostatnią instrukcją wink

• olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 22:23
                                                    Gosiaczku inne obrazki znajdziesz wrzucając do wyszukiwarki hasło jakie Cie interesuje, powiedzmy serce a jak pokażą się propozycje to klikasz na grafikę i wtedy pojawiają się różnej maści obrazeczki z sercami
                                                    Tekst linka
                                                    Wybierasz obrazek i klikasz na niego. Wtedy pojawi się osobno i po kliknięciu prawym klawiszem zobaczysz kopiuj adres URL grafiki
                                                    Po skopiowaniu przechodzisz do edycji postu i nad okienkiem zobaczysz IMG wtedy klikasz na to i pojawi się ramka do której trzeba wkleić ten adres i pojawi się obrazek
                                                    https://www.serce.bydgoszcz.pl/images/serce.gif
                                                  • gosiakful Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 22:34
                                                    Oliczku, Ty chyba minęłaś się z powołaniem, albo też wiele masz tych mocnych stron (czytaj - powołań).

https://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTgj2tM3bJsUL0hy_zS21bTnr-NhsDt3uq0N9ohZg23ZAnJw-oH

No zobacz, jak ładnie moją ciapciowatą mość nauczyłaś.
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 22:43
                                                    No proszę http://s.rimg.info/5962bb18d0aff8d7b1a22b492ef7b499.gif

Kilka minut i wszystkie lekcje opanowane i proszę jak sobie radzisz http://s18.rimg.info/5f0b15428988ec0608d1f914d2eefa4d.gif

• olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 06.07.12, 22:46
                                                    Gosiaczku cała przyjemność po mojej stronie kiss
                                                    Niech Ci ta wiedza służy jak najlepiej i daje jeszcze więcej przyjemności z obcowania z nami kiss

• cios Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 22.09.12, 21:33

Olikkk nie wychodzi mi mam tlko funkje kopiuj i dalej sie nie da ratuj!!!!
                                                  • cios Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 23.09.12, 18:52
                                                    JUz wiem, udało sie, udało!!!!
                                                  • casado Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 09.10.12, 11:20
                                                    Dzień Dobry-Witam serdecznie-jestem mężczyzną i chciałbym się wiele dowiedzieć od pań tzn. moja żona właśnie dzisiaj jest operowana i ma usuwaną macice i jajniki wiek żony 47 lat.Proszę powiedzieć mi jak mam się opiekować żoną by nie zrobić jej przykrości(bo jest to w jakimś stopniu krępujące) kocham ją bardzo a niechciałbym ją w jakimś stopniu urazić,po prostu nie wiem co mam zrobić .Proszę o rade-Przepraszam że jako facet jestem na waszym forum,ale uważam że od kobiety można się więcej dowiedzieć.Pozdrawiam
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 09.10.12, 13:34
                                                    Witam Cię ( jesteśmy tu wszyscy na Ty wink ) cieplutko na naszym forum smile
                                                    Miło, że przygotowujesz się do troskliwej opieki nad swoją żoną smile
                                                    Troszkę niefortunnie wybrałeś wątek ( czysto techniczny smile ) więc proponuję przeprowadzić się z pytaniem do wątku męskiego Okiem mężczyzny Tekst linka
                                                    i tam dziewczyny szybciej podejmą temat smile
                                                    Przeniosę tam Twoje pytanie i zapraszam do dalszej dyskusji smile
                                                    Pozdrawiam - olikkk smile

https://www.madzik.pl/do_blogow/linie/linnia08.gif

• iwon62510 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 18.11.12, 22:20

:https://animowane-gify.skryptoteka.pl/images/10/1148.gifkwiat: usunięta macica 1 marca 2011, łódzkie 1965r kwiat
                                                  • iwon62510 Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 18.11.12, 22:22

kwiat usunięta macica 1 marca 2011, łódzkie 1965r kwiat
                                                  • cios Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.12.12, 17:48
                                                    Prosze o pomoc. W żaden z mozliwych sposobów nie mogę dodac zdjecia do profilu. Otwieram plik ze zdjęciami kopiuję dodaję do profilu i otrzymuje informacje na czerwono : nie dodałes adresu z plikiem do profilu. Moje dziecko które działa na portalach społecznościowych nie wie co robie źle. Próbowałysmy razem ale sie nie da!!!!!!!!!
                                                  • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.12.12, 22:57
                                                    Ciosku właśnie zrobiłam próbę i wyszło smile
                                                    Jak otworzysz profil to kliknij "dodaj zdjęcie"
                                                    Następnie klikasz "wybierz zdjęcie " i wybierasz je ze swojego dysku klikasz "otwórz"
                                                    Masz załadowane zdjęcie i teraz klikasz "dalej"
                                                    Teraz pokazuje się Twoje zdjęcie i robisz jego opis, a następnie klikasz "zapisz" i fotka jest na profilu smile

• cios Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 18.12.12, 15:37
                                                    N własnie Olikkk problem jest w tym, że zdjecie sie nie ładuje. Czekam 20 minut i nic. I robiłam to ze stacjonarnego i z laptopa i nic. nie wiem może cos w ustawieniach ale nawet mądrzejsze ode mnie dziecko nie wie co robie źle.
                                                  • trochetrudna Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.02.13, 20:35
                                                    Nie wiem dlaczego, ale nie mogę wysłać prywatnej wiadomości. Olikkk, w związku z przeprowadzką forum, chciałabym prosić o przeniesienie również wątku o histerektomii okołoporodowej. Choć nie jest on bardzo popularny, to jednak zależy mi żeby łatwo było go odnaleźć kolejnym dziewczynom w takiej sytuacji. Dziękuję z góry.
    • trochetrudna Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.02.13, 22:13
      Dziękuję Oliczku, szukałam wątku wcześniej, ale do głowy mi nie przyszło grzebać w dziale "przed operacją". Mądrzyć się nie chcę, ale w tym miejscu też raczej nie znajdą go inne kobietki po takiej operacji. Ja trafiłam na forum po operacji, bo.... takiej operacji raczej się nie planuje. Szukałabym więc w "po operacji". Piszę o tym tutaj, bo mam problem z zalogowaniem na nowym forum, nie dotarł do mnie e-mail z linkiem aktywacyjnym. Wysłałam 2 razy.
      • trochetrudna Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.02.13, 22:16
        Przepraszam, udało się, miałam w SPAMIE.
      • olikkk Re: Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z F 17.02.13, 22:35
        Dzięki za trafną uwagę kiss
        Zakwalifikowanie poszczególnych wątków do najwłaściwszego działu było dość trudne i mogą być pomyłki, dlatego jestem wdzięczna za sugestię kiss

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka