Dodaj do ulubionych

Obolałe, ciężkie nogi

22.06.11, 10:01
Witajcie

Od pewnego czasu bolą mnie nogi, są jakieś ciężkie, zmęczone. Staram się to bagatelizować, ale powoli mi to doskwiera, stosuję venospray i pomaga, czy znacie jeszcze coś innego ? Może jakieś tabletki ?
Obserwuj wątek
    • sl_onko Re: Obolałe, ciężkie nogi 06.07.11, 12:31
      Długo borykam się z problemem ciężkich , opuchniętych nóg- szczególnie w kostkach...
      Dopiero za radą koleżanki kupiłam lek o nazwie Doxium500 ( na receptę) + diohespan max 1000mg. Łykam je jednocześnie i teraz dopiero zauważyłam dużą poprawę .
    • Gość: Anka dziwne IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.11, 22:44
      że nie pomyślałaś o dr!
      Podstawowa morfologia
      krzepliwość krwi-badania
      APTT
      wskaźnik INR etc. to są groszę nawet prywatnie i takie badania powinny być pierwszym krokiem. +pisze się jakie leki się bierze. Jeśli bierzesz anty i nie robisz/robiłaś badań a dodatkowo palisz toś po prostu głupia i Twój dr też. Oni oszczędzają ale TY? To jak jest? I jaki tryb życia prowadzisz? I jak się odżywiasz?
      • zebra12 Re: dziwne 15.07.11, 08:36
        Mnie też nogi dają czadu. Zwłaszcza gdy jest gorąco a ja dużo pochodzę. O dłuższym staniu nie ma mowy. Mam zylaki od kilkunastu lat. Jedną nogę zoperowałam 10 lat tamu, a druga czeka na zmiłowanie. Lekarz nic nie da, bo trzeba operować. Ale o dziwo obie nogi tak samo bolą. Wg USG żadna zastawka nie działa na całej długości nogi....
        Krzepliwość mam słabą, bo wciąz dręczy mnie za niski poziom płytek. Cały czas mam więc posiniaczone nogi.
    • mwojcik1978 Re: Obolałe, ciężkie nogi 19.07.11, 13:28
      Byłam u Lekarza, jest wszystko ok z moimi żyłami i badaniami, to po prostu przemęczone nogi.
      Mam brać diosminę, odpoczywać, stosować żele chłodzące itd. Nie ma co z góry zakładać, że autorka postu nie idzie / pójdzie do lekarza a forum jest po to żeby pisać, jeśli nie wolno tu pisać to po co cały dział zdrowie? Może zlikwidować go od razu ?

• Gość: karola Re: Obolałe, ciężkie nogi IP: *.home.aster.pl 13.12.11, 20:33
      Ja na obolałe i ciężkie nogi stosuje suplement diety DIOSAN, który poleciła mi koleżanka. Biorę jedną tabletkę rano, i jedną na wieczór w trakcie posiłku. Mijają właśnie 2 tygodnie i zauważam poprawę. Zawsze przed snem miałam te nieprzyjemne skurcze, ten problem jakby zaczyna ustępować. Ciekawa jestem dalszych efektów!
      • Gość: ella Re: Obolałe, ciężkie nogi IP: *.dynamic.chello.pl 14.12.11, 00:09
        taki diosan?: www.aptekarzwarszawski.pl/diosan-300-30-kaps-z-diosmina-na-zyly.html

czy to są duże tabletki?
        Nie lubię łykać dużych tabletek i dlatego piję Venoruton 1000. Ale to drogo wychodzi i szukam alternatywy. jeszcze niezły (mam na myśli nieduże tabletki) jest VenoSystem Diosmina, ale musiałam ich łykać aż 3, a ten Diosan widzę, że wystarczy jeden dziennie.
        • Gość: Karola Re: Obolałe, ciężkie nogi IP: *.home.aster.pl 18.01.12, 21:22
          Ella tak, to ten Diosan, który podajesz w linku. Tabletki nie są duże, można je otworzyć i wysypać lek nawet, więc nie trzeba łykać kapsułek. No ja jestem zachwycona efektami, więc polecam. Poza tym jest względnie tani w porównaniu do pozostałych leków tego typu smile Ja kupuję przez internet smile
    • Gość: łondaaa Re: Obolałe, ciężkie nogi IP: 213.134.163.* 20.12.11, 09:47
      ja tez mam problem z uczuciem ciężkich nóg. byłam u lekarza i wszystko jest ok, mam sie wiecej ruszac, bo to przypuszczalnie wina pracy siedzacej. tabletek nie lubie łykać, więc chyba zostanie mi smarowanie. czy venospray jest drogi? czy jest wydajny? jakie macie doswiadczenia? próbowałam wcześniej liotonem smarowac, ale mi nie odpowiada zapach i konstystencja.
    • grazkavita Re: Obolałe, ciężkie nogi 20.12.11, 13:09
      Jest dużo na rynku aptecznym preparatów np. diosminex.Czy Pani ma nadwagę? Jeśli tak to proszę ją usunąć!Należy często mieć nogi w górze, przy długotrwałym marszu, staniu stosować bandażowanie podudzi polepsza krążenie. Dobry też dla nóg jest chłodny prysznic, niekorzystnie działa gorąca kąpiel....Proszęteż skontaktować się z lekarzem naczyniowcem, który podejmie odpowiednie leczenie Pozdrawiam
    • monika32.net Re: Obolałe, ciężkie nogi 18.01.12, 22:26
      Gdy nogi są obolałe i ciężkie, to jest to oznaka zaburzenia krążenia krwi. Nasze żyły są wyposażone w zastawki żylne, są to naturalne zapory, które powodują, że krew jest przesuwana partiami od stóp, aż do serca. Gdy zastawki są uszkodzone np. nie domykają się, to żyły się rozszerzają i odczuwamy to jako ciężkość nóg Później pojawiąją się opuchlizny, popękane naczynka (pajączki), aż w końcu tworzą się żylaki. Maści nie pomogą, jedynie masaż który stosujemy przy smarowaniu nogi smile Najlepsze są drenaże limfatyczne, w celu wzmocnienia mięśni gładkich żył i zastawek. Dzięki drenażom znikają opuchlizny, różowe pajączki i wchłaniają się żylaki. Wykonują je ręcznie rehabilitanci. Drenaż limfatyczny może też wykonać materac do masażu wibracyjnego, posiadający odpowiedni program.
    • ken-ya Re: Obolałe, ciężkie nogi 14.07.20, 20:49
      Mnie bola i puchna stopy ,mam ciezko chodzic, Wtedy wiem ze mam za gesta krew. Poniewaz ta mala aspiryna 51mg ,nie rozrzedza teraz krwi ,jak to robila kiedys,biore dwa razy dziennie sredni zabek swiezego czosnku. Nie lubie, bo troche zoladek sie buntuje. Czosnek w kapsolkach nie dziala, nie wiem dlaczego? Moze jest go tam za malo, albo jest suchy i tej alicyny tam nie ma.Mam mikroskop i widze swoja krew , Jak czerwone cialka sa luzne to duuzo latwiej mi chodzic.Coraz mniej ufam lekarzom.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka