Dodaj do ulubionych

Techniczne porady, sugestie jak korzytsać z FORUM

19.12.10, 19:24
To wskazówki dla dziewczyn, które są na takim forum nowicjuszkami, ale nie tylko.

Proponuję takie ustawienia, które znacznie ułatwią nam pisanie na FORUM :

Proszę wejść na ustawienia (obok loginu) i zrobić tak:

Moje forum – ustawienia – wygląd

1. Sortowanie wątków – od daty ostatniego wątku
2. Struktura wątku - od najnowszego
3. Zawsze pokazuj wszystkie wiadomości w wątku – tu ptaszek
4. Emotikony – zawsze
5. Jak ktoś zrobi ^ w rubryce "Pokazuj mnie na liście obecnych na forum" będzie widoczny na stronie tytułowej.

Rozpoczęty i otwarty wątek można sobie dowolnie sortować po rozwinięciu opcji :

- od najstarszego
- od najnowszego
- drzewko ( może ktoś go nie lubić jak ja smile )
Proponuję od najnowszego, nie trzeba wtedy zjeżdżać na dół bardzo długiego wątku.

Z takimi ustawieniami strona jest przejrzysta i wygodna w obsłudze.

Jeżeli chodzi o dopisywanie odpowiedzi do poszczególnych wątków, to jest możliwość odpowiadania podpinając się :

- do ostatniej wypowiedzi ( to kiedy ustosunkowujemy się do ostatniej wypowiedzi lub piszemy do kilku osób jednocześnie )

- i fajniejsza – kiedy podpinamy się do wypowiedzi, na którą chcemy odpowiedzieć.

W tym wypadku pod okienkiem edycyjnym widoczny jest tekst, na który odpowiadamy, co bardzo ułatwia udzielenie odpowiedzi.
Jest to też bardzo pomocne, jeżeli ktoś lubi „ drzewko”, bo wypowiedzi są usystematyzowane.

I jeszcze moja sugestia dla uzyskania większej przejrzystości , do kogo kierujemy swoją wypowiedź - na początku tekstu podajmy pogrubiony nick tej osoby.
To jest bardzo wygodne, kiedy nie korzysta się z drzewka, tylko z kolejności wg daty i godziny wpisu. Bez tego przy dużej ilości wpisów, można się pogubić, więc musimy sobie ułatwiać życie smile
Łatwo wtedy w wielu wątkach, wyświetlonych jednocześnie odnaleźć posty skierowane pod naszym adresem.

Proponuję też bardzo fajne ułatwienie, które można wykorzystać przy odpowiadaniu na kilka postów jednocześnie w jednym tekście. Sprawdza się, jak trzeba nadrobić zaległości w POGADUCHACHsmile
Otwieramy sobie cały wątek, na który odpowiadamy w zmniejszonym oknie, a równocześnie w drugim oknie, również w zmniejszonym formacie edytujemy tekst odpowiedzi. Wygodnie jest również w kolejnym oknie otworzyć sobie podgląd na emotikony forum.gazeta.pl/forum/0,62499,5719126.html

Aby odświeżyć bieżącą stronę, należy lewym przyciskiem myszy kliknąć na niebieską strzałkę u góry ekranu, pod paskiem narzędzi, bądź korzystać z klawisza F5.

Proponuję też, aby o sprawach delikatnych i wymagających dyskrecji rozmawiać na czacie, bądź korzystać z poczty gazeta.pl.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka