Dodaj do ulubionych

torbiel jajnika - ile czasu?

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.10.11, 11:23
Mam pytanie do kobiet, które miały torbiel na jajniku. Ile czasu się leczyłyście? Czy torbiel miała duże wahania wielkosci? Ja wiem o torbieli od około 8 m-cy, przez 4 była leczona Visanne, zmalała od tego czasu, ale po odstawieiu leku jest o kilka mm większa. Ginekolog mówi, że nie jest to znacząca różnica i że nie jest źle, i że trzeba kontrolowac co miesiąc, dwa. Czy to wystarczy? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
Obserwuj wątek
    • Gość: ktoś Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: 193.138.110.* 19.10.11, 17:00
      Lecze się od 3 miesięcy, torbiel przestała rosnąć ale jak w styczniu okaże się, że nie zniknęła to muszę się liczyc z operacją.
    • Gość: x Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.11, 18:19
      OK. 3 miesięcy. Zmalała z wielkości cytryny do wielkości orzecha włoskiego.
      • Gość: gosc Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.10.11, 19:30
        Ale tzn, że jeszcze jest? Co mówi lekarz? Czy to się da do końca "wytępic" bez krojenia?
        • mamalgosia Re: torbiel jajnika - ile czasu? 19.10.11, 21:04
          Da się
        • Gość: x Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.11, 18:06
          Nie ma bo było to jakiś czas temu.
          Gdy torbiel zmalała do wielkości orzecha zaprzestano leczenia, bo lekarz stwierdził, że dalej torbiel sama zniknie. Wszystko zależy od tego co za torbiel, na jakim tle. Jakie masz rozpoznanie łacińskie?
          Ja miałam folliculus persistens.
          • Gość: gosc Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.10.11, 20:10
            Nie mam nazwy łacińskiej, po prostu lekarka stwierdzila ze to torbiel, jajnik jest powiekszony z przestrzenia hypoechogenna.
      • devilyn Re: torbiel jajnika - ile czasu? 20.10.11, 18:56
        Wielkość cytryny??? Gdybyś taką miała to być już ją miała operacyjnie usuniętą...powyżej 5 cm już się laparoskopowo usuwa torbiele...
        • Gość: kest Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: *.icpnet.pl 20.10.11, 21:12
          Niekoniecznie. Nie wszyscy lekarze rwą się od razu do cięcia i jeśli torbiel nie wygląda podejrzanie, próbują leczenia hormonalnego. U mnie udało się wyleczyć hormonami torbiel wielkości 8 cm, czyli podobną jak u autorki wątku.
          • Gość: gosc Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.11, 10:08
            A ile czasu trwało leczenie?
            • Gość: kest Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: *.icpnet.pl 22.10.11, 08:28
              3 miesiące. Ale w moim przypadku była to torbiel czynnościowa (niepękniety pęcherzyk). Wydaje mi się, że w Twoim przypadku (wnioskując z przepisanego leku) może to być torbiel endometrialna.
              • Gość: x Re: torbiel jajnika - ile czasu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 08:34
                No właśnie, folliculus persistens to też zdaje się przetrwały pęcherzyk, dlatego wystarczyło leczenie hormonalne.
    • kingaszymanska996 Re: torbiel jajnika - ile czasu? 09.08.22, 21:53
      Oj miałam to samo
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka