Dodaj do ulubionych

Krótsze cykle po porodzie

11.07.11, 12:18
Witam
Mam problem, pierwszy okres dostałam ok. 3 mis po porodzie, był bardzo obfity i długi, drugi po 27 dniach, też był obfity, minęło niespełna 22 dni i znowu dostałam okres, jeszcze dłuższy od poprzedniego, przed porodem miałam regularne cykle, teraz boję się, że coś jest nie tak,bo moje cykle są coraz krótsze a miesiączki bardzo obfite, czy to normalne? czy powinnam iść do lekarza? pomocy!
Obserwuj wątek
      • nglka Re: Krótsze cykle po porodzie 12.07.11, 21:14
        ilka07 napisała:

> Ja mam już tak 3 lata. Przed porodem cykle jak w zegarku 28-dniowe, po porodzie
        > 22-26 dniowe, próbowałam wyregulować i nic.

Ale co Ty chcesz regulować? Cykle masz regularne. Do 10-14 dni różnicy to regularność. Jeśli owulujesz i faza życia ciałka żółtego (poowulacyjna) trwa wystarczająco długo (12-16 dni) to masz wczesne owulacje "ten typ tak ma". Po porodzie zmienia się gospodarka hormonalna i zmiany w długości trwania cyklu, zmiany odczuć w cyklu - są całkiem normalne (o ile są wnormie a u Ciebie w normie na pierwszy rzut oka, jak najbardziej).
    • meryangel Re: Krótsze cykle po porodzie 13.07.11, 07:16
      Witaj. Ja mam dokładnie tak samo. Przed zajściem w ciąże cykle regularne jak w zegarku, co 28dni. Po porodzie co 25dni, trafia mnie, ale to nie jest zaburzenie, po prostu tak się zmieniła gospodarka hormonalna. co do obfitości to pierwsze po porodzie były zdecydowanie bardziej obfite niż obecnie. Ale jak to nie nie ureguluje a będziesz uważać, że są zbyt obfite to zgłoś się do lekarza. pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka