Dodaj do ulubionych

jaki krem na blizny

14.11.11, 22:00
ktoś może stosował jakiś (jaki) skuteczny krem na blizny po zabiegach, operacjach? Z góry dzięki za odp.
Obserwuj wątek
    • Gość: Mumu Re: jaki krem na blizny IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.11.11, 22:44
      Mnie pomogl dermatix zel. Cepan i contractubex niestety wcale.
      Pamietam tez ze w aptece proponowano mi zamiennik tego dermatixu bo jest troche drogi- ok 140zl za 15gr chyba. Ale naprawde jedna z lepszych masci.
      Kiedys kupowalam jeszcze jakis krem z masa perlowa ale to bardziej wygladzilo niz rozjasnilo blizne.
      • tygrysiatko1 Re: jaki krem na blizny 14.11.11, 23:25
        Bliznę leczy się u specjalisty i zawsze dopiera leczenie adekwatenie do danego pacjenta, wyglądu i rodzaju blizny.
        poczytaj na Oparzonych dzieciach... o leczeniu blizn chyba wszystko co się da napisać...
      • doral2 Re: jaki krem na blizny 15.11.11, 22:26
        nic nie pomaga.
        blizna to blizna i kropka.
        oczywiście, z upływem czasu robi się bledsza i mniej widoczna, przyzwyczajasz się do niej i nie zwracasz już tak uwagi (twoje otoczenie zresztą też), ale blizna pozostaje na zawsze.
        nigdy nie zniknie.
        a smarowanie czymkolwiek poprawi twoje samopoczucie, za to pogorszy stan portfela.
        • iwonagos Re: jaki krem na blizny 16.11.11, 08:29
          Nie zgodzę się absolutnie z doral. Nie wypowiadaj się, jeżeli nie masz pojęcia.
          W wyniku smarowania maścią, moja blizna po wycięciu tarczycy jest zupełnie niewidoczna. Ostatnio endokrynolog się zdziwił, że jestem po operacji. A skłonność do bliznowców mam bardzo dużą. Nie zaczęłam w porę smarować blizn po wycięciu pieprzyków i niestety bliznowce się porobiły.
          Cepan i contraltubex można sobie wsadzić... Są to maści z cebulą w składzie i większość ludzi uczulają. Poza tym efekty stosowania są żadne. O pozytywnym działaniu napiszą zwolennicy tanich specyfików i ci, którzy nie mają skłonności do bliznowców, gdy ktoś je ma, pomogą jak umarłemu kadzidło. Poza tym nie można ich zastosować na świeżą bliznę, tylko ok. 2 mce po zabiegu, bo mogą rozpuścić zawarty w skórze kolagen.
          Najskuteczniejsze są maści silikonowe. Ja wypróbowałam: zeraderm, veraderm, silkyderm, dermatix i plastry silikonowe. Najbardziej odpowiada mi veradem (najtańszy z wymienionych, ok. 90 zł), jest bardziej gęsty od pozostałych, czuję go na skórze. Taką maść nakłada się na bliznę, nie wsmarowuje, można ją zastosować szybko po operacji, tuż po odpadnięciu strupków, dlatego jest naprawdę skuteczna. Muszę na koniec dodać, że walka z blizną i bliznowcem nie jest łatwa i trwa długo. Nie należy się poddawać, systematycznie smarować, a efekty na pewno będą. Ja swoją bliznę tarczycową jeszcze do niedawna smarowałam codziennie (od kwietnia 2010).
          • Gość: elseba Re: jaki krem na blizny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.11, 23:00
            Ja też jestem po operacji tarczycy już prawie rok i niestety mam bliznowca. Smarowałam contratubexem (podrażniał), później No scarem - blizna wyjaśniała ale nie zmniejszyła się. Ostatnio używałam Dermobliz- maści silikonowej. Wszystko bez rezultatu. Chodzę też raz w miesiącu do dermatologa na wymrażanie. Jestem załamana bo blizna nie zmniejsza się, jest wciąż lekko zaczerwieniona i straciłam nadzieję, że będzie lepiej. Iwonagos napisz więcej co i jak stosować żeby było lepiej. Czytałam o maściach Cicatrix i Sodermix. Czy ktoś może podzielić się opinią na temat ich skuteczności w przypadku bliznowców?
    • malwinaparaszak Re: jaki krem na blizny 11.08.21, 18:01
      Mi po cesarce bardzo pomógł Contratubex. Początkowo nie wierzyłam, że przyniesie aż tak dobre rezultaty, ale szybko blizny przestały być widoczne i na chwilę obecną praktycznie ich nie ma. A wierzcie mi były naprawdę widoczne.
    • angawojcik1994 Re: jaki krem na blizny 11.08.21, 19:30
      Miałam wypadek kilka lat temu. Zostały mi po nim blizny po szyciu na udzie. Bardzo pomógł mi Contractubex. Wiem, że już wyżej padła nazwa tego preparatu i mogę się pod tym podpisać. Blizny praktycznie zostały zredukowane do zera.
    • beatakocyk95 Re: jaki krem na blizny 11.08.21, 20:52
      Ja pooperacyjne blizny wyleczyłam całkowicie głównie dzięki żelowi Contratubex. Byłam przerażona tym, co zobaczyłam dobre kilka tygodni po operacji, ale jak włączyłam do stosowania Contratubex to zaczęło się systematycznie poprawiać wszystko.
    • gawronandrzej6 Re: jaki krem na blizny 11.08.21, 23:45
      Ja z całego serca polecam żel Contracttubex. Brałem kilka lat temu udział w wypadku samochodowym, który skończył się szczęśliwie, ale pozostały blizny po urazach. Dzieki wspomnianemu żelowi blizny zaczęły blednąć i dzisiaj nie ma śladu po tym wydarzeniu. Pozdrawiam! Andrzej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka