Dodaj do ulubionych

Czy to rwa kulszowa?

IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.11, 14:22
Od kilku miesięcy boli mnie dolny odcinek kręgosłupa, miewam problem ze wstaniem na nogi. Jak się schylę po jakiś przedmiot, to muszę stopniowo powracać do pozycji stojącej, bo mam odczucie jakby kręgosłup się załamywał. Bywam często u lekarza rodzinnego, bo jestem astmatyczką, a on z zalecenia pulmunologa powtarza mi leki. Powiedziałam mu o tym, ale ten stwierdził, że jestem za młoda, mam 33 lata, na choroby kręgosłupa. Od wczoraj "ciągnie" mnie już ból w pośladkach, a dzisiaj mam problem z chodzeniem, bo ból pośladków jest nie do zniesienia. Wieczorem ok. 18-tej mam umówioną wizytę u lekarza i będę oponować o jakieś konkretne badania kręgosłupa.
Obserwuj wątek
    • flawia67 Re: Czy to rwa kulszowa? 21.07.11, 23:04
      Jezeli czujesz bol od dolnego odc kregoslupa biegnacy w dol przez posladki az do nog, to jest to na pewno rwa kulszowa. Mozna to sprawdzic latwym cwiczeniem. Poloz sie na podlodze na wznak i sprobuj uniesc obie nogi wyprostowane. Jezeli w czasie tego cwiczenia bol sie nasili , to znaczy, ze jest to rwa kulszowa
      • Gość: fizjoterapeuta27 Re: Czy to rwa kulszowa? IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.14, 17:01
        bzdura . Naprawdę nie powinno się wypowiadać w internecie nie mając o tym pojęcia. Po pierwsze unosi się jedną nogę , po drugie robi się to biernie ,a nie czynnie. Czyli nie samemu tylko robi to druga osoba. Ból pochodzenia L-S to nie tylko rwa, może być również milion innych spraw. No tak ,ale Polaku lecz się sam nie? z pomocą internetu a, potem się zdziwienie ,ze jest gorzej.
    • Gość: agniecha78 Re: Czy to rwa kulszowa? IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.11, 12:09
      Byłam u rodzinnego, ale zbiegiem okoliczności, musiał wyjechać i przyjmował mnie inny doktor. Dostałam skierowanie do ortopedy, żadnych konkretnych leków przeciwbólowych (ibum itp. nie działają), a wizyta dopiero 1 sierpnia.
      Zastanawia mnie tylko, czy morfologia z rozmazem i crp lub ob, mogą wskazywać na rwę kulszową? Chciałabym ten czas oczekiwania na wizytę poświęcić badaniom laboratoryjnym, tylko czy warto?
      • gajmal Re: Czy to rwa kulszowa? 25.07.11, 13:26
        Wiesz co posmaruj się jakąś maścią przeciwbólową typu Fastum, ona działa też przeciwzapalnie.
        Może ktoś mógłby Cię trochę pomasować - to też pomaga.
        Poza tym spróbuj uzupełnić witaminy z grupy B.
        I raczej z rwą kulszową to udaj się do neurologa, a nie do ortopedy.
        A jak chcesz iść do ortopedy to zrób wcześniej prześwietlenie dolnego odcinka kręgosłupa - ale jeśli to jest rwa kulszowa to w rtg nic nie wyjdzie
        • Gość: nel Re: Czy to rwa kulszowa? IP: *.dip.t-dialin.net 25.07.11, 15:33
          Ortopeda sam jej zrobi zdjecie na poczekaniu! Mam to od lat i chodze do ortopedy, a wszystko zaczelo sie w wieku 29 lat i tez uslyszalam, ze jestem za mloda, bo "normalnie" to dopiero od 30 lat kobiety maja problemy z korzonkami! To byl moj rodzinny lekarz, a ortopeda i powiedzial, zebym spojrzala kto siedzi w poczekalni, bo 20 latkow bylo tam pelno. Masz typowe objawy i ortopeda ci pomoze. Im szybciej tym lepiej.
      • Gość: agniecha78 Re: Czy to rwa kulszowa? IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.11, 14:06
        W tym sęk, że mój rodzinny jest dobrym lekarzem, co prawda, skorym do żartów, ale potrafi pomóc, kiedy trzeba. Zbiegiem okoliczności, nie było go wtedy w ośrodku, i musiałam iść do innego(ten akurat podchodzi do nie swoich pacjentów z olawańskim nastawieniem i ich po prostu nie leczy tylko kieruje do specjalistów). Chyba pójdę jeszcze dzisiaj do swojego, ale najpierw zadzwonię, choćby kilka razy, czy on na pewno będzie.
      • kik-asa Re: Czy to rwa kulszowa? 24.11.14, 01:12
        Zanim wysle cie do ortopedy, czy innego ,musi zrobic rentgen!! Potem ten do kogo cie wysle zorbi rezonans. Lekarz beznadziejny, idz i kaz by zapisac ci badania!! Masz 33 lata i typowe bole przepuklinmowe... Niewiadomo czy ortopeda bedzie ok, rownie dobry mzoe byc neurolog... Ale music zorbic rentgen!!! Po co tyle czekac, idz juz do niego z czyms!! RENTGEN, RENTGEN.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka