Dodaj do ulubionych

Przyczyny moczenie się??

23.05.11, 10:04
Witam, mam 19 lat ostatnio dwa razy podrząd zdarzyło mi się zmoczyć w nocy. Chciałabym się dowiedzieć czy któraś z Was tak może miała. Dodam do tego, że jakieś pół roku temu miałam przeziębiony pęcherz co 2 tyg. ;/ wtedy nawet nie byłam w stanie iść do szkoły ;/ wyglądało to tak, że siedziałam przez ok 4 h bez przerwy w toalecie i piłam wodę. Oczywiście co było nie przyjemne bolała mnie cewka, gdy sikałam po kropelce przez ten cały czas sad Rzecz jasna, że wybrałam się do lekarza, który skierował mnie na badania. Z badań wyszło, że wszystko jest ok-co mnie bardzo zaskoczyło.. Bo to co się działo nie było normalnesad Zastanawiam się teraz czy to moczenie, które przydarzyło mi się w ostatnich dniach ma coś wspólnego z moim jak to lekarz stwierdził "zdrowym" pęcherzem czy to skutki czegoś innego. Jeżeli ktoś wie jakie mogą być przyczyny moczenia się, bardzo proszę o wypowiedzenie się.
pozdrawiam stasia77
Obserwuj wątek
      • imilla Re: Przyczyny moczenie się?? 25.05.11, 15:36
        To może być przewlekła infekcja bakteryjna, a one nie zawsze wychodzą w analizie moczu. Kilka lat temu miałam właśnie przewlekłe zapalenia pęcherza, analizy moczu były zawsze w porządku, a dopiero w posiewie moczu widać było w czym problem. Przy przewlekłym zapaleniu objawy nie były tak nasilone jak przy ostrej infekcji, ale przy pełnym pęcherzu ciężko było zdążyć do toalety.
    • anonim_ka Re: Przyczyny moczenie się?? 29.05.11, 12:40
      W moim przypadku takie "zdarzenia" byly dosc czeste na etapie do ~ 11 roku ..pozniej sporadyczne do ~17 .
      Nie byl to skutek przeziebien itd> lecz przewleklego stresu pourazowego.
      Sprobuj porozmawiac z psychologiem.
      Czy to byly epizody ostatnich miesiecy , a wczesniej czy kojarzysz takie fakty?
    • Gość: Kaja Re: Przyczyny moczenie się?? IP: *.bb.sky.com 18.05.16, 11:21
      Witam, mam 20 lat i dzisiejsza noc byla na prawde dziwna. A wiec, od godziny okolo 2 w nocy budzilam sie i non stop chodzilam do toalety, non stop chcialo mi sie siku, jednak gdy juz to robilam to strasznie mnie bolalo. Wracalam do lozka i zaraz znowu musialam isc do toalety, mialam zimne poty i zle sie czulam. Po godzinie bylam juz zdesperowana bo bylam zmeczona plus moje samopoczucie nie bylo zbyt dobre a wiec zrobilam sobie ( moze to dziwnie zabrzmi) zimny oklad z nadzieja, ze pomoze. Jednak po paru minutach oklad zrobil sie doslownie goracy i przeszkadzal mi. Gdy juz w koncu zasnelam myslalam ze dzis bede czula sie lepiej. A jednak nie, obudzilam sie rano i uswiadomilam sobie ze lozko jest zmoczone, bylam cala mokra na lozku ogromna plama. Moze ktos wie co to moze byc? Pierwszy raz mi sie tak zdarzylo i nie powiem, wystraszylam sie.
      • Gość: kasia Re: Przyczyny moczenie się?? IP: 91.233.18.* 07.09.16, 10:50
        Ja moczyłam się regularnie w pierwszej klasie liceum. Za bardzo przejmowałam się szkołą, uczyłam się po nocach - a potem jak zasypiałam to się moczyłam. Tak jak poprzedniczka powyżej napisała, przyczyną był stres. Na całe szczęście problem minął, ale uraz pozostał na długo, nie mogłam nocować po za domem, bo bałam się zmoczenia. Jeśli masz zdrowy pęcherz, to z pewnością czymś się przejmujesz. Ja uświadomiłam sobie, że to od stresu i zaczęłam nad tym pracować. Po roku moczenie ustało i nie przytrafiło mi się już nigdy (obecnie 42lata).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka